Boşanmadan önce yüzleşmek..

Ben ayrılmanın doğru olduğunu düşünüyorum çok düştük toparlayamayız gibi geliyor affedemeyiz içimizde kalır gibi. Seviyorum inkar edemem buraya zaten acı gerçekle yüzleşmek için yazdım.
Burcun nedir canım. Kızma ama biraz kinci gördüm seni. Affedemeyiz diyorsun ama esas yanlışı sen yapmışsın ona. Eski erkek arkadaşıma çok derdim adam ol güçlü ol vs. Çook yanlışmış.

Çözüm bu gibi evet, ama eskiler unutulur mu ? Çok incindik aynı hatalar tekrar ederse bizim için çok büyük pişmanlık olur. Birde artık ailelere ayrılmak istediğimizi söyledik geri dönüp bir daha pişman olmak istemiyorum..
25 yili askin bir tecrubeyle eskiler unutulmuyor,sadece derinlere gomuluyor. Baska olaylar oluncada tekrardan su yuzune cikiyor. Siz esinize olan guven ve sayginizi yitirmissiniz. Is bu hale gelincede en dogrusu ayrilmak. Bir araya gelsenizde ne siz nede esiniz duzelir. Can cikar huy cikmaz demisler:KK43: cocuk icin dusunmeyin aralarinda,saygi ve guven olmayan ebeveyinlerle buyumektense tek basina buyumek daha iyidir kanimca. Sizde esinizde davranis olarak hatalisiniz ama suclanan esiniz oldugu icin kendini aklamali ve sizin guveninizi yeniden kazanmaliydi,yapmamis bunuda:KK43:( Hakkinizda hayirlisi olsun.

Belkilerle is mi yapilir Allah askina? Net olana kadar susacaksiniz veya su an acaba mi demeyeceksiniz.

Çok haklısınız biliyorum.. ama ben gebeliğimin 3.cü ayından 9. ayına kadar net birşeyler için bekledim eşimin her gün uzaklaştığını görünce, bebeğimizi bile önemsemediğinde dayanamadım buralara geldi. Aslında elle tutulur bir yanı yok ikimizde çok hatalıyız. Ben sadece kararımın doğruluğundan emin olmak istiyorum.

25 yili askin bir tecrubeyle eskiler unutulmuyor,sadece derinlere gomuluyor. Baska olaylar oluncada tekrardan su yuzune cikiyor. Siz esinize olan guven ve sayginizi yitirmissiniz. Is bu hale gelincede en dogrusu ayrilmak. Bir araya gelsenizde ne siz nede esiniz duzelir. Can cikar huy cikmaz demisler:KK43: cocuk icin dusunmeyin aralarinda,saygi ve guven olmayan ebeveyinlerle buyumektense tek basina buyumek daha iyidir kanimca. Sizde esinizde davranis olarak hatalisiniz ama suclanan esiniz oldugu icin kendini aklamali ve sizin guveninizi yeniden kazanmaliydi,yapmamis bunuda:KK43:( Hakkinizda hayirlisi olsun.

Teşekkür ederim çok yönlendirici yazmışsınız...

Konunuzda eşinizin sizi aldattığına dair somut bir şüphe göremedim.
O borç huzursuzluğunu çok iyi bilirim benim de eşimin abisi yüzünden olan borçları vardı sağdan soldan para toplayıp gizli saklı ödemeye çalıştı ama ortaya çıktı tabii.
İşte ben de bu durumları bilmiyorken tlf nunu falan gizlediğinde hep sessizde beklettiğinden beni aldattığını bile düşünüyordum ama o alacaklılar arar ya da msj atarlar da ben görürüm diye gizliyormuş.
Çok büyük kavgalar ettik. Birbirimizi kırdık döktük.
Borçlar çoktan ödendi bitti evimiz arabamız paramız var istediğimi alıyor geziyorum ama o günlerdeki kırgınlıklarımız kaldı bende. Ve o güvensizliğimi eşimin benden uzaklaşmasını aşmamız çok zaman aldı.
Bizim bunun dışında bir sorunumuz da yoktu.
Bir çocuğunuz olacakmış. Bence iyi düşünün fevri bir karar vermeyin derim.

