Boşanıyoruz..LÜTFEN okuyunuz ben nerde hata yaptım ki?

Bu sana yaşatılanlardan daha kötü olamaz. Artık yeni, yalanlardan uzak bir sayfa açılıyor.
Bundan sonra herşey dilediğinden de güzel olsun ♥
Aminnn ins en guzel cumle yalanlardan uzak bir sayfa açiliyor dimi bu o kadar onemli ki benim icin su anda guven problemi yasiyorum zaten herkese karsi

Anlaşmalı boşanma. Kendi borçlarını sana ödetmeye çalışmışlar. Çekişmeli boşan ve hakkını sonuna kadar ara ki hem yaptıkları yanına kalmasın hem de aynı şeyleri başka bir kadına daha yaşatamasınlar.
Böyle bir adam için de hiç üzülme gençsin işin gücün var çok güzel günlerin olur inşallah ileride. Hiç üzülmene değmez.
Cekismelide alacagim 1 tl yokki yoksa bende hakkimi birakmazdim ama bu durumda bana daha cok zarari olur psikolojik olarak o yuzden anlasip kurtulma tarafındayım inanin su anda biriyle el ele gorsem kiza acirim yemin ederim kiza uzulurum kendim icinse guzel gunlerimin olmasi icin dua ediyorum sadece🙏

Normalde düğünden gelen altınlar benimdir diyen gelinlere gıcık olurum, ve bu durumu büyük haksızlık olarak görürüm, ki haksızlıkda zaten. Sonuçta bir yuva kuruluyorsa gelen herşey ortak olmalı, ve düğün borcu varsa o altınlardan ödenmeli.

Fakat senin durumun çok farklı. Gelen altınlarla kendi şahsi borçlarımızı öderiz diye bildiğin borç kapatmak için seni kullanmışlar.
Sen sonuna kadar haklısın.
Evet durumun zor hemde çok. Fakat Allah kurtarmış seni. Kurtulduğun için şükret.
Ve borçlar bana kaldı diyede sakın üzülme. Evlilik öncesi yapılan hiçbir borca ortak değilsin. 1 kuruş ödemek zorunda değilsin. Kanunen hiç bir yükümlülüğün yok.
Altınlarıda verme sakın. Kanunen bunada hakkın var diye biliyorum.
Normalde dediğim gibi buna çok karşıyım ama senin durumun çok farklı.
Allah yardımcın olsun.
Keske dugun borcumuz olsaydida tum borclarimiza gitseydi altinlarimiz ben parayi altin benim diyen biri hic bi zaman olmadim ki bunu zaten yeterince elimdeki avucumdaki parayi vermezdim hersey yalan dolan icerisinde buldum kendimi ne oldugunu anlamadan yalanlarin icine girdim ben hala anlamiyorum ne yasadigimi allah cidden yardimcim olsun

Canim yat kalk kurtulduğuna şükret. Onlar en basindan beri bu planı yapmışlar. Ozellikle babasi. Seni alacaklardi sonrada borcu sana ve esine kitleyeceklerdi. ölene kadar calisip,kredi cekip onlarin borcunu kapatacaktin. esin adam olsaydi da rest cekseydi ailesine.. cekismeli ile hiiiç uğraşma. Birak allaha havale et,elbet ettikleri yanlarina kalmaz
Ya bunlar nasil insan ya bu nasil bi pllan ailemde boyle soyluyo ama evliliğin plani mi olur ya babasini allah bildigi gibu yapsin zaten esim degil pislik pisirik ezik aptal insan yikilan evliliginin nelerin gittiğinin farkinda mi acaba allaha havale ettim zaten ama el vicdan ya evliligin plani mi olur ya bunlar nasil insanlar ya cidden uzuluyorum

Allah çabuk kurtarmis ama bu kadar sorgulamayın sanki barisacak gibi yumusayacak gibi bi izlenim var sakın..
Bu saatten sonra asla barisma ihtimalim yok yaktim butun gemileri evim bile dagildi yumusama degilde sadece sunu dusunuyorum o ladar ezik ve pisirik pasifmis ki acava babasinin onu nasil yonettigini goruyor mu ve bunu farkedip ben napiyorum dermi cunku hep onun iyi biri olduguna inanmıştım bu kadar sey olurken bile ozunde iyi ama salak demistim bilmem belkide hala ozunde iyi ama boka bulasmis cikamiyo diye dusunuyorum

Neler yaşamışsınız. sizin durumunuza Ağzım açık kaldı. Çok üzüldüm. Hemen kurtulun o adamdan. Ve ailesinden. Kimse kimseye bunu yapmamalı. Borç batağına sürüklüyorlar sizi.
bir de biliyordu borçları demişler. Çok geçmiş olsun.

