Bitiyor muyuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eleyebiliriz bence. Senden sakladığı başka birşey var ve yakalanmaktan korktu. Başka birisi olabilir mi diye aklımdan geçmiyor değil. Bana da açıklamaları samimi gelmedi.
Konuda yazmıştım gizlice telefonuna baktığımmda banka hesap bilgilerine ve o coin vs uygulamalarına şifre sebepli girememiştim.Arama geçmişinde coin döviz kuru, borsa siteleri vardı. Sosyal medyaları temizdi. Telegram yoktu zaten.Arama kaydı,engellenenler listesi hatta dosyalarına,indirilenlerine kadar baktım Börte. Ya çok profesyonel olması lazım ihanet varsa da. Gizli baktığımda da hiçbir şey yoktu.

Olayın maddi olduğunu en başından beri çok düşünmedim ben, sebebi sizden kolayca vazgeçmesiydi o kadar adım atmanıza rağmen. Hâlâ da aynı düşüncedeyim.

Maddi sıkıntınız yoktu sanırım (yanlışsam düzeltin), evlilikte mutluyduk da dediniz. Bu adam bir buçuk sene önce niye kaybolmuş, nerde kaybolmuş da kendini arıyormuş bir buçuk senedir???

Bir buçuk, iki sene öncesine biraz yoğunlaşın, hatırlamaya çalışın değişik birşey oldu mu hiç? O zamanlar çok önemsemediğiniz yada anlamlandıramadığınız şeyler/olaylar? Üçüncü bir kişi ihtimalini de düşünerek yapın ama özellikle. Eşiniz 2, 2.5 senelik evliyken neden, nasıl, niye kaybolmuş olabilir?

Maddi sıkıntımız yok çok şükür.Sadece araba,tüp bebek vs için birikim yapmayı hedeflemiştik haliyle yüklü meblalar,düşünüyor kaygılanıyorduk kabul.

Yaaani öyle bir şey de yok.Sadece değer verdiği çok sevdiği bir arkadaşı ile sorun yaşamış kopmuştu sanırım o aralar.Bir de ailesiyle sorunları oldu, uzaklaştı.

Bilemedim ama eşinize de inanmadım asla. Muhtemel dediğiniz gibi telefonu gösterir, özür de dileyince sorun çözülür diye düşünmüş. Siz devam edince yine kavga çıkmış. Pişman olan insan, gerçekten hatalı olduğuna inanan, bunun için özür dileyen insan, yine kavga eder mi? Hatta farkında misiniz, esiniz üstü kapalı yine tehdit etmiş sizi tekrar boşanma lafı edersen biter diye. Adam hâlâ sizi manipüle etme, bastırma derdinde. Annenizi dinlemeniz taraftarıyım, biraz uzaklaşmak ondan, sakin kafayla düşünmek size iyi gelecektir.

Adliye sözünü tehdit maksatlı demedi,ağzına tıkardım emin olun. Şey demek istedi yani kesin bittiyse o gün o dava açılacaksa en son noktada söylenir anlamında o söz söyleniyorsa o adliyeye gidilir dedi.
Diğer kısımlardan ben de emin değilim.Uzaklaşmak da mantıklı geliyor,Donya'nın dediği gibi pusuda olmak da. Düşüneceğim. İçimdekileri saydım söyledim rahatladım ama kafam hala hafiflemiyor. Bu his beni nereye götürür göreceğim.

Aslında adam açılacakmış keşke konuyu yine coin meselesine bağlamasaydınız. Psikolojik bunalımda ve yalnız hissediyor. Coin işine girme sebebi de bu bence. Eş sıfatlarından sıyrılıp normal iki arkadaş gibi konuşsanız daha çok yol kat edersiniz sanırım.

Manipüle değil bence.
Duygusal durumunu açıklamaya çalışırken önüne somut bir problem(coin vs) sunulunca anlaşılmadığını hissetmiş.

Bir sürü ihtimal var. Ben hâlâ kumar diye düşünüyorum, nasıl oynanıyor yeni e-mail mi açılıyor, sanal kart mı oluyor bilmiyorum. Kumar olmasa bile birine kefil olmuştur, aldatmıştır kadın tehdit ediyordur... Bir buçuk yıl depresyonda olan adam bir ay önce çocuk hayali kurmaz, kandırılıyorsunuz. Sakın inanmayın, madem kumar yok evi üstünüze yapsın, kendinizi garanti altına alın. Ben erkeklere zerre acımıyorum hele de böylesine. Karını kaç gündür ağlat, perişan et, şifreleri değiştir sonra da depresyon de. Ben de depresyonu zaman zaman yaşıyorum, anksiyete tedavisi görüyorum ama biri telefonumu eline alsa dönüp bakmıyorum o kadar halim olmuyor. Bu adam bağırıp çağırdı, depresyonda olan kişi davranışı değil. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bilemiyorum bu da olabilir. Sanırım biraz uzaklaşıp düşünmek en iyi fikir şu an. Evet evet kararım bu.

Manipüle değil bence.
Duygusal durumunu açıklamaya çalışırken önüne somut bir problem(coin vs) sunulunca anlaşılmadığını hissetmiş.
Katılamadım size. Kaç gündür nerdeymiş konu sahibi okadar adım atıyorken, gel konuşalım derken? "Keskin sınırlarım var zorlama, otur sabret" derken hiç kendini açıklamaya çalışıyor yada anlaşılmak isteniyor gibi görünmüyordu...

-Bibli, bir süre ayrı kalmanız iyi olur, annen de benimle aynı fikirde çünkü aklın yolu bir, şu an kafan karmakarışık ve sağlıklı düşünmen pek mümkün değil, ben hala aynı tezimde ısrarcıyım, 1,5 sene evvel kendimi kaybettim lafı bana inandırıcı gelmedi, sizin 1,5 yıldır bir sıkıntınız yoktu değil mi? Ne olduysa birkaç aydır olan bir şey.
Ve baştan sana coin aldığını söyledi istediğim miktara ulaşana kadar da söylemeyeceğim dedi, sonra sen ısrarcı olunca kaybettim dedi, daha da ısrar edince telefonu kırarım da şifreyi sana vermem dedi ve akabinde şifre değiştirdi, şimdi de özür kısmına geçti ve her şeyi gösterdi

Pekiii bir şey soracağım, halka arza yatırılan parayı görmüşsün, 20 bin liranın nereye transfer edildiğini gördün mü?
E-Devlette banka hesaplarını görürsün, kredi çekmişse görürsün ama x bir siteden aldığı coinleri görmezsin ki.

Son düzenleme:
Zaten çok belirsiz bir konu. Altından her şey çıkabilir gibi duruyor. Belki baba olma fikri ağır geldi, belki aldatma yok ama başka birinden etkilendi ve suçlu hissediyor, belki çalıştığı yerde üstleri tarafından eziliyor vsvs.
Karşı tarafın hareketleri bencilce evet. Ama o vakitler konuşsaydı da bir şey çıkmazdı diye düşünüyorum çünkü kendi içinde bir kafa karışıklığı yaşıyor gibi. Özgüveni eksilmiş, depresifleşmiş bir adam gördüm ben. Umarım altından çok küçük bir şey çıkar.

Abla özür ve telefonu gösterme işi hikâye, dün konu sahibi arkadaşıyla dışarda vakit geçirdi, yüzüğünü takmamış hatta, eşi sormuş arayıp, evde gördü muhtemel. Adam baktı yüzük çıktı parmaktan, birşey yapmam lazım dedi, telefonu gösterir, özür de dilersem sorun çözülür diye düşündü muhtemel. Hatasını anladığı, içten özür dilediği falan yok, aksi olsa tekrar kavga etmezdi.

E-devlet veya banka bilgilerini değiştiremez. Maaş gelir gider rakamları tutuyorsa ve sadece bu 20 bin ortadaysa daha işin başında demektir. Kumara borca batmış gibi görünmüyor. Yani benim düşünceme göre adamın psikolojik desteğe ihtiyacı var. Herkesi kendimiz gibi göremeyiz, bizim kolay atlattığımız bir şey başkasının içine dert olur. Niye şifreyi gizledi niye telefonu kırarım dedi vs belki çok fazla üzerine gelindiğini düşündü. Kendini kapatma ihtiyacı duyduğu bir durumda üstüne gelinmesini istemedi... Bunlar benim uydurmalarım, psikolog değilim. Beraber terapiste gitmeyi önerin. Hatta belki orada bile tek olmak, konuştuklarını gizlemek isteyebilir. Yavaş yavaş çözülecektir belki. Adam fiziksel hasta olsa ilgileniriz tedavi almasını isteriz, kafadan rahatsız olunca da aynısını yapmalıyız.

Bu forumda kocalara acımayan, hak edenlerin anında kapının önüne konulmasını savunanlardanım. Yuva kolay kurulmuyor diye bir cümle yok benim lügatımda. Faydasız saygısız zarardan başka bir şey olmayan adamlara gram acımam ama eşinizin yardıma ihtiyacı var gibi geldi bana. Yok doktora gitmem terapist de neymiş ben istediğim gibi kafama göre takılırım diyorsa eşinize de şans verilmemeli.

Sizi de anlıyorum ama dediğim gibi katılamıyorum.

-Bibli ’nin kafası iyice karıştı, o yüzden yazmakla yazmamak arasında gidip geliyorum şahsen, şu an en mantıklı karar siteden de eşinden de bir süre uzaklaşması olur bence.

Şahsen açıklama bana inandırıcı gelmedi, adam günlerce eşinin ne halde olabileceğini bildiği halde ısrarla ve inatla ya uyumayı ya da telefonu kırarım böyle şeyler bende ters teper demeyi tercih etti, sonra bir baktım a-aaa meğer 1,5 yıldır kendini arıyormuş.

Başka şeyler olabilir mi ya da söyledikleri gerçek mi bilemem ben hala coin hesabında takılı kaldım çünkü, hangi sitede üyelik açtı, o sitedeki işlem hareketlerine dair hiçbir şey yok.
Coin kısmını 20 bin kaybettim deyip geçti, bana kalırsa Bibli’nin hesap hareketlerine, findex’e bakacağını duyunca panikledi, şifre değiştirme telefonu kırarım şifremi vermem demeleri bu yüzden, e devlette coinler de görünecek sanmış olabilir panikle, kafasını toplayınca neler gözüküyor neler gözükmüyor kontrol etti, sonra özür diledi.

Asıl coin aldığı siteyi söyleyip oraya giriş yapıp işlem hareketlerini göstersin gösterebiliyorsa.

Evet çorba oldum abla. Kesinlikle şu aşamada kabul etmiyorum,affetmeyeceğim de. Ama çok karmaşıklaştı her şey. Sen,diğer üyeler her birinizin her sözü,ikâzı ve tavsiyesi aklımda. Çok çok teşekkür ederim ama uzaklaşmak istiyorum gerçekten. En azından konuyu kapatabilir miyiz?

Anneme gitmeye karar verdim.16 Eylül'de dersler (özelde çalışıyorum)başlıyor. O bir haftalık süreçte sessizce kendimi dinleyeceğim. Ne hissettiğime bakacağım.

Konu açtığımdan beri aynı şeyi söylüyorum çok tekrara düşmüş olacağım ama ne yapacağımı hala bilmiyorum ve şu an itibariyle hemen bilmek zorunda da değilim kanısına vardım.

Acelem ne?Bir mecburiyetim de sözüm de yok kimseye.Bir süre akışta kalacağım,sonrası nasip.

Değer verdiği sevdiği arkadaşı bir kadın olabilir mi?

Mobil banka hesap hareketleri silinemiyor diye biliyorum Donya,mümkün mü böyle bir şey?
Canımı yakan tek o,siz değilsiniz kaç gündür seferber oldunuz
Ben başından beri kumar düşünmüyorum zaten. Başka bir kadın var diye düşünüyorum.
Yine diyorum, siz kumardan girdiğiniz için adam kendine ordan yol yaptı.
1,5 sene olayı da yalan, adam 3 gündür düşünmüş işte bir senaryo yazmış ama falso

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…