Boşanmak istiyorum? Süreç nasıl ilerler? Eşim tehdit ediyor

Bak aynısı benim kocam 6 yıldır birlikteyiz 2018 den bu yana geçen yıl temmuzda evlendik çocuk istememize rağmen yaklaşık 3 aylik hamileyim az önce işten geldim beyefendi evden çalışıyor 10 dk uzandım diye ben açım diye bağırmaya başladı ben cevap verince yuzumu sıktı kolumdan sürükledi hakaretleri saymıyorum bile hala ağlıyorum o sinirle bende kavanozu yere fırlattım elim kesildi çok üzgünüm anneme gidemiyorum kalp hastası ama çok yalnızım kac lütfen sen hemen
Sen de kaç, çalışıyomuşsun
Konu sahibi çalışmıyor hadi belki buna sığınır da.
Sen çalıştığın halde neden kaç diye öneri sunuyosun?

Asla katlanmayi düşünmüyorum artık canıma tak etti gerçekten yoruldum.
Sakın daha fazla katlanma zaten, güzel mesleğin varmış, ailen arkandaymış , her türlü bakarsın çocuğuna, hem kendi hem çocugunun can güvenliği için bir an once kurtulman lazım ama lütfen çok dikkatli ol kuzu, terketmeyi planladığıni son ana kadar anlamasın...

Evet az önce annem ile konuştum kızım senin arkandayiz dediler o yüzden için rahat
Evde sıkıldığınızı biraz anne babamla vakit geçireyim,torunlarıyla ilgilenirken bende dinlenirim diyip evden ayrılın.Çocuk diye ölüyorlar sanki bırakıp markete gitseniz eli ayağına dolaşır.

Bu yıl 180 civarı kadın kocası tarafından öldürüldü.
Yılın 6 ayı kaldı bakalım kaç kadın daha aramızdan ayrılacak

Merhaba 4 yıllık evliyim 3 temmuz da 4 yıl oldu 1 buçuk yaşına girmiş bir evladım var. Eşim ile anlaşamıyoruz fikirlerimi önemsemiyor bir eş gibi hissettirmiyor sürekli şikayetçi yaptığım yemeklere burun kıvırıyor evde benimle.oturuo sohbet etmez sürekli yatak odasında yatar. Yıllık izinde şuan 10 gündür yatıyor evde sadece afedersiniz yatakta ilgili Ben artık kendimi kullanılmış hissediyorum psikolojik şiddet şiddet. Boğazımı sıkma vurma da var dün karşıma aldım konuştum insan gibi dediki seni duymuyorum fikirlerini de önemsemiyorum sen S*** G (Defol) evladım burda kalır yoksa seni öldürürüm dedi. Artık nefret ediyorum kendisinden dün inşallah ölürsün falan dedi bana ben 25 o 29 yaşında
darp raporu ve uzaklastirma alin, sonra ailenizin evine gidin. icinize sinen bi avukat bulun sureci ilerletirsiniz sonra

Bu yıl 180 civarı kadın kocası tarafından öldürüldü.
Yılın 6 ayı kaldı bakalım kaç kadın daha aramızdan ayrılacak
Maalesef 180 değil ...Bugün itibariyle 220 oldu sayı, geçen yıl sayaç 450 lerde kapandı, o da üstü kapatılan şüpheli intihar, balkondan düşme vakaları hariç...Gerçek sayının iki kat fazla olduğu düşünülüyor....

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-12-21-42-28-60_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-07-12-21-42-28-60_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    153,8 KB · Görüntüleme: 38
Bilmiyorum belki düzelir diye konfor alanından çıkamıyorum galiba alışmışım artık sanırım çok utanıyorum bunları söylerken çok
Duzelmiyorlar arkadaşım malesef
Bir an önce ayrılmaya bak geçenlerde ben de boşanmaya kalktım çocuklarım büyük olunca çocuk konusunda alma ihtimali olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım.zamaninda cesaret etseydim kurtulacaktim

Evi neden siz terk ediyorsunuz? Önce bir avukatla konuşup haklarınızı öğrenin. Boşanma konusunda kararınız netleşir. Ses kaydı alın, doğru karakola gidip uzaklaştırma alın. Sürünsün pislik. Eviniz kira mı, çalışıyor musunuz? Eşiniz evden gitse evi geçindirebilir misiniz ? Bunları kafanızda oturtmanız lazım.

Bak aynısı benim kocam 6 yıldır birlikteyiz 2018 den bu yana geçen yıl temmuzda evlendik çocuk istememize rağmen yaklaşık 3 aylik hamileyim az önce işten geldim beyefendi evden çalışıyor 10 dk uzandım diye ben açım diye bağırmaya başladı ben cevap verince yuzumu sıktı kolumdan sürükledi hakaretleri saymıyorum bile hala ağlıyorum o sinirle bende kavanozu yere fırlattım elim kesildi çok üzgünüm anneme gidemiyorum kalp hastası ama çok yalnızım kac lütfen sen hemen
Bacım sen deli misin kaç lütfen ordan senden çok büyük değilim ama 10 yaşında kızım var benim de annenin yerinde olsam hastalıktan değil kızım böyle bir öküzün elinde heba olursa kalpten giderim. Eskiden annelerimiz “biz çektik kızlarımız çekmesin diye okuyup meslek sahibi olsunlar” kafasında idi kızlar okudular meslek sahibi oldular para kazanıyorlar hala kocalarının kahırlarını şerefsizliklerini çekiyorlar çok acı

aradığım soru
akla ilk geliyor dimi
kimlerin ellerine kaldık
Bu ülkede cezası yok ki artık kadın öldürmenin, İstanbul sözleşmesi kalktigindan beri iyice zivanadan çıktı rakamlar, içim daralıyor, sinek avlar gibi rahat rahat öldürüyorlar kızlarımızı...Cezası yok çünkü biliyorlar...

Tedavi olamıyorum hamileyim ayrılmak doğru olan biliyorum ama gücüm yok mental olarak
İşinize gelmiyor ayrılmak desenize, zor geliyordur şimdi avukat tutucaksında mahkemeye gidiceksinde felan filan oooo çok uzun iş dimi? En iyisi dayak yiyip oturursun aşağı nolcak sonuçta öldürmüyor. Çocuk doğunca iki dayak da o yer. Sonra haberlerde görürüz biz sizi, karısını ve çocuğunu katletti diye. Yada daha kötüsü ne biliyor musun? Bazı kadınlar var, sevgilileri ya da kocaları ufacık bebeklerini döverek öldürüyorlar ama sözde anne olacak kadın hala o adamla yaşamaya devam ediyor. Çünkü “depresyondan çıkamadıkları” için terk edemiyorlar!!!! Böyle saçma sapan şeylerin arkasına sığınmayın ya, hamile bir kadına vurmaktan daha gaddarca ne olabilir???? Neyi bekliyorsun tam olarak? Ölmeyi mi? İlk dafa birine böyle bir yorum yapıyorum ama kusura bakmayın siz adamdan daha ruh hastasısınız. Vay haline o doğacak çocuğun!

Biliyorum geçmeyeceğini bazen çok iyi oluyor bazen çok kötü oluyor belki tekrar iyi olur umuduyla duruyorsun narsistler böyle yapıyor adamı yarın bebeğimin kontrolü var ondan gideceğim

X