Peki aileler boşanmayın diye aranızı bulmaya çalışmadılar mi ? İkinizi karşılıklı dinlediler mi hiç ? Bir de şunu söyleyeyim unutulmayacak hiç bir şey yok hayatta . eşiniz geri dönmeye değecek biri olacağına söz verirse bir daha denemekten zarar gelmez. Bebeğiniz için en azından. Doğum anında bile insan eşini istiyor yanında. Ne bileyim çok üzüldüm durumunuza .

Konuştular çok fazla herşey daha karmaşık oldu ben evden ayrıldım birlikte karar verdik uzaklaşıp sakinleşmeye o zamandan beri pek iletişimimiz yok. Sadece yakıp yıkmak istemediğini belirtti. Ama bana artık olmaz gibi geliyor. Dürüstce kalben olsun isterdim beni kendine güvendirirse, mantıkende kendime yediremiyorum.

Evet iki taraflida suclusunuz siz iliskinizi sarsacak şekilde hakaret etmissiniz ama buda onun size supe düşürmüş ve sizde doğal olarak emin olmadiginiz için hircinlasmissiniz ve hamilesiniz büyük hata onda siz bagirdinizda alttan almak yerine size kanitlayabilirdi güven verebilirdi bence soyledikleriniz unutulmayacak şeyler değil bi şans isterse önce size guven vermesini isteyin bende eşime yeni evliyken ağır laflar konusmustum sizin gibi unutuldu ama bidaha bidaha soylerseniz ozman zor olur önemli olan güven bunu aşın bence eskisi gibi olamayacaksanizda bebeginize aciyin birlesmeyin huzursuz ortamda yetişen çocuklar her konuda eksik ve ozguvensiz oluyor

Esimle 3 yildir evliyiz. 6 yildir iliskimiz var. 6 yildir ikimizde telefonda isim soy isim olrak kayitliyiz. Hic askitom filan yazma geregi duymadim. Bunun bir iliski leveli oldugunu bile bilmiyordum.

Konunuzda eşinizin sizi aldattığına dair somut bir şüphe göremedim.
O borç huzursuzluğunu çok iyi bilirim benim de eşimin abisi yüzünden olan borçları vardı sağdan soldan para toplayıp gizli saklı ödemeye çalıştı ama ortaya çıktı tabii.
İşte ben de bu durumları bilmiyorken tlf nunu falan gizlediğinde hep sessizde beklettiğinden beni aldattığını bile düşünüyordum ama o alacaklılar arar ya da msj atarlar da ben görürüm diye gizliyormuş.
Çok büyük kavgalar ettik. Birbirimizi kırdık döktük.
Borçlar çoktan ödendi bitti evimiz arabamız paramız var istediğimi alıyor geziyorum ama o günlerdeki kırgınlıklarımız kaldı bende. Ve o güvensizliğimi eşimin benden uzaklaşmasını aşmamız çok zaman aldı.
Bizim bunun dışında bir sorunumuz da yoktu.
Bir çocuğunuz olacakmış. Bence iyi düşünün fevri bir karar vermeyin derim.

Tıpkı anlattığınız gibi. O da alacaklılardan dolayı telefonunu sakladığını iddia ediyor, bende bu mevzuuları biliyorum saklama dedikce inatlaştığını söylüyor.. Sizin adınıza sevindim, hep mutlu kalın.

