Boşanmadan önce yüzleşmek..

Eslerin arasi okyanus gibidir demisti bir ablamiz
Bilemiyorum yani bizimde kavgalarimiz olur bazen agir konusuruz icten ice kizar kuseriz ama gecer
Siz ayriligi kafaniza koyduysaniz bunlar iyi sebepler ama suan bence dogru zaman degil once birlikte evladinizi kucaginiza alin 5 gun kala doguma boyle karar vermek cok dogru gelmedi bana
Ofkeyle kalkan zararla oturur demisler
Once bir dogumunuzu yapin esinizi yaninizda isteyin nasil bir mucize oldugunu gorunce belki ikinize de unutturur herseyi
Boyle seyler her ailede oluyordur
Aldatma gibi degil de daha cok bunalmis bir adam gibi geldi benim gozume aldatmis olsa zaten takiptesiniz yakalardiniz bence

Sadece kendinle ilgili durumları anlattığından dolayı mı bilemiyorum ama çok hataların var gibi geldi bana
Hamilesin en kritik zamanlar evliliğine bir şans daha ver derim.Öyle kolay değil yuva yıkmak bende yaşadım aynı şeyleri,çoçuğum olmamasına rağmen 1 yıl psikolojik destek aldım.Hayata küstüm vs
Bir kez daha oturun konuşun bence yeni bir başlangıç yapın bence
Surekli kendi hatalarinizi anlattiniz kes biraz onuda anlatsaydiniz daha ner cevap verebilirdik. Bu sekilde okuyunca siz gecimsiz olarak gorunuyosunuz.

Konu uzamasın diye yorumlarda anlatmaya çalıştım ama emin olabilirsiniz tek taraflı değildi hiç birşey o sebep oldu ben konuştum anlamayınca daha kötü konuştum normalde ona karşı çok şefkatliydim zamanla yitirdim..

Anlattıklarınızın benzerini yakın zamanda yaşadım. Ben de hamileyim eşim laflarıyla kırdı. Ben de hıncımı almak için daha ağır konuştum. Hatta en büyük hatamsın dedim.

Evden dışarı çıktığında çiçek alıp gelecek kendini affettirecek zannederken , hatta ayva diye yana yıkıla arıyordum bir kaç manavda varmış onu da alır derken neredeyse 3 hafta küs kaldık.

3 hafta sonunda hadi barışalım özür dilerim deyip sarılınca “Yok öyle çok kırdın , çiçek değil çelenk isterim” dedim. Biraz kızdığımdan bahsettim ben hamileyim hamile bayana böyle mi davranılır filan dedim ama nihayetinde barışmasan ne yapacaksın?
Ben de kurduğum ağır cümleler için özür diledim. Bu konuda dolduğum için senden hıncımı almaya çalıştım diye anlattım.

Sonrasında da diyorsun ki “ ben neler neler düşünmüşüm(boşanma vs) halbuki bu kadar basitmiş düZeltmek”

İstese daha önce de düzeltebilirdi.

Yani aynı şeyler her evlilikte oluyor.hele hamileyken çok zor duyguları kontrol etmek.
Aşılamayacak şeyler değil.

Ha çocuk doğunca da zorlanacaksın ama iki yıla yavaş yavaş daha iyi oluyor.

Aynen beklentiye girdim telafi eder diye etmedi eskiden olsa böyle yapmazdı, telafi ederdi eminim konuşurdu en azından. Aslında eskiden çokta kötü bir ilişkimiz yokmuş güzel şeyler kaybetmişiz onu anladım şuan.

