Boşanmak üzereyim. Çaresizim. Ne yapacağımı şaşırdım

Bu herif ruh hastası siz de normal değilsiniz. Herif için her şeyi yapmışsınız, depresyondayken bile ona yemek yapmışsınız, eve gelmemiş yine yapmışsınız, aramış yalvarmışsınız. Bu tarz kadınların mutlu olduğunu görmedim. Şu erkekler sizin için bir şey yapmadan siz onlar için hiç bir şey yapmayın ya. Fedakar kadın mutlu değil. Ben görmedim. İdeal ilişki erkeğin köpek olduğu ilişki net.

Canim okuduk senin adina cok uzuldum ama sen kendine yapmissin bunu ilk basta bile anlamaliydin sen aklindan kararliysan def et gitsin ne ugrasacaksin bi doktor diye sana boyle eziyet etmesine izin mi veriyorsun okulun meslegin var sen ondan daha iyi yasayabilirsin git calis ne erkek eline bakacaksin bosver ilerde cocuk olunca boşanma daha mi iyi bisver yol yakinken don seniki arkadaslarinin icinde kucumsuyor ne bekliyorusn senin sevgiden ziyade takintilik bu yaptigin bence onun icin psikolojik destek al allah yardik etsin canim ayetel kursi oku sik sik

Okurken çok üzüldüm. Boşanmak en hayırlısı o değmeyecek birisi. Sen a diyorsun o z dıyor. Senı anlamıyor tipik Türk erkeği

Ablacım sen nasıl dayandın bu kadar psikolojik şiddete Allah aşkına hiç mi usanmadın nasıl yedin o lafları ben olsam daha o iftar rezilliğinde kopartırdım ipleri. Çocuk istemekte anlayabılırım cunku kadınlarda hormonel yaş ilerledikce cocuk isteği gelir ama sakın o adamdan yapma cunku cocugunun babannesi o iğrenç kadın olacak. Sakın bu hatayı yapma 12 yıl öyle bir silinir ki.. Karsınıza öyle bir adam cıkar ki dünyadaki tek kadın sizmişsiniz gibi hissettirir. Hangi duygu hangi his sizden daha kıymetli? Devam etseniz bile ne kadar alttan alabilirsiniz. Size söyleneni sineye çekersiniz de evladınız olsa tek teline laf söylense kıyamet kopar. Lütfen aranızda bağ olmasını saglayacak bi cocuk yapmayın. En kısa süre de bosanın. Kocanız da çok isteseydi şart sunmazdı zaten bosanma diye ayaklarınıza kapanırdı. Gidin bırakın terkedin de kıymetinizi anlasınlar.

Her şey dozunda güzel. Aşkın fazlasıda pskolojik rahatsızlık. Sana bu kadar saygısızlık etmiş . Evlilikte gerçekten ilk saygı önemli.Benim için demek kolay ama dönme ona ,her zaman iyinin daha iyisi vardır.

yeni evlenmenin getirdiği bir duygusallık tabi ki çoğu kadın yaşıyor bu kabul edilebilir
ilaç kullanmak destek almak bunlarda kabul edilebilir
okul okumak kendini geliştirmek bunun için çalışmak çok güzel
ben burda sizde bir yanlış göremedim
eksik olduğunuz tek nokta kendize olan güveniniz
ilişkinizde ki denge bozulmuş birileri çok fedakar davranıp birileri bunu kullanıyorsa bu sağlıklı bir ilişki değil bir ur dur
BUNU SÖKÜP ATIN VE NASIL İYİLEŞTİĞİNİZE İNANAMAYACAKSINIZ
siz sıradan bir kadın değilsiniz kendi değerinizi bilin çünkü siz kendinize iyi davranmazsanız kimse size iyi davranmaz
ruhunuzun ihtiyacı olan ilgi şefkati kendnize gösterin kendize karşı daha merhametli olun bu anlattıklarınız ilk defa duyulmuş değil inanın bir çok kişi bunu yaşadı belkide sadece hastalığın adını bilmiyordu
burda üzülecek kişi siz değilsiniz karşınızdaki siz en azından duygusal olarak tepki verebilip hastalanabilmişsiniz ama karşı taraf herşeyi bilinç altına göndermiş tabi bu daha kötü ilerde çok daha fazla acıyacak
KADINSIN SEN LÜTFEN GÜÇLÜ OL VE ÖZÜNÜ KAYBETME

Sonuna kadar okudum

1_) aşkından ölecegini bilsen dahi ayaklarina kapanmayacaktin !! Sen gibi okumis,egitimli bor kadin kendini niye yerlere paspas ettin? Annen bunun icin mi dogurdu seni,iki paralik adamin pesinde köpek olasin diye?

