boşanılan eş ile barışma

Bence de barışacaksınız. Sonu iyi olur kötü olur bilemem ama sakın sakın ikinci çocuğu yapmayın. İlk zamanların büyüsüne kapılıp yok çok değişti yok bize çok değer veriyor yok bir de kardeşi olsun dye düşünmeyin. Burda çok konu okuduk ayrılıp tekrar barışan düzeldi dye ikinci çocuğu yapıp her şey başa sarınca gidemeyen keşke o zaman dönmeseydim diyen…

merhabalar biliyorum belki bazılarınız tepki gösterecek ama ben yine de sormak istiyorum. 4 ay önce anlaşmalı bi şekilde boşandık 2 buçuk yaşında bi çocuğumuz var. çocuğum babasını görmediği için hırçın ve söz dinlemeyen ve babasına hasret bana ve anneme düşman oldu adeta. bize çok kötü davranırken eşimin tarafı ile çok iyi ordan bize gelmek istemiyor. dün eski eşim çok pişman olduğunu barışmak istediğini söyledi. boşanma sebebimiz de ihanet ama asla cinsel ihanet değil yazılı bi ihanetti onda da karşı taraf kabul etmemiş ben yakalayınca ayrıldım. onun dışında aramız çok iyiydi hiç kavga etmez sürekli ne istersem yapar ne istersem alır çok huzurlu bi ailem vardı çok iyi eş çok iyi babaydı. söyleyeceğim kötü diyebileceğim bir huyu bile yoktu. aileme bu durumu anlatamıyorum sizlere sormak istedim sizce ne yapmalıyım
Çocuğu psikoloğa götürmeye ne dersiniz süreçten etkilenmemesi için. Muhtemelen çocuğunuzla aranızdaki sorun da sınır problemleridir 2.5 yaşındaki bütün çocuklar gibi sınırlarını deniyor siz de işinize gelen tarafa yontuyorsunuz

Vay be 2.5 yaşında çocuğa bak terör estiriyor. Neredeyse dile gelip anne babamla barışın, yoksa beni kaybedersin diyecek. Kafanız güzelmiş, güle güle kullanın.
Yaşıtlarının ötesinde bir çocuk. Yarın öbür gün ben ayrı eve çıkacağım derse konu sahibi şaşırmasın.

Bu arada arkadaşımın oğlu da 2.5 yaşında. Eğer istediği gibi oynamazsan oyunu, kafası kaldırmıyor. Tasını tarağını önünden kaldırıyor, gidip kendi başına oynuyor. Kula minnet etmeyen bir tavrı var. İnşallah o da yakında isyan bayrağı çekmez. "S*çarım sizin oynayacağınız oyuna." diyip "terör estircek".

merhabalar biliyorum belki bazılarınız tepki gösterecek ama ben yine de sormak istiyorum. 4 ay önce anlaşmalı bi şekilde boşandık 2 buçuk yaşında bi çocuğumuz var. çocuğum babasını görmediği için hırçın ve söz dinlemeyen ve babasına hasret bana ve anneme düşman oldu adeta. bize çok kötü davranırken eşimin tarafı ile çok iyi ordan bize gelmek istemiyor. dün eski eşim çok pişman olduğunu barışmak istediğini söyledi. boşanma sebebimiz de ihanet ama asla cinsel ihanet değil yazılı bi ihanetti onda da karşı taraf kabul etmemiş ben yakalayınca ayrıldım. onun dışında aramız çok iyiydi hiç kavga etmez sürekli ne istersem yapar ne istersem alır çok huzurlu bi ailem vardı çok iyi eş çok iyi babaydı. söyleyeceğim kötü diyebileceğim bir huyu bile yoktu. aileme bu durumu anlatamıyorum sizlere sormak istedim sizce ne yapmalıyım
Cocugunuz icin sans vermelisin. Özünde iyi bir insan miş..

Peki boşanmadan önce eşinizle konuşup anlaşma imkanınız olmadı mı zaman vermediniz mi birbirinize hemen boşanma mı yaşandı
Benim tahminim adam cat diye bosandi, konu sahibi de gururuna yediremedi yuzustu birakilmayi, adam surunmeye başlayınca yapisti konu sahibine, onun da gururu oksandi cocugu bahane ediyor.

İnsanın babalık görevi ve eşlik görevi farklıdır .çok iyi bir babaysa ayrılsanız da hertürlü babalığını yapar . Çok kibar olması seni yormadan ayrılması çok güzel , bir çok insanın ayrılık süreci zulüm gibi geçiyor (onlardan biriyim ). Ha bu da bir strateji olabilir seni ikna edip tektar evlenebilmek için. Tensel tenmas var, yada yok açıkcası benim için önemli değil aldatma aldatmadır. Yarın öbür gün ikinci çocuğu yaparsın. gene aynısını yaparsa bu sefer dahada ileriye gider . bu sefer ayrılman da zorlaşır , ve aynı kolaylığı göstermeye bilir bir çok insan ayrılık sürecinde eşini tanıyamıyor .bir kere kurtulmussun birdaha bulŞma derim .
Ayrıldığın eşle tekrar evlenmek kuranda bile yasaklanmış haram kılınmış .
piskoloklar da denenmişi dene me der .
Ama sen barışmaya meyillisin ne diyim hakkında hayırlısı .
Hep bahsetmissin ya iyi taraflarından . Her dediğimi yaptı filan bu ya vicdanını rahatlatmak içindir, yada gözünü boyamak için . Sevgi arama derim.

