Boşanmak üzereyim. Çaresizim. Ne yapacağımı şaşırdım

Haklısınız. Çok teşekkür ederim. Bedenime ruhuma iyi davranmaya çalışacağım .
Kendini bir üstün görmeler, bişeyler.
Ben ona eziyet çektirmişim birde. Zerre düşünce ve suçluluk da yok.
Elimden geleni yaptım . Bundan sonrası hayırlısı artık.

Yav nasıl katlandınız bu duruma? Sakın düzeltmeyin. Yaşınız daha genç, çocuk da yok. Böyle sorunlu bir ilişkide doğan çocuk mutsuz olur.

Çok hata yapmışsınız. Kendinizi, hayatınızı evlendiniz diye biraz boşlamışsınız o da size saygı duymamış, gözden çıkarmış sizi. Halbuki siz de onun gibi bencil olmalıydınız biraz. İşi gücü bırakıp artık o insanı hayatınızın amacı, hayatınızın merkezi yapmışsınız. Sizce bu kadar sığ mı hayatınız? Okul bitmeden evlenmeseydiniz keşke...

3. kişiler de araya girmişse arada saygı yokmuş, güven falan da kalmamış demektir. Fiziksel şiddet ne demek? Hiç kendinizi sevmiyor musunuz? Böyle okuyunca şok oldum. Karşınızdaki insanı, kendinizden çok seviyorsunuz. Ona, kendinizden daha çok değer vermişsiniz.

Boşanın. Kariyerinize, işinize odaklanın. Yüksek lisans yapın, makyajınızı ojenizi sürün, eski güçlü halinize dönün. Onu da bırakın.Karşınıza sizi gerçekten seven insanlar çıkar. Emin olun, daha iyi bir ilişkiyi hak ediyorsunuz. Size saygı duyulmayan, aldatıldığınız, şiddete uğradığınız bir ilişkiyi değil. Eğitimlisiniz bir de, elinizde iş meslek var.

Sizin şu an o adama posta koyup, adını bile anmamanız gerekir. 50 yıllık çiftler boşanıyor. Siz daha 28'de boşansanız ne olur? O adam sizi depresyona sokuyor. Takıntı yapmışsınız bence de.

Sağlıklı, kusursuz zamanlarda herkes sever. Marifet değil.
En zor günlerde sevememiş.
Vazgeçmeyi tercih ediyor.
Cidden bir ömür geçirmek ıstediğiniz insan bu mu?
Emin mısınız?
Değil. Hep yanımda olacağını düşünmüştüm. Ben hep yanında olurdum. Hakettiğimiz hayatı yaşayalım bundan sonra inşallah. Hiç beddua etmezdim. Ama diyorum artık. Allah gönlüne göre versin bişeyleri artık.

Çok haklısınız. Ama depresyon insanı öyle bir çembere sokuyor ki.
Karşımdaki insanı kendimden çok sevdiğim doğru.
Şu an kendime kızıyorum. O üşümesin diye üstünü örtüp, onun bencilce üstümdeki yorganı çekip sabaha kadar beni soğukta bırakmasına kızıyorum. Üşüdüğüm halde o yorganı çekemememe. Terleyince gece, onu uyandırmadan terini silmeye çalışmama kızıyorum.
O nçbetteyken telefondan fotoğrafını açıp, yastığına koyup o yanımda gibi uyuduğum günlere kızıyorum.
En çok da, bir çiçek alıp eve gelmemesine. Ama öğretmenler gününde kız arkadaşlarına çiçek göndermesine. Bir kez olsun laf etmediğim o günlere. Sadece beklediğim . Bir gün elinde çiçekle geleceğini sandığım o günlere ..
İnşallah şu depresyonu kırıp, onu hayatımdan çıkartabilirim. İnanın çok istiyorum. Omu düşünmeden geçirmek istediğim, guzurlu günlerin hayaliyle tutuşuyorum

Valla ben de depresyondayım. Nasıl bir illet biliyorum. Yaptığınız hataları kendi ilişkimde yapıyor gibiydim. Biraz aklım başıma geldi artık.

ilk önce iş bulun, uğraş. Yoksa hayatınızın tek amacı o olur. Her gün evden çıktığınız, bir uğraşınız, işiniz olsun. Kafanız meşgul olsun. Böyle uzun uzun duygusal yazılar yazmayı bırakın artık. Hiçkimse hayatında mutsuz, güçsüz, kendini sevmeyen, kendine değer vermeyen birisini istemez.

