Boşandıktan sonra olan ilk sevgilim hakkında kafamdaki soru işaretleri

Bı adam evlenmeyi hiç mi dusunmez hadi sizin sutten agziniz yandi haklı oalarak evlenmek istemeyebilir siniz. Beyefendide baktı hoş kadınınsiniz bosanmissiniz cinselik yasayabilecek bir adaysiniZ bana kalırsa keyfime bakayım kafasini yaşıyor...hele ki daha iki ay olmuş iliskide....ne cinselliği önce bir tanı yahu bir sev....bu ilişkinin sonunu gormek zor değil....kaç yıl bilinmez böyle takilirsiniZ sonra hop evlenmeyi düşünmeyen adamımız biriyle evleniverir. Yazık etmeyin gencliginize yazık etmeyin zamaniniza derim...

Ben konusahibi evlenmeyi düşünmüyor sanmiştim.
3 aylik ilişkide adam nasil evlenmedi düşünsün? Yani daha tanışma koklaşma evresindeler zaten

Ben dini sebeplerle nikahsız cinselliğe karşıyım.
Ama yaşlar belli, evlilik olmayacak, cinsellik olmayacak, aileyle tanışıldı da neden tanışıldı o da anlamsız.

30 yaşın üstünde dışarda takılalım,evde takılalım, iki koklaşalım diye ucu açık ilişki olmaz.

Son düzenleme:
Ya ben şunu anlamıyorum özellikle belli bir yaştan sonra duygusal ilişki cinsellik olmadan nasıl yürütülür. 😂 bu bana hiç sağlıklı gelmiyor. Evlenince de kocam isteksiz diye ağlamak yok ama 😂

Bende anlamiyorum. Hoş ben genckende anlamiyordum :KK66: sirf bu yasal sevişme uğruna kim bilir kaç kızın başı yandi :KK43:

Herkese merhaba,
Uzun yıllar sürmüş olan evliliğimin sonlanması sonrasında 3 yıl kimseyi almadım hayatıma.

Ancak duygusal boşluktan ziyade artık mutlu olmak istiyorum dediğim anda ve umudumu kestiğim anda sevgilimle tanıştık ve ilk görüşmede aramızda inanılmaz bir sinerji oluştu.

Benden 2 yaş büyük daha önce hiç evlilik yapmamış, ben ise 1 çocuklu bekarım.

Yaklaşık 2 ay oldu ilişkiye başlayalı.
Sürekli görüşüyoruz. Yakın mesafe olduğu için bazen her gün görüştüğümüz oluyor.
Evlenmeyi düşünmüyoruz diyerek başlamıştık ilişkiye.
Çok değer veriyor, üstüme düşüyor çok ilgili, her an yanımda oluyor.
Kültürel olarak sohbetlerimiz iyi kısacası aslında iyiyiz.
Ancak, yapı olarak çok zıttız.
Ve ilişki başında ben cinselliğe açık bir insan olmadığımı belirtmiştim.
Oda “böyle şeyler planlı değildir. Ancak ben ilişkide cinselliğede önem veririm arkadaşlığı sevgililikten ayıran özeliktir bu. Ancak iki kişi isterse olur bu durum.” Demişti.

Duygusal anlamda tatmin oranı oldukça iyi, ancak evime bir kaç kez geldiğinde yakınlaştık. duygusal bir gelişmeden ziyade kısa süre sarıldıktan sonra bir kaç dakika direk öpüşmek için ve yakınlaşmak için zemin oluşturdu.
Bende istediğim için yakınlaştık tam anlamıyla sevişmiş olmasakta yakınlaştık.

Ancak son geldiğinde artık tam anlamıyla olmasını istediğini söyledi. Bende istemiştim, fakat yapamadım. İçimden gelmedi, aileme ve kendime ihanet ediyormuş gibi hissettim. (Muhafazakar bir ailede büyüdüm. )
Ve bir şekilde sıyrıldım.

Her gün ve düzenli bir cinsel hayatımız olsun istiyor anladığım kadarıyla, ama son olandan sonra farklı bir kaç durum daha geliştiği için, erotik sayılabilecek mesajlarına cevap vermedim.
Buna takılmaya başladığına eminim.

Şöyle bir ayrıntı vereceğim.
Hesabı ortak olmasa da bir o bir ben sayılabilecek gibi ödüyoruz, benim aracım var ve dışarıdaki buluşmalar genelde ona yakın olan yerde olduğu için ben gidiyorum. Bazen alıp bırakıyorum bazen kendi geliyor ben bırakıyorum ama çoğunlukla ben alıp bırakıyorum. O belirlemiyor aslında ben belirliyorum gideceğimiz yeri.
Her an her dakika gel desem saat kaç olursa olsun geldi ve gelir.

