Böyle biriyle arkadaş kalmaya devam eder miydiniz yoksa ben mi çok kinciyim?

Evli çocuklu bir kadın hemen pratik bir şekilde size dönememiş olabilir buraya kadarına anlayış gösteririm. Ama daha sonra ki alakasızlığı bana çok sağlam bir arkadaş imajı vermedi. En azından daha sonra ki döneminizde yanınızda olabilirdi. Birine yanında olduğunu hissettirebilmenin binbir yolu var bu zamanda. Demek ki hissettirmedi. Her halükarda size iyi gelmemiş. Belli ki zor bir dönemden geçiyorsunuz ekstradan bir de bunlar yormasın sizi. Hayatınızdan çıkarın. Ben olsam öyle yapardım

Kendimi sizinde arkadaşınızın da yerine koyuyorum.
Siz ağlayarak aradınız,hemen gel kötüyüm deyip kapattınız telefonu. Arkadaşınızın çocuğu var,evde kayınvalidesi var,hemen gel deyip telefonu kapatmasaydınız belkide arkadaşınız"canım şu an gelemiyorum,ama ilk fırsatta uğrayacağım,yada anlat ne oldu hemen gelemem konuşalım"diyecekti.
Benim hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri bu belirsizlik. Yani bana hemen gel deyip telefonu kapatma durumu inanın rahatsızlık verirdi. Telefonu kapatmayıp bir müsade etseydi de gelirim yada gelemem diyebilseydim derim yani.
Yinede gelmiş kadın,birde mahçup,neden uzatıyorsunuz anlamadım. Hadi hiçbirşey olmamış gibi gelse amenna ama zaten mahçup olmuş.
Gereksiz uzatıyorsunuz,kendinize ilgi,alaka,anlayış bekliyorsunuz ama bence birde arkadaşınıza göstermeyi deneyin. Bilemezsiniz kapali kapılar arkasında ne yaşıyor,o an bir sorunu mu vardı?
Sizin hic oyle zamanlariniz olmadi mi?Olmadigi icin anlasilmiyor belki de.Cok kotu hissediyor aglayarak ariyor onu mu dusunsun.Musaitlik zamanini mi dusunsun.Digeri de noldu buna diye 5 saat rahat durmus aramamis bile.Insan bir tekrar arar.Ben ararim yani tuhaf geliyor oyuzden birdaki cogu kisi aramazmis herhalde garip
Etraf da boyle arkadaslarla dolu.Bencillik geliyor bu bana.Iste buyuzden karsilikli guzel dostluklar kurulmuyor.

arkadaşım vardı benim de, daha yeni tanışmamıza rağmen samimi olduk konuştuk vs doğum yaptı hep yanında oldum destek oldum aradım sordum vs... bi gün kayınvalidsi vefat etti cenazeye gidemedim oğlum küçüktü cenaze ortamına sokamazdım. Aynı cenazeye kayınvalidem de katıldığı için kendimce sıkıntı görmedim.. cenazeden bi kaç gün sonra evlerine gittik, mevlit yaptılar ona gittik ama o arkadaşımla şu an samimi değiliz neymiş cenazeye gelmemişim o an bütün arkadaşları yanındaymış filan. Bir olay olduğunda sadece kendi açınızdan bakmayın duruma, karşı tarafında kendince sebepleri var. Ki ben ondan beridir kimseyle samimi olmuyorum çünkü gerçekten bu tarz insanlarla dostluk kurmaya gerek yok. İyiyken çok iyisen ama en ufak bi şeyde senden kötüsü yok. Oldu canım.
O baska bu baska.

Hayatım ne yapsın daha kadın? Gelmiş işte, babası geldiyse ben de direkt uğramam evine. Ki doğru dürüst bir şey de söylememiş sadece ağlıyor ve yanıma gel diyor bu kadar, nerede kimle belli değil. Hadi akıl edemediyse ya da vakit bulamadıysa bile hastaneden dönüşte gelmiş, yine sokmadım odama diyor demek ki önceden de sokmadı. Ona rağmen hediye falan almış kadın. Konu sahibi gayet de kinci, yüzüne söyleyince de saçmalıyorsunuz falan olduk. Neyse, ben daha da yazmayacağım.
Ama o babasinin geldigini bilmiyor.Hastaneye gittigini de bilmiyor.Evde annesi var mi bilmiyor.Gel dedigine gire evde belli.Cunku bilse kadin derdi aciklamasinda soylerdi.Sadece cikamadim cocuk kv demis.Garip tekrar aramamasi merak etmemesi cok da iplemedigini gosteriyor.Kizin da beklemesi normal o ona cok kosmus.Tabiki tek tarafli olmamali.Ha ben olsam bir sogurdum.Ama davranisina gore yine affeder konusurdum.Ama gozumde asla eskisi gibi olmazdi.
Ama bir dinler affetmeye çalışırdım konu sahibi tek harekette silme.Elde olanlar bunlar iste.

Gelememis olabilir ama en azindan arayabilirdi.
Ben de bebekliyim. Evet ha deyince bir yere gidemiyorum ama ayni binada oturdugum bir arkadasim cagirsa bebegi de alip 5 dakikaligina da olsa giderim yani o kadar da degil.
Ben sizi hakli buldum.

O baska bu baska.
Bana bu durumu hatırlattığı için örneklemek istedim. Kısaca bazı insanlara göre silmek çok kolay. Herkesin kendince bir mücadelesi var, kendince sorumlulukları olan insanları dinlemeden suçlamak çok basit bir hareket.

Bana bu durumu hatırlattığı için örneklemek istedim. Kısaca bazı insanlara göre silmek çok kolay. Herkesin kendince bir mücadelesi var, kendince sorumlulukları olan insanları dinlemeden suçlamak çok basit bir hareket.
Insanlar kinci genelde.Tek bu arkadas degil.Sahsen ben neleri affettim yine de kiymetim bilinmedi.

Insanlar kinci genelde.Tek bu arkadas degil.Sahsen ben neleri affettim yine de kiymetim bilinmedi.
Öyle malesef. Bu devirde dostmuş arkadaşmış hepsi yalan. Herkes işi görüldüğü kadar iyi. Mesela dün eşim bi ameliyat geçirdi ne arkadaşlarım ne ailem hiç kimse aramadı. Gerçi bu saatten sonra hiç biri umrumda değil. Benim tek yoldaşım eşim, çocuğum ve doğacak bebeğim.

Çok abartmışsınız siz bekarsınız sizi bağlayan bir şey yok ama onun var istediği zaman gelemez çocuğu ağlıyorsa kaynanası ondaysa nasıl gelebilir, kaynanasına nasıl sizin durumunuzu anlatabilir kaldı ki o akşam gelmiş zaten ama demek ki baya tavır yaptınız ve bir süre gelmemiş belki onun da sorunu vardı.

kadın kaç kere gelmiş açmamışsınız, hediye almış yine surat, çok güzel açıklama yapmış onda bile artniyet aramışsınız daha ne yapsın ki kadın. Asıl ilk sorun da sırtınızı döndüğünüz içim siz iyi bir arkadaş değilsiniz, demek ki karşılık bekleyerek iyilik yapıyorsunuz o kadının yerinde olsam yüzünüze bakmam.

Benim aynen buna benzeyen bir durumum olmustu.Niye hesap sormusum diye itin g.t.une sokmustu.Bazilari da bir garip.Dunya kendi etrafinda donuyor.Kendini hic sorgulamayan kendinde hic hata gormeyen oyle cok insan var ki.Aman hicbir ise elini atmasinlar.Hep kendi isleri gorulsun.Bazilari demis ya asil ben arkadas olmam senle.Kendi isi gorulurken iyi ama.

Evin içini ev bilir çıkamamıştır. 40 kusur yaşındayım kankim can arkadaşım bekar gezmeyi çok sever her hafta sonu gezer ve her haf sonu beni çağırır ama gidemem ayak uyduramam kaldı ki eteğime yapışan bir çocuğum karışan bir eşim yok ama yapmam gerekenler çok konuyla alakalı değil belki ama bekarla evli bir olmaz heleki bebeği varsa. Kendinizi onun tarafından bakın ve bu konu için arkadaşlığınızı bozmayın.

öncelikle geçmiş olsun size ,bekar iken olabilir ama arkadaşınız evli olduğu için hemen gelememiş çok fazla sıkıntı etmeyin kalplerinizide kırmayın.

lise çağlarımdı çok iyi anlaştığım sıra arkadaşım bize gelir ben onlara gider kalırdık. kurban bayramıydı çok iyi hatırlıyorum. arıyorum açmıyor üst üstüne en sonunda çatı sesi bir tuhaf geliyor ne oldu dedim neden böyle konuşuyorsun diye sordum. Bana söylemek istememiş üzülürüm diye, sobadan zehirlenmişler. Telefonda size geliyorum haberin olsun dedim. Tamam bekliyorum diye söyledi. Gittim baktımki hepsi yatak döşek yatıyor hepsini topladım hastaneye götürmüştüm serum bağlanmıştı çok üzülmüştüm anneme telefon açtım arkadaşımda kalmıştım o gün,

ama şimdi gidip gelemiyoruz evlenince kısıtlama oluyor bekarlık zamanı gibi olmuyor malesef

Aynı apartmanda oturduğum komşumuz kendisi aramiz cok iyidir daha dogrusu iyiydi ve benimle yaşıt aynı zamanda. Ancak aramızda ki tek fark o evli ve bir yaşında bir bebeği var bense ailemle yaşıyorum. Sıkıntımı direkt anlatayım ki hatalıysam göremediğim bi nokta varsa beni uyarırsınız.
Arkadaşım kayınvalidesi ve kocasıyla çok problem yasayan bir insan ve burda temtek desem yeridir. Her sıkıntısında her beni aramasında beni cagirmasinda yanına gittim. Isim gücüm varsa bile yarim bırakıp yanına gittim sırf kendini yalnız hissetmesin içini birilerine dökebilsin diye. Geçenlerde de ben büyük bir sıkıntı yaşadım aileviydi ve sinir krizleri geçirdim hatta cinnetin eşiğinden geçtim desem yeridir. Annem beni zaptedemeyince babamı falan aramış hatta hemen eve gelsin diye. Neyse ben de o halimle ağlayarak arkadaşımı aradım x dicem bundan sonraki kısımlarda kendisine. X e ağlayarak bize gel ben çok kotuyum iyi değilim dedim ve o bise diyemeden kafam yerinde olmadığından teli hemen kapattım. Bi 5 dk sonrasında babam geldi zaten eve ve babam halimi görünce ağlamaya başladı o kadar kötü görünüyordum ve beni apar topar hastaneye götürdüler. Hemen bi iğne ve eve geldiğimizde direkt uyuyakalmışım 4 5 saat sonra uyandığımda baktım X geldi bize. Odama girdi mahcup bi suratla yok ıste oğlan ağlıyordu yok kaynana geldi falan filan bi tane şey sıraladı bana bu arada kaynanası da yan apartmanda sürekli görüyo yani. Neyse o kafaya rağmen benin jeton direkt düştü. Ağlayarak aramama rağmen gelmemiş hanımefendi bi merak edipte, mesaj bile atmamıştı neden ağlıyorsun nold sana falan diye. Ben o arada hastanede olduğum için onu aradıktan sonra gelmiştir diye düşünüyordum onu da ayriyetten belirteyim.
Neyse bu bana o bahaneleri sıralayınca kızdan direkt soğudum ben onun her kötü anında işimi gücümü bırakıp yanına gidebilirken o ise ilk kez ondan maanevi destek istememe rağmen ortadan kaybolmuştu. Daha sonraki günlerde de ne bir mesaj ne bir uğrama.. Olayın üstünden 5 gün geçtikten sonra mesaj atıyor bana iyi misin diye. Olay soğuyup kafamı topladıktan sonra.. Cevap dahi atmadım. Sonraki günlerde de gelip kapımızı çaldığında kapıyı açmadım. Annem içeri aldığında kendi odama almadım içeri girmek istemesine rağmen.
Geçenlerde yine gelmiş bize yine sokmadım odama. Bana hediye almış onu bırakmış anneme. Aksamina da mesaj etmiş " anladım kırıldın ama bence çok uzatıyorsun. Bana haksızlık ediyorsun birazda benim acımdan bak. Kardeşinle de barışmışsın çok sevindim benimle konuşmasan da olur artık. Neyse kararına saygı duyarım. Iyi akşamlar"
Bu mesajı görünce iyice fıttırdım. Cevap dahi vermedim. Sanki eski sevgilimde burnunu sürtürmeye çalışıyorum gibi algılıyor kız. Uzatıyorsun ne demek yani..
Ya bilmiyorum benim arkadaşlık anlayışım bu olmadığı için bu yaptığına da tahammül edemedim. Ve direkt kestim muhabbetimi. Siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda? Biraz uzun yazdım nolursuniz kusuruma bakmayın ama ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştım ki beni daha rahat anlayabilin diye :)
Edit.1.Ben anlatamadım galiba. Yargılayanlar olmuş direkt belli ki sıkıntımı yanlış aktardım.. Iyi niyetle düşünmeye çalıştım ancak düşünemiyorum kusura bakmayın cunku bebeğine rağmen telefonu dakika başı elinde. Gelemese dahi bir mesaj atıp halimi hatrimi sorabilirdi. Benim kırgın olduğum nokta bu. Umarim şimdi daha iyi anlaşılırım..
Uzak değilsiniz ki aynı apartmandasınız, gelebilirdi. Çocuğunu da alıp gelebilirdi. Bende evliyim, hatta ve hatta tüp bebek konusu ile ilgileniyorum sürekli doktorlardayım. Genede arkadaşlarımla görüşür acil bişey olsa giderim.
Benim kişisel fikrim kararinda çok haklısın, hani yan yana oturuyorsunuz. Mesafeler olsa tamam derim.
Kendi verdiğin değeri görmediğin hiç bir yerde durmayacaksın.
Geçmiş olsun bu arada.

1-gelemeyebilir ama bir mesajdami atamadi ben bunu anlamadim..koca kv dedikosunu yapmak icin cagiriyor gel diye ona vakti var

2- konu sahibi asiri tepki vermissin ...sonucta kanli bicakli degilsiniz ...dinlerdiniz mesafenize de koruyabilirdiniz... yani oda affettirmek icin ugrasmis iyi niyettir bu ...

3-bende dert dinlerdim zamaninda ama baktim ki nezman derdim oldu bosver deyip kendilerinin konusuna devam ederdi bazi tanidiklarim ... simdi pek dinlemiyorum kimseyi derdimide kendime sakliyorum yada buraya yaziyorum ...

4- cevremde gordugum şu evliyse helede cocuga varsa oncelik onlar ...sevgilisi olan arkadaslarim ayrilincaya kadar aramaz ona da alistim ... yani aile varsa isin icine dis kapinin dis mandali olabilirsin :KK66: yani konuş samimi olma 3 gunluk dunya :KK66:

Aynı apartmanda oturduğum komşumuz kendisi aramiz cok iyidir daha dogrusu iyiydi ve benimle yaşıt aynı zamanda. Ancak aramızda ki tek fark o evli ve bir yaşında bir bebeği var bense ailemle yaşıyorum. Sıkıntımı direkt anlatayım ki hatalıysam göremediğim bi nokta varsa beni uyarırsınız.
Arkadaşım kayınvalidesi ve kocasıyla çok problem yasayan bir insan ve burda temtek desem yeridir. Her sıkıntısında her beni aramasında beni cagirmasinda yanına gittim. Isim gücüm varsa bile yarim bırakıp yanına gittim sırf kendini yalnız hissetmesin içini birilerine dökebilsin diye. Geçenlerde de ben büyük bir sıkıntı yaşadım aileviydi ve sinir krizleri geçirdim hatta cinnetin eşiğinden geçtim desem yeridir. Annem beni zaptedemeyince babamı falan aramış hatta hemen eve gelsin diye. Neyse ben de o halimle ağlayarak arkadaşımı aradım x dicem bundan sonraki kısımlarda kendisine. X e ağlayarak bize gel ben çok kotuyum iyi değilim dedim ve o bise diyemeden kafam yerinde olmadığından teli hemen kapattım. Bi 5 dk sonrasında babam geldi zaten eve ve babam halimi görünce ağlamaya başladı o kadar kötü görünüyordum ve beni apar topar hastaneye götürdüler. Hemen bi iğne ve eve geldiğimizde direkt uyuyakalmışım 4 5 saat sonra uyandığımda baktım X geldi bize. Odama girdi mahcup bi suratla yok ıste oğlan ağlıyordu yok kaynana geldi falan filan bi tane şey sıraladı bana bu arada kaynanası da yan apartmanda sürekli görüyo yani. Neyse o kafaya rağmen benin jeton direkt düştü. Ağlayarak aramama rağmen gelmemiş hanımefendi bi merak edipte, mesaj bile atmamıştı neden ağlıyorsun nold sana falan diye. Ben o arada hastanede olduğum için onu aradıktan sonra gelmiştir diye düşünüyordum onu da ayriyetten belirteyim.
Neyse bu bana o bahaneleri sıralayınca kızdan direkt soğudum ben onun her kötü anında işimi gücümü bırakıp yanına gidebilirken o ise ilk kez ondan maanevi destek istememe rağmen ortadan kaybolmuştu. Daha sonraki günlerde de ne bir mesaj ne bir uğrama.. Olayın üstünden 5 gün geçtikten sonra mesaj atıyor bana iyi misin diye. Olay soğuyup kafamı topladıktan sonra.. Cevap dahi atmadım. Sonraki günlerde de gelip kapımızı çaldığında kapıyı açmadım. Annem içeri aldığında kendi odama almadım içeri girmek istemesine rağmen.
Geçenlerde yine gelmiş bize yine sokmadım odama. Bana hediye almış onu bırakmış anneme. Aksamina da mesaj etmiş " anladım kırıldın ama bence çok uzatıyorsun. Bana haksızlık ediyorsun birazda benim acımdan bak. Kardeşinle de barışmışsın çok sevindim benimle konuşmasan da olur artık. Neyse kararına saygı duyarım. Iyi akşamlar"
Bu mesajı görünce iyice fıttırdım. Cevap dahi vermedim. Sanki eski sevgilimde burnunu sürtürmeye çalışıyorum gibi algılıyor kız. Uzatıyorsun ne demek yani..
Ya bilmiyorum benim arkadaşlık anlayışım bu olmadığı için bu yaptığına da tahammül edemedim. Ve direkt kestim muhabbetimi. Siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda? Biraz uzun yazdım nolursuniz kusuruma bakmayın ama ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştım ki beni daha rahat anlayabilin diye :)
Edit.1.Ben anlatamadım galiba. Yargılayanlar olmuş direkt belli ki sıkıntımı yanlış aktardım.. Iyi niyetle düşünmeye çalıştım ancak düşünemiyorum kusura bakmayın cunku bebeğine rağmen telefonu dakika başı elinde. Gelemese dahi bir mesaj atıp halimi hatrimi sorabilirdi. Benim kırgın olduğum nokta bu. Umarim şimdi daha iyi anlaşılırım..
Bence hata sizin, ne diye her çağırdığında koşup gidiyorsunuz ki? İyi tanimiyomussunuz. Önce bir durup tanısaydiniz arkadaşlığınızı sindirseydiniz. Her önüne gelene dost denmiyor işte. Onun da sizin icin fedakarlık etmesi lazım. Burda yine boş boş konuşmuşlar yok o evliymis de yok bebeği varmış da. Yuh ya! Evli olunca hep alan taraf mu olur insan, bir telefon açıp canım ne durumdasın bile denemenin ne gibi bahanesi olur. Bir de amma uzattın filan diye üste çıkıyor. Bence barışmayin, böyle insanlar anca sizi kendi çıkarına kullanir. İhtiyacınız olduğunda hep bir bahanesi olacak haberiniz olsun.

