Böyle biriyle arkadaş kalmaya devam eder miydiniz yoksa ben mi çok kinciyim?

Bu aralar konu sahipleri biraz degisik
Kendileriyle ayni fikirde olmayanlara bagirip cagiriyorlar. Hos gormek lazim :KK66:

Anlamadigim nokta sinir krizi gecirsem kalkip komsumu mu ararim acaba? Ya da anan yaninda baban yoldaymis geliyormus daha ne yapilabilirdi acaba? Gercekten bazi arkadaslarimiz dunya kendi etraflarinda donuyor zannediyorlar
Aynen öyle arkadaşım, daha geçende birisine uzun süre yolculuk hamileliğine zararlı dedim diye bana nasıl carladı sanki kötü bir şey dedim sonrası malum banlanış ve kapanış
Aslında böyle üyeleri akla kazıyıp artık konusuna yazmayacaksın yorumsuz kalacak
Dünyadaki herkes aynı fikirde olabilir mi yahu herkes onu mu destekleyecek şimdi
Arkadaşına da bu yüzden küsmüş zaten :)
Ego tavan

Ailevi sıkıntı yaşarken o kafayla aileden birini mi yanınızda görmek istersiniz yoksa sevdiğiniz bir arkadaşınızı mı??
Sevdiginiz arkadasiniz her an yaninizda olamayabilir. Sordunuz mu o an o ne durumdaydi acaba? Herkes bir islik otturmenizle siz istediginizde yaniniza ucup gelemez. Gelemeyebilir. Herkesin sartlari farkli,herkes her an musait olamayabilir. Sizi takmadiginizi dusundugunuz insan sonradan defalarca telafi etmek istemis. Takmasaydi telafi icin de pesinizde kosmazdi.

Sevdiginiz arkadasiniz her an yaninizda olamayabilir. Sordunuz mu o an o ne durumdaydi acaba? Herkes bir islik otturmenizle siz istediginizde yaniniza ucup gelemez. Gelemeyebilir. Herkesin sartlari farkli,herkes her an musait olamayabilir. Sizi takmadiginizi dusundugunuz insan sonradan defalarca telafi etmek istemis. Takmasaydi telafi icin de pesinizde kosmazdi.
Yahu mesajda mı atamıyor aklım sende kaldı nasıl oldun diye? 5 gün sonra mı aklına geliyorum o kadar vakti varken? Ya ben cidden anlayamıyorum..

Seso35 Seso35 arkadaşım bize kızıyosun ama bir şey diyim öncelikle
Başlıkta zaten sormuşşun ben mi kinciyim diye bizde fikrimizi söyledik
Herkes seninle aynı düşünemez işte
Arkadaşınla olan sorununda da olay bu
Senin karakteein farklı o farklı çünkü insanlar çeşit çeşit herkesin aynı olma gibi bi şansı var mı?

Arkadaslar hic dostunuz olmadi mi ya... 10 yillik bir dostum var benden 1 sene sonra evlendi. Farkli sehirlerde üni okuduk her sikintimizda bekarken bir sehirden diger sehire gittik bir telefona. Birbirimizin her sirrini bildik ağzimizi hic acmadik. Evlendim cocugum oldu o atandi aramiza 1000 km girdi her telefonunu mutlaka acarim acamazsam mutlaka donerim. Bu durumda arasa aglarken haber alana kadar defalarca ararim ailesini ararim esini ararim. Bebegim buna engel degil. Dostum dediginiz insanlari dusunerek yorum yapin.

Yahu mesajda mı atamıyor aklım sende kaldı nasıl oldun diye? 5 gün sonra mı aklına geliyorum o kadar vakti varken? Ya ben cidden anlayamıyorum..
Mesaj atmaktansa uygun oldugunda cikip gelmesi daha dogru gelmistir belki kendisine. Bilemeyiz yani. Ben mesaj atmayi ozensiz bulurum boyle durumlarda mesela. O kisi de boyle dusunmus olabilir.

Bu arada azicik sakin. Sinir krizi falan gecirebilecek bunyede bir insanmissiniz kendinize ve konusmalariniza biraz daha dikkat etmeniz gerekir. Konuyu destekci bulmak icin acmamissinizdir herhalde farkli fikirleri de duyacaginizi biliyordunuz oyle degil mi?

Ilk mesajini ve son mesajini okudum. Affetmek istemiyorsun. Affetme bitir. Ama gercekten birur. Ne bileyim laf sokma mesela. Selamini ver ama uzak ol. Hayat senin biz burada klavye canavarlari...
Ben arkadaslarimla buladar samimi olmam. Zor durumda da kimseyi cagirmam. Ailevi olsun olmasin.

Ben evliyim. Bekar dostlarim var. Evet baslari sıkışınca ararlar bende kosarim. Kizimi alir giderim esime birakir giderim. Olmadi zaten onlar bana gelirler kötü anlarında.
Gidemedim mi ararim mesaj atarim. Evli olmasi arkdasinin ihtiyaci oldugunda yaninda olmayacagi anlamına gelmez/o an olmasa da mesaj atar arar düşünen insan.
Haklisin net.