Bu dürüst tavrınızı eşinizle konuşurken kaybetmeyin asla. Yuva kurmak zordur ama yıkmak bir öfkeye bakar. Adam sizle evlenmek için ailesiyle ayrı sizle ayrı savaş vermiş. Bazı şeyleri yalnız yüklenmesine izin vermeyin . Eşiniz suçsuz demiyorum ama sizde kabul etmişsiniz kendi hatalarınızı.
Gizli saklı kalmasın herşeyi konuşun zaten kopamazsınız. Şunu unutmayın size boşan diye akıl verenler sizin kadar mutlu bile değildir belki. Kimse dört dörtlük evlilik yaşamıyor ama biz kadınların üstüne daha çok yük yükleniyor . Evladınıza sundugunuz şefkati eşinizede sunun. Huzursuz olduğunda sizden kaçmasın size sığınsın.
Bazen anne babamızla kardeşlerimizle dahi zıt düşüyoruz. Elinizden daha çok sizi yıpratan da olmuştur eminim. Nasıl aile diye onları bırakmıyorsanız eşinizi de bunca yükle yalnız bırakmayın.
Empatiniz için sizi tebrik ederim. Umarım huzurlu bir doğum yaparsınız....
Bence boşanmamak güçsüzlük korkaklık yada mecburiyet değildir. Aksine güçtür ... Yuvadan evlattan daha değerli ne olabilir ki savaşacak....

Teşekkür ederim güzel sözleriniz ve temennileriniz için. Haklısınız evladımdan önemli değil gururum. Eğer karşı tarafta aynı düşünceler içerisindeyse tabi..

Eslerin arasi okyanus gibidir demisti bir ablamiz
Bilemiyorum yani bizimde kavgalarimiz olur bazen agir konusuruz icten ice kizar kuseriz ama gecer
Siz ayriligi kafaniza koyduysaniz bunlar iyi sebepler ama suan bence dogru zaman degil once birlikte evladinizi kucaginiza alin 5 gun kala doguma boyle karar vermek cok dogru gelmedi bana
Ofkeyle kalkan zararla oturur demisler
Once bir dogumunuzu yapin esinizi yaninizda isteyin nasil bir mucize oldugunu gorunce belki ikinize de unutturur herseyi
Boyle seyler her ailede oluyordur
Aldatma gibi degil de daha cok bunalmis bir adam gibi geldi benim gozume aldatmis olsa zaten takiptesiniz yakalardiniz bence

Içten içe bende eşimin yanımda olmasını istiyorum doğumda, benim canım olduğu kadar onunda canı. Onu soyutlayıp evladından soğutmak istemiyorum ayrılsak bile..

Bence son kararı vermek için biraz daha zaman tanımalısınız birbirinize.
Sevgi tükenmemişken boşanmak niye?
Bahsettiğiniz herşeyin telafisi mümkün.
Oturun, konuşun, gerekirse bir süre ayrı kalın ama boşanma adına henüz bir adım atmayın derim.
Bebeğinizin doğumuna da az kalmış Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Doğum gibi bir olay varken bir de boşanma süreciyle kendinizi yıpratmayın. Bence zamanı değil ve birşeyler hala düzeltilebir.

Çok hoyratça harcamışsınız sevginizi. Gelen telefonlar bankadan, alacaklılardan olabilir. Yani her zaman aldatmaya neden çekiyorsunuz. Benim de eşim bir dönem sakladı telefonlarını. Allah için ben de sizin gibi düşündüm. Hamileydim de o zamanlar. Sonradan gördüm ki ortağıyla çok ciddi sorunları var ve çok çirkin bitti ilişkileri. Karşı taraf tehdit, hakaret ve küfürler yağdırmış. Ben de üzülmeyeyim diye eşim saklamak durumunda kalmış.

Düzelmeyecek durumda olduğunu düşünmüyorum evliliğinizin. İkinizin de çok çaba göstermesi, hatalarını tekrarlamaması gerekli. Ne yazık ki güzel şeyler kolayca elde edilemiyor. Maddi sıkıntılara gelince kimse borçlu ya da parasız olmak istemez. Hem ülkece ekonomik durumumuz da ortada. Eşiniz çabalamış ama başaramamış olabilir.

Minik bir bebek geliyor. Dilerim aranızdaki barışı, hoşgörüyü ve saygıyı bu bebek sayesinde tekrar kazanırsınız.