Evlenip boşanmış bir kadın olarak sizce kullanılıyor muyum ?
Birde nedense benim ona aşık olduğumu düşünüyor. 😄
Birine kanım kaynayınca ilgileniyor ve özeniyorum bence bu sebepten bunu düşünüyor. Birde ara ara iş temposu yoğun olduğu zamanlar işteyken uzak gibi davranıyor mesajlarda ama yanyana gelince o durum olmuyor.

Ben ne yapmalıyım ? Kendimi bırakıp anımı yaşamalıyım içimden geldiği gibi. Yoksa bu ilişkiye son mu vermeliyim ?
Evlenmeyi minimum 3 yıl sonra düşünürüm oda çok seversem ancak şuan için maalesef zorunlu sebeplerim var o yüzden evlilik düşünmüyorum demiştim.
ilişkide cinsellik yaşamadan ilişkiye ilişki demem. sevgiliysek yaşanacak bunda ayıp yada kötü birrşey yok.
eğer cinsellik yaşamak istemiyorsanız hayatınıza kimseyi almamanızı öneririm.
ama standartlarınızı da yükseltmenizi tavsiye ederim siz evlenip boşanmışsınız.
neden hesabı ortak ödüyorsunuz o ödesin bir o bir ben değil direk erkek ödesin. arabası da yok hiçbirşeyi yok.
biraz daha standartlarınız yüksek olsun.
kullanın demiyorum ama durumu sizden iyi olan biri ile birlikte olun.

Ya ben şunu anlamıyorum özellikle belli bir yaştan sonra duygusal ilişki cinsellik olmadan nasıl yürütülür. 😂 bu bana hiç sağlıklı gelmiyor. Evlenince de kocam isteksiz diye ağlamak yok ama 😂
bende anlamıyorum. eğer cinsellik istemiyorsan hayatına kimseyi almazsn olur biter. bir ilişkin varsa cinsellik yaşamicam diye bir kural koyamazsın ya er yada geç yaşanacak yani.

Aynısını yazacaktım, genç adam ne yapsın patlasın mı .... üstelik konu sahibesiyle de güzel bir ilişkisi var tabi ki yaşamak isteyecek. Konu sahibesi de cinselliğe 'zorunda bırakılmak' olarak bakıyorsa kendisi için üzücü bir durum her şeyden önce, sevmek sevişmek güzel şeyler , hayatın güzelliği olan bir duruma zorundalık olarak bakmak kendine zarar bence :KK51: Konu sahibesi ayrılmalı çünkü adamla hayata bakışları çok ayrı, konu sahibesi kendi gibi muhafazakara biriyle olmalı.
tamam da kuzum muhafazakar da yaşamak istiyor. ben anlayamıyorum eğer cinsellik istenmiyorsa o zaman erkek arayışına da girmemek gerekiyor ilişki yaşamanın mantığı ne o zaman? ben kadın halimle böyle düşünüyorsam erkek ne düşünecek.

ilişkide cinsellik yaşamadan ilişkiye ilişki demem. sevgiliysek yaşanacak bunda ayıp yada kötü birrşey yok.
eğer cinsellik yaşamak istemiyorsanız hayatınıza kimseyi almamanızı öneririm.
ama standartlarınızı da yükseltmenizi tavsiye ederim siz evlenip boşanmışsınız.
neden hesabı ortak ödüyorsunuz o ödesin bir o bir ben değil direk erkek ödesin. arabası da yok hiçbirşeyi yok.
biraz daha standartlarınız yüksek olsun.
kullanın demiyorum ama durumu sizden iyi olan biri ile birlikte olun.
Evlenmeden cinsellik istemeyen sevgili yapmasın mi yanii :KK43:

Konu sahibi arabası yok sanırım evi yok durumu senden düşük yani o yuzden bence sıkıntı. Evlenmek istemiyorsan üç beş sene beklemez bence seni hem ilişki olmaz hem evlilik olmaz diyorsun

Bu adamdan eş olmaz verdiği cevaplar tatmin edici değil. Muhtemelen düşüp kalkacağı birini arıyor hepsi bu .. kadında araba var kurulu ev var takılıp salacak gibi bir vibe veriyor .. en az 5 yil evlilik dusunmediginide belirtmis zaten. Ileride evlilik dusunen bir kafa yapiisina sahip iseniz Bence zaman kaybi

Ailesiyle yaşayan arabasız erkek çok itici geliyor kulağa konu sahibi ya bi dışarıdan gözle ilişkinize bakmanı tavsiye ederim

Oralari kaçırmışım adam bu yaşa gelmiş bir arabası bile yok, bir de konu sahibesiyle buluşmaya dahi kensini toplatiyor🤐🤐🤐ben olsam dimdirekt ayrilırim, ne bu yahhuuu 18lik kız gibi gel beni evimden al bir de sevisecekmiş ustüne🤣🤣konu sahibesi sen yokken neyle geziyordu bu adam, gec sen bunu, koca herifi evinden almaya giderken hiç ben ne yapıyorum demedin mi🙄🙄ayrıl gitsin

Adam 5 yıl evlilik düşünmüyorum birikim yapıcam demişte bu yaşa kadar ne yapmış onu merak ettim? Siz memur musunuz sizde o Vibe aldım yada iş konusunda da sevgilinizden daha üst konumda gibi geldi bana.

