Bizle sürekli Oyun oynuyor başedemiyoruz

Çünkü gelin tek kişi sizin aileye yemek hazırlayacağına oğlunu gördüğü için bir zahmet anneniz ve siz hazırlayın . Kadın çalışıyormuş . Çok güzel yapıyor onun size haftada iki gün gelmesine sevinmeniz gerekiyor 🤣🤣

Bence siz ,kız evlenip köyden gelince, hepimiz çalışıyoruz yoruluyoruz o evde yemekleri yapar rahat ederiz diye düşünmüşsünüz oda böyle bir sorumluluk almak istememiş haliyle o yüzden böyle konuşuyorsunuz bir de utanmadan bize oyunlar oynuyo başa çıkamıyoruz diye başlık açmışsınız.
Kızın size oyun oynadığı filan yok çetrefilli işlere kalkışan sizsiniz.
Kaldı ki kız sizi arayıp yemek yapın yemeğe gelcez filan demiyor o kendince görüşmek amacı ile gelinlik vazifesini yerine getiriyor.
İki de bir köydekiler köydekiler demişsiniz köydeki gelinler gibi birlik durup evinizin işini yapmasını beklemişsiniz anahtar verelim filan biz yokken gel yemekleri yap diye sırf kızda maşallah akıllı mesafe koymayı biliyor.
Benim bir iş arkadaşım vardı,8 yıllık evli kayınaile ile aynı mahallede oturuyor ,kız işten onlardan bir buçuk saat erken çıkıyor diye kayınpederi işten çıkınca doğru buraya gel biz gelene kadar yemekleri yap beraber yiyip içelim evinize yatmaya gidersiniz demiş kız kabul etmedi.
sizin de onların evine gitmek gibi bir derdiniz yok ailecek işten gelince mutfakta uğraşmama derdiniz var börek yapsa da çörek yapsa da yesek bilmem ne,yok benim kalça çıkığım var yok annemin şusu var bu kız gelene kadar yoktu heralde tipik bir görümcesiniz.

Lafa geldiğinde kadının kocası , kadının ailesi deniliyor
Lafa gelince siz hazırlayın.
3 kişi kv kp; 2 kişi de gelin hanım. Hadi oğulları da onların oğlu
2 onlar geliyorsa 1 de gelin çağırabilir gayet; hadi 3 gelsin 1 çağırsın
gelirken salatayı da ben yapayım diyebilir.

görümce abisine hizmet etmek zorunda mı
annesinin takati var mı
Mardinli baba yemek yapmaz heralde

Lafa geldiğinde kadının kocası , kadının ailesi deniliyor
Lafa gelince siz hazırlayın.
3 kişi kv kp; 2 kişi de gelin hanım. Hadi oğulları da onların oğlu
2 onlar geliyorsa 1 de gelin çağırabilir gayet; hadi 3 gelsin 1 çağırsın
gelirken salatayı da ben yapayım diyebilir.

görümce abisine hizmet etmek zorunda mı
annesinin takati var mı
Mardinli baba yemek yapmaz heralde
Yorum için teşekkürler babam tüm et yemeklerini kendi özenle yapar. Ama tabi genel olarak bizde isteğimiz çok değil bizi anlayıp hissedebildiginiz için tesekkurl ederim tekrardan teklif sunacağız haftaya

Hayatım ön kestirecekse net bir şekilde kesmiş olur biz de geliniz yeri gelir istemediğimiz olur sonuçta insanlık hali ama net bir şekilde geliyoruz diyin sonrasında tepkiye göre hareket edin bence siz aile olarak da iyi insanlarsınız hatta bence gelin de iyi hem anneniz de mutlu olmuş olur baktınız gelin tavırlara girdi ona göre tavır alırsınız
Evet doğru tespitlerimiz var. Direk soyliycez haftaya yoksa beklersek herkesin de canına minnet böyle gidecek

Yorum için teşekkürler babam tüm et yemeklerini kendi özenle yapar. Ama tabi genel olarak bizde isteğimiz çok değil bizi anlayıp hissedebildiginiz için tesekkurl ederim tekrardan teklif sunacağız haftaya
ben kültürel olarak söyledim tabii bilemiyorum

bence yemekten vazgeçip çaya gelinse
yine onlar gelsin sorun değil bence
ben siz gelin isteyince kalkarsınız gençsiniz kafasındayım

Valla kendiniz yemek yemiyor musunuz sanki akşamları.Kendiniz ne yicekseniz onlar geliyorsa biraz fazla yapacaksınız bitecek bu mesele.Gelinler kv evine gitmeyi bile istemez normalde sizinki haftada 2 geliyormuş abinizi görüyorsunuz işte ne güzel.Siz onun evine gidip kendinize hizmet ettirince ne değişecek sanki.Hiç dert edecek bi konu değil.

Valla kendiniz yemek yemiyor musunuz sanki akşamları.Kendiniz ne yicekseniz onlar geliyorsa biraz fazla yapacaksınız bitecek bu mesele.Gelinler kv evine gitmeyi bile istemez normalde sizinki haftada 2 geliyormuş abinizi görüyorsunuz işte ne güzel.Siz onun evine gidip kendinize hizmet ettirince ne değişecek sanki.Hiç dert edecek bi konu değil.
Mesajlari tam okumadan sanki mecburiymis gibi anlamadan yorum yaptığınız için cevap vermiycem. Aynen öyle biz yemek yemiyoruz normalde. Evet hizmet ettirmek istiyoruz bunu mu anladın gerçekten ilginç

Gerçekten aynı şey mi ya?