Gelemeyebilir bu normal ama madem iyi arkdassinz aramaliydi nasılsın bişeye ihtiyacın varmı falan diye. Bu bile yeterdi yani. Sorumsuz davranmış yinede görüşmeyi direkt kesmek yerine ufak bi mesafe koyabilirsin. Yada yaptığının aynısını ona yapsan belki hatasını anlar

Canım madem fikrimizi sordun dikkate al, bak kaç kişi aynı şeyi söylemiş. Galiba senin sinirin geçmemiş, objektif olamıyorsun. Bari kadına kırıcı olma, nötr ol. Sinirin geçince yüzün olsun.

Ilk mesajini ve son mesajini okudum. Affetmek istemiyorsun. Affetme bitir. Ama gercekten birur. Ne bileyim laf sokma mesela. Selamini ver ama uzak ol. Hayat senin biz burada klavye canavarlari...
Ben arkadaslarimla buladar samimi olmam. Zor durumda da kimseyi cagirmam. Ailevi olsun olmasin.
Ben laf sokmuyorum ki o olaydan sonra direkt muhatabı kestim.

Ayrica konu sahibinin anlattigi komsu cok tipik klasik buldumcuk. Bence konu sahibini sevmiyor sirf o sehirde yalniz olduğu icin yardima ihtiyaci oldugu için kullanmis simdiye dek. Tek tarafli arkadaslik olmaz. Her sikintisinda cagiriyorsa bir zahmet gidecek de. Bence iyi etmissin konu sahibi cikar hayatindan o dusunsun bundan sonrasını.

Ben evliyim. Bekar dostlarim var. Evet baslari sıkışınca ararlar bende kosarim. Kizimi alir giderim esime birakir giderim. Olmadi zaten onlar bana gelirler kötü anlarında.
Gidemedim mi ararim mesaj atarim. Evli olmasi arkdasinin ihtiyaci oldugunda yaninda olmayacagi anlamına gelmez/o an olmasa da mesaj atar arar düşünen insan.
Haklisin net.
Ben de senin gibiyim. Kendim gibi sanıyorum insanları da haliyle aynı düşünceyi davranışı bekliyorum. Karşılığı aksi bi davranış olunca da geri çekiyorum kendimi. Samimiyetimi kaybediyorum o kişiye karşı

Gelemeyebilir bu normal ama madem iyi arkdassinz aramaliydi nasılsın bişeye ihtiyacın varmı falan diye. Bu bile yeterdi yani. Sorumsuz davranmış yinede görüşmeyi direkt kesmek yerine ufak bi mesafe koyabilirsin. Yada yaptığının aynısını ona yapsan belki hatasını anlar
Aynısını nasıl yapabilirim ki

Ben de senin gibiyim. Kendim gibi sanıyorum insanları da haliyle aynı düşünceyi davranışı bekliyorum. Karşılığı aksi bi davranış olunca da geri çekiyorum kendimi. Samimiyetimi kaybediyorum o kişiye karşı
Hak ettigini almadigin insanlarla zaman harcamamayi ogrendim. Eledim anlattığın gibi iyi gun dostlarini. Simdi elimde kalanlara canimi emanet ederim. Dostlukta karsilikli bu hisler yoksa balon gibi sönüyor. Seni hak etmeyen insanlara kendini yipratma firsati verme.

Ayrica konu sahibinin anlattigi komsu cok tipik klasik buldumcuk. Bence konu sahibini sevmiyor sirf o sehirde yalniz olduğu icin yardima ihtiyaci oldugu için kullanmis simdiye dek. Tek tarafli arkadaslik olmaz. Her sikintisinda cagiriyorsa bir zahmet gidecek de. Bence iyi etmissin konu sahibi cikar hayatindan o dusunsun bundan sonrasını.
Hehh ben de aynısını düşündüm nedense sanki yalnız kalmamak için beni kullanmış gibi hissettim.. Bide kardeşinle de barışmışsın benle konuşmana gerek yok gibisinden konusunca sanki barışmama bile hasetlendigini düşündüm nedense o an bi anda öyle hissettim

Çocugumu cinnet geçiren birinin yanına nasıl götürebilirim?
Kadın haklı
Daha sonra defalarca gelmiş
Kadının yerinde olsam daha görüşmem
Komsuymuslar.Kv gelmis ona birakip sadece on dk gidip destek olabilir gonlunu alabilr sonra kv var cocuk var deyip gidebilirdi
Evlilik cocuk vefasizliga bahane olmamali.Boylelerinin hep bahanesi vardir.Cunku bencildir.

Muhabbeti kestiğiniz iyi olmuş
Bencil bir arkadaştan kurtulmuş oldu kendisi.
Zira el kadar anneye muhtaç bir çocuğu var bu kadının .

Söylemlerine bahane diyecek vicdana sahip olamazdım ben mesela .
Arkadaşım bana trip atacak böyle konu yüzünden bende özür dilicem ha ..
Eskilerinde dediği gibi , " evlenince anlarsın ."

Hak ettigini almadigin insanlarla zaman harcamamayi ogrendim. Eledim anlattığın gibi iyi gun dostlarini. Simdi elimde kalanlara canimi emanet ederim. Dostlukta karsilikli bu hisler yoksa balon gibi sönüyor. Seni hak etmeyen insanlara kendini yipratma firsati verme.
Benim de düşünce tarzım bu yönde. Bencil sadece kendi için arkadaşlık ilişkisi kuranlara tahammül edemiyorum.

X