Son düzenleme:
Benim tahminim adam cat diye bosandi, konu sahibi de gururuna yediremedi yuzustu birakilmayi, adam surunmeye başlayınca yapisti konu sahibine, onun da gururu oksandi cocugu bahane ediyor.
konu sahibi adam barışmak istiyor diye bişey yazmamış ama geçen uzak çevremden birisinden duymuştum böyle bi konu.
kız mesaj mı ne yakalamış ada eve gelesiye ailesiyle evi boşaltıp gitmiş evdeki yiyeceklere kadar:) hemende boşanmışlar şimdi barışmak istiyormuş kocası istemyormuş

Adam bi mesaj attı diye ailesinin bu kadar tepkili olduğu fikri açıkçası bende de pek oturmadı, öyle olsa barışmasına sıcak bakılırdı sonuçta zina yok ortada. Bu herif bence de başta saçma sapan şeyler yaptı, herkesin sinirini iyi bir zıplattı şimdi ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor.

konu sahibi adam barışmak istiyor diye bişey yazmamış ama geçen uzak çevremden birisinden duymuştum böyle bi konu.
kız mesaj mı ne yakalamış ada eve gelesiye ailesiyle evi boşaltıp gitmiş evdeki yiyeceklere kadar:) hemende boşanmışlar şimdi barışmak istiyormuş kocası istemyormuş
Aa ben direkt es kisisi barismak istiyor diye yorumladim, konu sahibi kendi kendine mi dusunuyormus barismayi o daha da beter.
Adam bi mesaj attı diye ailesinin bu kadar tepkili olduğu fikri açıkçası bende de pek oturmadı, öyle olsa barışmasına sıcak bakılırdı sonuçta zina yok ortada. Bu herif bence de başta saçma sapan şeyler yaptı, herkesin sinirini iyi bir zıplattı şimdi ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor.
Iste bunlar hep serinkanli olmamaktan kaynaklaniyor Katip, halbuki dur bi dusun soluklan, cocugu dusun, kendini dusun, surec degisirse ailen ne der dusun, yanlis mi yorumladim diye olc bic, kisacasi yutamayacagin lokmayi agzina almamalisin, bi sindirmek gerekir önce.

Denemekte fayda vardır tabii ki belki de gerçekten pişman da olmuş olabilir çocuk için de olsa denemeye değer evlilik uzmanı Serhat Yabancı'nın videolarını izleyin mutlaka faydası olacaktır affetmekle ilgili güzel bakış açıları var öneririm.
affetmekten nefret ederim..adam ayan beyan aranmis. uygulama indirmis vs vs ne b.k yediyse mesai harcamis kadin bulmus uygun zamanda bilmemneyapmak icin. ama onu affedecek karisi.
su kadin aynisinin onda birini yapsa - kendi bulmasa hatta adami aramasa, adam bu kizi bulup guzel sozlerle aklini celse kocasi "sadece mesajlasmislar, cok pisman affedeyim" der miydi? hali hazırdaki cocuguna bile dna testi isterdi.

Canım buradakiler bakma sen . Günümüz kızları buraya konu açıp evli sevgilim kem kum yaparlar , gelir burada da yuvasını toparlamaya çalışana midesiz derler. Adam gerçekten pişman olmuş, dersini almış mı iyice bak . Dersini almışsa cocuk ve aşkta varsa evlen tabi ki. Yani bence .

Kendi profilimi söyleyeyim . İlk evliliğim aldatılma ve bu duruma susmadığım için şiddet görerek bitti. İkinci evliliğimin içindeyim ilk evliliğimden çocuğum yok. Hoş olsaydıda sonuç değişmezdi şimdi 2 çocuğum var. Eşim beni aldatırsa ne yapacağımı çok iyi bilir yeltenmez bile he beni kaybetmeyi göze alırda aldatırsa onuda boşarım bilirim çünkü aldatma saygısızlığın diğer adıdır.
Şimdi yorum yapabilir miyim izninizle metres değilim sonuçta aldatılmış boşamış bir kadınım bence benden uygunu olmaz 👍

Aldatmayı cinsel ihanet,duygusal ihanet diye ayırmanızdaki amaç konuyu hafifletmek. Karşı taraf kabul etse o ihanet "duygusal ihanet" olarak kalmayacaktı değil mi?
Size göre kabul edilebilir birşeyse kabul edin ama buna kılıf aramayın. İhanet etti diyip iyiydi,kötü huyu yoktu diye adamı övüyorsunuz.

İnsanlar pişman olabilir ya
Eşiniz gercekten pişman olmuş hatasını anlamış olabilir
Barisabilirsiniz bence çünkü ortada çocuk var

Ben arada çocuk varsa yardım alarak tekrar denenebileceğini düşünüyorum.Her uzman da bir kere aldatan yine aldatır demiyor zaten,burada öyle yorumlar olsa da.
İyi bir bedel ödemişse eşiniz,belki gerçekten pişmandır,telafi edebilir ama sizin güveninizi yeniden kazanmak için her şeyi yapmasını şart koşmalı,kolay affetmemelisiniz.

Herkes ayrılıyor diyenler var ,yalnız bu hafta anne baba ayrılmış bir öğrencim öyle çok gözyaşı döktü ki insan kıyamıyor çocuklara.Sonradan pişman olmazsınız en azından.

Zaten barışma karari vermissiniz. Ama ilişkiniz artık çok karmaşık bir hal alacak.Buna hazırlıklı olun.Siz sürekli olarak aldatiliyor muyum şüphesi içinde olacaksınız.Eski eşiniz de aldatsam bile birşey olmaz diyecek.

X