Bizle sürekli Oyun oynuyor başedemiyoruz

dua edin gelinmiş. bizde bu modda bir abla var. en son evine ne zaman gittigimi hatırlamıyorum desem yalan olmaz. aynı arayınca nasılsın diye sorunca ay çok yorgunum uzanıyorum cvp bu. öyle olunca da sana geliyorum de bakalim diyebiliyor musun? evlenip o evden kurtulacaksın başka yolu yok. o zamana kadar da çekeceksin gibi duruyor
Ay cidden anlayan biri çıktı sevindim sabahtandir trollerle ugrasiyorum. Bakınca sürekli bişeylere negatif cevap verdiğini gördüm ugrasmiycam gerçek sorun sahipleri lazim akıl almak için. Yorgunum diyince bişey diyemiyoruz.

Söyleyin abinize biz çorbasız kaldık bize çorba yap diyin niye demiyorsunuz

Arayıp size gelecez dediklerinde abi bize masaya iki tabak daha koymak zor geliyor sizin aç karnınızı doyuramayız karın bizi davet etmiyor zaten diyin
Ama abisi nasıl yapsın çorbaaa, çalışıyor o. Hem erkek adam çorba mı yaparmış sen de yani 😢

Sizin gelinin yerinde olsam sizi seviyorsam, çalışanı yormak yerine kendim yaparım gitsem bile. Sevmiyorsam, adet yerini bulsun diye gidiyorsam yemek beklemem ona göre vakitli giderim. (Siz erken gel demiyorsanız)

Ev de ne pişiyorsa onu yemek ayrı, özel yemek ayrı. Bizim gelinin biri annemlere gelse kendisi yapar, annemde yanındadır. Diğeri oturur yaşlı annemden yemek bekler. Zıkkımın kökünü yesin!
Allah razı olsun şöyle olumlu olumsuz can feda. Maalesef bazen çok yoğun olunca geç saatlerde çıkıyoruz emrivaki bize yapıldığı için hem işi hemde ebe gidince ne yapsam derdine düşüyorum. Bı kere bunlar yorülmüştür diyen olmadığı icin zorlaniyoruz. Annemin yaşı var oda özel sektorde bende babamda çalışır bu şekil ama herkes birilerinin sırtına binmeye çalışıyor gibi

Çalışmadığından bahsetmişsiniz anahtarı verin, akşam yemekte görüşürüz deyin. Siz de eve geç gidin ne yaparsa onu yersiniz

Çalışmadığından bahsetmişsiniz anahtarı verin, akşam yemekte görüşürüz deyin. Siz de eve geç gidin ne yaparsa onu yersiniz
Bunu söyledik anahtar sende istersen gir diye abimde zaten var o kimsenin evine girmes girilmesinden hoslanmazmis. Bana bu konuda özelden yazan biri olursa gerçek anlamda fikir almak isterim detay var çünkü

Sizi çağırmama sebebi ayağınızın alışmaması. Size haftada 1 gelmesinin sebebi görev olarak görmesinden. Gelmedi demesinler diye. Bir de gelmezse siz ona gelebilirsiniz görüşemedik diye. Haftada 2 arıyormuşsunuz zaten. Neden haftada 2 kere ne yaptığını soruyorsunuz? Sıkılmaz tv var, sosyal medya var. Baya seviye koymaya çalışıyor. Yemek saatinde gelip uğraştırmasının sebebi de o gelişini daha yoğun geçirmeye çalışması. Çay saatiyle geçiştirmiyor. Sizin yorgunluğunuzu düşünmüyor. İçinizden ona diyeceğiniz lafları düşünüyor çünkü.
Abinizle evlendi, sizinle değil. Salın kızı. Bu soğuk deyin. Öyle kabul edin. Sonuçta alakayı tamamen kesmiyor. Geliyoruz dediğinde de işimiz var, gezmeye gidicez gibi bahaneler bulun. Ya da yemek yok diyin. Çok rahatsız olacağını sanmıyorum. 😊

Ne meraklısınız milletin evine gitmeye kendinizi zorla ağırlatmaya ya
Ne olacak gidince
Maksat abiyi görmek olsa birlikte vakit geçirmek olsa adam geliyor işte
Ne olacak o dört duvara girince başınız göğe mi erecek

Sizce abiniz sizi neden evinde istemiyor?

Bunu söyledik anahtar sende istersen gir diye abimde zaten var o kimsenin evine girmes girilmesinden hoslanmazmis. Bana bu konuda özelden yazan biri olursa gerçek anlamda fikir almak isterim detay var çünkü
Sizin evinize girerse onun evinden çıkmama potansiyelinizi görmüş kızcağız. Ve haklı kimsenin evine girilmez ev sahibi yokken.

Sizi çağırmama sebebi ayağınızın alışmaması. Size haftada 1 gelmesinin sebebi görev olarak görmesinden. Gelmedi demesinler diye. Bir de gelmezse siz ona gelebilirsiniz görüşemedik diye. Haftada 2 arıyormuşsunuz zaten. Neden haftada 2 kere ne yaptığını soruyorsunuz? Sıkılmaz tv var, sosyal medya var. Baya seviye koymaya çalışıyor. Yemek saatinde gelip uğraştırmasının sebebi de o gelişini daha yoğun geçirmeye çalışması. Çay saatiyle geçiştirmiyor. Sizin yorgunluğunuzu düşünmüyor. İçinizden ona diyeceğiniz lafları düşünüyor çünkü.
Abinizle evlendi, sizinle değil. Salın kızı. Bu soğuk deyin. Öyle kabul edin. Sonuçta alakayı tamamen kesmiyor. Geliyoruz dediğinde de işimiz var, gezmeye gidicez gibi bahaneler bulun. Ya da yemek yok diyin. Çok rahatsız olacağını sanmıyorum. 😊
Aslında ilk etapta iki hafta da bir aramaydi sonrasında telefonla çok uğraşıyor diye abim kızmış ailesiyle çok mesajlasiylr gruplarda yolad bile telefon diye o anlattı. O da demiski sizinkiler hiç aramıyor ondan suçu attı abimde bana dedi 2 hafta 1 haftada bir değil daha sık ara şimdi arıyorum oda nasılsın iyi misin o da iyiyim güncel bı iki şey der bina sorunlarıni anlatır arada kapar

Allah razı olsun şöyle olumlu olumsuz can feda. Maalesef bazen çok yoğun olunca geç saatlerde çıkıyoruz emrivaki bize yapıldığı için hem işi hemde ebe gidince ne yapsam derdine düşüyorum. Bı kere bunlar yorülmüştür diyen olmadığı icin zorlaniyoruz. Annemin yaşı var oda özel sektorde bende babamda çalışır bu şekil ama herkes birilerinin sırtına binmeye çalışıyor gibi
Abiniz sizle değilde uzayda mı yaşıyordu bunları bilmiyor mu?
Keşke anneniz düzgün yetiştirseymiş oğlunu böyle düşüncesiz yetiştirmeseymiş

Çalışmıyorum , ev hanımıyım . Kardeşlerim il dışında, bazen ben gitmek isterim keyfim yok gelme der gitmem, onlar gelmek ister yorgunum gelmeyin derim. Kimse kimseye alınmaz kırılmaz lafını etmez. Siz de açıkça söyleyin, gelinin “sırtınıza bindiğini “ düşünüyorsanız.

X