Cinsellik için de içimde oturtamadığım, belirsizlik olan bir durumda yaşamak istemezdim. Çünkü sonrasında ilgi azalırsa kendinizi çok daha kötü hissedersiniz.

İlişkide cinselliğin dile pelesenk edilerek yaşanmasına aşırı karşıyım ben ya. Şimdi olsun,hadi olsun, yok hemen olmasın vs vs.
Ortam olur, bir şeyler gelişir ve o sırada yaşanırsa yaşanır. Karşı taraf istemiyorsa da istemiyordur. Her diyaloğu buna bağlamaya çalışıp psikolojik baskı oluşturmaya gerek yok.
"Cinsellik olmadan ilişki yaşayamam yeEEaaaa" diyen bazı erkeklerin de evlenirken fellik fellik bakire kız aradığını da hesaba katarsak asla içinize sinmeyen bir şey yapmayın. Hele ki bir kere içime sinmiyor, istemiyorum dediyseniz geri adım atmayın. Kaybetmemek için cinsellik yaşayan insan konumuna düşersiniz.

Adam 5 yıl evlilik düşünmüyorum birikim yapıcam demişte bu yaşa kadar ne yapmış onu merak ettim? Siz memur musunuz sizde o Vibe aldım yada iş konusunda da sevgilinizden daha üst konumda gibi geldi bana.

Cinsellik için de içimde oturtamadığım, belirsizlik olan bir durumda yaşamak istemezdim. Çünkü sonrasında ilgi azalırsa kendinizi çok daha kötü hissedersiniz.
Ay yalan ya. Ne evlilik düşünmeyecek. İdeal birini bulursa evlenir geçer.

Açıkçası içimdeki toplumda olan evlenmiş ayrılmış kadın imajını susturamıyorum. Öyle düşünüyor mu düşünmüyor mu emin olamıyorum.
Hissettirdikleri güzel ama ben mi istediğim için böyle hissediyorum acaba diye düşünüyorum bazen..

Arabası olmaması sorun değil ancak bu yaşa gelmiş biri için birşeylerin inşaası olması düşüncesindeyim.

Birikim örneğin güzel bi yerde akşam yemeği şık bir şekilde gitmek isterdim. Yada bir çiçek değerli hissettirilmek isterdim.

Gündelik ihtiyaçlarda aşırı düşünceli biri olsada.
Vericiliğin maddi boyutunda eşit ilerliyoruz.
+ olarak ailesiyle yaşıyor. Ben yalnız yaşadığım için benim evimde buluşuyoruz bazen. Ancak buluşmalarımızın çoğu dışarı da geçiyor.

Zekası, kültür seviyesi, bakış açısı,mizah uyumumuz, anlayışı her konuda destek olması bana yardımcı olmak için can atması artı yönleri.

Ama dediğiniz gibi benim onu alıp bırakmam bir süre sonra ne oluyoruz yorulduma getirecek olayı benden yana.
Kadın olduğumu hissetmek biraz çabasını görmek istiyorum açıkçası.
Sevildiğime emin olduğum yerde, cinsel çekimle birliktelik yaşanabilir belki de kafamdaki soru işaretleri sebebiyle araya bir hayır olmamalı düşüncesi geliyor.
Aile üyelerinin bazılarıyla tanıştırdı.
Benimkilerle de tanışmak istiyor.
Çok çekimserim 😊
Evlenip ayrılmış biriyim. İkinci evliliğimi yaptım hiç evlenmemiş biriyle.
Sizin düşünce yapınızı çok doğru bulmadım.
Kendinize karşı çok ön yargilisiniz toplum yargılarına sıkışıp kalmışsınız.
Hiçbir zaman boşanmış biriyim diye kendimi değersiz görmedim.
Biri bana cinsellik için yaklaştıginda bunu hissettiğimde açıkça konuştum ben bağ kurma odaklı biriyim diye karşı taraf zaten ona göre topukladi.
Şimdi kaç küsur yaşına gelmiş adam size tabi ki dokunmak isteyecek bunda bir anormallik yok.
Liseli çiftler gibi mi takilacaksniz yaşınız buna müsait değil bikere.
Yok ben buna açık değilim diyorsanız da ilişki yapmayın zamanı gelince muhafazakâr biriyle evlenirsiniz.
Ayrıca araba sahibi olmak işi gücü kariyeri vs bunlar da önemli şeyler belli bir yaşa gelmiş bir erkek için.
Hala ailesiyle yaşıyor arabası yok vs bunlar eksi puan.
Böyle düşünmek maddiyatcilik değil bu arada.
Siz evlenip boşanmış çocuğu olan birisiniz daha güçlü daha ayakları yere basan birine ihtiyacınız var diye bunları söylüyorum.

X