Boşanmaya nasıl karar verdiniz? / Alkolik Eş

Eşinizin iyi ve tatlı bir insan olduğundan bahsetmişsiniz sürekli, alkolik olması bu duruma pek engel teşkil etmiyor. Sizi gerçekten çok sevmiş ve mutlu etmişte olabilir.

Ancak içinde bulunduğunuz durum evliliği devam ettirecek bir durum değil çünkü an itibariyle sorumsuz ve yaşattıklarının farkında olmayan bir adam.

Elinizden geleni yapmışsınız vicdanınızı sorgulamayın bu noktada. Çok istiyorsa tedavisini tamamlar elinden geleni yapar ve size yeniden elini uzatır, işte o zaman isterseniz yeniden deneyebilirsiniz. Ama şuan o bataktan kendisi çıkmalı. Siz şimdilik kendi huzurunuza ve hayatınıza odaklanın

Merhaba benim kardeşimin de alkol problemi var ama ramazanda oruç tutuyor şu an dolayısıyla alkol almıyor hangi ülkede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama alkol bağımlılığı zor bir süreç onu bazı konularda teşvik etseniz bırakabilir destek alırsa

Çok uzun okuyamadım, başlığa ithafen ben kendi adıma bu evlilik için elimden gelen her şeyi yapıp bir sonuç alamayacağımı anladiğimda,düzeleceğine dair o içimdeki umut tanesini yitirdiğimde bir beklentim kalmadığında boşandım

Siz bariz annesi gibi hissediyor ve vicdan yapıyorsunuz.bu bir hastalık değil keyfi bağımlılık tedaviyi red ediyor ise düzelmesi zor.kafanızı dinleyin terapist seçeneği deneyin süreç içinde karar vermeniz kolaylaşacaktır

Anasına neden bu kadar şaşırdınız ?
Klasik gelin baksın diyen kaynana.
Boşayın acımayın.

Eğer sevgi varsa yardimci olabilirsiniz.

Ben Alkohol bagimlisi bir insani hasta olarak tanimliyorum.
Yani bir Depresyon veya fiziki hastaliktan farkli görmüyorum (kendi bakiş acim).

Bu sebepten sevdiğim eşim icin elimden geleni yapardim.

Hangi ülkede yaşiyorsunuz? Eğer almanyada yaşiyorsaniz güzel bir Klinikte tedavi icin başvurun. Eşinizde kurtulmak istiyorsa 4-6 ay boyunca tedavisini olsun (yatili tedavi). Bu zaman zarfi icinde sizde evde kendi ic sesinizi dinlersiniz. Hayatinizi yola koyarsiniz. Baktiniz değişme yok ozaman boşanirsiniz

Sizle aynı yaştayız, ben de yeni boşandım. Sebeplerim arasında bağımlılık yoktu ama öfke kontrol sorunu vardı.
Bir de sabit bir işi yoktu, ne kadar çabalasa da kendi alanında kalıcı bir işe giremiyordu. (Ona bu noktada acıyor üzülüyordum)

Evdeydi genelde. Evde olunca da bitmeyen kavgalar başladı. Aramızda saygının zerresi kalmadı. (Bu saygısızlıkları işsizliğine parasızlığına verip onu kafamda aklıyordum)

Benim eski eşim de dünya tatlısı bir insan olabiliyordu zaman zaman, kıyamıyordum, onsuz bir hayat düşünemiyordum. Çok da sevildim zaman zaman. Ama stabil, sağlıklı, dingin bir sevgi değildi bu (şimdi fark ediyorum)

Ben 8 sene sonunda bitirebildim.. Kendime şans vermek zorundaydım artık. Kendimi sevmek zorundaydım çünkü artık neredeyse 40 yaşıma geliyordum. Kimsenin annesi, kurtarıcısı, kahramanı, yara bandı, merhemi olmamalıydım. Sevgi, aşk böyle bir şey değildi..

Evet, güzel anılarınız var ve iyi bir insan. Evet belki de bu bir hastalık. Ama herkes kendinden sorumlu. Kimse kimseye çare olamıyor. Adam bağımlılığının sebebi olarak bile sizi görüyor. Sizi suçluyor. Siz onun için neler yaptınız, hak ediyor musunuz bu suçlamayı ? Bakın kanser falan olsa yanında olun, ama kendi davranışları nedeniyle bu hale düşmüş bir insan için hiçbir şey yapamazsınız. Sevgi ile kendi hayatını feda etmek farklı şeylerdir. Kendi hayatınızı, enerjinizi, kendinize vereceğiniz sevgiyi neden ona harcayasınız ki ? Üstelik hiçbir şekilde sorumluluğu üstlenmiyor.. Şifa dileyip kendi yolunuza bakın. Ne meleksiniz ne de kurtarıcı. Bencil olmanız gereken bir noktadasınız çünkü önce kendinizi düşünmeli kendi hayatınızı yaşamalısınız. Başkasınınkini değil.

