Boşanmak ya da ömür boyu mutsuzluk mu ?

Çok korkuyorum ya habersizce gideceğim evden ya insan gibi konuşmaya çalışacağım.. 3.sayfa haberlerindeki kadınlar gibi olmak istemiyorum..
İnsan gibi konuşmaya çalışırsan 3.sayfa haberi olursun asıl . İnsanla evli diilsin bunu farketmen lazım artık. Ailen arkanda sen muhendissin . O hayvan da sözleşmeli . Kızına yaşatma bunu kendine de . Bi şikayete bakar . Korkusundan insan gibi davranır iş korkusu başka çünkü . Okurken sinirden çatladım . ailenin telefonunu bulabilme imkanım olsaydi arayip gidin kızınızı alın demek istedim resmen

Kızınız için o kadar o kadar üzüldüm ki. Sizin durumunuz göz göre göre gelmiş (yalan söylemiş, borç ödetmiş, bağırmış, çağırmış, küfür etmiş, şiddet uygulamış, hala boşanınca mutsuz olacağım diyorsunuz, ne diyebiliriz ki) ama kızınıza çok yazık. Kendi düştüğünüz çukura kızınızı da çekiştiriyorsunuz tüm gücünüzle. Kocanız kızınıza düşkün falan değil, şuan küçük ve ona karşı gelecek bir şey yapmıyor sadece. Biraz büyüyüp birey olarak tepki vermeye başladığı zaman aynı şiddeti o da görmeye başlayacak. Siz hiç eşine şiddet uygulayıp çocuklarına iyi babalık yapan bi adam gördünüz mü? Babam da benzer sorumsuzlukta bi adamdı, annem 30 senedir yok size çok düşkün, yok cesaret edemedim, yok maaşıma zam gelsin diye diye kopmadı adamdan. Sonuç: 30 yaşında üç tane majör depresyon geçirdim, sonuncusunda hiçbir antidepresan yetmedi, antipsikotiklere geçtik, 4.yü geçirirsem bi kliniğe yatarım herhalde. Kızınıza düşkün (!) diye böyle devam ederseniz kızınızın da sonu bu, karar sizin.

İnsan gibi konuşmaya çalışırsan 3.sayfa haberi olursun asıl . İnsanla evli diilsin bunu farketmen lazım artık. Ailen arkanda sen muhendissin . O hayvan da sözleşmeli . Kızına yaşatma bunu kendine de . Bi şikayete bakar . Korkusundan insan gibi davranır iş korkusu başka çünkü . Okurken sinirden çatladım . ailenin telefonunu bulabilme imkanım olsaydi arayip gidin kızınızı alın demek istedim resmen
Daha dün genç bir bayan eşi eşi demek istemiyorum bir o.......u tarafından katledildi hemde çocuklarının gözü önünde😭😭

AMAN SAKIN KONUŞMAYA KALKMAYIN
Gizlice plan yapıp evi terk edin!
Şiddet uygulayan adamla konuşulmaz
Direk planınızı gerçekleştirin bunca zaman sizi üzün adama merhametmiş, konuşmakmış yanlış hareket olur
Onu insan yerine koymayın
Hiç yapacağınız hareketten sakın söz etmeyin
Kararlı olun, yoksa olaylar büyür ve zarar gören siz olursunuz!!!!

Daha dün genç bir bayan eşi eşi demek istemiyorum bir o.......u tarafından katledildi hemde çocuklarının gözü önünde😭😭
Ya valla çok üzülüyorum böyle deme. Lütfen kendine gel artık sen güçlü bi kadindin bi zamanlar . Hala öylesin . Korkutmuş seni o pislik sindirmiş. Kendin için diilse bile kızın için güçlü ol git devlete sığın . Valla elimde olsa nerdeysen ben aldiricam seni olduğun yerden . Kadın sığınma evleri var çocuğunu da al git ailene gitmek istemiyorsan . Yerlerini kimse bilmiyor bulamaz da gizli bilgi çünkü vermiyorlar kimseye . Seni bulması imkansız. Zamanında şehir değistirmişsin yine degistirip is bulursun cok zor diil Hatta kocaelide arkadaşım var istersen bağlantı bile kurabilirim senin için . Dayanamıyorum bu hikayelere . Bi de çocuk var nasıl kıyarsın ona o hayvanla basbasa kalacak eğer sen o evde kalıp ölmeyi beklersen. Ha ayrıca o pisliği kesinlikle şikayet etmelisin

Siz üniversite okuyup mühendis olmuş bir kadinken bunları sineye cekiyorsunuz gariban ilkokul mezunu kadinlar naapsın.Lutfen alin cocugunuzu o isteyken cekin gidin ailenizin yanina açın davanızı bir işe girin çalışın.Yapmayın allahınızı severseniz okumuş tahsilli bir insansınız siz yapmayın bari.