Allah yardımcınız olsun sizin bir hatanız yok, güvenmişsiniz.. Borç için düğün yapmışlar resmen. Altınları nız kendi annenizde mi?

Bir çocukla boşandım. 1.5 yıllık evli değildim. Mantikli hareket eden kimseye kötü şeyler getirmiyor hayat. Dua edin ama bol.bol çalışın kesinlikle

Aileniz içincooook kıymetli olduğunuzu asla unutmayın.
Sevgiler
Gercekten harikasin iste bu 👏👏bende elimden geldigjnce mantigimla hareket edicem duygusalliktan geldi ne geldiyse basima aynen oyle aile hersey saolsun lar zaten beni ayakta tutan sey isim su anda

Gercekten harikasin iste bu 👏👏bende elimden geldigjnce mantigimla hareket edicem duygusalliktan geldi ne geldiyse basima aynen oyle aile hersey saolsun lar zaten beni ayakta tutan sey isim su anda
Tamam ama işin sonunda yine aşık olup evlen. Bu evlilik işi başka türlü çekilmez bence :)
Ben 10 yıl sonra öyle yaptim:)

Neler yaşamışsınız. sizin durumunuza Ağzım açık kaldı. Çok üzüldüm. Hemen kurtulun o adamdan. Ve ailesinden. Kimse kimseye bunu yapmamalı. Borç batağına sürüklüyorlar sizi.
bir de biliyordu borçları demişler. Çok geçmiş olsun.
Çol tesekkur ederim bende uzgunum birgun bunlari yasiycagim hic aklima gelmezdi ben sevgi yi herseyden ustun tutardim arkamdan daha neler soyluyorlar ama dogruyu onlarda biliyo ben sadece nasil insan olduklarini bilmiyorum her lafi allah olan biri nasil hesap verecek☠

Allah yardımcınız olsun sizin bir hatanız yok, güvenmişsiniz.. Borç için düğün yapmışlar resmen. Altınları nız kendi annenizde mi?
Cok saolun evet kendi annemde altınlarım borc icinde dugun yapio benim altinlarimla odeme plani yaptilar buyuk ihtimalle ama hala anlamiyorum oglu anneme vericegimizu biliyordu bu kismi hic anlamadim ki ben

😊evlilik hemde aşık olup buna şu anda pek inancil yok benim beyaz atli prensim öldü bence bu saatten sonra aşk zor kimseye guvenim yok ayrica ins çok mutlusundur🙏
Çok teşekkür ederim inşallah. Ama işte o insan olunca ya aslında bir denesem diyorsun.
Eşim benisoyleikna etti. En kötü ihtimalle boşanırız. Mantikli geldi o ann . :)

Çok teşekkür ederim inşallah. Ama işte o insan olunca ya aslında bir denesem diyorsun.
Eşim benisoyleikna etti. En kötü ihtimalle boşanırız. Mantikli geldi o ann . :)
😊nasil yaaa ikna etme sekli cok gercekciymis yapabilecek cesaretininde var olduğunu biliyo :) bana cok uzak ama bakalim bu arada yaş kaç

