Boşandıktan sonra olan ilk sevgilim hakkında kafamdaki soru işaretleri

Iyi de niye adam ödesin arkadaslik gibi iliskide?? Kadin, kadin gibi mi de.. Tam alman usulünun yakisacagi bi iliski bicimi bu. İkisi de ortaokul talebesi gibi. Lise demiorum lisede sevisiyorduk çünkü.
Kendini hazır hissetmeyen veya uygun görmediği içim birliktelik yaşamayan kadınlar ilişkide kadın değil midir?

Hayır anlatamadığım durum şu, daha güvenmeden tam anlamıyla kafamdaki soru işaretlerini gidermeden cinsellik yaşayıp geçeyip tarzında bir insan değilim.

Ee yemeği ortak ödüyoruz. Ben arabamla alıp bırakıyorum.
Hediye vs desen ufak tefek günlük şeyler oda 2 kere olmuştur.
Ev benim evim,
Ailem her an gelebilir stresini ben güdüyorum.
Eve alırken binbir türlü güvenlikten vs saklı içeri alıyorum. Sabah iş yerine ben bırakıyorum.

Yakınlaşma durumu olsun. Korunmasız ilişki istiyor. Ertesi gün hapını da bana aldırıyor.
Ben bu kadar vericiyken kadın olarak değerli hissetmediğim noktada kendimi kullanılmış hissederim. Daha doğrusu onun sevişmesi için elimden gelen herşeyi yapmışım gibi hissederim. Bunu neden yapayım ? Ondan biraz çaba beklemem normal değil mi ?
Aa bunu yeni gördüm, ertesi gün hapı bir korunma yöntemi olarak kullanılabilecek bir şey değil. Mecbur kalınca son çare olarak bir seçenek. Kendi zevki sizin hormonlarınızı alt üst edecek bir ilaç kullanmanızı bekleyen bencil bir herif bu. Daha iyisini hak ediyorsunuz lütfen ayrılın.

Bana da öyle gelmeye başladı hiç bir durumu nedense samimi ve içten gelmiyor. Her gün evlilik konusunda konu açıyor. Dün akşam bir olay oldu biz seninle evlensek ne güzel olur ne kadar uyumluyuz dedi aslında anladım ama anlamamış gibi davrandım tekrar etsin diye etmedi.
Bugün evlilik mevzusunu açtı. Evlenmeyi düşünmüyorum çok gereksiz falan dedi. Garip içime soğukluk geldi ve herşeyini sorguluyorum artık ayrılık yakın gibi hissediyorum
Derdi seni tartıp nabzına göre şerbet vermek belli ki. Önce evlensek güzel olur diyip ne diyeceksin diye beklemiş, sonra evlenmek saçma vs. Yani böyle bir parazitten başka adam mı kalmadı bacım yol ver gitsin yaa.

Yani adamı tanımam bilmem ama sanki anlattığınızdan bir jigololuk sezdim.
Arabayla beyfendiyi taşı istediği yere, ev hazır olsun, karnı doysun, sevişsin kondom almasın , daha ne kaldı ? Bildiğin jigolo , bir iki aileden birileriyle tanıştırıp göz boyamış, onlarada ne anlattı kim bilir…
Bence kendinizi daha fazla değersizleştirmeyin ! Siz evladınıza güzel o
Örnek olmak zorundasınız

Ben cinsel ilişkiye karşı değilim. Ama ben duygusal biriyim ve bağ kurarım o yüzden böyle bir adamla bunu yapmak istemem. Benim fikrim ertesi gün hapını bile bana aldıracak olan bir erkekle vakit kaybetmem. Sizde evlilik düşünmüyorsunuz ama bağ kurulursa aranızda (satır aralarında duygusal biri izlenimi aldım) ayrılıkta asla toparlayamazsiniz. Ayrıca adam maddi ve manevi sömürür sizi olan size olur.

