Boşanmış bir adamla ciddi düşünmek ?

slnbusn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
29
19
Merhaba. Bu sitede hayat evlilik tecrübesiyle doğru nasihatlerde bulunacak çok ablam olduğuna inanıyorum. Ben 25 yaşındayım, okulu bitirdim eczacıyım. Mesleğim falan elimde, bu yönlerden sıkıntım yok çok şükür ki. Daha önce sadece tek bir sevgilim oldu, o da 7 ay sürdü.

Şimdi uzun zaman sonra gerçekten sevdiğim biri var. Biz tanışalı 1 seneye yakın oldu. 31 yaşında, işinde gücünde, efendi, çalışkan biri. Daha önce 26 yaşında evlenmiş ve iki sene sonra 28 yaşında boşanmış. Çocuğu yok. Boşanma nedeni eski karısının geçmişinin başına bela olması. Karısının madde bağımlısı eski sevgilisi, sürekli arayıp rahatsız ediyormuş ve en sonunda evlerini 10 kişi ile basıp bunu dövmüşler. Yani karısını korumak istediği için.... Yoğun bakımda 3 gün yatmış hatta. Sonra da hem ailesi hem kendisi kadına yol vermişler işte. Bu olayların doğruluğundan eminim çünkü onun annesi ile benim annem çocukluk arkadaşı. Uzun uzuuun dertleşirlerdi, ben o zaman kendisini tanımıyorken annesi bu olayları, gelinini nasıl kovduğunu, oğlunun psikolojisini falan anlatırdı anneme.

Şimdi bu adam beni seviyor, biliyorum. Evlilikten soğumasına rağmen benimle ciddi düşündüğünü de adım gibi biliyorum. Ben daha önce hiç evlenmedim ve ilişki konusunda da toyum. Benimleyken eski karısını düşünür mü? Ben ilklerimi onunla yaşayacakken onun için hiçbir anlam ifade etmez miyim? Dile getirmese bile kıyaslama yapar mı? Benimle yatarken eski karısını düşündüğü olur mu gibi tonla takıntılı düşünce geçiyor aklımdan. Aslında boşanması benim için hiiiç sorun değil, millet bekarken neler neler yapıyor, bu sadece resmiyete dönmüş hali ama ben onun kalbinden tamamen eski karısının silindiğinden emin olamam diye korkuyorum. Travmatik bir şekilde boşandılar çünkü, bir erkek böyle bir durumda soğur mu kalbine mi gömer yoksa bilemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

Adamın dayak yediği doğrudur da dayağı yeme nedeni doğru mudur bilemezsiniz.

Yani çoğu kişi de ilk sevgilisi ile evlenmiyor. Hatta bazen sevgilisi ile ayrılmak zorunda kalıyor. Kişiden eminseniz aklınızı bulandırmayın. Eğer bu düşünceler ileride paranoyaya dönerse sizin ilişkiniz de hatta evliliğiniz de uzun sürmez. Ha derseniz ki ben hiç birşey yaşamamış adam bulayım ilki ben olayım, o da zor. İmkansıza yakın.

Aslında ben doğru ifade edemedim. İçime dert olan acaba karısını severek gururundan mı ayrıldı?

Aslında ben doğru ifade edemedim. İçime dert olan acaba karısını severek gururundan mı ayrıldı?

Sevmese 10 kişiden dayak yemezdi herhalde. Belki de annesi ve çevresi baskı yaptı ayrıl diye.
Hatunla ayrıldıktan ne kadar süre sonra siz oldunuz.

Ben eskiden bosanmis erkekler sorunludur diye dusunurdum ama sitede okudugum konulardan sonra fikrim degismeye basladi. Yine de herkes dengi ile evlenmeli diye dusunuyorum ama bu sadece benim fikrim. Sizin icin sorun degilse bu sizin hayatiniz.
Fikirleriniz benim için o kadar değerli ki. Farklı bakış açıları benim de ufkumu genişletiyor. Toplumda boşanan erkeğe direkt sorunlu gözle bakılıyor ama bazen öyle kadınlar oluyor ki tam anlamıyla "düşman başına" denilen türlerden.

Evet evet, karısının hiç ayrılmak istemediğini de biliyorum...
Yani ? Adam eski eşini korumak için herşeyi göze alıyor hatta bu uğurda dayak bile yiyor; sonra da uğruna herseyi göze aldığı eşinden boşanıyor.

Bu hikaye size inandırıcı geliyor mu ?

iyy ne sacma fikirleriniz ya. benim de hayatima giren ilk (hatta ikinci hatta ucuncu..) kisi degil evleneceğim kisi. tutup da niye kiyas yapayim? ne cirkin seyler.
onun annesi ile benim annem çocukluk arkadaşı. Uzun uzuuun dertleşirlerdi, ben o zaman kendisini tanımıyorken annesi bu olayları, gelinini nasıl kovduğunu, oğlunun psikolojisini falan anlatırdı anneme
kaldi ki kaynana adayiniz komsu komsu gezip gelinini nasil kovdugunu ballandiran bir kadin. huylu huyundan vaz gecmez. sizin açiginizi bulunca da baska komsulara carsaf eder.
bilin de alin

Son sözünüze katılmıyorum bir kadın hemcinsine bu şekilde bişey söyleyemez kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez ön göremez yani demek ki bişeyler olmuş ki o kadın da o hale gelmiş kendinizi aklamak için sevgilinizin eski eşine bu şekilde yorum yapmanız alçaltıcı bi davranış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…