Merhaba arkadaşlar emek verıp okudugunuz için allah razı olsun..Ben işi yerinde aile si orta sevıyede olan biriydim yanı anlıycagınız küçük dünyamın prensesiydim çok neşeli hayat dolu bir insandım ve çok aşık oldum çok sevdım oyle ki ailemı dınlemedim evlenıcem sevıyorum hayatta herşey ekonomı iş değil iki gönul bır olursa herseyı yaparız dedım onun da çok sevdıgınden emınım aslında o da çok şeyden vazgectı kendını çok değiştirmeye çabaladı ama aslında ben bılmıyordum onun hayatını o bana göstermek istediği gibi göstermiş ve bende sevgımden çok sevgımden ınanmısım..çok güzel bir düğünüüm oldu her ıkı aılenınde bahsettıgı o kadar guzeldı kı sevıyordum sevılıyordum basarmıstık bızden keyıflısı yoktu ta kı dugunden 3 gun sonra babasının arayıpta altınlarınızı bozdurun borçlarınızı odeyın dıyene kadar benım haberım yoktu ne borcu dedım bedellı askerlık ve koltuk borcu dedı dedım kı bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku ben ıkımızın de borcumuz yok altınlar ev peşınatımız kararı ıle altınları annemın kasasına beraber göturup koymustuk bu kadar bı borc ıcın annemlere soylemeye gerek yok dedım ve uzerıme kredı cektım verdım aksam eve geldıgımde borclarıı odedın mı dıye sordum yok dedı benım sana soylemem gereken bıse var ne oldu biz evin kirasını ödemedik parayı ona verdım dünyam yıkıldı ve sonrasında kendı çabalarımla ogrendıgım 100 bın cıvarında hıcbırının benle alakası olmayan borçları ogrendım hersey ama hersey yalandı kendı ıs yerlerı vardı babasıyla beraber dugunden 10 gun once kapattılar ama borcumuz yok demıslerdı bana bu olaylar olurken babasını cagırdım ben babası bana sen paracısın altınları bozdur borcunu ode bosanacaksanda bosan sıze neyse bıze de o dedı bana ve benı bır kez olsun aramadılar ben kendı cabamla 3 ay boyunca borclarını odemye calıstım annemden 15 bın borc aldım ve en sonunda ben odemeye calıstıkca yenı borçları ogrenınce bıraktım evlerıne ıcra gıttı babası karakola gıttı ve ıhametgahını sıldırdı bana sureklı sus kabullen dır dır etme herkesın borcu var ne var bunda dunyanın sonu degıl dedıler ama ben her ay bı yalan bı borc ogrenıyordum o kadar uzun kı yasadıklarım bardagın son damlası ben 3 aylık evlıyken arkadaslarımdan borc para ıstemesı ve ozelımızı konusmasıydı ben aıleme hıc anlatmadım bunları ve en sonunda herseyı anlattım su anda annemdeyım evı bıle kaldırdılar once onlar kaldırdı 1 yıllık evlı olma suremı beklıyorum bu evlılık bıttı ama pekı ya benım yıkılan sevgım hayallerım ve benım asık oldugum adam nerde ha soruyorsanız ne hıssedıyorsun dıye kocaman bı boşluk o adamı arıyorum ama olmuş kızlar ben ne yasadım bana allah rızası ıcın yardım edın ne oluyo...şu anda arkamdan soylenen yalanları sıze anlatamam borcları bana bıraktı hıc bıse odemıyo esyaları aldılar babası herseyı bılmesıne ragmen allah muhammed hakkına bıse bılmıyordum dıyo canan butun borçları bılıyordu dıyo dır dır cı oglumun psıkolojısı bozulmus dıyo ve anlasmalı bosansınlar baskısı var bu olaylar olurken asık oldugum adam yok babası var ama ben evlenme kararını onla almıstım babası nıe ayrılmamızı konusuyo kı ben gıdıp suratına ayrılmak ıstedıgımı soyledım aılemın duydugunu benım arkadaslarıma benım le ılgılı nasıl konusur borc para ıstersın dıye saydırdım ve en son kapıdan cıkarken bana kendıne duzgun durust zengın bırını bul ve evlen dedı amın ıns dedım asansore bınene kadar benı bekledı ve ses seda yok babası var artık ..bize yazık olan sevgımıze uzulmuyor mu nasıl bı vıcdan var
Öncellikle çok geçmiş olsun. Rabbim ferah kapılar açsın INSAALLAH. Bir avukata gidin çekişmeli boşanın. Ispat edin yalan söylediklerini. Tazminat da talep edin. Bu adam hep böyle 5 parasız olmayacak. Yeter ki bir ilaminiz dursun kenarda

😊nasil yaaa ikna etme sekli cok gercekciymis yapabilecek cesaretininde var olduğunu biliyo :) bana cok uzak ama bakalim bu arada yaş kaç
Su an 36. Tabiki doğru yöntem di :)
Evet aceleye hiç gerek yok tadını çıkar su anların derim

Hmn altinlari bozdurup.uzerindeki borclari ode. Tehditle fln elinden almaya kalkarlarsa o kötü. Bir tanidigim yillardir bosandigi kocasi icin cektigi.krediyi oduyor.