Ya valla çok üzülüyorum böyle deme. Lütfen kendine gel artık sen güçlü bi kadindin bi zamanlar . Hala öylesin . Korkutmuş seni o pislik sindirmiş. Kendin için diilse bile kızın için güçlü ol git devlete sığın . Valla elimde olsa nerdeysen ben aldiricam seni olduğun yerden . Kadın sığınma evleri var çocuğunu da al git ailene gitmek istemiyorsan . Yerlerini kimse bilmiyor bulamaz da gizli bilgi çünkü vermiyorlar kimseye . Seni bulması imkansız. Zamanında şehir değistirmişsin yine degistirip is bulursun cok zor diil Hatta kocaelide arkadaşım var istersen bağlantı bile kurabilirim senin için . Dayanamıyorum bu hikayelere . Bi de çocuk var nasıl kıyarsın ona o hayvanla basbasa kalacak eğer sen o evde kalıp ölmeyi beklersen. Ha ayrıca o pisliği kesinlikle şikayet etmelisin
Canım ben sana yazdım yanlışlıkla sende bana 🤗ablaya yazacaktım böyle adamlar var ne yazikki caydırıcı bir ceza olmadıkça bu devran böyle gidiyo😔

Siz korkuya teslim olmuşsunuz. Biraz mantıklı hareket edin lütfen.Aileniz bu durumu bilmeli mutlaka. Düşündüğünüz gibi de ailenize bir şey olmaz.Öncelikle korkularınızdan kurtulmalısınız!

Çok korkuyorum ya habersizce gideceğim evden ya insan gibi konuşmaya çalışacağım.. 3.sayfa haberlerindeki kadınlar gibi olmak istemiyorum..
Boşanacağinizi söylerseniz eğer cinnet geçirebilir.Bi kavga aninizida evi terkedin veya o na gittikten sonra söyleyin.
İstermisiniz kızınız ilerde böyle bi evliligin içinde olsun?
benimde sizin yaşlarinizda kizim var.
asla ama asla istemem.
Saklamasini ise asla.
Aileniz size o kadar emeği bir pislikten dayak yiyin diye mi verdi?
Siz biraz gücünüzü gösterirseniz hiç bişey yapamaz.
ailenizin yanina gidin.
İşinize geri dönün.
hayatiniza yeniden başlayin.
Kolay olmayacak.
Ama bu evliliği ve korkuyu cekmekten daha kolay olacak eminim

Boşanma süreci şu an size çok zor görünüyor anladığım kadarıyla bu yüzden de harekete geçmekte zorlanıyosunuz. Her değişim, her dönüşüm sancılı olur ama eminim ki şu an yaşadığınız hayattan daha zor daha sıkıntılı olmaz. Kızınız ve aileniz ile birlikte mutlu ve sağlıklı bir hayat sürdürmek için başlangıçta boşanana kadar bi süre sıkıntılı durumlarla baş etmeniz gerekiyor ama tünelin sonu aydınlık. Kızım babasız büyümesin düşüncesinden lütfen kurtulun. Bu düşünceye kapılıp evliliginizi sürdürürseniz kızınız ileride sizden neden boşanmadığınızın neden kendinizi ve onu bu hayata mahkum ettiginizin sebebini sorabilir. Bunları söylüyorum, evli değilim ama sıkıntılı bir ailede büyümüş bir kızım. Şu an 24 yaşındayım ama yasadigim sıkıntılardan dolayı psikolojik rahatsızlıklarım var ve sürekli antidepresan kullanmak zorunda kalıyorum. Isterdim ki anne babam ayrı olsun ama huzurumuz olsun. Ama bakın boşanmadılar diye çok mutlu huzurlu bir insan olamadım. Size Allahtan güç ve cesaret diliyorum, Allahım inşallah sizi o insandan tez zamanda kurtarsın, bunun için de adim atın lütfen korkmayın. Ne siz ne kızınız bu hayatı hak ediyor.

ya konuyu okuyayim dedim.. bir yerden sonra okumayi biraktim. evleneceginiz gun adamin daha once evlenip ayrildigini ogreniyorsunuz.. karsimda guvenilmez, yalanci, yalanci degilse bile gercekleri saklayan, ne halt yedigi belli olmayan, cocugu bile cikabilecek, kumar borcu vs cikabilecek bir adam var demiyorsunuz.. onu seviyordum yari yolda birakmak istemedim diyorsunuz.. pes dogrusu ya..