Bence son kararı vermek için biraz daha zaman tanımalısınız birbirinize.
Sevgi tükenmemişken boşanmak niye?
Bahsettiğiniz herşeyin telafisi mümkün.
Oturun, konuşun, gerekirse bir süre ayrı kalın ama boşanma adına henüz bir adım atmayın derim.
Bebeğinizin doğumuna da az kalmış Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Doğum gibi bir olay varken bir de boşanma süreciyle kendinizi yıpratmayın. Bence zamanı değil ve birşeyler hala düzeltilebir.

Aslına bakarsanız haklısınız ama bende doğuma böyle bir belirsizlikle girmek istemiyorum. Yanımda olsa elini tutsam tumamam, teselli umsam umamam gibi geliyor. Yani şuan ne durumda olduğumuzu biz bile bilmiyoruz. Buda beni çok geriyor.

Çok hoyratça harcamışsınız sevginizi. Gelen telefonlar bankadan, alacaklılardan olabilir. Yani her zaman aldatmaya neden çekiyorsunuz. Benim de eşim bir dönem sakladı telefonlarını. Allah için ben de sizin gibi düşündüm. Hamileydim de o zamanlar. Sonradan gördüm ki ortağıyla çok ciddi sorunları var ve çok çirkin bitti ilişkileri. Karşı taraf tehdit, hakaret ve küfürler yağdırmış. Ben de üzülmeyeyim diye eşim saklamak durumunda kalmış.

Düzelmeyecek durumda olduğunu düşünmüyorum evliliğinizin. İkinizin de çok çaba göstermesi, hatalarını tekrarlamaması gerekli. Ne yazık ki güzel şeyler kolayca elde edilemiyor. Maddi sıkıntılara gelince kimse borçlu ya da parasız olmak istemez. Hem ülkece ekonomik durumumuz da ortada. Eşiniz çabalamış ama başaramamış olabilir.

Minik bir bebek geliyor. Dilerim aranızdaki barışı, hoşgörüyü ve saygıyı bu bebek sayesinde tekrar kazanırsınız.

Haklısınız fevri davranmış olabilirim ama ondan da beni sakinleştirmesini beklerdim inada bindirip hamile ve gergin bir bayanla tersleşmek yerine.. Bakalım bu belirsizlik nasıl sonlanacak, teşekkürler güzel temennileriniz için.

Aslına bakarsanız haklısınız ama bende doğuma böyle bir belirsizlikle girmek istemiyorum. Yanımda olsa elini tutsam tumamam, teselli umsam umamam gibi geliyor. Yani şuan ne durumda olduğumuzu biz bile bilmiyoruz. Buda beni çok geriyor.

Kafanız çok karışık. Bu belirsizlik içinde ani bi karar almanız pişmanlıkla sonuçlanabilir. Acele etmeyin bence. Sizi kendime çok benzettim yazdıklarınızdan . Sevgilime karşı bu tür çıkışlarım çok olmuştur. Hakaret ederken kurduğumuz cümleler bile aynı :)) biz daha sevgili olduğumuz halde aynı senaryoyu defalarca yaşadık, güvensizlik sorununu tam anlamıyla aşamadık. Fakat ayrılmayı düşünmedim bir umutla ilerliyoruz tükenene dek. Ki ikimizde tükenmemek için sınırlarımızı zorluyoruz çünkü sevgi var. Yazdıklarınızı tekrar okudum. İnanın evliliğiniz kurtarılabilir, tükendiğinizi düşünmüyorum. İlişkinizi ayakta tutmak için sebepler arayın. Bence hala umut var :KK66:

Mesela bunca şey yaşandı günlerce konuşmadan aynı yatağa girdik tamam kabul ben onu çok kırmış olabilirim ama onun yüzünden bu noktaya geldik. Benim uçsuz bir mesafe koymam gerekirken yüzüne bakmamam gerekirken o yaptı bunları ben hiç bir şey demedim sadece bekledim. Eve geldi nasılsın bile demedi. Benim tek hatam ağır konuşmaktı onun dışında ne bir yalanım ne bir sadakatsizliğim olmadı ona asla. Yani ben bunları hak etmedim. Ama hak ediyormuşum gibi davranıyor. Böyle olunca ben ister istemez sinirleniyorum bir insan hem suçlu hem güçlü olamaz.
Ona hakaret ettiginiz icin bunu yapmaya hakki oldugunu dusunuyor olabilir.acikca hatali oldugunuzu belirtin fakat neden o hale geldiginizide konusun.iki taraf yurutmek isterse ne olursa olsun denenebilir.dogumdan once mutlaka cozmelisiniz.biraz olumlu olun

