Boşanmali miyim bilmiyorum

gandagana

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
35
-15
25
Hanımlar merhaba. Burayı hep uzaktan takip ediyordum ama fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 9 aylık evliyim. Düğün yapmadım halen daha. Eşimin ailesiyle kavga ettim bazı sebeplerden dolayı. Bu yüzden de kavga çıktı.Kv bana kötü sözler söyledi.Eşim genel olarak beni haklı buldu ama ailesi ile benim aramda net bir tercih yapmayacağini eşin yerinin ayrı annenin yerinin ayrı olduğunu, sadece senede bayramlarda filan görüşebileceğimizi söyledi. Ayrıca zaten evime ailemi karistirmam dedi ama eşimin bu tavrından çok hoşlanmadım açıkçası.Daha net ve sert bir tavır bekliyordum ailesine karşı. Daha sonrasında ben kendilerine düğün yapmayacağimi söyledim.Onlarin yüzünü dahi görmek istemediğimi söyledim ama eşim karşı cikti. Eğer diretirlerse boşanacagimi söyledim. Eşim de sen bilirsin o zaman dedi ama bu süreçte hep orta yolu bulmaya çalıştı. Eşimin ailesi düğün yapilmama fikrini kabul etmedi. Her şeyiyle hazırlanmış ve haber gonderilen düğünün iptalinin kendileri için çok küçük düşürücü olduğunu söyleyerek benimle bir kez daha tartıştılar.Eşime de benden için bir daha evimize getirme artık biz onu kabul etmiyoruz demişler. Eşimle normalde boşanma kararı almıştık. Özellikle ben ailesine karşı bir şey diyemiyor diye düşünüyorum. Eşim şu anda bu süreçte olan başka şeylerden dolayı da ailesine kızdı ve görüşmemeye başladı. Benimle de seven bir kadın kendisi ve ailesi arasında seçime zorlamaz ben zaten sizin sürekli görüşmenizi istemedim diyerek boşanma fikrinden vazgeçmedi. Ailesine de benim hayatımdan cikin dedi. Yani hem beni hem ailesini sildi gibi bir şey oldum.Eşimi çok seviyorum. Çok güzel uyumumuz var. Hem duygusal hem fiziksel hem de tensel olarak. Çevresinde çok sevilen birisi. Boşanirsam pişman olurum diye düşünüyorum. Devam edersek nasıl tekrar ikna ederim bilmiyorum. Ve de bu şekilde aileyle küs bir şekilde devam edilebilir mi bilmiyorum. Yardimci olur musunuz?

Hanımlar merhaba. Burayı hep uzaktan takip ediyordum ama fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 9 aylık evliyim. Düğün yapmadım halen daha. Eşimin ailesiyle kavga ettim bazı sebeplerden dolayı. Bu yüzden de kavga çıktı.Kv bana kötü sözler söyledi.Eşim genel olarak beni haklı buldu ama ailesi ile benim aramda net bir tercih yapmayacağini eşin yerinin ayrı annenin yerinin ayrı olduğunu, sadece senede bayramlarda filan görüşebileceğimizi söyledi. Ayrıca zaten evime ailemi karistirmam dedi ama eşimin bu tavrından çok hoşlanmadım açıkçası.Daha net ve sert bir tavır bekliyordum ailesine karşı. Daha sonrasında ben kendilerine düğün yapmayacağimi söyledim.Onlarin yüzünü dahi görmek istemediğimi söyledim ama eşim karşı cikti. Eğer diretirlerse boşanacagimi söyledim. Eşim de sen bilirsin o zaman dedi ama bu süreçte hep orta yolu bulmaya çalıştı. Eşimin ailesi düğün yapilmama fikrini kabul etmedi. Her şeyiyle hazırlanmış ve haber gonderilen düğünün iptalinin kendileri için çok küçük düşürücü olduğunu söyleyerek benimle bir kez daha tartıştılar.Eşime de benden için bir daha evimize getirme artık biz onu kabul etmiyoruz demişler. Eşimle normalde boşanma kararı almıştık. Özellikle ben ailesine karşı bir şey diyemiyor diye düşünüyorum. Eşim şu anda bu süreçte olan başka şeylerden dolayı da ailesine kızdı ve görüşmemeye başladı. Benimle de seven bir kadın kendisi ve ailesi arasında seçime zorlamaz ben zaten sizin sürekli görüşmenizi istemedim diyerek boşanma fikrinden vazgeçmedi. Ailesine de benim hayatımdan cikin dedi. Yani hem beni hem ailesini sildi gibi bir şey oldum.Eşimi çok seviyorum. Çok güzel uyumumuz var. Hem duygusal hem fiziksel hem de tensel olarak. Çevresinde çok sevilen birisi. Boşanirsam pişman olurum diye düşünüyorum. Devam edersek nasıl tekrar ikna ederim bilmiyorum. Ve de bu şekilde aileyle küs bir şekilde devam edilebilir mi bilmiyorum. Yardimci olur musunuz?
Yani adam ailemin yeri senin yerin ayrı diye sınırını herkese çizmiş aslında keşke yükselmese idiniz. Ailenin tutumu pek orta yolu bulucu olmamış ne yazıkki üstelik nikah yapılmış aynı evdesiniz. Düğün çok da önemli değil açıkçası neredeyse 1 sene olacak evlilik olalı.
İlişki terapisine gidin ikiniz de ekstra olarak ayrıca psikologdan terapi alın. Çok süreci kriz anlarını doğru yönetemiyorsunuz.
Boşanmak istemediğinizi söyleyin sinirle hareket etmeyelim terapi yolunu deneyelim olmazsa öyle boşanma kararını sakin kafa ile alalım diyeceksiniz

