Bitmeyen ev derdim! Kızlar akıl verin

Haklısınız paranız varsa niye yeni bir evde oturmayacaksınız.esinizin bahanesi mantıksız olmuş.
Evet ev almak için kriterleri yüksek. O yüzden elimizdekiyle almamız çok zor. Diğerlerine de taşınmaya değmez diyor. Ben de geçirdiğim zor süreçte psikolojimi artık bozmak istemiyorum erteledim bunu düşünmeyi

Elimizdeki parayla ev alıp kiraya verelim, yatırım olmuş olur deyin. Evi aldıktan sonra da kiracı sorunlarıyla baş edemeyeceğinizden bir süre sonra eşiniz kendiliğinden ikna olacaktır o eve taşınmanıza.

Elimizdeki parayla ev alıp kiraya verelim, yatırım olmuş olur deyin. Evi aldıktan sonra da kiracı sorunlarıyla baş edemeyeceğinizden bir süre sonra eşiniz kendiliğinden ikna olacaktır o eve taşınmanıza.
Eşim çok akıllı canım aynısını söylediğimde; kiracıyla uğraşmak çok zor dertsiz başımıza dert alırız hem de eve zarar verebiliyorlar dedi zaten

Varlık içinde 50 yıllık evde oturmak ne saçma. Deprem olursa vs ne yapacakmış eşiniz? Geçen sene “Asıl büyük deprem Ankara’da olacak” diye bir haber çıkmıştı. Eğitim çok önemli tabii ama can sağlığı daha önemli. Eğitime önem veren aileleriniz, eşiniz, deprem ve eski evde oturmanın risklerinden bihaber mi? Kendilerini biraz eğitsinler.

esinize eve yaptiginiz masrafi kiraya saymasini soyleyin.

su an bekleyin cunku bebek olunca ise hemen donmek istemeyebilirsiniz.

ise donunce anneye ve ise yakin olmak buyuk bir nimet o zaman aldirmaya calisin evi.

cocuk az daha buyuyunce de cadde kenarinda oturmak nasil eziyet goreceksiniz. oyun alani olan bir yer de onemli. bunu belirtirsiniz esinize.

ama bence cocuk olsun bir. kafaniz rahat bol bol izinlerinizi kullanin ondan sonra ev isini dusunursunuz.

Iyi de 3senede ev parası birikirmişsiniz o çocuk büyüyüp eğitim zamanı gelene kadar gene bitirilir

Oturduğunuz eve masraf yaptınız diye sonsuza kadar o evde mi oturmak isteyeceğini sorun eşinize. Evlenirken şartlarınız bunu gerektirmiş yerleşmişsiniz iyi güzelde şuan da yeni bir ev alma imkanı varken çocuğu bahane ederek ertelemesi doğmamış çocuğa don biçmek. Yeni bir ev yaşamanız için büyük bir konfordur, açıkçası bir çok şeyden de önceliklidir. Varyemez olmanın hiçbir mantığı yok.

Tabii canım bunlara çok önem verir hem o hem kp inşaat mühendisi. Depreme dayanıklılık konusunda çok incelemisler. Sağlam çok şükür. Öyle olmasa kp oturtmadı. Tadilatı yapan ustalar da bina sağlam dediler. Bu zamanda en önemli konu o tabi allaha şükür o konuda bir sorun yok. Semt olarak da çok güvenli. Ozellikle su tesisatları çok eskimiş defalarca tamir edildi düzelmiyor. Bir de otopark asansör gibi şeyler 50 yil once on gorulemiyor tabi eski olmasının sıkıntısı bunlar. Zaman zaman giderden koku yayılıyor tüm binaya. Sıfır da olsa ilk bakılacak şey deprem dayanıklılığı. Allah bir daha deprem yaşatmasın bizlere

eski tesisatlarda paslanma sorunu oluyor bildigim. cocugun sagligi icin bir bahane daha :)

Aynen canım kendi de görüyor etrafta kaldırımlara bile araçlar park ediyor, bebek arabalarını güçlüklerle sürüp parka zor bela ulasiyorlar. Ailemin muhitinde her taraf çocuk parkı. Her apartmanın şahsi otoparkı var doğal olarak. Bizim binada da yer var yaşlılar izin vermiyor. Kv çok yakında lüks bir sitede oturuyor sitenin içinde yeşil alan oyun parkları köpek parkları bile var. Marketinden kuaförüne herşeyi mevcut. Öyle bir sitede çocuk büyütmekle cadde ustunde büyütmek arasında dağlar var kesinlikle

ben de cadde ustunde oturuyorum. cocuk olana kadar memnundum hersey ayagimin altindaydi. ama cocugu birak kendim bile karsiya zor geciyorum. eve kapandi mecbur cocukda. cikmak eziyet oluyordu. annemlerin orasi site. cocuk orda cocuk oldugunu hatirliyor oyle mutlu ki orda. luks de degil ama yesil alani var yetiyor artiyor bile.