Haklısınız fevri davranmış olabilirim ama ondan da beni sakinleştirmesini beklerdim inada bindirip hamile ve gergin bir bayanla tersleşmek yerine.. Bakalım bu belirsizlik nasıl sonlanacak, teşekkürler güzel temennileriniz için.
Fevri davranmak mi? Hanımefendi ne fevri davranması..resmen hakaret aşağılama..aşırı derecede tuhaf bir hırs.siz o dönem hiçbir şekilde sakinleşmezdiniz bence sizin illa böyle bir süreç yaşamaniz gerekiyormuş.hamile olmanız bu yaptıklarınızı meşrulaştırmaz.metresinde misin filan bunlar ne kadar çirkin şeyler ya hala kendinizi savunma peşindesiniz.yok efendim onun yüzünden ben böyle oldum,o sebep oldu filan.adamda eminim 5 yıldır sevgililik yaşadığı karısını taniyamamistir ve şok olmuştur.ayrica bebeğinize yok istesiklerimi daha iyisini alamadım o borçlar yüzünden diye adamı yemişsiniz.kendimi dusundumde yıllarca bebeğim olmadı olunca da maddi durumdan dolayı gorumcemin cocugunun kıyafet ve beşiğini kullandım ve birkez bile bu durumdan dolayı rahatsızlık hissetmedim.mutsuz olmadım.onemli olan bebeğimin sağlıklı dogmasiydi.evlilikte iyi günde ve kötü günde birlikte olmak diye birşey var ama siz kotu gününde eşinizin yanında olacak karakterde değilsiniz.size tavsiyem eğer kötü gününde de eşinizin yanında olmayı göze alıyorsanız gururu filan kenara bırakın bebeğinizi babasız bırakmayın.

Fevri davranmak mi? Hanımefendi ne fevri davranması..resmen hakaret aşağılama..aşırı derecede tuhaf bir hırs.siz o dönem hiçbir şekilde sakinleşmezdiniz bence sizin illa böyle bir süreç yaşamaniz gerekiyormuş.hamile olmanız bu yaptıklarınızı meşrulaştırmaz.metresinde misin filan bunlar ne kadar çirkin şeyler ya hala kendinizi savunma peşindesiniz.yok efendim onun yüzünden ben böyle oldum,o sebep oldu filan.adamda eminim 5 yıldır sevgililik yaşadığı karısını taniyamamistir ve şok olmuştur.ayrica bebeğinize yok istesiklerimi daha iyisini alamadım o borçlar yüzünden diye adamı yemişsiniz.kendimi dusundumde yıllarca bebeğim olmadı olunca da maddi durumdan dolayı gorumcemin cocugunun kıyafet ve beşiğini kullandım ve birkez bile bu durumdan dolayı rahatsızlık hissetmedim.mutsuz olmadım.onemli olan bebeğimin sağlıklı dogmasiydi.evlilikte iyi günde ve kötü günde birlikte olmak diye birşey var ama siz kotu gününde eşinizin yanında olacak karakterde değilsiniz.size tavsiyem eğer kötü gününde de eşinizin yanında olmayı göze alıyorsanız gururu filan kenara bırakın bebeğinizi babasız bırakmayın.