Merhabalar , çok zor bir anımda buraya üye olmaya ve size derdimi açmaya karar verdim. Genelde okurdum buradaki konuları kendi sıkıntılarıma benzer insanlar neler yapmış uzaktan okurdum sadece, ama artık karar vermeliyim bende..
Kısa anlatmaya çalışacağım harika bir aileye sahibim annem babam çok özeller gerçi herkes için öyledir yani evlenmeden önce ben herkesin annesi babası benimkiler gibi sanıyordum en azından.. eşimin ailesi ve dengesizlikleriyle tanışmadan önce!
ailem bana 24yaşıma kadar hep destek oldu en güzel eğitimleri almamısağladılar üniversiteyi bitirip mühendis oldum. Sonra eşimle tanıştım 1yol kadar görüştük sonrasında evlendik. Sevgiliyken ve nişanlıylen herşey güzeldi, en azından bana göre çünkü annem ve anne tarafım eşimi baştan veri istemiyorlardı ama ben Üzülmeyeyim diye çokta müdahale etmediler. Annemle aramızda anne kız bağından da öte bir bağ Var bende annem benim evlenmemi istemiyor aslında eşimde bir sorun yok diye düşünüyordum.. taa kii kına günümüze kadar.O gün eşimin daha önce evlenip boşandığını öğrendim ama kendimi o an evlenmeye mecbr hissettim bu onun suçu değildi herkesin başına gelebilirdi diye düşündüm onuyarı yolda bırakmak istemedim ve çok seviyordum..
evlendik ilk gün bana şiddet uygulamaya başladı. Babamın ağzından küfür duymayan ben türlü küfürler duymaya başladım. Sonrasında özür diledi düğün stresi dedi ve barıştık.. ve hemen hamile kaldım lütfen buna rağmen neden hamile kaldın demeyin hayat tecrübem yoktu bilmiyordum şiddetin küfrün devam edeceğini o ilk ve sondu diye düşündüm..
hamileyken sudan sebeplerle (neden bıçağı yıkamadın, neden bana soru soruyorsun, veya kavga ederken neden bana cevap veriyorsun) diye diye dayak yedim ( ona göre bu dayak değil o beni dçvse ben yaşayamazmışım)
Kızım doğdu bu arasa ben şehir dışına evlenmiştim tayinimiz çıktı iyice uzağa geldik eşim sözleşmeli kamu personeli
Kızım doğmadan önce çalışıyordum o doğunca işten de çıktım yapayalnız kaldım..
kalabalıklarla arkadaşlarla akrabalarla dolu hayatımdan eser kalmadı sadece kızım var şuan gerçi onun tek tırnağı herkese bedel..
Bu arada eşimin evlenmeden önce yaptığı 70-80 bin TL kredi borcu varmış bunu da evlenince öğrendim 3 yoldur borç ödüyoruz yeni bitti. Yeri geldi ekmekle gün geçirdik ama bunlar için asla ağzımı açmadım bu arada güzel günlerimiz de olmadı değil, bende evden satış yapmaya başladım maddi olarak biraz toparladık birikim yapmaya başladık biz zordaylen bize asla yanaşmayan eşimin ailesi şuan internetten kendileri için hediyeler beğenip bize link atıyorlar bende korktuğum için alıyorum.. hayatım korkuyla geçiyor eski özgüvenli hakimden eser yok. Aile de bana kim ne derse desin ağzımı açamıyorum eşim birşey der diye
Çok uzun oldu farkındayım ama bunu da yazmak istiyorum bi gün paramızın olmadığı zamanlar kızımın bezi bitti kv deydik o gün 20 TL para verdi bize bez alalım diye bende çocukla ilgilenirken düşürmüşüm onu eşim eve gelip beni tekme tokat dövdü herkesim yanında onlar ayırmaya çalıştı ama.. gözüm hifema diye birşey oldu 2 hafta görmedim kör oldum.. yani anlayacağınız iyiken iyi (ben salağa yatıp herieyr tamam dersem o sürekli görümcelerimle sabahtan akşama kadar abartmıyorum telefonla konuşurken ben buna laf yapmazsam ailemi pek aramaz ve her saniye evi temizlersem ) çok iyiyiz . Yoksa dayak ve küfür
Yazmakla bitiremem sanırım olanları sürekli ama sürekli sudan sebeplerle dayak yiyorum küfür zaten eksil olmuyor sanırım artık yetti çünkü kızım büyüdü ve ben onun karşısında dayak yemek istemiyorum çünkü ben artık anneyim!
eşimden de soğudumhatta nefret ediyorum ve pişmanım evlendiğim için,ona belli etmeye çalışıyorum ayrılmak istediğimi ama korkuyorum da ailemin yanına gidersem onlara zarar verir ya kızımı alırsa benden çünkü bazen öyle söylüyor kadın sığınmaya da gitmek istemiyorum. Dua ediyorum allaha sürekli nolur bana akıl verin ben artık eski ben değilim hayatımla ilgili karar bile veremeyecek durumdayım3 yıldır cehenneöi yaşıyorum
Kına gecesinde sürpriz bı konuyla karsilastiginizda dürüst değil diye basmaliydiniz tekmeyi. Şimdi içiniz gerçekten ne istiyor ne yapacaksınız?