Kısacası adamdan ailesini silmesini istemişsiniz, adamın davranışları son derece makul aslında ama onlarla görüşmesini istememeniz çok bencilce bir hareket. Siz görüşmeyebilirsiniz ama onu hiçbir şekilde zorlayamazsınız. Sonuçta adamı kendinizden soğutmuşsunuz, boşanmanız daha hayırlı.

Ben sizi cok fevri gordum kusura bakmayin.Tavirlariniz olgunca olmamis.Burda bircok konuda okuyorum neden esleriniz hep bir secim yapmak zorunda onu anlamadim.Onlar onun ailesi bu yasa kadar getirip buyutmusler bir insan evladi kolay yetişmiyor.Hem ailesi hakli dugun ayarlanmis haber verilmis siz birden vazgeciyosunuz benimde basima gelse bende tepki gosterirdim. Ben sizi haksiz buldum kusura bakmayin.

Aslında eşiniz dogru olanı yapmıs
Siz aılesını silmesini istemişsiniz
Bıraz sabretseydınız bakın artık kendi iradesıyle aılesıyle gorusmuyormus
Yani adam ne yapabılırkı
Hem arada kalmıs bu halıyle sizede gereken konusmayı yapmıs
Gorusmek zorunda degılsın demıs yanında olmus
Bence siz cok ılerı gıtmıssınız

Yani düzelsenizde yada hiç sorununuz olmasada aıle bu sekılde tepkı verdıgı ıcın ıllaki sorunlar olacak
Bunun ıcınde sızın ılıskınızın guclu ve bırbırınıze saygısı olmalı
Ama sız bunu tüketmişsiniz

Dugun niye bu kadar gec oluyor ayni evde misiniz degil misiniz anlamadim. Pisman oldugunuzu soyleyin yapici taraf siz olun eger devam etmek istiyorsaniz.
Eşimin tayini sebebiyle. İlk eş durumundan çıkmaz ikinci de çıkar diye düşündük. Ama şansına ilkinden çıktı. Aynı evde kaliyorduk sürekli kavga filan edince evleri ayırdık. Ama bu süreçte sürekli görüştük

Adam sizi onlara yem etmediyse sorun yok. Tamamen ailesini silmesini beklemeyin bence.
Yani tam yem etmedi değil. Ama ailesine bana denilenler konusunda haksizsiniz dedi. Bana da onlara karşı alabiliyorsan biraz alttan al dedi. Ama öyle illa alttan alacaksın gibi zorlamalarda bulunmadı. Alttan almamı istemesi bile yetti bana

Eşimin tayini sebebiyle. İlk eş durumundan çıkmaz ikinci de çıkar diye düşündük. Ama şansına ilkinden çıktı. Aynı evde kaliyorduk sürekli kavga filan edince evleri ayırdık. Ama bu süreçte sürekli görüştük
Geri donmek istiyorsan pisman oldugunu soyle alttan al. Dugun ne zaman olcakti gecti mi tarihi? Telafi edebilirsin belki birseyleri.

Bu erkekler kendi baslarina gelmiyor dunyaya Eger kayinvalide kayinpeder gorumce cekemem diyorsaniz neden evleniyorsunuz. Tabi Cok manyak aileler var ama onlarla bile engelleyemezsiniz kazik kadar adami. Benim aram cok kotu kayinaileyle ama gorusme diyemem. Gorusmemesini istemeniz icin y’a namus yada kan davasi falan lazim onun disinda hakkiniz yok. Hem bu kadar nasil kavga edebiliyorsunuz hemen 9 ayda ne yaptilar bu kadar kotu dugunu iptal etmek icin?

Bu erkekler kendi baslarina gelmiyor dunyaya Eger kayinvalide kayinpeder gorumce cekemem diyorsaniz neden evleniyorsunuz. Tabi Cok manyak aileler var ama onlarla bile engelleyemezsiniz kazik kadar adami. Benim aram cok kotu kayinaileyle ama gorusme diyemem. Gorusmemesini istemeniz icin y’a namus yada kan davasi falan lazim onun disinda hakkiniz yok. Hem bu kadar nasil kavga edebiliyorsunuz hemen 9 ayda ne yaptilar bu kadar kotu dugunu iptal etmek icin?
Tamam ama önceliği artık eş değil mi? Sonuçta eşine karsi bir şey yapıyorlar ve korumak zorunda bir şekilde eşini

X