Evet resmen hakaret. Siz o karakterde olabilirsiniz ben değilim. Emin olun sizinde eşiniz babası için 300 küsür bin bir borca girip çocuğu için kenara 2 3 kuruş ayıramadığında aileside arayıp durumunuz bizim yüzümüzden sıkışık ihtiyacınız var mı bile demediğinde ( asla kendi ailemdende onun ailesindende yardım kabul etmem, ama benim ailem bana haber bile vermeden çocuğun ihtiyacı olan ufak tefek şeyleri alıp getirmişlerdi, ki durumları bilmedikleri halde ) ufak bir düşünce görmediğinizde, eşiniz size karşı mahçup olmak yerine gece 3lere kadar arkadaşlarıyla okeye döndüğünde, siz o sıkıntıyla kendini kıvranırken eşiniz hiç bir açıklama yapma gereği duymadığında sizinde tavrınızı görmek isterdim. Bu arada kötü günde yanında olmayan ben eşimin kendi şahsi borcu için evlendiğimizde kendi birikimimden borcunu kapattım, yetmedi ailemden kalan bir mülkü daha satıp ona destek çıktım. Sizde o kadar yapabilirseniz gelin burada tekrar konuşalım.

Şuphelenmeyi nasıl kesebilirim ?
Her ikimizinde ailesi boşanmamızı istemiyor çünkü onlara göre bunlar boşanmak için yeterli değil. Ama ben eve dönersem ve aynı şeyleri yaşarsam kaldıramam.

Karşılıklı sevdiğimizi ama bu yaşananları kabullenmenin kolay olmadığını söylüyoruz her ikimizde. Bende gurur yapıp sen bilirsin artık bir önemi yok ne olacaksa olsun felan deyip önemsememeye çalışıyorum. Biliyorum yanlış ama karşı taraftanda birşeyler bekliyorum.

Öncelikle bu konuda hatali oldugunu kabul etmeye baslamalisin. Ne kadar burda hatali oldugunu yazsanda,yinede yaptiginin arkasinda durmuyorsun ve karsi tarafin bir adam atmasini bekliyorsun. Seni gururun yüzünden bosanabilirsin belkide. Hamilelik daha da duygusal yapiyordur eminim. Esin dogum gelecek mi?

Öncelikle bu konuda hatali oldugunu kabul etmeye baslamalisin. Ne kadar burda hatali oldugunu yazsanda,yinede yaptiginin arkasinda durmuyorsun ve karsi tarafin bir adam atmasini bekliyorsun. Seni gururun yüzünden bosanabilirsin belkide. Hamilelik daha da duygusal yapiyordur eminim. Esin dogum gelecek mi?

Ama tek suçlu ben değilim ki alttan olan tek ben olursam aynı şeyler yaşanmaya devam eder.. doğuma gelir..

Birebir bunları düşünüyorum. Saygımızı, güvenimizi bir kere yitirdik geri kazanabileceğimizden emin değilim..
Karı koca arasına girilmez derler doğru sanırim bosanmalardan dönen bir tanıdığımız var neler neler yaşandı şimdi çocuk için barıştılar sanki hiçbir şey olmamış gibi bir yıldır devam ediyorlar ne bilim

Neden herkes size alttan al çabala vs. demiş anlamiyorum.Tamam hataniz var ama onun bu tavirlari olmasaydi siz de böyle davranmayacaktiniz muhtemelen.Evlilik ikinizin evliliği,bebek ikinizin bebeği.Neden tek çabalayan siz olasiniz.Onun da hatalari karsisinda ayni dürüstlüğü göstermesi,çabalamasi gerek ki düzelebilsin birseyler.Bence yüzleştiğinizde dürüst bir şekilde konusun hatalarinizi,o dönem ne beklediğinizi,niye bunlari yaptiginizi vs. Baktiniz o da ayni şekilde davraniyor bu evlilik kurtulur bence.Ha bunu yapmaz kendini hakli cikartir sizi daha da suçlarsa işte o zaman ayrilik kararini almada bir tık daha emin olabilirsiniz.Naçizane fikrim.

Aldatıldığımdan şüphe edip bir konu açmıştım ardından ardı arkası kesilmeyen iğrenç olaylar yaşadım..

2 yıla yakındır evliyim, 5 yıllıkta mazimiz vardı. Gebeyim ve doğuma son 5 günüm kaldı. Eşimle kısa bir süredir ayrıyız, düşünüp kendimizi toparlamaya çalışıyoruz.
Bu ayrılık bana çok iyi geldi düşünüp herşeyi tartmama sebep oldu, şimdi sizin doğruyu yanlışı ayırt etmeme yardım etmenize ihtiyacım var. Kendimle yüzleşmek istiyorum kısacası.