Siz kendinize baktığınızda, onun poposuna tekmeyi basıp, kendi hayatınıza yoğunlaştığınızda muhtemelen gelip sizin etrafınızda dolanır. O zaman da siz istemezsiniz. Bu şekilde olmaz. Duygusallığı bırakın, bunu aşırı duygusal ve ota b.ka hassas olup kırılan birisi olarak söylüyorum.

Bu adam senin kanserin.. Seni hasta eden o. Bunu ayrıldıgında anlayacaksın. Lütfen kendine saygını geri kazan ve kendini sev bunu kendine borçlusun geri adım atma sakın.
İnşallah öyledir. İnsan daha çok bataklığa sürüklenmekten korkuyor. Bir de diyor ki sen böylesin, asla değişemezsin. İnşallah bir an önce kendimi toparlarım. Kendimi severim önce

İnşallah. O bir adımı atabilmek için ne kadar çabalıyorum bir bilseniz. Sanki felçli gibiyim. İnşallah toparlanırım. Herşey güzel olacak inşallah . İnanmasam da bunu söylüyorum kendime

İnşallah. O bir adımı atabilmek için ne kadar çabalıyorum bir bilseniz. Sanki felçli gibiyim. İnşallah toparlanırım. Herşey güzel olacak inşallah . İnanmasam da bunu söyli
Evet, suçluyum.
Duygusallığı bırakıp, sadece kendime odaklanmaya çalışacağım. Herşey iyi güzel olacak inşallah. Evet bu yazılar boşaltıyor gibi geliyor beni. Ama aslında öyle olmuyor bir taraftan da. Ama ders olsun herkese. Okuyan birileri pay çıkarsa, bu benim için çok şey değiştirir. Kadınlar olarak hatalar yapıyıruz. Kendi kendimizi iyileştirmeliyiz. Kendimizi önemsemeliyiz

Ah keşke...
Kendimi kötü hissetmekten, hiç bir şey yapamıyorum. Ama kendimi iyi hissetmek zorundayım. İyi hisswtmesem de kendime yatırım yapmak. Ve mal gibi baksın .. pişmanlık fayda etmese de, pişman olsun istiyorum.

Sen destek al ve o boşanma davasını ondan önce aç. Okulunuda bitir. Böyle birinide sevme artık bak yarın bir gün affet diye gelirse affedersin gibi hissediyorum. Bunu yaparsan bir daha asla mutlu olma şansını elde edemezsin. Temiz bir sayfa aç

İnşallah öyledir. İnsan daha çok bataklığa sürüklenmekten korkuyor. Bir de diyor ki sen böylesin, asla değişemezsin. İnşallah bir an önce kendimi toparlarım. Kendimi severim önce
Zaten bi kere senin bu adama duyduğun şey aşk olamaz olsa olsa Stockholm Sendromudur bu. Kurbanın avcıya duyduğu aşk. Bütün özgüvenini özsaygını elinden alan o,zaten bataklıktasın daha ne kadar sürüklenebilirsin?Aşağılaya aşağılaya seni de inandırmış öyle olduguna, yapma lütfen kendine inandıgını hissetmiyorum hiç. Ailen yanında mı destek değil mi sana? Ayrılırsın 1 sene ağlarsın ama bu adamla ömür boyu ağlarsın. Sana güç kuvvet sabır diliyorum, bir gün gerçek sevgiyi tatman dileğimle..

