Böyle biriyle arkadaş kalmaya devam eder miydiniz yoksa ben mi çok kinciyim?

Bilmiyorum benim “yakin arkadaslik” kavramim biraz farkli galiba ya.. istanbul’dan Belcika’da ki arkadasimi haftanin 7 gunu neredeyse onlarca saat konusup evlilik terapisi yaptigimi bilirim, evliyim ve iki bezelyem var.. kaldi ki ayni apartmanda olacagim, cok ciddi bir olay olacak ve ilgilenmeyecegim cok benlik degil..

Bunun yaninda evet cok kindarsin konu sahibi.. olabilir o an gelememis sonra da tepkinden cekinmis olabilir cunku sadece kindar degil ayni zamanda fevrisin.. kiz sana kendini ifade edememis ki.. tek bir olayla arkadaslik bitirilmez, madem artik cinnet halinden ciktin oturun bir yerde sakin sakin konusun anlatsin sana.. ayni yakinligi goremezsen artik arkadaslik yapmazsin..

Bahsettiginiz kadar kocasiyla kayinvalidesiyle sorunlu biriyse cikamamistir bide cocugun ağlama krizi geldimi aşırı huysuz oluyolar hayattan sogutuyolar resmen hem senin o durumunda bide aglayan çocuğu getirse tam bı cümbüş olurdu sana destek değil köstek olurdu inan genel olarak bu bı ilkse daha önce bu gibi vurdumduymazligi olmadiysa ve size değer verdiğine inaniyosaniz bı sans daha verin arkadasliginiza

Bence haklısın. Bebeği dört saat boyunca ağlamamıştır diye düşünüyorum. Ben de olsam affetmem.

Ben haksız görmedim.. gelemese bile arar insan.. üstelik hastaneden çıkınca da 5 gün hiç arayıp sormamış mesj atmamış bırakın gelmesini..

Telefon açabilir.. 5 gün ne aramış ne sormuş..

Hastaneye gitmiş, döndükten 4 5 saat sonra arkadaşının yanına geldiğini yazmış. Onu da kovmuş zaten. Kadından daha ne bekleniyor anlamıyorum ben onu gözden kaçırmışım biri yazınca fark ettim. 5 gün sonra aradığına dua etsin hem kovuyor hem arama bekliyor bu nasıl bir mantık?

Bu nasıl bir kin sizde ki ben anlamadım. Şimdi bir defa şunu söyliyim,Kimse sizin gibi olmak zorunda değil.O anda sizin imdadınıza koşmaması için ne sebebi vardı onuda bilemeyiz..Size geçmiş olsun demek istiyorum o hastane olayı için,umarım bir kriz vs daha yaşayıp huzurunuz kaçmaz.Sağlıklı olmanızı canı gönülden dilerim.Olaylar olmuş bitmiş ve kadıncağız kendini affetirme çabasıyla müthiş uğraşlar vermiş size karşı.Ben yapmazdım.Beni odasına almayan birine daha selam vermezdim.İyi niyeti belli bu bayanın.Size önerim bir daha insanlardan karşılığını alamadığınızda deli olacağınız yardımlaşmalara samimiyetlere girmeyin.Görüyoruz ki karşılığını alamayınca direk gömüyorsunuz karşınızdaki insanı..Toleransınız bu noktada sıfır.O halde ilişkilerinizi daha mesafeli çizin ki gelmeyen karşılıklar sizi üzmesin..

Kovduğu kısmı görmedim bi daha bakim ama hastaneden çıktıktan sonra 5 gün ne gelmiş ne gitmiş.. üst komşu.. hadi çocuğu müsade etmiyo insan her gün arar kuru bi msj atmaz.. o gün onu kovduysa bile kriz geçirdiği göz önünde bulundurmalıydı.. hoş görmeliydi..

Selam hippo
Hastaneden eve geldikten 4-5 saat sonra gelmis komsusu. Yani ne bekleniyordu ben anlamadim kapida mi beklemeliydi komsu ,konu sahibini kucaginda cocukla? Kadin uzerine duseni yapmis. Sonra kovulmus 5 gun sonra tekrar gittiginde

hippotalamus altını çizdiğim yere bak hipo kadın hastaneden döndüğünde gitmiş yanına
Canım gelmişte.. biri beni ağlayarak arasa hemen gel diye gidemesem bile süreli ararım aklım kalır.. gelemicem diye msj atabilirdi.. arayabildi.. haa ben olsam uzatmazdım barışırdım özür diledikten sonra ama o da konu sahibinin bileceği iş...