Konu sahibi sırf görümce diye bu kadar gelinci olmaya vurdukça vurmaya gerek var mı ya. Gelin basbayağı çöreklenmiş işte. Dur bilmiyor destur bilmiyor. Kendisi çalışmıyor bu aile çalışıyor. Hem dışarda çalışıyorlar hem bir de sürekli emrivaki olarak misafir ağırlıyorlar. Üstüne kendileri de asla çağrılmıyorlar. Yani bunda da konu sahibini haksız çıkarmak da pes

Konu sahibi sırf görümce diye bu kadar gelinci olmaya vurdukça vurmaya gerek var mı ya. Gelin basbayağı çöreklenmiş işte. Dur bilmiyor destur bilmiyor. Kendisi çalışmıyor bu aile çalışıyor. Hem dışarda çalışıyorlar hem bir de sürekli emrivaki olarak misafir ağırlıyorlar. Üstüne kendileri de asla çağrılmıyorlar. Yani bunda da konu sahibini haksız çıkarmak da pes
Kadın kadın kurdudur derler.

Geçen bir konu okudum. Kadının birisi, konu sahibine hususi hakaret etmiş. Bildiğimiz hakaret. Şok ya.

Kadın kadın kurdudur derler.

Geçen bir konu okudum. Kadının birisi, konu sahibine hususi hakaret etmiş. Bildiğimiz hakaret. Şok ya.
Maalesef oluyor böyle şeyler. Aslında birkaç gündür okuduğum konularda oldukça saygılı güzel yorumlad yazılıyordu açıkçası şaşırmıştım da, bu konu tekrar siteyi kendine getirmiş:))

Maalesef oluyor böyle şeyler. Aslında birkaç gündür okuduğum konularda oldukça saygılı güzel yorumlad yazılıyordu açıkçası şaşırmıştım da, bu konu tekrar siteyi kendine getirmiş:))
Üzücü, birbirimize destek olmak varken.

Hani konu sahibi haklı/suçlu bilemeyiz karşıdan da dinlemek lazım ama. dediğiniz gib saygı:)

Ben zaten herşeyi soyledim haklı haksız. Olumlu olan bir sürü tarafida saydim. Gerçekten sorun görümce olmammış onu anladım. Öyle acımasız ve yaralari varmış gibi yorumlara rastladım ki resmen bir ayna misali sanki yaşadıklarını benden çıkarmaya çalıştılar.
Oysa derdimi anlatmak istemiştim.

Bazen yiyip geliyorlarmış zaten, anneniz belki aç gelirler diye yapıyormuş, kız bunlara kakaladım diye düşünüyor olsa, sizden ekstra şeyler talep eder ya da her geldiklerinde aç gelirler. gerçi bu da ölçüt değil aslında. Yani size kakalamak ya da enayi yerine koymak için böyle davrandığını düşünmüyorum. Abiniz sizi görmek istiyordur o da abiniz memnun olsun diye haftada iki geliyordur. Siz müsait değiliz derseniz bunu kafaya takacağını bile sanmıyorum. Çok istiyorsanız akşam çaya geleceğim uygun musun deyin sabahtan.

Madem o çalışmıyor bir de nezaketen oturmaya bile çağırmıyor lafı ağzına tıkıyor, geldiğinde kılımı kıpırdatmazdım. Size gönüllü mü geliyor gönülsüz mü bilmem ama hazır yemektir hizmettir iyi geliyor galiba. Annenizle hizmeti azaltın. Madem gelin hanım işe gitmiyor yapsın yesinler, size geleceklerse çaya gelsinler.

Malesef yoksa abimle pek gorusemiyoruz yemek hazırlama konusunda şöyle akşama geliyoruz yani haliylen yemek hazır olmalı. Kendimiz olsak hepimiz yorgun olunca bir makarna da geçiştiririz ama onlari memnun ediyoruz tabiki yaparken mutlu oluyorum ama o tavırlar sanki arkamdan birilerine saflari sokmuyorum oyunun böylesi der gibime geliyor

Niye? Sultan hanimi niye memnun etmeye çalışıyorsunuz?
Kadin misafir değilki. Annene anne diyen bir insan. Abinde şaşiriyordur. Bu evde niye hafta içi özel yemek pişiyor diyor.
Cat kapi gelen makarna yer, olmadi kahvaltik yer. Ailenin kizi olmuş. Kasmaya gerek yok

Abiniz tek başına yaşıyor ve haftada iki anne baba ziyaret ediyor olsa bizi çağırmıyor abim diye konu açacak mıydınız yoksa çalışmayan gelin ağırlamak zorunda diye mi düşünüyorsunuz?
Kız zaten gelsinler istiyor ama nadiren de olsa biz de gidebilelim diyor, kırıcı olmamak için de eğilip bükülüyor, fazla naif. Siz bazen çok laf olsun diye yorum yapıyorsunuz sanki..

her hafta onları gördüğüm için benım çağırmama fırsat kalmıyor mesela gelin acısından söyliyim. Ama bızı onlar cagırıyor ılla bı bahaneyle tabı

X