Boşanmış ve Çocuklu Bey

Yaş farkı değil kuşak farkı var sizin aranızda. Benim görüştüğüm kişiyle aramda 9 yaş var ama 36-45 yaşlarımız. Hemen hemen aynı şeylerden hoşlanıyoruz bakış açılarımız aynı olmasına rağmen bazen ikimizde kararlarımızda geri adım atmak zorunda kalıyoruz. Ama sen çok gençsin ve bu tarz bir evlilik için gerekli olgunluğa henüz sahip değilsin. Çocuklar şimdi yanında değil ama ilerde olmayacağının garantisi yok. Bizde de iki çocuk var ve anne öldüğü için evlenirsem benimle yaşayacaklar. Ve çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirmesi çok önemli bir adamın. Bu sana karşıda sorumluluk sahibi olacağını gösterir bence yanlış düşünüyor da olabilirim. Benim de kafam karışık zaten

Kendinizi tebrik edin çünkü adam gerçek yüzünü gösterinceye kadar çoktan nikahı kıymamışsınız.

Siz o adamı o hale getirmediniz. Sadece o rol yapmaya o kadar dayanabildi. Sonra da özüne döndü.

Ayrılın bence. Sizi mutlu edemez

Kesinlikle doğru tespit. İyice sahiplenmeye başladı ve bu beni korkutan bir şey olmuştur hep. Çocuklar çok ayrı bir sorun. Ama onlar çok masum. Vebal almak istemem.

Son düzenleme:
Yani psikolojik olarak sorun bende mi acaba demeye başladım. Çünkü hep ilişkilerimde aynı sorun oluyor

Açıkcası büyük aşığım vs dersem yalan olur. Ama büyük boşluk yaşarım bu kesin.

Bazen ben de öyle düşünsem de kendimi kötü hissediyorum sonunda

Çocuk hakkında iyi düşünmek lazım. Büyük sorumluluk ve kendi adıma buna uygun değilim ben.

Bir tartışma esnasında sesini yükseltince özüne döndün işte dedim. Belki de rol yaptığı için iyi anlaşıyorduk ve perde kapandı çoktan

Iki kucuk cocuguyla vakit gecirmeyip sizinle geciriyorsa, ilerde sizin cocugunuzlada vakit gecirmek istemeyebilir. Velayeti kendinde olup cocuklari anneye baktiran bir adamdan bence hayir gelmez. Madem kendi bakmiyor niye velayetleri anneye vermemis. Kendi cocuklarina babaliktan kaytaran bi adamdan hicbir fayda gelmez.

O çocuklar -şu an ne konuşursanız konuşun- babayla kalabilirler ilerde.
Ki adamsa ve ısrarla anneye vermiyorsa yanına alır çocukları ama pek adamlık yok sanki.
Çocukları istemiyorum mu diyeceksiniz?
Şahsen ben de istemezdim çocukları ve sırf bu nedenle evlenmeyi de düşünmezdim.
Zaten anlattıklarınız da pek parlak değil.

Bu konuda adım gibi eminim o kadarını söyleyebilirim. Gözümle kadının çocukla konuşmalarını gördüm.
Ben bi kadın olarak seni uyarmak istedim .Erkeklere asla güven olmaz .Benimki yapmaz demeyin .öyle şeyler şahit oldum ki .şu dünyada herkes her şeyi yapar

X beyin annesi bakıyor çocuklara normalde şuan 3 ay tatil olduğu için oda ama ilerde komple verecek, haklılık payınız var

Çok güvenilir ve iyi bir adamdır ancak beni de kaybetmek istemediği için ve ben çocukları sorun olarak gördüğüm için sanırım böyle diyor şuan

Boşanmış olan bir adam da çıksa dese ki "benim de bazı hatalarım oldu" o sebepten boşandık...

Yok
Hepsi aldatılmış oluyor! ve ne hikmetse bu mağdur adamlar çocukların annesinde kalmasına hic ses etmiyor....Yani adam kendisini aldatan kadına çocukları emanet ediyor.

Bu standart bir türk erkeğine aykırı düşüyor.

Her gün sırf boşanmak istediği için öldürülen kadınları gördükçe bu hikayeler bana bayat geliyor.

Ben böyle bir toplumda bosanabilen kadını tebrik ederken... boşanan adamdan korkarım. Çünkü bizim kadinlarimz icin yuva kutsaldır... dayak yerler de gene ses etmezler.
.kolayına ayrılmazlar. Ve buna rağmen bir adam ne yapmiş da kendini boşattırmıs olur. Bin kere düşünürüm .

Ne demek çocukları yanımda istemiyorum!!!!! Sizin çocuklarınız olsaydı ve o istemeseydi siz ne dusunurdunuz. Çocuklar sizinde çocuklarınız sayilır evlenirseniz. Açıkçası sonunuz yok gibi adamla da zaten.

Ayrılalı bir yıl olmuş hemen akabinde abi dediğin biriyle öyle veya böyle bir ilişki yaşamaya başlamışsın ,iyide neden bu kadar acele madem özgürlüğüne düşkün ,sosyal ,eğlenmeyi seviyorsun ,sevgili yapma evlenmede ,yazdıklarını okuyunca evliliğe ve bir beraberliğe hazır olmadığın her halinden belli ,ara da büyük bir yaş farkı var ve adamın 2 çocuğu var ,senin kapasiteni aşar bu ilişki baştan sona yanlış

Şöyleki boşanma davasını açan x bey. Ve bu konuda sohbet ederken benim de hatalarım vardır gibi cümleler kurarak öz eleştiri yapabiliyor.
Eski eşinin ailesi çok iyi oldukları için onlardan koparmak istemedi.
10 yıllık evlilerdi. Benim evliliğim 1 yıl 3 ay kadar sürdü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…