Adam kartları açık oynamış cinsellik istediğini belirtmiş en azından kandırmamıs bu iyi. Ama size baskı kurmaması lazım bu gerçekten de planlı değil o an o duygu ile gelişen bi durum olmalı.
Arabası niye yok bu yaşta ve sizin onu alıp bırakmanız falan hiç hoşuma gitmedi bu konuda sanki o kadın olmuş siz erkek. Hesabı bile bi siz bi o. Ya ben sevmiyorum böyle şeyleri görev gibi kimin sırası şu an hesap sırasında gibi. O an durumu olmaz Tabiki kadın öder de böyle sıra hoşuma gitmiyor.
Çok bağlanmayın derim bana çok güven vermedi bu ilişki

Güven konusunda sıkıntı hissetmiyorum.
İlerde belki bende ister ve düşünürüm ama asla bunu düzenli olarak yaşamaya mecbur bırakılmak istemiyorum. Sizce yanlış mı düşünüyorum.? Birde diğer konular hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.
Sonuna kadar haklısınız bence.

Ben cinsel ilişkiye karşı değilim. Ama ben duygusal biriyim ve bağ kurarım o yüzden böyle bir adamla bunu yapmak istemem. Benim fikrim ertesi gün hapını bile bana aldıracak olan bir erkekle vakit kaybetmem. Sizde evlilik düşünmüyorsunuz ama bağ kurulursa aranızda (satır aralarında duygusal biri izlenimi aldım) ayrılıkta asla toparlayamazsiniz. Ayrıca adam maddi ve manevi sömürür sizi olan size olur.
Aslında kısa ve öz olarak beni tarif etmişsiniz.
Tamamen duygusal bağ kurmadan birliktelik istemiyorum.
Bu konuda bir arkadaşımla da konuştum. Oda sizin söylediklerinizi söyledi.
Çok kapılmamakta fayda var diye düşünüyordum bende.

Adam kartları açık oynamış cinsellik istediğini belirtmiş en azından kandırmamıs bu iyi. Ama size baskı kurmaması lazım bu gerçekten de planlı değil o an o duygu ile gelişen bi durum olmalı.
Arabası niye yok bu yaşta ve sizin onu alıp bırakmanız falan hiç hoşuma gitmedi bu konuda sanki o kadın olmuş siz erkek. Hesabı bile bi siz bi o. Ya ben sevmiyorum böyle şeyleri görev gibi kimin sırası şu an hesap sırasında gibi. O an durumu olmaz Tabiki kadın öder de böyle sıra hoşuma gitmiyor.
Çok bağlanmayın derim bana çok güven vermedi bu ilişki
Aslında bende sizin gibi düşünüyorum. Bu yaşa gelmiş bir insanın belirli bi birikimi olmalı.
Durumlarımız eşit bile değil şu sıra benim durumum daha kötü şu aralar.
Ona rağmen bu şekilde olması beni rahatsız ediyor. Olmasa da.
Sıraya bağlanmak gibi değil ancak kendisi biraz eşini taşın altına koymalı. Onun tarafından düşündüğüm zaman ne kadar rahat herşeyi hazır bir ilişki. Kendi tarafımdan onunla olmak için bedelin çoğunu ben ödüyor gibi hissediyorum artık. Buda inanılmaz soğuma getirdi bana.

yok çok kapılmamakta fayda yok bu durumda size, direkt ilişkiyi kesip atmalısınız bence. Ertesi gün hapı yazan yorumunuzdan sonra bu adamla yüzyüze gelmeyi bırak telefonla bile görüşmem, adını unuturum. Sığ bencil ve cahil herif

yok çok kapılmamakta fayda yok bu durumda size, direkt ilişkiyi kesip atmalısınız bence. Ertesi gün hapı yazan yorumunuzdan sonra bu adamla yüzyüze gelmeyi bırak telefonla bile görüşmem, adını unuturum. Sığ bencil ve cahil herif
Eski eşimden sonra ilk sevgili deneyimimde. Yaklaşık 12 yıldır hayatıma kimseyi almamıştım.