Diğer konumda bahsettiğim gibi eşimin beni aldattığına sahiden inanıyor bir delil bulup boşanmak için fırsat kolluyordum. Peki niye bebek ? diyeceksiniz, hamile kaldıktan bir kaç ay sonra şüphelenmeye başladım işin acı tarafıda bu. Tam o dönemlerde eşim babasına destek için bizi baya aşan bir miktarda borca girdi (kredi çekti, sağdan soldan buldu) ve eğer eşimin babası o parayı ödemezse alacaklılarla bu dönemlerde sıkıntı yaşayacağımızı ikimizde biliyorduk, doğumuma denk geldiği için gerilip devamlı bu konuyla alakalı huzursuzluk çıkarıyordum haklı olarak çünkü madur oluyorduk çünkü çocuğuma daha iyi şeyler sunmak istiyordum.
Eşim bunalıyor, daha çok çalışıyor, eve geç geliyor, benimle kavga etmek istemediği için bunları hiç anlatmıyor konuşmuyordu bende hamileyim diye beni aldattığını düşünüp sürekli aldatıyorsan söyle boşanalım diyerek üzerine gidiyorum ki en büyük hatam buydu. Arada şüphelerimi kuvvetlendiren şeylerde oldu, mesela bir gece saat 3te telefonuna mesaj geldi telefonu alıp lavaboya gitti geldiğinde telefonu açmasını istedim kızarak açıp son kayıtları gösterdi o saatte sadece öperatörden mesaj gelmişti ama ben bir türlü ikna olmuyordum en ufak şeyi sorguluyordum, tabi bu dönemde eşimin profil resminden bizim resmimiz kalktı, ikimizin resimleri hiç bir yerde paylaşılmaz oldu, telefonun şifresi değişti, sorunca söylenmedi, gece gezmeleri arttı vs.. Ben her birine ayrı ayrı kavgalar edip ağır hakaretler savuruyordum, bazen " metresinin yanında mısın " diye iğrenç cümleler kurup kendisinden nerede olduğunu ispatlamasını istiyordum zavallı kendine yedirebildiği kadar arkadaşlarıyla resim atıyor ya da görüntülü arıyordu, ama birşeyler devamlı gizleniyordu ve bu yüzden evimizde her iki günde kavga vardı bende o da bıkmıştık. İkinci hatam buydu. Diğeri ise evlenirken bildiğim ve değiştirmesini istediğim meseleler için ağır konuşuyordum " adam gibi tutabileceğin sözler verseydin " gibi laflar ettim veya yaptığım iyilikleri başına kaktım utanmadan. Alttan aldı. Yetmedi başka konularda " bana eş, doğmamış çocuğuna baba olamıyorsun " veya " iğrenç adamın tekisin, seninle evlendiğime çok pişmanım, Allah belanı versin " gibiye kadar gidiyordu söylediklerim cevap veriyordu kavga ediyorduk ama asla bana bu gibi şeyler söylemiyordu. Böyle böyle soğuduk o da artık alttan almamaya ne düşünürsen düşün bıktım demelere başladı ve son noktalara geldik. Onun hatasıda elbette çoktu benim şüphelerimi dindirebilirdi, telefonu alıp duşa lavaboya girmek nedir, yanımda yabancı numaraları açmamak veya.. Böyle huyları sonradan türeyince dayanamaz oldum..

Onu bu şekilde incitmiş ve bunaltmış olduğumun farkındayım. Ama boşanmanın doğru olduğunu düşünüyorum, ailelerle yüz göz olduk, birbirimize demediğimiz kalmadı, iki yabancı olup rehberde ki aşkımlı canımlı cicimli yazıları bile silip isimlerle kaydettik.
Ben hala kendisine güvenemiyorum neyin ne olduğunu bilmiyorum..

Sadece aramızda ufakta olsa kalan gurursuz bir sevgi var, çocuğumu haksız yere babasız mı bırakıyorum acaba diyorum.
Karşılıklı çok hatalı olduğumuzu biliyoruz, düzelmez sanıyorum ama..
Bir kaç gün sonra yüzyüze konuşup son kararı vereceğiz. Sizce doğru olan ne ?