eski tesisatlarda paslanma sorunu oluyor bildigim. cocugun sagligi icin bir bahane daha :)
Ayy sorma sular sapsarı akıyordu rezaletti. Ona da baktırdı esim tüm borular yeni boru döşendi binaya. Suyun rengi düzeldi. Ama yine de tazyik filan çözülmüyor. Eşim binayı komple yenilemeye azmetmis durumda. Ne desen kar etmiyor. Aynı modelden 5.katta çocuklu bir aile var. Bebek burda doğmuş büyümüş ömürleri bebeği ve arabasını 5 kat indirip çıkarmakla geçmiş. Kadın diyor sürekli arabaları çekiliyormuş. En üst katta oldukları için su hiç çıkmıyormuş oraya, devamlı sofbenleri bozulurmus. Halimize şükrettik nerdeyse. Ama yıllardır ordalar onlar da bizim gibi bir yere gitmiyorlar. Acayip korkutuyor insanı bu durum

Ah kiyamam ona Allah sağlıklı ömür versin inş. Bizim bura da öyle canım. Benim de annemlerle işyerim yakın. İşe geçerken annemlere birakirim yada ise götürürüm artık napiyim isyerimin oralar cıvıl cıvıl çocuklar bahçede koşturuyor hep. Karşıda park var. Sağlıklı olsun da inşallah bir şekilde yeşil alanlarda olmasi icin didinirim. Biz hep sokaklardaydik cocukken

Varyemez amca gerçekten canım cuk oturdu ben de öyle diyorum ailen varyemez sen olma diyorum. Aslında hiç öyle değildir çok sever harcamayı. Eline geçeni hep yiyelim ister sağolsun hiç sakınmaz. birikim yapmak dişini sıkıp kredi çekmek hiç tarzı değil. Ama bu tutarı güvence olarak görüyor. Ülkedeki durumlardan stres oluyor. Bunaltmak ben de istemiyorum. Erkekler için gelecek kaygısı daha da zor kıyamıyorum

Ev fiyatları ortada, kredi çekmeden yeni bir ev alacak birikimi yapmak oldukça zor, Türk parasının değeri de günden güne azalmakta, paradaki değer kaybı ev fiyatlarının artışı elinizdeki birikimin eriyip gitmesine neden olabilir. Bir de bunları deseniz eşinize belki mantıklı gelir. Evin ne kadar önemli olduğunu bilirim, ilk evlendiğim yıl oldukça problemli bir evde kalmıştık bir yıl kadar. Yeminle hasta olacaktım, bebeğimi burda doğuramam dedim eşime, gözümüzü karartıp güzel bir ev aldık, şükür ödüyoruz borcu da. Olmayacak şeyler değil, belli ki birikim yapabildiğinizi göre güzelde bir geliriniz var, bir cesaret verin eşinize. Olmadı hamilelik hormonlarınızı kullanın, bebeğin rahatından mevzuya girin :)

Güle güle oturun canım. Eşim inattır bu konuda taviz vermiyor. Ne dediysem buluyor bi savunma taktiği. Beni konforlu evi bebeğimin geleceğine tercih etmekle suçluyor baş edilir gibi değil. Aslında benden çok o eziyetini masrafını çekiyor ama gık demiyor. Ancak piyangodan para çıkarsa aliriz biz canım.

Allah askina su insanlarin ne dedigini birakin ya
Ne demek ev kucuk otopark yok basinizi sokacak bir eviniz var dunyadaki bilmem kac milyon insandan sanslisiniz
Herkes otoparkli kiralik ev kadar aidati olan sitelerde oturmak zorunda degil
Sizden cok daha kotu durumda olan insanlar var
Cok istiyorsaniz bence paranizi biriktirmeye devam edin suan ev almak icin hic iyi bir donem degil ne olacagimiz belli degil goruyorsunuz dolar sessizce artmaya devam ediyor
Bunun icinde esinizi kirmayin dunya oyle bos ki iyinin de luksunde sonu yok ama bu hayatin bi sonu var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…