Bizle sürekli Oyun oynuyor başedemiyoruz

benim yengem de böyleydi sürekli gelirdi her akşam her akşam gece yarısı.
elimden yalandan bulaşıkları alırdı, kabul etmezdim sen yorulma diye(ben yemişim neden yıkasın kadın, yorulmasın)
sonra gün geldi tamamen gitti abimle. buraya konu açtım beni taşladılar
sizinki de belki bir gün... :)

Evine buyur etmeyen insana gitmek istemezdim. Bir süre hiç kabul etmeyin, kendinizde gitmeyin. Bakalım ne olacak.
Kesinlikle gorumcelik denen kavramdan nefret ederim. Araya fitne sokmak istense çat kapıda gidilir ama biz aileden öyle görmedik. Öyle olan insanlar dert paylaşsa bile doğru olmadığını söylerim. Buyur edilmemek sorumuza giden. Devam ederse sonuç bu herhalde

Orda sıkıntı yok gelsin tabi ama biz neden gidemiyoruz ya kötü insanlarda değiliz eve gitsek sormadan biryeri ellemeyiz bişey göstermek istese müsait mi deriz bazen insan bişey demedikce keriz yerine konuluyormys onu anladım.

Yaa evet başlığı öyle bir yazmisim ki o dertle sonradaan duzeltemedim de

Taslasinlar yaşayanlar ve gerçekten empati yeteneğine sahip insanların sözlerini önemsiyorum. Hatalarım olabilir onları da söylediklerinde haklısınız diyip düşünüyorum. Fazla fedakarlık baya baya kullanılmaya kadar gidiyor

Çünkü gelin tek kişi sizin aileye yemek hazırlayacağına oğlunu gördüğü için bir zahmet anneniz ve siz hazırlayın . Kadın çalışıyormuş . Çok güzel yapıyor onun size haftada iki gün gelmesine sevinmeniz gerekiyor

Gelin çalışmıyor yanlış anlamadıysam. Anne baba abi kardeş hepsi çalışıyor.

Konu sahibi, abiniz biliyor değil mi kalça çıkığınız olduğunu, bel ağrısı çektiğinizi? Bugün çıkmadı bunlar. O sizi düşünüyor mu? Sizin muhatabınız abiniz. Ben, evlerine gitme derdinde olduğunuzu sanmıyorum. Akşam olsun gideyim eve dinleneyim diyorsunuz ama 2-3 akşam abiniz ve eşiniz yemeğe geliyor. 2 tabak fazla koyun ne piştiyse herkes yesin. Anne babanız mı diyor sofra donatılacak diye?

ben gelin ve eş ailesi arasında keskin sınırlar olması gerektiğine inanıyorum.
her hafta yemeğe gelip gitmeye de gerek yok, her hafta arayıp sormaya da gerek yok.

ilk evlendiğimiz zamanlarda ara ara kahvaltıya yemeğe davet ediyordum, özellikle iki bekar görümcemi, kv kp köyde oluyordu çoğu zaman. kv zaten olduğumuz yerde olursa gün belirlemişti, her çarşamba onlara yemeğe gidiyorduk orda toplaşılıyordu. sonra zamanla baktım ki görümceleri tek davet eden benim, onlar bizi hiç çağırmıyor, ben de davet etmemeye başladım. 5 yıllık evliyim küçük görümcem sadece 2 kez davet etti, bi kere kahvaltıya bi kere de yemeğe. büyük zaten allaha emanet. oldukları gibi kabul ettim ama çok mesafeliyim, canım cicim asla yapmam. şimdi kırk yılda bir kızımı görmeye geliyor küçük görümce, büyüğüyle çok sorunlarımız oldu o da 3-4 ayda bir yanında bi refakatçiyle anca gelebiliyor.

velhasılı, çağrılmayan yere simitçiler gider, çağrıldığın yere erinme çağrılmadığın yere görünme.. ve her şey karşılıklı, insan hep verici olamaz, alamıyorsan vermeyi de keseceksin.

konu sahibi içinse; bence gelin sizin içinizdeki görümce potansiyelini görmüş uzak durmak istiyor ama gelmiyor gitmiyor denmesini de istemiyor. o çağırmıyorsa siz de onu kabul etmeyin artık.

