Bitiyor muyuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya demeyin şöyle şeyler lütfen. Gerçekten tetikleniyorum.. Nereye varacaksa varsın boşanmaysa boşanma ama intihar vakaları çok etkiliyor insanı bir de şu an ki ruh halinde nasıl etkilenirim düşünün.

Ya demeyin şöyle şeyler lütfen. Gerçekten tetikleniyorum.. Nereye varacaksa varsın boşanmaysa boşanma ama intihar vakaları çok etkiliyor insanı bir de şu an ki ruh halinde nasıl etkilenirim düşünün.
Merak etmeyin eşiniz intihar falan etmez, o psikolojide olsa sizi "keskin sınırlarımı zorlama, otur sabret" diye tehdit etmezdi. Bir mesajınızda "beni kaybetmeyi göze alan adam" yazmışsınız, eşiniz sizi kaybetmeyi göze almadı, sizden ve evliliğinizden vazgeçti. İkisi farklı şeyler bence. Sana olan güvenimi zedeliyorsun, bu iş çok kötüye gidecek diyerek boşanmayı ima ettiğinizde, şifrelerini değiştirmez, "gerekirse bu telefonu kırar, yine de sana göstermem" demezdi sizden vazgeçmeyen insan...

Bu arada olayın sadece kumar vs olmadığını düşünenlerdenim. Aksi olsa bu kadar adım atmanıza bir dönüşü olur, hatta sizden bu kadar çabuk vazgeçmezdi...

Sen sadece izle, hatta konuyu unutmuş gibi davran, boşvermiş gibi. Ama mümkün olduğunca telefonunu karıştır. Tuvalete vs gittiğinde filan.

Çok seviyormuş beni.Ama hayal kurmak da konuşmak da istemiyormuş.Öyle istekleri kalmamış. 1 ay önce tüp bebek tedavisi planı,hayalimizdeki arabanın çizimi ve kız çocuk ismi ile ilgileniyorduk.Söyleyeceklerim bu kadar :)

Sizi gözden çıkarmış maalesef. İşin sonunda tam ne çıkacak bilmiyorum ama hoş olmadığı kesin. Hayırlısı olsun.

Hak ettiğiniz sizle konuşmak dahi istemeyen bir adamla evli kalıp ömrünüzü geçirmek mi?

Eşiniz kumara ve coine girmiş anlatımlarıniza göre. Bu sebepten kayba uğradığı İçin etkilenmiş normal. Kendinizi garantiye alın sinirlama koyun. Eşinizi en iyi siz tanıyorsunuz onu nasıl çözeceğinizi, kurtaracağınızı en iyi siz biliyorsunuz. Eşinizin silkelenmesine ihtiyacı var. Akışına bırakın sıkıştırmayın. Boşanmak için ortada sebep yok biraz mücadele etmekte fayda var.Onun size sizinde ona ihtiyacınız var..

Çok garip.
Aklımıza gelmeyecek başka bir şeyler olma ihtimali var mı? Ama internet geçmişi de ortada.
Bir yanım diyor ki acaba yalnız bırakmasanız mı? Borç harç işleri biraz hassas konular çünkü.

Sizi gözden çıkarmış maalesef. İşin sonunda tam ne çıkacak bilmiyorum ama hoş olmadığı kesin. Hayırlısı olsun.
Bence Bibli'yi değilde, evliliğinden vazgeçmiş. Bu durumda sevmek işe yaramaz, davranışa yansımayan hiç bir şey sevgi değildir.

Bibli yanımda dursun ama, evlilik sorumluluğu ben de olmasın. Biri beni dinlesin, anlasın, limanım olsun ama özgür olayım. Yok öyle bir dünya!

İyi bir kadının gelecek hayallerini, çocuk hayalini bu şekilde bencilce elinden alamazsın.

Hem suçlu, hem bencil! Bu ettiği laf için bile olsa, Bibli boşansa hak yani. Densize bak, insan mahçup olur ama o da yok.

Bu tarz bazı insanlar vardır ve bu insanlara yardımcı olduğunda, iyi davrandığında bunu senin görevin sanar, kördür, yüzsüzdür. Bu adam şu an bunu yapıyor.

Eşimiz çok iyiyse ve bir hatamız var ise biz olsak mahçup oluruz. Resmen nankör bu.

