Bitiyor muyuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Off ağladım ben yaaa... Bibli, ciğerimi söktün Annelik, gerçekten bunu hakedene, isteyene verilmiş en güzel duygu. Dünyadaki bütün sevgilerden yüce ve kutsalmış.

Çocuk adına temel unsurlar büyük ölçüde tamamlanmış, kalbinizi ve beyninize onun için pamuktan bir yatak yapmaya hazırlanmak adına terapi görülmekte veee Şiddet bu adama müstahak valla çok sinirlendim.

Daha kaç bıçak yarası alacaksın? Lütfen kaçır kendini. Yalanı zaten çok sinir bozucu bir de küstahlık, nankörlük edip üste çıkması tam dayaklık.

Belki geç olacak, belki güç olacak ama doğru insanla, güzel günlerde Anne olduğunu burdan okumayı çok istiyorum Şu an bu safhayı düşünemezsin, yeterince kan kaybın var ama, güzel günler imkansız değil, birazcık yol yürümen lazım

-Bibli gelişmeleri okuyunca üzüldüm ama şaşırmadım maalesef en azından artık şunu biliyorsunuz elindeki parayı kaybetmiş ama borç 20 bin değil, işi gücü olan birisi 20 bin kayıp için bunalıma girmez kayıp çok daha fazla, o yüzden telefonu kırarım diyor, şifre değiştiriyor suç bastırmak için de maddi olarak size yetemediğini bebek, araba gibi istekleriniz için böyle bir şeye kalkıştığını söylüyor vicdanınıza oynuyor.

Şu an kafanız allak bullak farkındayım, şu durumda sağlıklı düşünmek, hangi adım doğru olur, ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli gibi kararları vermek zorlayıcı olacaktır, hele de aynı evin içinde her an patlamaya hazır bomba gibi olunca çok ama çok zor, sessizlik çok daha büyük patlamalara sebep olur, iletişim de kuramıyorsunuz çünkü eşiniz bunun önünü kesiyor, birçok arkadaş da aynı tavsiyeyi vermiştir, bir süre ailenizin yanına gidin, giderken evi terk ediyor gibi değil ikimizin de sakinleşmeye düşünmeye ihtiyacı var deyip gidin.

Gerçekçi olmam gerekirse ben eşinizden 2. bir dalga bekliyorum, kaybını yerine koyup üzerine yüklü miktarda bir kâr elde etmek için tekrar girişimde bulunacak bana kalırsa, üzgünüm ki yeniden kaybetme ihtimali de yüksek ve faturayı da size kesecek çünkü bana kalırsa son konuşmalarınız şifreyi vermemek için her şeyi göz alması vs üzerine size karşı bir hırs yaptı, size kendini ispatlamak değil de baskın çıkmak, sizi bastırmak için yapacak bunu, kazansa da, ki bence çok zayıf bir ihtimal, kaybetse de sizi suçlayacak zira bu tip işlerin içine girenlerin davranış biçimi hep aynı, yaptıklarını kabul etmek yerine suçlamayı tercih ederler.

Aslinda Amp su surecte istikrarli yukselen sayili coinlerden, yanlis zaman yanlis alim gibi duruyor uzun vade grafige baktim bir donem 10xten fazla yapmis
Esila, siz grafik okuyabiliyorsunuz ama coin, kıymetli madenler, borsa vb yatırım araçlarına her giren analiz yapabilen kişilerden oluşmuyor, -Bibli’nin eşinin teknik analiz bilgisi olduğunu düşünmüyorum, çevresinde birileri 3-5 liralık coin alıp biraz kazanmıştır, abi biz x coinden fena para kaldırdık sen de al kârlı çıkarsın demişlerdir o da almıştır, öncesinde coin vb hiçbir geçmişi yok adamın, coin almayı bırakın bu konuya merakı olsaydı eğer, -Bibli’yle iletişimin iyi olduğu dönemlerde evde lafı geçerdi.

Açık konuşayım bir gram bilgisi olmayan insanların etrafını hemen çakallar sarar, sıfır bilgide olan insanlar ne alayım diye sosyal medya platformlarındaki hesapları takip edip veya yatırım gruplarına dahil olup( telegram, WhatsApp gibi) ki bu gruplar yasal değil, al sat önerisi de suç, oradaki ağa babalarından tüyolar alarak ilerliyorlar, tüyo verenlerin hepsi demeyeyim ama maalesef büyük kısmı elindeki kurtulmak istediği malı tavsiye ediyor, bu coin için de geçerli, borsadaki hisseler için de geçerli.

Cileklivanilinn ’in örnek gösterdiği yazışmada dikkatinizi çekmiştir, o konuşmadaki kişi “herkes varını yoğunu döktü battı” demiş.

