Bizle sürekli Oyun oynuyor başedemiyoruz

Teşekkür ederim işten çıktığımda sorun olmaz yaparım soylemedigim bişey de kalcamda çıkık var annem soruyo ariysa gelsin diyorum ayakta duramıyorum mesleğimi bile ona göre seçtim

Dönün kendi aile yapıniza bakın. Sizin zihniyetiniz berbat önce yazılanı okuyun.
Anlatın bana benim aile yapımla ilgili ne biliyorsunuz? Benim aile yapımla sizin ne alakanız var?
Okuyoruz yazılanı aha ortada işte
Neden hiçbir soruya cevap veremiyorsunuz? Gerçekleri doğruları söyleyenlere teşekkürden başka verecek cevap bulamıyorsunuz. Bana da anlamıyorum sizi bana yazmayın diyeceksiniz yine dimi

Bak Allah aşkına söyleyin neymiş benim zihniyetim? Allah aşkına berbat olan ne anlatın

Teşekkür ederim işten çıktığımda sorun olmaz yaparım soylemedigim bişey de kalcamda çıkık var annem soruyo ariysa gelsin diyorum ayakta duramıyorum mesleğimi bile ona göre seçtim
Kıyamam. Evlenmeyi aklından geçirme o zaman. Çünkü gelin olarak ağırlaman gereken eş ailesi olacak. Ayakta kalıp yemek falan yapmak zor. Şimdi annen yardımcı o zaman o da olmayacak. İstemem de diyemezsin çünkü gelinin görevi bu.

E durmayın ayakta kim diyor size baklava börek açın diye abiniz yıllarca anneniz ne pişirdiyse onu yemedi mi? Anneniz ne pişirdiyse koyun sofraya yiyin yine alt tarafı ekstra bir tabak konacak kraliçe değil gelen normal insan
Köydeki akrabalar gelinin önüne makarna koyduğunuzu duyar diye mi korkuyorsunuz

Gelinin annesi kızıma ne yedirdiniz diye arayıp soruyor olabilir.

Peki yüzü düşerse bişey demeli miyiz sizce iyi misin vs. Cunku habersiz kesinlikle emrivaki sevmezmis
Bu devirde kardeş bile olsa emrivaki gidilmez.
Gelinin annesi kızıma ne yedirdiniz diye arayıp soruyor olabilir.
Gelin sürekli kayınvalidesine gideceğine kendi evinde bir tabak makarna yemeye razıdır.
Görümce gibi görümcesiniz , gelin potansiyelinizi görmüş ,size fırsat vermiyor.
Akıllı gelin aferin ona

Ben sataşmak için sormuyorum..Cidden orası bi yerde abinizin evi

Neden abim bizi haftada bir arayıp "mutlaka yarın bize yemeğe geliyorsunuz " demiyor diye kizmiyorsunuz ?

Anlattığınız tabloda abiniz gayet eril, sizler de geleneksel duruyorsunuz .Benim kökenim de Doğu bilirim hani az çok erkeğin bu tarz durumlarda verdiği tepkiyi

Neden kadını suçlamak yerine asıl muhatabiniz olan abinizi hedef almıyorsunuz?

Ataerkil düzende oguldan yemek beklenilmemesi gerektiği düşünce yapiniza asla saygı duymuyor fakat anlıyorum

Tamam abi yemek yapmasın, ama karısının elindeki telefona kızıp müdahale edecek kadar eril olan koca annemler haftanın şu günü bize gelecekler diyecek de Mardin kökenli genç kadın hayır diyecek? Sizce bu mümkün mü?

Bu ülkede çocuğumuz ne yaparsa evlendiği kişiyi suçluyoruz. Bunu değiştiremedik. Hele gelinse. Abi açıkça söylese yine gelin dolduruyordur. Sonra da gelinci olmayın deniyor. Nasıl olmazsınız

Hem çalışıp hem de birilerini mennun etme zorunluluğunuz yok. Her seferinde sofra donatmayin, bir akşamda sizinle makarna yesinler
Gerçekten işten güçten geliyorsunuz ne alaka sofrayı donatmak falan, yaptıkları ayıp. Bir akşam sizde yemişlerse diğer akşam onların çağırması gerekiyor. Emrivaki yapıyorlarsa o gün evde ne piştiyse onu yesinler. Bu kadar enayi olmayın. Abiniz dahi olsa.