Reactions: Gao
Taslasinlar yaşayanlar ve gerçekten empati yeteneğine sahip insanların sözlerini önemsiyorum. Hatalarım olabilir onları da söylediklerinde haklısınız diyip düşünüyorum. Fazla fedakarlık baya baya kulan
Hayretle okudumkime dediniz onu da anlamadım

Bence siz ,kız evlenip köyden gelince, hepimiz çalışıyoruz yoruluyoruz o evde yemekleri yapar rahat ederiz diye düşünmüşsünüz oda böyle bir sorumluluk almak istememiş haliyle o yüzden böyle konuşuyorsunuz bir de utanmadan bize oyunlar oynuyo başa çıkamıyoruz diye başlık açmışsınız.
Kızın size oyun oynadığı filan yok çetrefilli işlere kalkışan sizsiniz.
Kaldı ki kız sizi arayıp yemek yapın yemeğe gelcez filan demiyor o kendince görüşmek amacı ile gelinlik vazifesini yerine getiriyor.
İki de bir köydekiler köydekiler demişsiniz köydeki gelinler gibi birlik durup evinizin işini yapmasını beklemişsiniz anahtar verelim filan biz yokken gel yemekleri yap diye sırf kızda maşallah akıllı mesafe koymayı biliyor.
Benim bir iş arkadaşım vardı,8 yıllık evli kayınaile ile aynı mahallede oturuyor ,kız işten onlardan bir buçuk saat erken çıkıyor diye kayınpederi işten çıkınca doğru buraya gel biz gelene kadar yemekleri yap beraber yiyip içelim evinize yatmaya gidersiniz demiş kız kabul etmedi.
sizin de onların evine gitmek gibi bir derdiniz yok ailecek işten gelince mutfakta uğraşmama derdiniz var börek yapsa da çörek yapsa da yesek bilmem ne,yok benim kalça çıkığım var yok annemin şusu var bu kız gelene kadar yoktu heralde tipik bir görümcesiniz.

Offf bişey diyemiyorum Yurdagül önce güzelce oku cidden. Siz mesaj yazmayin gocundugunuza göre yaraniz var. Ne bu direk bizi taniyomusunuz da salliyosunuz yazdığım kadara yorum yap sonrası seni ilgilendirmez. Aynı köylü olduğumuzu belirttim sanane bundan.

Aynen gel kolem ol dedim beynn varsa çalıştığımi anlarsın laf ebeligi yapma tabi detay vercem ki mantıklı insanlarla konuscam. Sende mantık olsa direk tanımadan yargilamaz yazılana yorum yaparsın. Biz hepimiz okumuş insanlarız kimse kimzeyi kole almadı demek ki sizde k tarz durumlar var gelin hanım siz devam edin bizi ilgilendirmez. Umarım dahasiyla yargisizca olur

Çalışan biziz çalışmayan o tezatlik oldu

Yorumunuz için teşekkür ederim. Gelin çalışmıyor evet çalışan bizleriz kalça omurgada yani bı sorun var pek ayakta kalamiyorum. Annemde onlar şimdi atistirmistir yemeğimiz hazır olsun yerseler diye tam yaptırmaya çalışir hatta baya yorgunsam beni oturtur benden sonra geliyolar hemen devralır. Bu kadar detaylı değildi son 4,5 senede çıktı pek dillendirmedim bende. Evet beni çok iyi anlasmissiniz tekrar teşekkürler evlerine gitme anahtar verme derdi olan biri değiliz. Sadece bu evden gittide anahtarı aldık gibi olmasın diye yine verildi bı ihtiyaç olursa illa gıda değil ne olursa alınsın diye yani. Sorun biz gidemiyoruz o yüzü alamıyoruz ondan hep ya planı olabilirmis ya yorgun bizde gurursuz gjbi geldik kapıdayiz ya da yaklaşık 10 dkya ordayız diyen insanlar değiliz

Anaaaa abla biz kızı hizmetçi almadık sen neden bu kadarrr dertlendinn herhalde o konuma seni düşürdüler inşallah cikarsin. Ve herşeye negatif yaklasmissin. Bence böyle konuların altlarına içini dökki evdekilere falan bulaşma. Aile saadetin kalmaz benden bir tavsiye herseys olumsuz negatif bakma. Hele birde hayatımı bilmeden yaptın, aldın , ettiniz ekstra olarakta kafada kurup senaryo ya devam etme sonun iyi görünmüyor. Kalbinizin ekmeğini yemeniz duasıyla iyi günler