Yatırım araçlarında işlem yapıp da kalıcı ve istikrarlı kazanç sağlamanın altın kuralı varını yoğunu akıtmamaktır ama görüldüğü üzere bunlar hem iş bilmeyen acemiler hem risk yönetiminden bi’haberler hem de elde ne var ne yok ortaya koyuyorlar sonra battık, parayla para kazanmakta şuursuz davranışlar zarar getirir, bir gecede zengin olacağını düşünmek ise en hafif tabiriyle saflıktır hele de coin piyasasında.

Elon Musk tüyolarını biliyorsunuz, bir dönem adam hangi coini işaret ettiyse ona yöneldiler para kazandılar mı evet ama işin kaymağını musk yedi, aynı zamanda küçüklerin güvenini kazandı, şimdi adam çıksa dese ki ayva coin gidecek herkes atlar hem de kaldıraçlı kredili atlar o kadar güveniyorlar ama tam tersi hareket yaptırsa ayvayı yiyip üzerine de kova kova soğuk su içmek zorunda kalırlar, kime hesap sorabilecekler? Musk’ a mı? Aklınız yok mu derler adama.

Son düzenleme:

Çok haklisin ablacim neler yasandi anlatsam Roman olur iyiyi de yasayan kotuyu de yasayan inanilmaz hikayeler var ama ztn boyle olacakki sistem birinin cebinden al digerine koy Amp grafigi de bunu anlatiyor herkesin yikildigi luna da ben mucize iyilik yasamistim hatta dikkatim birine odaklandi 2. Yi kacirdim biraz konussa anlayacagim ama cok uzucu tavri..
Bu piyasa ya batirir ya cikarir ortasi yok

coin piyasasını borsadan çok farklı bir yere koyuyorum o yüzden, mesajlarımda sürekli tekrarladım sıkıcı da oldu belki ama coin yasal zemini olmayan ve aldığınız coin yok olsa takibini yapamayacağınız, kimseye hesap soramayacağınız bir mecra.

Piyasa takipçisisiniz ablacım, siz zaten biliyorsunuz da bilmeyenler için bilgi geçeyim, coin transfer esnasında bile buhar olup uçabilir, adı sanı bilinen kurum diye güvenip paranızı yatırır coin alırsınız kurumun sahibini tehditle şantajla alıkoyup sistemindeki tüm hesapları boşaltabilirler, bunlar oldu yaşandı hem de adı en çok duyulan kurumların başına geldi veya milletin hesaplarını cebe indirip başka ülkeye kaçan kurum sahipleri olur bu da yaşandı.

Borsa gibi değil veya kıymetli madenlere yatırım gibi değil, onların her ülkede bir yasal düzenlemesi var, misal olsun diye diyorum, altın gümüş gibi kıymetli bir madeni fiziki olarak da saklayabilirsiniz buhar olup uçmaz veya hisse senediniz vardır ben hisselerimi kendim saklamak istiyorum dersiniz, ki zaten tahtası kapatılan batık bir şirkete veya dün çıkmış adı sanı iş tanımı belli olmayan patates bir hisseye para yatırmamışsanız 10 sene sonra bile hisseniz durur bir şey olmaz, çok çok uzun vadeli yatırımcı olmuş olursunuz, ki borsada bile iş bilmezlik kaybettirir, bundan birkaç yıl önce halka arzlara, sığ tahtalara az sermayeli küçük yatırımcı girişlerinde patlama olmuştu ama o kadar bodoslama dalan oldu ki çoğunlukla kaybettiler o yüzden de piyasadan çekildiler, küçük yatırımcı katılımında ciddi bir düşüş var artık, maalesef üzülerek söylemem gerekirse coin, hisse, kıymetli madenler vb enstrümanlara katılım sağlayanlar bile sınıf ayrımına maruz kalır, piyasada 2 çeşit yatırımcı vardır biri küçük yatırımcı diğeri nitelikli yatırımcı, az sermayesi olan kişilere küçük yatırımcı denir, küçük yatırımcıda bilgi ve deneyim aranmaz, hatta maalesef yine üzülerek söylüyorum kaybetmesi hem önemsenmez hem de sistemin işine gelir.

Nitelikli yatırımcının anlamı ise maddi olarak bakıldığında 1 milyon ve üzeri parası olması gerekir, onlara küçük yatırımcıya sunulmayan imkanlar sunulur, mesela bazı fonları almak sadece onlara özeldir vs gibi.
Aynı zamanda nitelikli yatırımcı şu şekilde tanımlanır, belli yetkinliğe sahip finansal bilgi ve tecrübesi olan kişi, bu yatırımcılar profesyonel kabul edilir çünkü finansal okuryazardırlar.

Hal böyle olunca küçük yatırımcının boyundan büyük risk alma, bilmediği mecrada kredili kaldıraçlı işlem yapma lüksü olamaz ama tavsiyeleri dinlemeyip dalan çok, halbuki ufak ufak ama risksiz işlem yapsalar 1 ayda değil ama 1 yılda sermayelerini çoğaltırlar, piyasalara verilen isimlerden de feyz almıyorlar, ayı piyasası boğa piyasası :)) adamı yerler yerler, ayı pençeleyip düşürür boğa üzerinizden geçer.