Okudum kadarla siz eşinizi kendi ellerinizle itmişsiniz söylediniz sözler cok agır yine eşiniz size karşı sesiz kalmış rolleri degişin siz eşinizin yerine gecin size böyle hakaret edilse naparsınız ?? Sizde eşinizden uzaklaşırsınız normalinde şüphe ediyorum demisiniz sizi aldatına süpheylen mi yolla cıkarak evlinizi mutsuz ediyorsunuz madem öyle şüpheniz var araştırsınız kanıt edersiniz elinizde delileriniz olur ozaman istedinizi yapın (boşanın) bunlar yokken sadece süphe üzerine dır dır etmek cok sacma ve yanlış yazık etmişiniz evlilinize dogacak cocugunuza bence bir piskologa gidin evlinizede kurtarmak istiyorsansız aile terapistine gidin eger gercekten istiyorsanız

Evet iki taraflida suclusunuz siz iliskinizi sarsacak şekilde hakaret etmissiniz ama buda onun size supe düşürmüş ve sizde doğal olarak emin olmadiginiz için hircinlasmissiniz ve hamilesiniz büyük hata onda siz bagirdinizda alttan almak yerine size kanitlayabilirdi güven verebilirdi bence soyledikleriniz unutulmayacak şeyler değil bi şans isterse önce size guven vermesini isteyin bende eşime yeni evliyken ağır laflar konusmustum sizin gibi unutuldu ama bidaha bidaha soylerseniz ozman zor olur önemli olan güven bunu aşın bence eskisi gibi olamayacaksanizda bebeginize aciyin birlesmeyin huzursuz ortamda yetişen çocuklar her konuda eksik ve ozguvensiz oluyor

Ilk cümleleriniz tamamiyle durumumuzu özetliyor teşekkür ederim çok net anlayıp anlatmışsınız. Bir şans isteyerek gibi değilde benimde hatalı olduğumu kullanarak işte yakıp yıkmayalım gibi sözler etti gurur yapıyor kendince.. Bende güvendirmesini dile getireceğim eğer bana mantıklı bir konuşma yaparsa ama o kadar inat ve öfkeleyle dolu ki böyle birşeye girişeceğini sanmıyorum. Ikimizde ayrılırsak ayrılalım düşüncesindeyiz birimiz telafi etse düzelecek gibi saçma bir durumda var..

Hepsi hormonlardan ....evet haklisin ama ben tekrar denemenizi oneririm...herkes mukemmel evlilik yasamiyor.durustce sorun hayatinda biri varsa ayrilin

Herkes mükemmel bir evlilik yaşamıyor ama sanki bizimki leş bir evlilikmiş gibi hissediyorum, öyle hissettiriyor eşim..

Neden peki neler yapiyor size .

Mesela bunca şey yaşandı günlerce konuşmadan aynı yatağa girdik tamam kabul ben onu çok kırmış olabilirim ama onun yüzünden bu noktaya geldik. Benim uçsuz bir mesafe koymam gerekirken yüzüne bakmamam gerekirken o yaptı bunları ben hiç bir şey demedim sadece bekledim. Eve geldi nasılsın bile demedi. Benim tek hatam ağır konuşmaktı onun dışında ne bir yalanım ne bir sadakatsizliğim olmadı ona asla. Yani ben bunları hak etmedim. Ama hak ediyormuşum gibi davranıyor. Böyle olunca ben ister istemez sinirleniyorum bir insan hem suçlu hem güçlü olamaz.

Yüzyüze gelince borcları hallet yeniden baslayalım cocuk icin deyin .
Aldatma yoksa siz haksızsınız .

Aldatma ona göre yok benimde net bir kanıtım yok. Telefon konuşmaları desem işle alakalı bankadan şu kadınla görüştüm diyor, geç gelmeleri desem çalışıyorum diyor, ilgisizliği desem kötü şeyler yaşadık diyor vs vs. Hep bi kalıbı var zaten.
Biz zaten uzaklaşırken hem düşünmek adına hemde o borcu kapatması için süre koyarak ayrıldık. Şimdi dönüp net kararımızı konuşacağız. Tabi ben neyin doğru olduğunu seçebilirsem.

Bir yuva kolay kurulmuyor.Bence bi evlilik terapistine gidin.Çocuk olunca çok farklı oluyor bence onu düşünün ona göre hareket edin.Allah yardımcınız olsun.

X