Doğru yanlış dengesi bende öyle dengesiz bir vaziyetteki.
Aklımdaki soru işaretleri ve içime sinmeyen durumların doğruluk payını öğrenmiş oldum sizlerin sayesinde teşekkür ederim.

Aslında kısa ve öz olarak beni tarif etmişsiniz.
Tamamen duygusal bağ kurmadan birliktelik istemiyorum.
Bu konuda bir arkadaşımla da konuştum. Oda sizin söylediklerinizi söyledi.

Şöyle söyleyeyim bence ilişkiyi kestirip atmanız sizin için daha sağlıklı olur çünkü sevgiliniz guven vermiyor tamamen duygusal bir bağ kurduktan sonra birliktelik yaşarsanız daha sonra ayrıldiginizda kaldıramayabilirsiniz. Karşınıza doğru erkek çıktığında guven problemleri yaşayabilirsiniz çünkü adam öyle bir hissiyat uyandırıyor ki sizi bayağı üzecek.

Ee yemeği ortak ödüyoruz. Ben arabamla alıp bırakıyorum.
Hediye vs desen ufak tefek günlük şeyler oda 2 kere olmuştur.
Ev benim evim,
Ailem her an gelebilir stresini ben güdüyorum.
Eve alırken binbir türlü güvenlikten vs saklı içeri alıyorum. Sabah iş yerine ben bırakıyorum.

Yakınlaşma durumu olsun. Korunmasız ilişki istiyor. Ertesi gün hapını da bana aldırıyor.

Hayır henüz yaşamadık.
Yaşamayo hayal ettiği durum ve istek bu.
Alıp ona hazır aldım gel birlikte olalım diyecekmişim

Neee
Daha neler
Ne münasebet, hangi vasıfla?
Kimsenin resmi eşi dahi böyle iğrenç bir teklif yapmaz, yapamaz.
Kendinde hak bulduğu şeyin tam tanımı, buradan bir arkadaşın dediği gibi, jigololuk.

Siz manevi bir doyum da isteyen birisiniz, hiç girmeyin hafif tabirle "özensiz" bu duruma.

Neee
Daha neler
Ne münasebet, hangi vasıfla?
Kimsenin resmi eşi dahi böyle iğrenç bir teklif yapmaz, yapamaz.
Kendinde hak bulduğu şeyin tam tanımı, buradan bir arkadaşın dediği gibi, jigololuk.

Siz manevi bir doyum da isteyen birisiniz, hiç girmeyin hafif tabirle "özensiz" bu duruma.
Haklısınız.
Ayrılacağım.
Kendimi bu duruma sokmak istemiyorum.

Ev buluşmalarında çocuğumun babasında olduğu zamanlara denk geliyor.
Hediye alıyor ufak tefek.
Plan yaparken hevesleniyor ve dahil oluyor.
Buraya gidelim, şunu yapalım, şunu yiyelim diye planlamalar yapıyor.

Cinsellik tamamen düşünmüyorum diyemem, ancak bunu alışkanlık haline getiremem, çok yoğun bir hayatım var maalesef oda bunu biliyor.

Eve gelmek için baskı vs yapmıyor ama bekliyor diye düşünüyorum.
Cinsellikle yoğunluğun ne alakası var?

Yorumları ve verdiğiniz cevapları okumadım. Sadece konuyu okudum.

Buraya sorduğunuzda göre içinize sinmeyen birseyler var. Cinsellik istemesi gayet normal. Siz de istiyorsanız olur. Ama evlilik beklentisine girmeden ne olduysa oldu yaşadım pişman değilim diyebilecekseniz neden olmasın. Ama ayrılık olursa pişman olacaksanız evinize de almayin. Alacaksanız ve yaşayacaksınız da mutlaka korunun.
Adam bekar olsa da bakir değil anladığım kadarıyla. Gebelik durumundan önce hastalık riskini göze almayin.

X