Konuşmak istedi.Özür diledi.Coin var dedi 20 bin kaybettim dedi.Kumar yok dedi. Teli koydu önüme e devlet temiz çıktı,mobil bankalarında tüm varlık&borçları-hesap hareketleri de temiz ben anlamadım bu işi.

Sadece 650 TL HALKA ARZ diye bir ödeme göründü Garanti hesabında.
Didik didik ettim telefonunu temiz kızlar ben bi halt anlamadım.Çok yıprandım artıkk..

E ne bu halin o zaman dedim.Şunları söyledi.
1 buçuk senedir kendimi arıyorum,iyi değilim.Bunun kumarla alakası yok. Benimle neden paylaşmadın dedim ne deseydim ki sen psikolojik tedavi görüyordun üzerine hormon ilaçları,iğneler çok yorgundun bir de ben yük olmak istemedim dedi.

Konuşmak da hayal kurmak da istemiyorum dedin dedim.Ben bırak çocuk sahibi olmayı seninle bu yolda yürümeye emin miyim bilmiyorum dedim. Gözleri doldu. Ben kendime değer vermiyorum dedi.

Kendine faydası olmayanın eşine de işine de ailesine de kimseye faydası olmaz dedi. Gel bana yardım et dedi.Elini uzattı tutmadım, içimden gelmedi...

Benim haberim yokken coin değil ne olursa olsun para ayırma hakkın yok dedim. Ha hesabımız farklı olsun diyor istiyorsan ayrıca konuşalım dedim.

O kadar adım attım ki sana artık biriktim ve sana güvenmiyorum dedim. İşte en zor kısmı bu dedi. Bir daha ne olursa olsun adliye lafını ağzına alma,o söz ağıza alındığı gün o adliyeye gidilir,o öyle dilimizde hep olabilecek bir söz değil dedi.İlk kez söyledim farkındaysan dedim.Yolun sonunda değiliz ama dedi.

Çok keskinsin,çok ağır cümlelerin var dedi.Şifre konusunda bu baskı bende ters teper dediğinde şey demişim hatırlamıyorum "ben bir ters teperim estirdiğim rüzgarıma ağlarsın" bu söz bir de boşanma iması çok üzmüş onu.Bir günde delirmedim ki,hep ara ara konuşmak istedim beni sen ittin dedim. Bana gerekirse telefonu kırarım dersen,karın olduğumu unutursan hatırlaman için gayet de etkili cümleler kurmuşum dedim.

Ve biz yine tartışmaya başladık Birçok şeyin hevesini aldın,heyecanını aldın güvensiz bir kadın yaptın beni diye bağırıyordum en son. Çarptı kapıyı balkona attı kendini Candan Erçetin eşliğinde odadayım ben de.

Son gelişmeyi yazdım abla. 30 yaşındayım,hiç bu kadar karışmamıştım.

Sizin canınızı yakmak istemiyorum ama bir kaç günde bütün izleri silmiş , size vermiş telefonu. Ben hala kumar vs demiyorum zaten.
Siz inanmış gibi yapıp gözeteceksiniz.

Sizin canınızı yakmak istemiyorum ama bir kaç günde bütün izleri silmiş , size vermiş telefonu. Ben hala kumar vs demiyorum zaten.
Mobil banka hesap hareketleri silinemiyor diye biliyorum Donya,mümkün mü böyle bir şey?
Canımı yakan tek o,siz değilsiniz kaç gündür seferber oldunuz

Eşiniz ikna edebildi mi sizi söyledikleriyle?
Hayır. Çok etkili olduğunu düşündü bir ara,aa çayını özledim çay mı koyacaksın dedi yoo dedim sonra onunda modu tekrar düştü. Sanırım bu konuşma ve telefon ispatı ile her şeyin düzelebileceğini düşündü.

Kesinlikle katılıyorum size. 3 gündür konu sahibini ne hâle getirdi, 3 gün sonra o telefon önüme konsa ne olur, konmasa ne olur... Tabiki didik didik edilse de hiç birşey bulunmaz bu saatten sonra. Hele hele gerçekten borç harç yokmuş madem, olayın başka birşey olduğu aşikar artık bence.

Kafam hala çok karışık.Hala içimde bir boşluk var.Salak mıyım,şımarık mıyım anne diye anneme sordum kadınsın dedi. Bir daha ağladım
Annemin önerisi şu oldu: Hiçbir şey için acele karar vermek zorunda değilsin,acelen yok.Sen haftalarca konuşmak için çabaladın gelmedi uyudu. İlk konuşmada yelkenleri indirmemen gerekirdi zaten. Acele etme,ister evinde ister benim yanımda nerde olmak istersen düşün. Uzak kalınca özleyecek misin ve sakinleştikçe içindeki his ne olacak buna bakalım. