Böyle biriyle arkadaş kalmaya devam eder miydiniz yoksa ben mi çok kinciyim?

Ustune alinabilecekler alinabilir ama bazi insanlar evlenince dunya kendi etrafinda donuyor saniyor. Sadece kendi dertleri kendi dunyalari oluyor hayat. Ve bence en yorucu arkadas tipi hic tavsiye etmem. Ben de evliyim arkadasim arasa gidemesem bile boyle bir durumda en az 100 tane mesaj atarim 100 kere ararım cevap alana kadar. Telefonda agliyormus bir de.
Çok teşekkür gerçekten surda beni anlayanlara içimi okuyanlara tek tek teşekkür etmek istiyorum çünkü malesef anlayanlar azınlıkta. Çoğunluk benk hatalı buldu..
O da öyleydi hep kaynanasıyla kocasıyla problemlerini anlatırdı dinlerdim ben biseyimi anlatcagim zam'an da hep başka şeylerle ilgilenirdi
Ki benim en sınır olduğum şeylerdendir birine bise anlattığımda beni dinlememesi. Son yaptığı ile de gözümde 5 kuruş değeri kalmadı

Yazdığını tekrar okur musunuz ve anladıktan sonra cevap yazar mısınız? Bilmem anlatabildim mı?
Yazdiklarinizi defalarca okudum. Arkadaslik boyle bir sey degil. Yillarca gorusmesem de karsi karsiya geldigimde sanki dun ayrilmisim gibi devam ettigim pek cok arkadasim var ki arkadas olmak bunu gerektirir. Kadin sonrasinda gelmis odaniza sokmamissiniz. Hediye getirmis konusmaya calismis. Sanki kan davasi varmis gibi davranmissinjz.

Şimdi kendini haklı görüyorsun sana ne dersek diyelim düşünceni degistireyemeyiz..

Ancak evlenip çocuğun olunca o kıza hak verirsin..
Vermem. Çünkü onun ve benim karakterim aynı değil. Haliyle tepkilerimiz de aynı olmaz. Kendimi tanıyorum.

Aynı kafadayız. Kesinlikle ben de bu kanıdayım. Kolay kolay silmem karşımdakini sürekli analiz ederim ölçerim tartarım. Ama yaptığı bariz bi yanlışta elimde olmadan silerim. Dediğin gibi böyle yalan dolan insanlar olacaksa cevremde hiç olmasın daha hayırlı.
Ayrica bu durumu gayet normal olarak algilayamiyorum bende, yani bilmiyorum empati yapinca kesinlikle bir daha o kisiyle asla eskisi gibi olamam. Merhaba merhaba oda insanlik namina. Siz haklisiniz benim gozumde, hic uzulmeyin. Hayatinizdan size deger vermeyen biri cikti olarak dusunun

Bu naz bu kapris çok değil mi?
Siz sinir krizi geçirirken küçücük çocuğuyla gelip ne yapabilirdi ki? Evde çığlıklar atan birisini görünce bebekte basardı zaten yaygarayi,o da ağlardi. O o an gelse ne değişecekti ? Sakinleşecek miydiniz? Ne yani?
Anneniz zaptedememis babanız gelmiş, hastanelik olmuşsunuz falan. Tamam, günün popüleri sizsiniz
Ama dünya sizin etrafınizda dönmüyor maalesef. Babanız gibi herkes işini gücünü bırakıp sizi nazlatamaz
Kadın çalışmadığı halde kocasinin harçlık diye verdiği parayla size hediye bile almış, yine de yaranamamış... Bazen bana da oluyor size gelen his. Ama o zaman kendi kendime üç kere 'ben prenses soyundan değilim, ben prenses soyundan değilim, ben prenses soyundan değilim' diyorum, geçiyor. Gerçekten -ozellikle ilişkilerde tavsiye ederim,herkes yapsın bunu. İse yariyor

Bence en azindan aramaliydi. Ben gelemiyorum bebegim agliyor, kv burda sen bana gel deseydi o zaman. Arkadaşım beni hungur hungur aglarken arasa, mumkun degil gormeden içim rahat etmez. Gidemiyorsam bile nolur sen gel diye yalvarirdim. Anasini babasini arardim ulasamiyorsam. Telefonla arayamayacak kadar da bir engel değil sonucta bebek.
Ama herkes bebek olunca.dunya ile irtibat kesiliyormus gibi konuşmuşlar. Sanki bi telefona bakicak zamanları daha olmuyormuş gibi.. Halbu ki bebeği olan arkadaşlarımı görüyorum. Telefon çok ciddiyim ellerinden düşmüyor.

Çocugumu cinnet geçiren birinin yanına nasıl götürebilirim?
Kadın haklı
Daha sonra defalarca gelmiş
Kadının yerinde olsam daha görüşmem
Yok artık nasıl bi yorumlama bu yaa!! Cinnet anında nasıl arayayım aklıma birini aramak mı gelir o esnada iyi misiniz?? Kendime geldikten sonra aradım kendisini ağlıyorken.. Gelemese dahi yazabilirdi. Valla çok enteresansınız..

Ustune alinabilecekler alinabilir ama bazi insanlar evlenince dunya kendi etrafinda donuyor saniyor. Sadece kendi dertleri kendi dunyalari oluyor hayat. Ve bence en yorucu arkadas tipi hic tavsiye etmem. Ben de evliyim arkadasim arasa gidemesem bile boyle bir durumda en az 100 tane mesaj atarim 100 kere ararım cevap alana kadar. Telefonda agliyormus bir de.

Sadece evliysenevet bu durum böyle. Yani atlarsın, koşarsın, gidersin de.... De si şu; çocuk varsa kılını kıpırdatamazsın. O iş zor. Yapabilen varsa helal olsun, ben yapamadım. Hayatının ortasına bomba gibi düşüyor çocuk ve işler hiç hayal ettiğin gibi “çocukta yaparım, herşeyi de yaparım” şeklinde olmuyor maalesef. Çocuğun psikolojisini hatta belki çocuğuna olumsuz şeyler yansıtmamak için önce kendi psikolojisini düşünerek bile gelememiş olabilir 5 gün. Konuyu yazan arkadaş bu durumu normal karşılamayıp arkadaşlığını bitirebilir ancak bana göre çocuğu olan arkadaşın davranışında anırmal bir durum yok. Çocukla yaşayan bilir ancak bu işin zorluğunu... Burada haksız taraf yok aslında sadece şartları uyuşmayan ve bu sebeple empati kuramayan kişiler var. Klasik anne lafıdır ama valla ben de anne olunca anladım! :))))

Ayrica bu durumu gayet normal olarak algilayamiyorum bende, yani bilmiyorum empati yapinca kesinlikle bir daha o kisiyle asla eskisi gibi olamam. Merhaba merhaba oda insanlik namina. Siz haklisiniz benim gozumde, hic uzulmeyin. Hayatinizdan size deger vermeyen biri cikti olarak dusunun
Aynen belki daha sonrasında anca merhaba merhaba ötesi de yok. Hediyeyi de napicam bilmiyorum ama ben de durmasını da istemiyorum

Sadece evliysenevet bu durum böyle. Yani atlarsın, koşarsın, gidersin de.... De si şu; çocuk varsa kılını kıpırdatamazsın. O iş zor. Yapabilen varsa helal olsun, ben yapamadım. Hayatının ortasına bomba gibi düşüyor çocuk ve işler hiç hayal ettiğin gibi “çocukta yaparım, herşeyi de yaparım” şeklinde olmuyor maalesef. Çocuğun psikolojisini hatta belki çocuğuna olumsuz şeyler yansıtmamak için önce kendi psikolojisini düşünerek bile gelememiş olabilir 5 gün. Konuyu yazan arkadaş bu durumu normal karşılamayıp arkadaşlığını bitirebilir ancak bana göre çocuğu olan arkadaşın davranışında anırmal bir durum yok. Çocukla yaşayan bilir ancak bu işin zorluğunu... Burada haksız taraf yok aslında sadece şartları uyuşmayan ve bu sebeple empati kuramayan kişiler var. Klasik anne lafıdır ama valla ben de anne olunca anladım! :))))

Evet cocugum da var..atlar giderim demedim ama en azindan arardım gidemesem de acana kadar. Cocuk buna engel degil insanin hayatinda yalniz kendi dertleri olmaz. Gelmeyene de gidilmez.

Çok teşekkür gerçekten surda beni anlayanlara içimi okuyanlara tek tek teşekkür etmek istiyorum çünkü malesef anlayanlar azınlıkta. Çoğunluk benk hatalı buldu..
O da öyleydi hep kaynanasıyla kocasıyla problemlerini anlatırdı dinlerdim ben biseyimi anlatcagim zam'an da hep başka şeylerle ilgilenirdi
Ki benim en sınır olduğum şeylerdendir birine bise anlattığımda beni dinlememesi. Son yaptığı ile de gözümde 5 kuruş değeri kalmadı
Kusur bkmd sen at gözlüğü takmissin sanki inatl bunu yapinca gozumden düştü 5 para etmez dyrdn onu. 1 se sucu senin 5.

