Boşandıktan sonra olan ilk sevgilim hakkında kafamdaki soru işaretleri

Bnce kullanıyor. Nasılsa bosanmıs evlilikte ıstemıyor dıyp zemın hazırlayarak cınsellıge surukluyor gıbı. Kımı ıcın normal olabılır ama sız acıkca bu durumu ıstemedıgınızı soylemıssınız zaten. Sızı kendıne baglayıp cınsellıkl yoksa bnde yokum deyıp duygusal ıstısmara marız bırakabılır gıbı. Burdan yazdıgınız kadarıyla bna guven vermedı. Gecmedı bana o duygu

Aynısını yazacaktım, genç adam ne yapsın patlasın mı .... üstelik konu sahibesiyle de güzel bir ilişkisi var tabi ki yaşamak isteyecek. Konu sahibesi de cinselliğe 'zorunda bırakılmak' olarak bakıyorsa kendisi için üzücü bir durum her şeyden önce, sevmek sevişmek güzel şeyler , hayatın güzelliği olan bir duruma zorundalık olarak bakmak kendine zarar bence Konu sahibesi ayrılmalı çünkü adamla hayata bakışları çok ayrı, konu sahibesi kendi gibi muhafazakara biriyle olmalı.

Evlilik şu an planda yok.
Sevişmek de yok.
E peki bunun arkadaşlıktan farkı ne o zaman ?
Sevişince neden kullanılmış hissediyorsunuz kendinizi ?
O zaman eski kocalarımız da kullandı bizi ?
Bizim ihtiyacımız yok mu ? Biz zevk almıyor muyuz ? O zaman biz de onları mı kullanıyoruz ?

Sizin çocuksuz versiyonunuzum. Benim de kısa süre önce başlayan bi ilişkim var ve haliyle 40 küsür yaşına gelmiş bi adamdan sadece elimi tutmasını, saçımı okşamasını bekleyemem. Sağlıklı gelmiyor bi kere bana böyle bi ilişki. 20lerde olursun anlarım ama evlilik yaşamış insanız, bizim de ihtiyaçlarımız var sonuçta. İlk bi iki buluşmada ben de öteledim ama zamanı geldiğine inandığımda her şey yaşandı. Niye kendime aileme ihanet edeyim kadınlığımı yaşadığım için ? He sizde çocuk var, sizle yaşıyorsa o evde olduğunda eve gelmemesini tavsiye edebilirim sadece. Ama çocuğunuzun evde olmadığı zamanlarda güvendiğiniz, bi şeyler hissettiğiniz, size değer verdiğini hissettiğiniz bi adamla neden yaşamayasınız ?

Bir de sürekli konu sahibinin evinde buluşulması falan da hoş gelmedi bana. Arabanız var eviniz var. Karşıdaki bir şey vermiyor bu ilişkiye.
Bu beni de rahatsız etti. Alıcı taraf gibi karşı taraf. İyice güvenmeden siz yine de karar vermeyin cinsellik konusunda konu sahibi, bazı insanlar akbaba gibi oluyor maalesef. Hem boşanmış insanlara rahat cinsellik(!) gözüyle bakan çok çirkin kafa yapısında insanlar var, hem de araba vs gibi olanaklarınızı kullanmadığından emin olun bence. Bir de çocuğunuzla aynı ortama getirmeyin derim

Buluşmalar çocuk evde yokken oluyor sanırım umarım öyledir. Bence bu adam evlilik düşünmüyorum diyerek kafadan atıyo sizinle cinsellik için relax bi ilişki içşn birlikte gibi bi enerji aldım ayrıca koskoca adamın nasıl arabası olmaz buda ayrı soğuma sebebi bence, prenses beyfendi gibi habire siz mi taşıyacaksınız adamı. Neyse ben başka bi şey daha demek istiyorum bu adamı geçin ama başka biri daha olursa hemde böyle bekar evlenmemiş sevişin gitsin yahu taze kan işte evlenip boşanmış erkek olsa zaten arıza çıkma oranı yüksek eski kocadan bilirsiniz, el ele tutuşup okulun etrafında turlayacak yaşlardada olmadığınıza göre sevişin gitsin diyorum
(Sadece gerçekten siz istediğiniz için ama bu suçluluk hissetme konusunu yazmışsınız ya ona binayen )

Amacınız evlilik değil peki nedir? Çünkü insanoğlu olarak ister istemez her zaman geleceği düşünüyoruz. Evlenmek gibi bir niyetiniz yoksa ne zamana kadar ne yaşamak istiyorsunuz bu adamla?
Adamın ilkeleri, görüşleri, ailesi nasıl insanlar(aile bu adamı yetiştirdiği için soruyorum)? Gerçekten ilişkiye normal gözüyle bakan biri mi yoksa sırf siz boşanmış olduğunuz için mi bunu kendine hak görüyor? Beni yanlış anlamayın boşanmış kadınlara daha rahat davranılmalı gibi bir şey ima etmiyorum, maalesef ülkenin ahlaki bitki örtüsünü bildiğim için altındaki hinlikleri görmeye çalışıyorum.
Cevap ne olursa olsun canınızın istemediği hiçbir şeyi yapmayın. Şu an partneriniz rıza inşaası yapıyor, bu da bir istismardır.