Ben sizi anladım, çünkü benzer beklentilere Ben de giriyorum. Arkadaşlarımı ya da ailemin üyelerini ayda 1 2 mutlaka agirlarim Ama onlar beni 4 5 ayda 1 bile çağırmazlar. İnsan karşılık bekleyerek yapmasa da o incelikten mahrum edilmeye içerleniyor. Ama onların kolay kolay değişeceğini sanmıyorum. Çoğu bilerek böyle davranmıyor. Genel olarak gündemlerinde olmadığınız için akıllarına bile gelmiyorsunuz. Ha azıcık cazgir bir görümce olsaydınız o zaman gündemlerinde olurdunuz. Siz de evlenince düzeninizi ona göre kurarsınız. Aile evinde annenize yardım edeceğim diye çok fazla harap etmeyin kendinizi. Madem yemek hazirlamak farz oluyor siz de Bulaşıkları falan bırakın. Yorgun argın geldim yemek hazırladım bulaşığı da gece kalkar toplarım Ben biraz uzanayım diye kalkın yanından. Ayrıca sizi gündemine almayan abiniz için de bu kadar harap etmeyin kendinizi. İstese paşa paşa kendi davet ederdi.

Biz de Eşimin ailesi ile aynı şehirde yaşıyoruz. Ayda 1 bazen 2 yemeğe gideriz. Ben mutlaka tatlı yapar götürürüm. Çocuklarım küçük olduğu için onlara sahip çıkıyorum genelde sofra kurmaya yardım etsem de toplayıp bulaşığa pek girişmem. Gorumcelerim de beklemez, kendileri yapar. Ben evden çalışıyorum. Ama çok sık davet edemiyorum. Eşimin iş programı yoğun. Akşam geç saatlere kadar çalışıyor. Bazen hafta sonu da çalışıyor. Bana kalsa en az 2 katı çağırırım ama eşim duruduryor beni. Çünkü ona da iş düşüyor misafir gelince. Evi süpürmek, tuvaletleri temizlemek ve alışverişi yapmak onda. O yuzden senede 1 çağırsam bile itiraz etmez. Bu işlerde suçun çoğu erkekten emin olun.

siz neden biz akşama geliyoruz demiyorsunuz ki ? Sonuçta abiniz ve yengenizle de sorun yok sık sık gitmeyecek insanlarsınız zaten çalışanın hali başka oluyor ama arada o da hazırlasın bir şey diyeceğini sanmam derse de kendisi kaybeder .

Teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp yorum yaptığınız için. Evet sürekli olunca sanki içlerinde bak işte yine onlara kakaladim diyo gibi geliyor ki hiç normale gitmiyor durum. Çocuk olsa zaten bisey demem eline bişey alır yapar gelir arada da son zamanlarda bosladi bizle sohbet muhabbet iyi yapuyo abimin yanında da iyi. Ama konu eve gelince biyere gidicez haftaya bilmiyorum ki hangi gün o bu. İnsan değer görmek istiyor biz hoş tutuyorsak en azından insanoglu bekliyorda. Bişey yapmasan bile bı kuru çay koy bizde oturalım. Cazgır olmadım inanın ki istede yoğunum o bunu demiş biz bunu diyelim gibi laf pesindede durmuyoruz. Laf duysak duymamazliga sayıyoruz ama artık insan dolduğunu hissediyor haklısınız.

Biz hep rahatsız olmasınlar kafasindayiz dedik hani çağırır edersin biz söyleyemeyiz gelmeyizde cagirilmayinca ama bizden tepki olmayınca canına minnet modlarina girildi herhalde hiç hiç cagirmaz etmez. Haftalık vazife yerine getirilir bişey varsa ön keser şunu yapcsz bunu yapcsz biz bişey demeden.

Hayatım ön kestirecekse net bir şekilde kesmiş olur biz de geliniz yeri gelir istemediğimiz olur sonuçta insanlık hali ama net bir şekilde geliyoruz diyin sonrasında tepkiye göre hareket edin bence siz aile olarak da iyi insanlarsınız hatta bence gelin de iyi hem anneniz de mutlu olmuş olur baktınız gelin tavırlara girdi ona göre tavır alırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…