Hemen bi iğne ve eve geldiğimizde direkt uyuyakalmışım 4 5 saat sonra uyandığımda baktım X geldi bize

Geçenlerde yine gelmiş bize yine sokmadım odama. Bana hediye almış onu bırakmış anneme.

Hayatım ne yapsın daha kadın? Gelmiş işte, babası geldiyse ben de direkt uğramam evine. Ki doğru dürüst bir şey de söylememiş sadece ağlıyor ve yanıma gel diyor bu kadar, nerede kimle belli değil. Hadi akıl edemediyse ya da vakit bulamadıysa bile hastaneden dönüşte gelmiş, yine sokmadım odama diyor demek ki önceden de sokmadı. Ona rağmen hediye falan almış kadın. Konu sahibi gayet de kinci, yüzüne söyleyince de saçmalıyorsunuz falan olduk. Neyse, ben daha da yazmayacağım.

Selam hippo
Hastaneden eve geldikten 4-5 saat sonra gelmis komsusu. Yani ne bekleniyordu ben anlamadim kapida mi beklemeliydi komsu ,konu sahibini kucaginda cocukla? Kadin uzerine duseni yapmis. Sonra kovulmus 5 gun sonra tekrar gittiginde
Canım ben barışırdım kendimi biliyorum. Ama biri beni ağlayarak arasa hemen gel diye bende 1.5 yaşındaki oğlumu alıp sinir krizi geçiren birinin yanına götürmem.. ama 5 saat hiç aramamış.. o teli kapatır kapatmaz tekrar arardım gelemicem diye telefonda konuşurdum.. msj atardım.. konu sahibi kindar ama tamamen haksız değil..

Elbette, konu sahibi dostlugunu devam ettirmek zorunda degil. Ya ne bileyim kapima gelmis,ozur dilemis,sonra 5 gun ben sakinleseyim diye beklemis tekrar gelmis,yetmemis hediye getirmis hic gerek olmadigi halde. Bu kadar naz yapmazdim ben sanirim. Anam degil babam degil,el adami. Daha da birsey yapmak zorunda degil diye dusunuyorum. Kanli bicakli oldugum insani bile kovmam kapimdan. Ayiptir ya, bir kere gorgu kurallarina aykiri. Alirsin iceri guzelce konusursun,kirginligini anlatirsin,guzelce geri gonderirsin madem.

Yorumları okumadan yazmak istiyorum,diyelim ki aradığınız sırada uygunsuz bir durumdaydı,ister ağda yapıyor olsun ister başka birşeyle uğraşsın ya da anlatamayacağı birşeydir belki de ..Nerden biliyorsunuz müsait olup da gelmediğini?Odanıza bile almayacak kadar önyargılı davranacağınıza keşke bi konuşsaydınız da gerekirse tatlı tatlı siteminizi etseydiniz ..
Asıl haksızlık eden sizsiniz bana göre ..

Sorunuza da şöyle cevap veriyim evet gereksiz bir kin bu,ben karşı tarafın yerinde olsaydım arkadaşlığım üzerinde düşünürdüm..
Bende de kin vardır ama önyargılı değilim..Benimle saçma sapan bir sebepten güya küsen ortaokul arkadaşımla aynı sınıfta liseden mezun olmaya yakın konuşmaya başladım.Senelerce görmezden geldim kendisini çünkü yaptığı çok anlamsızdı.
Demem o ki asıl o sizle koparmaya karar verse bence yeridir.

Son düzenleme:
Bende uzatmam ama işte herkes farklı demekki konu sahibi için arkadaşlığı bitirme sebebi..

Bende uzatmam ama işte herkes farklı demekki konu sahibi için arkadaşlığı bitirme sebebi..
Esas sorun konu sahibinin asiri fevri olmasi. Kimse eline etegine dusmedi burda noolur komsunu affet diye. O bize bagirdi cagirdi dun gece ne kit akilliligimiz kaldi ne baska bir seyimiz. İstedigi kriterde arkadas bulmasi zor. Anca 10 yasinda biri olursa belki sorun yasamaz karsisinda

Kaç yaşındasın ergen falan mısın?
Haksızsın boyle devam edersen çok eş dost kaybedersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…