Ben onun narsist olduğunu düşünüyorum. Ve narsist kurbanı olduğumu. Çünkü yaşadıklarım tıpkı narsist kurbanı gibi. Ailemle konuşmadan o konuşmuş. Konuşmasını da iyi becerir. İlk başta brni suçladılar. Ama sonra neyseki anladılar. Ama o desteği göremedim ya başta. En çok ailemin bu tutumuna üzüldüm. Şimdilerde destek olmaya çalışıyolar. İnşallah yoluna girer herşey. İnşallah. yani gerçekten sevgiyi çok seviyorum . Sevmeyi sevilmeyi. Bu duyguyu hepimizin iliklerine kadar yaşaması gerekiyor. İnşallah heğimizin hayatını sevgisiyle güzelleştiren insanlar olsun. Teşekkür ederim deateğiniz için

Evet. Şu anki yaşadığım karmaşık duygularla onu affetmek istediğim, bana gelmesi, iyi davranması için, içimden allaha yalvardığım zamanlar oluyır hala. Ama bunu yapmamalıyım. Güçlü olup kararlı olmak zorundayım .

Adamda sıkıntı var ve bence güvenmeyin umarim sizin için hayırlısı olur

Kendi kayınvalidemin konusun çıkıp buraya geldim. Lanet olsun böyle kadınlara yemin billah hayat boyu kötülük istemedim bu kadınlardan birine denk gelinceye dek.
Kadın kadına destek olması gerekirken düşman oluyor malesef. Oğlan doğurmak marifet gibi davranıyorlar. Sanki oğullarına hizmetçiyiz biz. Bu onların gözünde hiç değişmeyecek. Annelik görevini devralıp, anneleri gibi davranmak zorundayız. Kafa yapısı bu malesef. Ama bazen de kız çocukları o kadar önyargıyla büyüyorlar ki. Evlenince annesini yok sayıyorlar. Her iki tarafta artık uyanık olmalı. İletişim kurup kendilerini açıklayabilmeli. Ve kimse kimsenin işine burnunu sokmamalı. Gelin de olsa kaynana da .

Çok teşekkür ederim . İnşallah allah hepimize hayırlısını versin. İnsan inanmak istemiyor bişeylere. Sevgi gözü kör ediyor gerçekten galiba
Biliyorum kardeşim , bende sıkıntılı süreçlerden geçtim bende boşanmaya yaklaşmıştım ki son anda vazgeçtim . Ama şuan sorunum yok eşimle aramızda , fakat şuan o yaşadıklarımı yaşasam inanın dafaten dedim eşime kesin boşanırım. Bende sizin gibi uzun bir ilişkiye emek verdim eşimle evlendim 7 senedir birlikteyiz,1.5yildir evliyiz .fakat şöyle biseu var onun sogudugunu ilgisizliğini ve en büyük fiziksel şiddetle aldatmayı görsem boşanırım,bunları zaten kendiside biliyor.tetik altındayım çünkü sanırım büyüdüm yahut ozguvenim geri geldi . 7 senedir kendisine tapacak kadar aşık biriydim ,bende sizin gibi kendimi salmıştım,artık.kendime bakmıyor o halimle hem mutlu olduğumu baskiliyordm kendimde hemde mutsuz . Nasıl ki gerçekten diyorum eşimi eskisi gibi onemsemedim,kendimle uğraştım örnek ben 36-38 beden iken 48.bedene çıktım ,önce kafamı değiştim mesela mutsuz eden herşeyden uzak durdum ,spor yaptım kendi kendime. Kg verdim vs şimdi.ianin eşimde farkında benim ruhende kafa olarakta değiştiğini ve o da değişti davranışları . Ama sıkıntım herşeyin başı kvalide

Çok teşekkür ederim . İnşallah allah hepimize hayırlısını versin. İnsan inanmak istemiyor bişeylere. Sevgi gözü kör ediyor gerçekten galiba
Bizim gibi uzun ilişkiden aşık olup çıkanlar sanıyor ki dünya bir onun üstüne kurulu ,illa sevmek değil aşık olmak değil. Bir daha yaşayamam sanıyor insan ama saçma düşünüp kendi hayatımızı mahvetmekten başka bisyr yapmıyoruz lütfen bu kadar emek verilen ilişkide siz o adamın ayrılmasını beklemeyin ağlamayın yalvarmayin ,atın gitsin hayatınızda kaldı ki yukarıda okudum insanların içinde dalga geçerek konuşması gülmesi ayrılmak istemesi ki muhtemelen o dönemde birileri hayatına girmiştir ,lütfen sakin egilmeyin ezilmeyin ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…