Psikolojik olarak berbat halde bunun farkındayım. Bakın gaayet de duygusal bir insanımdır ben,buna rağmen diyorum ki eşim bunalıma girer,tek kelime etmez ona çok kırgın ve kızgın olsamda yanında olurum. Ama işte... Ama burnunun dikine gitmeye devam ettiği,yalan söylediği için yemin ederim içimden gelmiyor.

Bazen tek bir cümle kurarsın karşındaki samimiyeti hisseder,sana bir fırsat ve zaman tanır. Bunu yapmamı emgelleyen tavırlar içinde.Evet iyi değil biliyorum ama teraziye koyduğum zaman bir yanda ona olan sevgim,bir yanda kendime olan saygım var. Ne poh yicem ben de bilmiyorum orası ayrı da ortaya kumar vs bir şey çıkarsa ben sonlandırırım bu evliliği bu konuda netim.

İyi değilse benimde iyi olmadığım zamanlar oldu,canlı cenaze gibiydim. O durumda bile 1 cümle de olsa söyledim yahu mesaj attığımı bilirim;"iyi hissetmiyorum ama bu seninle ilgili değil,bana biraz zaman ver sonra etraflıca konuşalım seni seviyorum"diye. Bunuda mı haketmedim madem kumar vs yok olağan bir depresyon.

Ya da ben ona onun çabasızlığına ve ilgisizliğine üzülürken bu kadar takmayıp 20 bin için karalar bağlamasını nasıl sindireyim?(Kumar yok gözüyle bakıyorum bu kısımda)

yalnız ben de onca yorum okudum ve -Bibli hem gelen yorumlarda hem de kendi ev içerisinde süreci son derece zarif ve asil şekilde yönetti. umarım hayat, bu tavrına karşı seni çok fazla üzmeden senin için hayırlı olanı önüne serer.

bu noktada can acıtmak istemem ama istismara açık noktada olduğunuz için söylemek istiyorum. insanlar evliliklerinin altını dinamitleyecek bi şeyi yaptığında ve eşlerinden gizleme motivasyonunda olduklarında pratik edilen en yaygın şeylerden birisi eşlerini hayalleri ile meşgul etmektir.
bu sitede evlilikleri pamuk ipliğine bağlı kadınların sorularına bir göz atın. çoğu ya tüp bebek tedavisi içerisinde örseleniyor ya da henüz anne olmuşlar. erkekler, adeta tabir-i caizse hem çenesi kapansın hem de ilgiyi kendisine yoğunlaştırmasın diye kadına kendini meşgul edecek bir şey veriyor.
evliliğin altını tekrar ısıtmak için bebek kartına tekrar oynayabilir. duygu ve düşüncelerinizin istismar edilmesine izin vermeyin lütfen.

Hayatın bana zarif ve asil davrandığı anlar da bir o kadar enderdir Sigrid :)

Yok yok şu yaşananlardan sonra her hamlesi her hareketi üzerine tonla düşünüyorum.Velev ki düzeldi her şey;kaybı sadece o 20bin TL idi,geri kalanı da depresyondu. Yinede bundan sonra radarımda olmuş olacak.

Her şeyin yoluna girmesi için karar vereceğim noktada bile EŞİME karşı pusuda olacaksam n'apayım öyle evliliği diyorum bir de böyle böyle tartışıyor düşüncelerim.

ben de içinizdeki ikincil ses gibi düşünüyorum. genelde bu tavrım için "pire için yorgan yakan" ya da çok sert ve köşeli olduğum yönünde eleştiriler alırım. öte yandan adı üstünde, hayat arkadaşı bu. yanında bir ömür boyu yürüyen ve belki de yeri geldiğinde sırtında taşıman gereken adamın her gün bize ne gibi sürprizler hazırladığını düşünmekle geçmez ki hayat.
şu kadarını söyleyeyim; çocuk için belki de fevkalade heveslisiniz ama şu anda bir çocuk olmaması da en büyük şansınız. tek kişilik düşünmek, tek kişilik hamle yapmak, sadece kendinizin duygu ve düşüncelerini gözetmek ve çocuğun hakkına girip girmediğinizin bir ömür boyu hesabını yapmayacak olmak şu an için bulunmaz bir şans sizin için.
zaman diyorum. umarım bu sefer sizden yana olur.

Sevgili Bibli
Benzer süreçlerden geçmiş biri olarak günlerdir merakla okuyorum bu konuyu ama o kadar "ben" sin ki şimdiye kadar yazmaya cesaret edemedim , yazarken bile hatırlayacağım çünkü o duyguları, yeniden tetiklenecek herşey diye korkuyorum...O derece biliyorum canının nasıl yandığını , yanacagini....

Belki linclenecegim ama başlarda inşallah ihanet ediyordur dedim eşin için, çünkü sadakatsiz bir adamı boşamak çok kolay bence...Ç.k.n düşsün pis herif der, çat diye koyarsın kapının önüne....Ama iş para olunca, hele bizim gibi benzer sosyokültürel sınıflardan gelen,çalışan, emeğin ve güvenin değerini fazlasıyla bilen, eğitimli naif kadınlar için , durum çok daha ağır oluyor...

Bizdeki kaçak, kumar veya coin değildi , miktar da benim duzenimi bozacak , beni maddi olarak sarsacak buyuklukte değildi ancak işin içine yalan manipülasyon ve 15 yıllık güvenin kötüye kullanımı girdiği için seninle birebir aynı duyguları yaşadım...Şok oldum ve çok acı çektim...Hala da çekiyorum çünkü süreç henüz tamamlanmadı...

Sana tek tavsiyem yol yakınken ve annen gibi güçlü bir desteğin varken hiç uzatmadan bitirmen yönünde olacaktır ama elbette dediğim gibi ben "sen" im ve objektif düşünmem mümkün değil... Ne karar verirsen ver hakkında hayırlısı olsun

Çocuk konusuna deginmemişim yorumumda ama bu konuda Sigrid e birebir katılıyorum...Kendi yorumumda "yol yakınken" demişim sadece ama benim de bununla kastettigim tek şey , kesinlikle "çocuk olmadan" idi... Lütfen her ne karar verirsen ver ama çocuk sahibi olmadan önce 1000 kere daha düşün .... Hatta bence bir an önce sıkı şekilde korunmaya başla (tüp bebek düşündüğünüzu söylediğin için şu anda korunmadiginizi varsayıyorum)

piraye inanın beni anlamamanızı dilerdim.Keşke içimizdeki o hayal kırıklığını,o yabancılaşmayı söküp alabilsem.

Son yorumlarımda kastettiğim şeyler yazdıklarınız doğrultusunda,benim demek istediğim de aynı.Yani velev ki öyle kumar büyük borç falan yok yok,ihanet yok.Daaa yalan?Benim haberim olmadan alıp uyguladığı kararlar? Her şeyi göz önüne alıyorum merak etmeyin.

Çocuk konusuna gelince öyle bir hata kesinlikle yapmam.Öyle ki anne karnında dahi annenin hasarlı hücresi, ağrısı varsa oraya anneyi tedavi edebilmek için hücre gönderen,annenin bir gözyaşı ile rahim içinde büzülüp kalan mucizeler onlar.

Psikolojik tedavi sürecimde (anksiyete ve panik bozukluk)psikoloğum bana 2 yaşımdaki ev içi huzursuzluğun bana babam yoluyla duygusal aktarım yapıldığını söylediğinde o bebek Bibli'ye çok üzülmüştüm. Yapmam,yapamam.

Anksiyete tedavimi tamamlamadan çocuk sahibi olmak istemiyorum diyen bendim,çocukluğundan beri anaç ruhu olan ve oldum olası bekarlığından beri çocuk görünce deliren bendim,ne acı ki istemiyorum diyen yine benim. Varsın böyle hasretiyle yansın içim ama ben bir masumun vebalini alamam... Ben o çocuktum çünkü Piraye.

Sevgisiz bir evde büyümememe rağmen 2 yaşımdaki&çocukluğumdaki travmalarımı rafa kaldırabilmek için 1 yıla yakın terapi gördüm halen de bitmiş değil. Çok üzgünüm ama yapmam,yapamam.

Son düzenleme:
Çevremden gördüğüm kadarıyla eşiniz yüklü bir borcun altına girmiş ihtimali var. Şuanda hem kaybettikleri için hırs yapıp daha çok oynama isteği var, hem de ben ne bok yedim diye düşünüp kendi içinde savaşıyor. Bu arada kazansa bile oynamayı bırakmayan daha çok kazanma hevesiyle hırslanan insanlar da var ve bu hırsın sonu yine kaybetmekle bitiyor. Buna eş olarak ne yazık ki siz müdahale edemezsiniz öyle bir illet ve çok acı. Yaşadığınız hayal kırıklığı için çok üzgünüm...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…