Bir daha sevilir miyim ? demişsiniz. Evet. Çünkü sevilesi bir kadınsınız. Çok güzel bir kalbiniz var. Eminim güzelsinizdir de. Kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz, belli ki kültürlüsünüz. Sevmeyi de biliyorsunuz emek vermeyi. Sevgi sizin içinizde zaten. Evet bir daha ve belki defalarca sevileceksiniz, sevileceğim, çünkü iyileştirici, onarıcı, yumuşak, güzel kalplerimiz var.

Ana-babasının olduramadığını sen olduramazsın gülüüümmm.
Psikiyatr değilsin ki tedavi edesin.
Övmüşsün de övmüşsün adamı, yok çok iyi çok komik.
İyi ve komik yönünü 4,5 senede belki 4 kez görmedin daha neyine övüyorsun. Etrafta erkek kıtlığı yok yani, daha seven daha değer vereni de bulunur dert etme. Bulunmazsa da sorun değil, insan önce kendini sevmeli, kendine değer vermeli....

adam işe yaramazın teki, alkolik boş boş oturuyor akşama kadar. bu adamın iyi olup olmamasıyla ilgilenmem çok iyiyse gitsin cami yaptırsın. ama onu da beceremez. neyimn vicdan azabını çekiyorsunuz? adama anne olmak nedir siz ona annelik yapmak için mı evlendiniz? gidin bir iş bulup yeni bir başlangıç yapın bu adamı da yok sayın. mecazi anlamda adam diyorum bu arada.

Ahh çok mutlu oldum adınıza, Allah analı babalı mutlu büyütsün. Sanırım artık çocuğum da olmaz yaşım 37 oldu
Teşekkür ederim neden olmasin bebeginiz olur hem herkesin çocuğu olmak zorunda degil ya cikin kendinizi bulun gezin deger verin kendinize kimse vermek zorunda değil kendini sevmeyeni kimse sevmez cekmeyin su adami

aynı benimkini anlatmışsınız, yeğenleri var çocuk, dünyada en çok onları sever, saatierce oynar ve onlar da bayılırlar amcalarına. Ama gel gör ki 5 kuruşunun hesabını yapamaz, hiçbir zaman parası yoktur, kazanabilecek durumu da yok görüyorum. Ama ben ne bileyim alkolizmin sonucu olduğunu, genç sağlıklı insan çalışsa suyunu çıkarır sanıyodum ki en başında çalışıyordu, sonra işi bıraktı.

Hastaneye yatıyor, tedavi oluyor işte ama her alkolik bırakacak diye bir şey yokmuş, biz onlardan bıktığımız için istediği desteği göremiyor zaten, ondan da bırakamaz. O kadar rezil durumlara düşüyorlar ki keyif için normal insan o hallere gelemez ya..

Birisi yakınında durup kendini kurban edecekse o sen olma. Ayrıca şu pembe gozluklerini bir çıkar ablacım. İlk 3 sene çok sevmişmişmiş yahu adam sana nispet yapıp işi birakmis be sorumsuzun teki bu adam baştan aşağı sevgi pıtırcığı olsa kaç yazar ?

Şu adama acıyıp durma ya. Kendi saçma düşüncelerine destek almaya mi actin bu konuyu yoksa boşanmak için cesaret alamaya mi ? Sizde kahraman olma kurtarıcı olma sendromu var siz de psikolojik destek alın

İki bira içince bile herkes sever canım aşk değil bu avutma kendini
İçmediğinde de seviyordu ama ama içtiğinde herkesi daha çok seviyordu haklısınız ya sevgi bence birini çok önemsemek, hep beraber olmayı istemek gibi ya o ayıkken de öyleydi, her şeyi yapıyordu benim için. Arkadaşlarım adam senin gözüne bakıyor diyordu, ama belki verdiklerim için öyleydi. sevgiyi biliyorsun anlıyorsun aslında ya sanırım, ondan sonra zamanlarda sevgisinin azaldığını da anladım.

Tüm ev işleri bende market alışverişi bende falan yazmışsın tam olarak senin için ne yapıyordu ben anlamadım

Aşırı aşırı sorumsuz ya çocuk gibi, büyümesi gereken zamanları sarhoş geçirmiş sanırım ondan. İlk zamanlar iyiydi ama son zamanlar bana bir düşman oldu, boşanmaya karar verince, evin içinde “inşallah tek başına geberirsin” diye nasıl bağırıyor şok oldum, yani belki en baştaki ilgisi de kimseden görmediği şefkati, desteği, bakımı gördüğü içindi, onlar azaldıkça gerçek çıktı belki. Ben de bilmiyorum.

Şu adama acıyıp durma ya. Kendi saçma düşüncelerine destek almaya mi actin bu konuyu yoksa boşanmak için cesaret alamaya mi ? Sizde kahraman olma kurtarıcı olma sendromu var siz de psikolojik destek alın
Bacım çok adamı savunuyormuşum gibi gelmiş herkese sanırım, amacım sürekli adamı bokluyor gibi olmayayım, kitabın orta yerinden iyisiyle kötüsüyle anlatayım ki insanlar doğru yorum yapabilsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…