Bu ilişki sizi yorar baştan bi uyuşmazlık varsa sonrası da iyi olmuyor o ilişkinin. Umarım kendiniz için en doğru kararı verirsiniz

Çocuklu birisiniz ve cocuksuz birisiyle denk değilsiniz herşeyden önce bence burda konu kapanıyor. Gidilecek yerleri ben belirleyip evden alıp eve bırakıyorsam ilişkinin erkeği benimdir (yani sizsiniz). Boşanmış ve ağzı yanmış bir kadın olarak sizce hakkınız bu mu?

Sevgiliniz düşüncelerini açıkçası söylemiş. İlişki yaşamak size göre değilse ayrılırsınız.
Şeyi de anlamadım, bende birlikte olmak isteyebilirim ama bu düzenli olmasın çünkü hayatım yoğun demişsiniz. Saçma geldi bu açıklamanız açıkçası. Bunun yanında istemeyen birine bır sekilde baskı uygulamak da doğru değil. Böyle bir şey hissediyorsanız da sıkıntı tabi ki.
Ayrıca ben bu evden alma, yerleri belirleme gibi şeylerin kadına kalmasını da doğru bulmuyorum. Bu konuda biraz geri kafalı olabilirim.

Son düzenleme:

Yaşıtları evlenip, ikinci üçüncü çocuğu yaparken kendisi böyle liseli ergenler gibi yüzeysel cinsel ilişki yaşıyorsa bir erkek, buna razı durumdaysa hayatta büyük sıkıntıları vardır. Adam öyle düzgün ilişkiler yaşayabilecek birisi değil gibi duruyor, sizi bulmuş sizinle olan ilişkisini sırf cinsellik için yürütüyordur. Çünkü başkasını bulamamış

İki ay bence böyle sürekli cinsel hayatı olmayan insanlar için evde yakınlaşmaya yeterli bir süre değil.

Cinsellikte kullanılmıs olmazsinız siz istiyorsanız sevisirsiniz istemiyorsanız sevişmezsiniz.Ailenize kendinize ihanet de etmezsini aileniz sizin gunah melekleriniz degil lutfen içinizdeki anne ve toplum sesini susturun disiliginzle barışın siz de insansınız ve ihtiyaçlarınız var cinselligi ögrenmiş biri olarak eskisi gibi bu isi halledemzsiniz sevgiliniz bana pek kullanan biri gibi gelmedi sadece ben araba kullanamayan arabası bile olmayan adamı ciddi sorun ederdim çok disil bir de aynadan gül yağdırsaydınız

Bir de sürekli konu sahibinin evinde buluşulması falan da hoş gelmedi bana. Arabanız var eviniz var. Karşıdaki bir şey vermiyor bu ilişkiye.

Onun neden arabası yok veya arabası yok ama neyi var?

İlişkide hep siz vericisiniz arabayla alma,mekan belirleme,eve bırakma adam ilişkiye ne katıyor bence bunu düşünün

Adam gidici, bağlanmamaya çalışın.

Bu ilişki sizi yorar baştan bi uyuşmazlık varsa sonrası da iyi olmuyor o ilişkinin. Umarım kendiniz için en doğru kararı verirsiniz

Açıkçası içimdeki toplumda olan evlenmiş ayrılmış kadın imajını susturamıyorum. Öyle düşünüyor mu düşünmüyor mu emin olamıyorum.
Hissettirdikleri güzel ama ben mi istediğim için böyle hissediyorum acaba diye düşünüyorum bazen..

Arabası olmaması sorun değil ancak bu yaşa gelmiş biri için birşeylerin inşaası olması düşüncesindeyim.

Birikim örneğin güzel bi yerde akşam yemeği şık bir şekilde gitmek isterdim. Yada bir çiçek değerli hissettirilmek isterdim.

Gündelik ihtiyaçlarda aşırı düşünceli biri olsada.
Vericiliğin maddi boyutunda eşit ilerliyoruz.
+ olarak ailesiyle yaşıyor. Ben yalnız yaşadığım için benim evimde buluşuyoruz bazen. Ancak buluşmalarımızın çoğu dışarı da geçiyor.