Konunun uzun olmaması için sadece kendimi yargıladım sorarsanız karşı tarafıda anlatırım.
Güven yoksa o gemi yürümüyor maalesef ... Hep söylerim önce güvenir sonra seversin .güven gidince sevgi de terk ediyor ....
Çocugu düşünmek biz kadınların üzerinde zaten . Sırf çocuklarımız için nelere katlaniyoruz . Tabi ne kadar doğru tartışılır

Evet resmen hakaret. Siz o karakterde olabilirsiniz ben değilim. Emin olun sizinde eşiniz babası için 300 küsür bin bir borca girip çocuğu için kenara 2 3 kuruş ayıramadığında aileside arayıp durumunuz bizim yüzümüzden sıkışık ihtiyacınız var mı bile demediğinde ( asla kendi ailemdende onun ailesindende yardım kabul etmem, ama benim ailem bana haber bile vermeden çocuğun ihtiyacı olan ufak tefek şeyleri alıp getirmişlerdi, ki durumları bilmedikleri halde ) ufak bir düşünce görmediğinizde, eşiniz size karşı mahçup olmak yerine gece 3lere kadar arkadaşlarıyla okeye döndüğünde, siz o sıkıntıyla kendini kıvranırken eşiniz hiç bir açıklama yapma gereği duymadığında sizinde tavrınızı görmek isterdim. Bu arada kötü günde yanında olmayan ben eşimin kendi şahsi borcu için evlendiğimizde kendi birikimimden borcunu kapattım, yetmedi ailemden kalan bir mülkü daha satıp ona destek çıktım. Sizde o kadar yapabilirseniz gelin burada tekrar konuşalım.
Başta anlatacağin şeyleri sonda anlatmayacaksiniz ozamn.bizide su-i zana sevkediyorsunuz.durum buysa hakarete ve başka kadinmi var diye paranoyalardan dolayi sarfedilen çirkin sözler hariç.tabiki kirilmakta haklısın.sende elinden gelen fedakarlıği yapmışsın.karsilikli olmuş bazı şeyler.karsi tarafta eğer isterse konusmalisiniz.her evlilik mükemmel değilki zaten.en azından bundan sonra bebeğinin babasıyla devam edersin hayatına.

umarım biraraya gelır ıyı bır aıle terapistine gidersiniz herşey unutulur çocuk için belki denenebilir...

Neden herkes size alttan al çabala vs. demiş anlamiyorum.Tamam hataniz var ama onun bu tavirlari olmasaydi siz de böyle davranmayacaktiniz muhtemelen.Evlilik ikinizin evliliği,bebek ikinizin bebeği.Neden tek çabalayan siz olasiniz.Onun da hatalari karsisinda ayni dürüstlüğü göstermesi,çabalamasi gerek ki düzelebilsin birseyler.Bence yüzleştiğinizde dürüst bir şekilde konusun hatalarinizi,o dönem ne beklediğinizi,niye bunlari yaptiginizi vs. Baktiniz o da ayni şekilde davraniyor bu evlilik kurtulur bence.Ha bunu yapmaz kendini hakli cikartir sizi daha da suçlarsa işte o zaman ayrilik kararini almada bir tık daha emin olabilirsiniz.Naçizane fikrim.

Sadece kendi açımdan anlattığım için muhtemelen. Bende zaten nasıl burada anlattıysam onunlada konuşmak taraftarıyım.

Ona hakaret ettiginiz icin bunu yapmaya hakki oldugunu dusunuyor olabilir.acikca hatali oldugunuzu belirtin fakat neden o hale geldiginizide konusun.iki taraf yurutmek isterse ne olursa olsun denenebilir.dogumdan once mutlaka cozmelisiniz.biraz olumlu olun

Bende doğumdan önce çözüp doğum gibi bir mucizevi anda baba evlat yanyana olsunlar isterdim. Ama durumlar neyi gösterir bilmiyorum. Eşimin tavrının inanın hiç kestiremiyorum.

X