Bu naz bu kapris çok değil mi?
Siz sinir krizi geçirirken küçücük çocuğuyla gelip ne yapabilirdi ki? Evde çığlıklar atan birisini görünce bebekte basardı zaten yaygarayi,o da ağlardi. O o an gelse ne değişecekti ? Sakinleşecek miydiniz? Ne yani?
Anneniz zaptedememis babanız gelmiş, hastanelik olmuşsunuz falan. Tamam, günün popüleri sizsiniz
Ama dünya sizin etrafınizda dönmüyor maalesef. Babanız gibi herkes işini gücünü bırakıp sizi nazlatamaz
Kadın çalışmadığı halde kocasinin harçlık diye verdiği parayla size hediye bile almış, yine de yaranamamış... Bazen bana da oluyor size gelen his. Ama o zaman kendi kendime üç kere 'ben prenses soyundan değilim, ben prenses soyundan değilim, ben prenses soyundan değilim' diyorum, geçiyor. Gerçekten -ozellikle ilişkilerde tavsiye ederim,herkes yapsın bunu. İse yariyor
Pardon eleştirmek için mi eleştiriyorsunuz? Ya da muhalif olmak kanınızda mı var? Gerilmeyim diyorum ama bazı yazanlariniz ciddi anlamda saçmalamış. Vefa beklemek dünya benim etrafımda dönüyor mu demek??? Ya bazı yorumları okudukça sinirlerim zıplıyor. Dikkat çekmek beğeni almak için falan mı bu garip çıkıntı yorumları yazıyorsunuz?
Allah akıl fikir versin sana.

İyiyim siz nasılsınız 'o halimle aradım' yazmışşınız
Bu aralar konu sahipleri biraz degisik
Kendileriyle ayni fikirde olmayanlara bagirip cagiriyorlar. Hos gormek lazim :KK66:

Anlamadigim nokta sinir krizi gecirsem kalkip komsumu mu ararim acaba? Ya da anan yaninda baban yoldaymis geliyormus daha ne yapilabilirdi acaba? Gercekten bazi arkadaslarimiz dunya kendi etraflarinda donuyor zannediyorlar

İyiyim siz nasılsınız 'o halimle aradım' yazmışşınız
O halim yani türkçe meali açıklaması kriz sonrası duygusallığın pişmanlığın karmaşıklığın ağlamanın zirve olduğu yoğun olduğu o ruh hali ile. Anlatabildim mi

Vermem. Çünkü onun ve benim karakterim aynı değil. Haliyle tepkilerimiz de aynı olmaz. Kendimi tanıyorum.

Emin ol birçok kişi aynen böyle söylüyor bu süreçleri yaşamadan önce. :)))) Gülüyorum kusura bakma çünkü hiç karakter meselesi falan değil bu. Tamamen şartların ve önceliklerin değişmesi. Sen de evlenince ve özellikle de çocuğun olunca aynen böyle davranacaksın ve hiç de karaktersizlik göstergesi olmayacak bu. İçinde bulunduğun zamanın ve şartların gereği olacak. Hiç öyle konuşma. Milyonlarca örneği var böyle konuşanların. :) Yaşamadan empati kurman çok zor. Çocuklu dünya çok başka bir dünya. Yıpratıcı, zorlu ve zorunlu önceliklerin olduğu bir süreç.

Bu aralar konu sahipleri biraz degisik
Kendileriyle ayni fikirde olmayanlara bagirip cagiriyorlar. Hos gormek lazim :KK66:

Anlamadigim nokta sinir krizi gecirsem kalkip komsumu mu ararim acaba? Ya da anan yaninda baban yoldaymis geliyormus daha ne yapilabilirdi acaba? Gercekten bazi arkadaslarimiz dunya kendi etraflarinda donuyor zannediyorlar
Ailevi sıkıntı yaşarken o kafayla aileden birini mi yanınızda görmek istersiniz yoksa sevdiğiniz bir arkadaşınızı mı??

hadi desek ki kadın ayrı şehirde yaşıyor ozaman sen haksızsın . Ama aynı apartmandasınız en azından bi bakması gerekiyordu . Ki kadın kayınvalidem evdeydi demiş .e çocuğu ona bırakıp gelseydi . Kadın zaten haksız olduğunu anlamış ki hediye falan almış . Evli diye düşüncesiz olmasını gerektirmiyor

X