Boşanıyoruz..LÜTFEN okuyunuz ben nerde hata yaptım ki?

Aileni dinlemeyerek hata yapmışsın kuzum. Evladını seven her anne baba hisseder, iyi olmadığını düşünürse böyle karşı çıkar. Ama olan olmuş artık. Bu cektiklerinden sonra eminim çok mutlu olacağın bir hayatın olucak çünkü Yaratan hiç bir mazlumun ahını yerde bırakmaz. Şükür et bu kadarla gözlerin açılmış. Şükür et kazayla filan hamile kalmadın. Allah yardımcın olsun kuzucum, hayırlılarla karşılaştırsın artık seni

Kesinlikle ailemi dinlemeliydim pismanim ama yapacak bise yok geriye dönemiyorum ins allah ahimi yerde birakmaz canimsiniz destekleriniz icin cok saolun iyi dilekleriniz icinde cidden kendimi daha iyi hissediyorum cocuk lari cok seven biri olmama ragmen hic cocuk dusunmedim bu kadar borc icinde dogru da yapmışım ins rabbim dogru insanlar cikartir karsima ve bugunler olmamis gibi hatirlamam

Amin inşallah

Neden başkasının borçlarını ödedin ki keşke beni ilgilendirmez diyip geçseydin bu adama değmemiş.

Romantik düşünme. Bir yıl çabuk geçsin diye dua et. Sonra lütfen dikkatli tercih yap

Su anda zaten duygusallik yok bende mantik nirvanalarda 1 yil uzun gececek bana kendimi dinleyip derslerimi alip onume bakicam hayat ne bekliyo beni kocaman bi belirsizlik var onumde
Bu sana yaşatılanlardan daha kötü olamaz. Artık yeni, yalanlardan uzak bir sayfa açılıyor.
Bundan sonra herşey dilediğinden de güzel olsun

Cunku evlendigim adama deger verdim hayat musterek dedim boyle gormustum ailemden bilemedim
Keşke evlendiğin adamda sana değer verseydi almadığın değeri vermeye çalışmasaydın. Fedakarlık feda olmak kar dan türemiş senin kendini feda etmenden karşı tarafın sağladığı bir kar bir nevi... yani fedakarlık yapan kişinin takdir edilmesi gereken bi durummuş gibi gözüksede aslında iyi bişey değil özverili olunması gerekir ama fedakarlık kişinin kendi kul hakkına girmesidir hele ki böyle konularda... Zararın neresinden dönersen kardır... iyi bir avukat tutup maddi manevi onu hertürlü zarara uğratıp öyle boşan derim.

Al ver dengesi diye birsey var bilirsin ben o dengede hep veren oldum ve karsimdakinin vermedigini de goremeyen oldum bana derdi ko ben hic cabalamiyorum ki sen yapiyorsun zaten herseyi derdi evet benimde bu tarafta hatam var bunlarin hepsini sorguluyorum bende hakkimi alacagim bir para yok herseyi hacizli hem kendinin hem babasinin onu zarara ugratacagim iki sey var bi allahim adaleti iki yeni dunurlerine edeceğim rezillik ama ikincisinden cok emin degilim bana yakismaz canim ne kadar yansada bunun kararini veremiyorum

Anlaşmalı boşanma. Kendi borçlarını sana ödetmeye çalışmışlar. Çekişmeli boşan ve hakkını sonuna kadar ara ki hem yaptıkları yanına kalmasın hem de aynı şeyleri başka bir kadına daha yaşatamasınlar.
Böyle bir adam için de hiç üzülme gençsin işin gücün var çok güzel günlerin olur inşallah ileride. Hiç üzülmene değmez.

Normalde düğünden gelen altınlar benimdir diyen gelinlere gıcık olurum, ve bu durumu büyük haksızlık olarak görürüm, ki haksızlıkda zaten. Sonuçta bir yuva kuruluyorsa gelen herşey ortak olmalı, ve düğün borcu varsa o altınlardan ödenmeli.

Fakat senin durumun çok farklı. Gelen altınlarla kendi şahsi borçlarımızı öderiz diye bildiğin borç kapatmak için seni kullanmışlar.
Sen sonuna kadar haklısın.
Evet durumun zor hemde çok. Fakat Allah kurtarmış seni. Kurtulduğun için şükret.
Ve borçlar bana kaldı diyede sakın üzülme. Evlilik öncesi yapılan hiçbir borca ortak değilsin. 1 kuruş ödemek zorunda değilsin. Kanunen hiç bir yükümlülüğün yok.
Altınlarıda verme sakın. Kanunen bunada hakkın var diye biliyorum.
Normalde dediğim gibi buna çok karşıyım ama senin durumun çok farklı.
Allah yardımcın olsun.

Canim yat kalk kurtulduğuna şükret. Onlar en basindan beri bu planı yapmışlar. Ozellikle babasi. Seni alacaklardi sonrada borcu sana ve esine kitleyeceklerdi. ölene kadar calisip,kredi cekip onlarin borcunu kapatacaktin. esin adam olsaydi da rest cekseydi ailesine.. cekismeli ile hiiiç uğraşma. Birak allaha havale et,elbet ettikleri yanlarina kalmaz

Evet alma verme dengesini bozmuşsun böyle sonuçlanmasına şaşırmamak lazım... ama yaşamadığımız her kötü olay bize tecrübe kazandırıp bizi olmamız gereken kişi yapar oyüzden üstünde fazla düşünüp pişmanlıkla kendini harap etme bu heriften kurtulup önüne bak ama bu defa hayatı akışına bırakarak...

Su anda zaten duygusallik yok bende mantik nirvanalarda 1 yil uzun gececek bana kendimi dinleyip derslerimi alip onume bakicam hayat ne bekliyo beni kocaman bi belirsizlik var onumde
Bir çocukla boşandım. 1.5 yıllık evli değildim. Mantikli hareket eden kimseye kötü şeyler getirmiyor hayat. Dua edin ama bol.bol çalışın kesinlikle

Aileniz içincooook kıymetli olduğunuzu asla unutmayın.
Sevgiler

En mantıklısı anlaşmalı boşanıp kurtulmak. Çekişmelide ömrünü yer bunlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…