2_) ayrica, Erkekler
hasta,aglayip sizlayip duran,yalvaran kadinlari degil guclu kadinlari seviyor

3_) sartlariniz evlilik icin olusmamis. Keske alt yapiyi kurup da evlenseydiniz

4_) annesi de oglunu doldurmus olabilir

5_) o serefsiz icin de uzulup aglamaya degmez. Adam aldatmis zaten, gururlu ol biraz

Ben de 10 yillik iliskimdeki 6.5 yillik evliligimi bitirdim,bosandim. Esim , istemiyorum seni dedigi icin. Ha ben de cok seviyordum, cok agladim gunlerce uykusuz kaldim, 2 saatlik uykuyla işe gittim. 2.5 yasindaki ikizlerimle arkama bakmadan cikip geldim. Gururum herseyden onemli, kimse icin egilip bukulemem,kimseye yalvaramam. Beni annem bunun icin dunyaya getirmedi. Babasiz buyudum ben,7 yasimda kaybettim. Eş olmadan da yaşanabildigini annemden ogrendim ben. Iki paralik adama mi boyun eğecegim.

Gitmek isteyenin bahanesi coktur, kalmak isteyenin de... gidiyorum diyeni sen de elinle it. Kendine saygi duy, ne hakki var bunlari yasatmaya
Kim ki o ? Insan olamamis

Umarim bosanmissindir ve iyisindir. Bize de yaz buradan

Konu sahibi boşandı mı bilmiyorum. Ama yaşadıklarınız azcık bana benziyor. Şimdi tek çocuk olması çok büyük bir sorun. Kaynanan muhtemelen oğlundan kopamadigi için onu alttan alta doldurdu. Benim eşim de tek çocuktu. Annesi hep arkasinda idi. Hep onu savunurdu. Eşinizle yaşanmaz. Sizin ayrılmanız sizin hayriniza olur. Kişi ne yaparsa kendine yapar. Vefasız biri için bu kadar üzülmeye değmez. Sizin onu sevdiğiniz kadar sevmemiş sizi. Belki de kariyeriniz için evlendi bilinmez. Benim eşim de maddi durumu olmasına rağmen çalışmamamı sorun yapardı. Umarım mutlu olursunuz.

Ahhh parçaladım çok sevmek iyi olmuyor. Keşke al ver dengesini kursaydınız. O vermeden vermeseydiniz. Sonu hüsran oluyor ( çok üzüldüm harcanan bu sevgiye. Ben eşimin avuçlarının içini öperdim. O bana ne dedi. Senden anne olmaz dedi.. Ahhh kalbim

Bacım bu adam seni hiç sevmemiş hep bencilmis ki nasıl anlamazsın? Düğün zamanı olanlar bile ben bencilim diye bağırıyor ..sizi aldatmış bir adamdan cocuk yapıp geleceğini yakmak mi annelik özlemi? Yapma 12 yıl dediğin senin sürükleyen ile olmuş yaşanmış şeyler sen bir dünya kurmuşsun ama o.adam bu dünyaya hiç ait olmamış ki.. bırak gitsin bir 12 yıl daha zülm çekmek batan gemiye bir de bebek koyup o da hu cehennemde heder etmek mi senin niyetin?