Bu ülkede çocuğumuz ne yaparsa evlendiği kişiyi suçluyoruz. Bunu değiştiremedik. Hele gelinse. Abi açıkça söylese yine gelin dolduruyordur. Sonra da gelinci olmayın deniyor. Nasıl olmazsınız
Çok haklısınız..aslında yorumumda belirttiğim gibi cidden sataşmak için yazmadım hani belki farkında değildir hatasının, ozelestri yapar diye düşündüm

Konu sahibi sanıyorum ki bekar ..bu tarz durumlarda evlilik Geçmişi Olmayan kişiler sanırım biraz daha "el kızı veya oğlu " nu eleştirmeye yatkın oluyor

Keşke yapmasak yaaa , kadın olmak zaten zor ..birbirimizin kurdu değil de yurdu mu olsak artık arkadaşlar

Reactions: Gao
Keşke. Kadın kadına zaten düşman büyüyor, hem anne hem babanın erkek aşkı yüzünden. Bir de, sen bizim ailrmizdensin artık diye başlayıp, tek istenmeyen hareketinde el kızına geri dönen gelin durumu. Kendi evinde kocasıyla yaşayan bir kadın olamıyor. Onların gelini oluyor. Hele maddi yardım yapılmışsa amanın. Çok üzüldüğüm bir konu bu. Düzelecek gibi de durmuyor ülkede.

Haklısıniz tek taraflı düşünmemek lazım suç elbette ondada var. Ama onun evi diye kızı arayio söylemek istiyoruz yüz alamayınca abimi bulaştırmak istemiyoruz. Yoksa oda tabi suçlu ince bı düşünmesi lazım biz gidiyoruz ama onlar niye gelmiyor diye

O neden emrivaki geliyor o halde? Anneniz durumdan rahatsız mı memnun mu?
Annem asla karışan bir insan değil. Hatta bişey olunca darlanmasin deriz bı yere gidilcekse onlar bir yere gidecekse soylemeyiz bile. Gittikleri yerde mutlu olsunlar diye

Ben gelinin tarafından yazacağım, bizde de benzer bir durum olmuştu.. açıkçası hakkımda böyle düşünülebileceğini de düşünmemiştim.. eşimin ailesi kalabalık bir aile, ben de çalışıyordum yeni evlendiğimizde, aynı sitede oturmamıza rağmen 1,5 yılda evimize sadece 1 kere çağırabildim. Aslında oldum olası çat kapı gelinebilen evlere özenmişimdir kendi evim de öyle olsun istemişimdir ama evi düzenli ve temiz tutmayı asla beceremedim, şimdi şimdi öğrendim hızlıca toparlanmayı.. misafir gelecek diye ödüm kopuyordu yemek yapmaktan değil temizlik yapma korkusundan, hiç evde olmadığımızdan güvenip temizlikçi de tutamıyordum.. yani mükemmeliyetçilik kendi ayağına bağ olabiliyor insanın, ama çat kapı ailelere gidilmemesi gerektiğini de düşünüyorum.. erkekler bizim gibi düşünmüyorlar, şimdi 7 yıldır evliyim ve hala eşimin ailesine giderken yolda arar geliyoruz diye, yük olmasın diye evde yiyip çaya gidelim bari diyorum.. ben kendi aileme günler öncesinden haber veririm muhakkak, bu da yapı meselesi galiba..
özetle eğer gelininizin size karşı bir saygısızlığını görmediyseniz gitme gelme işlerini biraz zamana yayın ve hakkında kötü zandan kaçının -bir nevi kendi kendinizi gaza getirmeyin, bence sizi kullanmaya çalışmıyor-, belki yemek yerine o da misafir ağırlamaya alışana kadar çaya kahveye oturmaya gitmeyi teklif edebilirsiniz.. umarım ileride çok daha yakın ve samimi ilişkileriniz olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…