Zekası, kültür seviyesi, bakış açısı,mizah uyumumuz, anlayışı her konuda destek olması bana yardımcı olmak için can atması artı yönleri.

Ama dediğiniz gibi benim onu alıp bırakmam bir süre sonra ne oluyoruz yorulduma getirecek olayı benden yana.
Kadın olduğumu hissetmek biraz çabasını görmek istiyorum açıkçası.
Sevildiğime emin olduğum yerde, cinsel çekimle birliktelik yaşanabilir belki de kafamdaki soru işaretleri sebebiyle araya bir hayır olmamalı düşüncesi geliyor.
Aile üyelerinin bazılarıyla tanıştırdı.
Benimkilerle de tanışmak istiyor.
Çok çekimserim

Bı adam evlenmeyi hiç mi dusunmez hadi sizin sutten agziniz yandi haklı oalarak evlenmek istemeyebilir siniz. Beyefendide baktı hoş kadınınsiniz bosanmissiniz cinselik yasayabilecek bir adaysiniZ bana kalırsa keyfime bakayım kafasini yaşıyor...hele ki daha iki ay olmuş iliskide....ne cinselliği önce bir tanı yahu bir sev....bu ilişkinin sonunu gormek zor değil....kaç yıl bilinmez böyle takilirsiniZ sonra hop evlenmeyi düşünmeyen adamımız biriyle evleniverir. Yazık etmeyin gencliginize yazık etmeyin zamaniniza derim...

İki ayda adamı ne kadar tanıyabilirsin? Kusura bakma bu yazdıkların iki aylık ilişki için çok fazla. İki aylık ilişkide tiklerini, huylarını tanıyamazsın. Kaç kere edebiyat, sanat üzerine konuştunuz, dışarıda yürüyüş yaptınız? Birde şuan ilişkinin en başındasınız, cicim ayları, daha samimiyetiniz gelişmemiştir.

İki aylık ilişkide bunların hepsi çok fazla, ailesiyle tanıştırmasıyla gözünğ boyamış ama bu yanlış bir şey. Daha iki ayda birbirinizi tanımadan ne aile tanışması.

Ben bekarım ben bu şekilde iki aylık ilişkide asla bunları düşünmem, herhalde evlenip boşanmış biri olsam çok daha temkinli yaklaşırdım.

Son derece seküler bi ailede çok rahat yetiştirildim. Evlendiğimde de ilk birlikte olduğum erkek eşim değildi, aramızda konusu dahi geçmedi. Özgürlükçüyüm, açık fikirliyim ama şu evlenip boşanan kadın rahat olur , insanlar kullanmak (!) ister kafasına ben de zaman zaman girmiyor değilim. Anlıyorum yani kaygılarınızı. Bunun nedeni de en çok toplumun saçma sapan yargıları. Burda bile biçok yorum gördüm "kullanıyor, amacı cinsellik" gibi. Sana nasıl davranıyor, neler paylaşıyorsun bu adamla, değer gördüğünü hissedebiliyor musun diye sormadan etmeden, evet tamam sen boşanmış kadınsın kesin senle gönül eğlendirmek istiyor algısı var. Ve bu algı malesef belki de çok güzel gidecek ilişkileri sabote etmemize neden oluyor. Bu ilişkiyi siz yaşıyorsunuz, rahatsız olduğunuz şeyleri konuşmaktan çekinmeyin. Ama bazı hastalıklı kodlardan arınmamız gerekiyor. Bir erkek birlikte olduğu kadını arzular, sevişmek ister, bu çok doğal. Zorlama ve ısrar olmadığı sürece çok da tatlı bişey bu bence. Sizle sevişince sizi kullanmış olmaz, sevişmek kullanmak değildir, siz de zevk alır mutlu olursunuz, karşılıklı bi alışveriştir bu. Ben gecelik ilişkilere falan karşıyım kendi adıma. E ne yapacağım sevgilimle sevişeceğim tabi ki. Yetişkin kocaman kadınım ve bu bi ihtiyaç . Bakın böyle konuşuyorum oturduğum yerden ama dediğim gibi sizin girdiğiniz ruh haline girebiliyorum. Geçen gün sevgilimin yanında kötü oldum mesela , yanlış bi şey yapıyorum hissi oluştu. Sevgilim "istemiyorsan asla yapmak zorunda değiliz, kendini kötü hissettiğin hiçbir şeyi yapmayız olur biter" dedi. Çok hoşuma gitti o tavrı. ama düşündüm, o istemese ben duramam =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…