Sonuç ne oldu epey de geçmiş üstünden. Kırmızı odada bu konuyu işlediler aklıma geldi. Kırmızı odadaki bölümde doktor kız eşini çok seviyor eşi onu itiyor. Kız ne zaman buna sevgisini göstermiyor ağlamaklı halinden çıkıyor bunu umursamıyor ve hatta boşanmak istiyor, işte o zaman kıymete biniyor. Hatta erkek onun önünde diz çöküyor. O bölümü mutlaka izleyin. Bölümun özeti kimsenin sevgisine muhtaç değilsiniz, kendinize yetersiniz. Kendinizi sevdikten sonra başkasınin sevmesi çok da önemli değil. İlla biriyle olmak zorunda değiliz. Eşine sevdiğini belli etme bazen telefonlarına çıkma, hatta onu arama hiç arama bir süre..onu önemseme... Onun dışında insanlarla buluş gez ye iç mutlu ol yani onsuz da mutlu olduğunu görsün. Kural koyarsan mesafe koyarsan sevilir ve sayılırsın. Sonu zaten geliyor o peşinden koşuyor... Bu kadar uzun yazdım ama atalarımız özetlemiş
KAÇAN KOVALANIR
olay budur

Bismillah diyip kalkacaksin Ayağa. Doktorda böyleyse normal insan ne yapsın.karisinin derdini anlamayan adam doktor olmuş cokmu. Senin gözünde yerlere göklere su sayfalara sigdiramadadigin adam benim gözümde nokta kadar bile değil. Lütfen pskiyatr ve pskloga git tedavilerini ol.ailenin yanında arkadaslarinin yanında bolca zaman geçir tatile çık turlara katil ozaman okulunuda vereceğini düşünüyorum.insallah mesleğinde eline alırsın o zaman bak gör hayatın sana mucizelerini.oyle bir anneden ve böyle bir adamdan kurtulmuş dün arkana dahi bakma. O değil de profosor olsa bu huylariyla gelen gidecek dünyanın güzelini alsa yine boş. Bu sözlerim seni kendine getirsin lütfen bak aynı şeyleri zamanında bende yaşadım ama üç ay kadar. Akl hemen başıma geldi benim.kalabaliga gir ise gir ben öyle yaptım.ben kmlerce uzaktim ailemden ama gittiğim şehirde hemen çevre yapıp işe girdim eş.veya ailesi ağzını açsa ben bin tane laf sayıyorum öyle sinme herşeye susma.biraz cazgır ol yahu nasıl sindirmis seni.hayatin güzelliklerini kaçırma.gerekirse onların keyfi kacsim ama sen bir dakikayı bile kaçırma

Daha okurken yorum yaparım içimden konulara ..
Sizinkine yapamadım ..
Ruhunuza bedeninize şifa diliyorum . Neyi nasıl yaşamak istiyorsanız öyle yaşayın .

Allah yardımcın olsun. Ben de aynı depresyonu atlattım ama ne zaman stresli bir döneme girsem basit bir sorun bile olsa hemen tekrarlamaya başlıyor. Yalnızlık, herşeyi içine atmak, kendine güvensizlik ve kendi benliğini kaybetmek bence bu hastalığı tetikliyor. Evliliğin ve eşinden önce kendini düşünmelisin. Evlilik bitebilir devam edebilir ya da hiç ummadığın anda karşına bambaşka bir insan bambaşka fırsatlar çıkabilir. Hayatta herşey insanlar için. kendimize yeni bir yol çizmek için ruhumuzu iyileştirmemiz gerekiyor. Sen iyiysen ve kendine değer verirsen inan bana herşey güzelleşecek.

Adam soğumuş sizden.okulu bitirememişsiniz bir türlü.hayalindeki ev hanımı yada çalışan eş olamamışsınız.depresyon falan zaten baştan herşey olumsuz gidince adamda zamanla soğumuş artık size saygısıda kalmamış.yalvarıp yakardıkça iyice gözden düşersiniz.ailenizin yanına gidin ve çocuk yokken boşanın.bir insanı hayatınızın merkezi yapacağınıza kendinize adasaydınız o zamanı keşke en azından elinizde birşeyler kalırdı.zaten sağlıkçılarla evlilik zordur ve mum dibine ışık vermez.adam büyük ihtimalle evde huzur aradı bulamadı ve sizi küçük gördüğü içinde ne yapsanız batıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…