Ozaman cocuklu biri dost edinmesin.Oyle sadece kendi nazlanacak dertlenecek olmaz kardesim karsidaki de insan o da dost ariyor.Kendisini birakmasin bu cocuklular boyle.Bahaneye siginmasinlar hemen.Dostlarinin kiymetini bilsinler bence yoksa birgun ihtiyac duyduklarinda yalniz kalirlar.

Yahu çocuklu biriyle çocuksuz birinin bile birbirlerini anlaması zorken hele bir de evli-çocuklu ve bekar kişilerin arkadaşlığından bahsediyoruz burada. Böyle olması zaten kaçınılmaz.b
Ozaman cocuklu biri dost edinmesin.Oyle sadece kendi nazlanacak dertlenecek olmaz kardesim karsidaki de insan o da dost ariyor.Kendisini birakmasin bu cocuklular boyle.Bahaneye siginmasinlar hemen.Dostlarinin kiymetini bilsinler bence yoksa birgun ihtiyac duyduklarinda yalniz kalirlar.

Yahu zaten çocuklu ve çocuksuz kişiler bile aynı frekansta olamazken biz burada evli-çocuklu ve bekar birinin arkadaşlığından bahsediyoruz. Zaten şartlar çok zor. Evliler, çocuklular arkadaş esinmesin demek bence çok sığ bir bakış açısı. Benim anlamadığın zaten en başta arkadaşlık ilişkisinde beklentiye girilmesi ve karşındaki insanın arkadaşlığının ihtiyaç dahilinde değerlendirilmesi. Ben bir insanı seviyorsam seviyorumdur. Menfaat icabı olmamalı herşey. Birisine bazı konularda verici oluyorsan eğer, bu durum içinden geldiği için, samimiyetle olmalı. Yarın bir gün ihtiyacım olursa bu da benim yanımda olsun diye değil... Olmayana ne diyebilirsin? Tercihen de olmayabilir ancak burada tercihen değil şartlardan dolayı böyle bir durum yaşandığını görüyorum. Ancak ne olursa olsun birini severken şartlı sevmemeli insan. Yoksa sonu aynen bu örnekteki gibi hayal kırıklığı olur. Bu da benim dünya görüşüm tabii....

onun önceliği siz değilsiniz. kayınvalidesi geldiyse her gün her dakika görse de senden önce gelir.

X