Merhaba arkadaşlar emek verıp okudugunuz için allah razı olsun..Ben işi yerinde aile si orta sevıyede olan biriydim yanı anlıycagınız küçük dünyamın prensesiydim çok neşeli hayat dolu bir insandım ve çok aşık oldum çok sevdım oyle ki ailemı dınlemedim evlenıcem sevıyorum hayatta herşey ekonomı iş değil iki gönul bır olursa herseyı yaparız dedım onun da çok sevdıgınden emınım aslında o da çok şeyden vazgectı kendını çok değiştirmeye çabaladı ama aslında ben bılmıyordum onun hayatını o bana göstermek istediği gibi göstermiş ve bende sevgımden çok sevgımden ınanmısım..çok güzel bir düğünüüm oldu her ıkı aılenınde bahsettıgı o kadar guzeldı kı sevıyordum sevılıyordum basarmıstık bızden keyıflısı yoktu ta kı dugunden 3 gun sonra babasının arayıpta altınlarınızı bozdurun borçlarınızı odeyın dıyene kadar benım haberım yoktu ne borcu dedım bedellı askerlık ve koltuk borcu dedı dedım kı bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku ben ıkımızın de borcumuz yok altınlar ev peşınatımız kararı ıle altınları annemın kasasına beraber göturup koymustuk bu kadar bı borc ıcın annemlere soylemeye gerek yok dedım ve uzerıme kredı cektım verdım aksam eve geldıgımde borclarıı odedın mı dıye sordum yok dedı benım sana soylemem gereken bıse var ne oldu biz evin kirasını ödemedik parayı ona verdım dünyam yıkıldı ve sonrasında kendı çabalarımla ogrendıgım 100 bın cıvarında hıcbırının benle alakası olmayan borçları ogrendım hersey ama hersey yalandı kendı ıs yerlerı vardı babasıyla beraber dugunden 10 gun once kapattılar ama borcumuz yok demıslerdı bana bu olaylar olurken babasını cagırdım ben babası bana sen paracısın altınları bozdur borcunu ode bosanacaksanda bosan sıze neyse bıze de o dedı bana ve benı bır kez olsun aramadılar ben kendı cabamla 3 ay boyunca borclarını odemye calıstım annemden 15 bın borc aldım ve en sonunda ben odemeye calıstıkca yenı borçları ogrenınce bıraktım evlerıne ıcra gıttı babası karakola gıttı ve ıhametgahını sıldırdı bana sureklı sus kabullen dır dır etme herkesın borcu var ne var bunda dunyanın sonu degıl dedıler ama ben her ay bı yalan bı borc ogrenıyordum o kadar uzun kı yasadıklarım bardagın son damlası ben 3 aylık evlıyken arkadaslarımdan borc para ıstemesı ve ozelımızı konusmasıydı ben aıleme hıc anlatmadım bunları ve en sonunda herseyı anlattım su anda annemdeyım evı bıle kaldırdılar once onlar kaldırdı 1 yıllık evlı olma suremı beklıyorum bu evlılık bıttı ama pekı ya benım yıkılan sevgım hayallerım ve benım asık oldugum adam nerde ha soruyorsanız ne hıssedıyorsun dıye kocaman bı boşluk o adamı arıyorum ama olmuş kızlar ben ne yasadım bana allah rızası ıcın yardım edın ne oluyo...şu anda arkamdan soylenen yalanları sıze anlatamam borcları bana bıraktı hıc bıse odemıyo esyaları aldılar babası herseyı bılmesıne ragmen allah muhammed hakkına bıse bılmıyordum dıyo canan butun borçları bılıyordu dıyo dır dır cı oglumun psıkolojısı bozulmus dıyo ve anlasmalı bosansınlar baskısı var bu olaylar olurken asık oldugum adam yok babası var ama ben evlenme kararını onla almıstım babası nıe ayrılmamızı konusuyo kı ben gıdıp suratına ayrılmak ıstedıgımı soyledım aılemın duydugunu benım arkadaslarıma benım le ılgılı nasıl konusur borc para ıstersın dıye saydırdım ve en son kapıdan cıkarken bana kendıne duzgun durust zengın bırını bul ve evlen dedı amın ıns dedım asansore bınene kadar benı bekledı ve ses seda yok babası var artık ..bize yazık olan sevgımıze uzulmuyor mu nasıl bı vıcdan var

Ahh ahh... Ne kadar pislik bir aileye bulaşmışsın be kızım :KK43: Sakın dönme bunlara, çek kurtar kendini...

Evlenecek kızlar, evlenecem evlenecem diye körü körüne gitmeyin, ailenizin sözlerinize kulak kapamayın....

Elbet var bir bildikleri ama siz çok aşığım, ölüyorum diye kimseyi dinlemiyor, gözünüzün önündekini görmüyorsunuz. Sonra ''pişmanlık''....

Öncellikle çok geçmiş olsun. Rabbim ferah kapılar açsın INSAALLAH. Bir avukata gidin çekişmeli boşanın. Ispat edin yalan söylediklerini. Tazminat da talep edin. Bu adam hep böyle 5 parasız olmayacak. Yeter ki bir ilaminiz dursun kenarda
uğraşmaya değer mi kendı psıkolojımı dusundugum için anlaşmalı olarak kurtukmak istiyorum ayrıca yalan soyledıklerını rabbımde kendılerıde bılıyor benı tanıyan herkes yalan konusmuycagımıda bılıyor allah ıns ferah gunlere duzluge cıkarsın hepımızı bu adamda bu kafa oldukça adam olacagına da pek ınancım yok parasız yaşar onların zıhnıyetını cok ıyı bılıyorum gun bulup gun yıyorlar gerısının bı onemı yok

X