Off nasil uzuldum anlatamam. Daha once evli oldugunu saklamasi, sonucta saba yalan soyledigi icin o an ayrilmaliydin, cunku yalan soykwyenden hersey beklenir.
Simdi yapacaklarini soyleyim:
1.Oncelikle aileni ara gelip seni alsinlar ya da sen onun evde olmadigi bir gun evi terk et.
2. Sana siddet uyguladiginda polisi ara tutanak tuttur ya da ertesi gun de olur bir hastaneye gidip dsrp raporu al
3. Adliyelerin icinde savcilik var. Sikayette bulun, esine evden uzaklastirma karari cikart ki sana 50 metreden fazla yaklasanasin.
4. Kizini senden almasi mumkun degil . Bosanirken vekayeti anneye veriyor hakim, sen kebdi isteginle vernedigin surece.
5. Psikolojik siddet ve fiziksel siddet var. Ekonomik sifmddet var mi bilmiyorum yani sana para veriyor mu ihtiyaclarini aliyor mu bilmiyorum ama kendine bir avukat bul ve bu adsmdan acilen bosan.
6. Ilk isin bir psikiyatr ya da bir psikologa git. Eski haline yeniden kavusman gerek.
Ama once bu adami acilen terk et ve bosanma dacasi ac. Avukatin sana yardim eder, yapman gerekenleri soyler. Uzaklastirma jarari cikarirsan aikenin evine de yaklasamaz.

Geçinmek asla derdim değil ben bakarım kızıma sadece ben ilk adımı attıktan sonraki süreçten ve çocuğum ileride büyüdüğünde babasız gibi büyürse vicdan azabı çekmekten korkuyorum
Şu yorumları okuyunca diyorum bazı kadınlara müstehak bee. İlerde kendisini de kör etme ihtimali olan babasının eksikliğini mi yaşayacak? Bu cümleye siz de gülmüyor musunuz Allah aşkına

Off nasil uzuldum anlatamam. Daha once evli oldugunu saklamasi, sonucta saba yalan soyledigi icin o an ayrilmaliydin, cunku yalan soykwyenden hersey beklenir.
Simdi yapacaklarini soyleyim:
1.Oncelikle aileni ara gelip seni alsinlar ya da sen onun evde olmadigi bir gun evi terk et.
2. Sana siddet uyguladiginda polisi ara tutanak tuttur ya da ertesi gun de olur bir hastaneye gidip dsrp raporu al
3. Adliyelerin icinde savcilik var. Sikayette bulun, esine evden uzaklastirma karari cikart ki sana 50 metreden fazla yaklasanasin.
4. Kizini senden almasi mumkun degil . Bosanirken vekayeti anneye veriyor hakim, sen kebdi isteginle vernedigin surece.
5. Psikolojik siddet ve fiziksel siddet var. Ekonomik sifmddet var mi bilmiyorum yani sana para veriyor mu ihtiyaclarini aliyor mu bilmiyorum ama kendine bir avukat bul ve bu adsmdan acilen bosan.
6. Ilk isin bir psikiyatr ya da bir psikologa git. Eski haline yeniden kavusman gerek.
Ama once bu adami acilen terk et ve bosanma dacasi ac. Avukatin sana yardim eder, yapman gerekenleri soyler. Uzaklastirma jarari cikarirsan aikenin evine de yaklasamaz.
Hiç birini yapmayacak. Kızım babasız büyürse üzülür müyüm diye korkuyorum demiş, kızı ve bu adamı aynı yerde tutamadığı içün üzülecek insan bunları yapar mı? Şimdi ama iyi bir baba der

Hiç birini yapmayacak. Kızım babasız büyürse üzülür müyüm diye korkuyorum demiş, kızı ve bu adamı aynı yerde tutamadığı içün üzülecek insan bunları yapar mı? Şimdi ama iyi bir baba der
Gercekten mi? Bosansa kizinin daha mutlu bir hayati olacagini bir bilse 2 dakika durmazdi. Sindirilmis o. Bu psikolojide saglikli susunemiyor. Neyi bekliyorcki öldürulmeyi mi?
Konu sahibi ben de bosandim. Oglum babasiz buyumuyor. Yani anne ve baba bosaniyor ama cocuk babadan bosanmiyor. Mersk etmeyin cocuk babasiz kalmiyor. Ustelik cocuklar cok cok daha mutlu. Anne mutlu ise cocuk da mutlu oluyor merak etmeyin

X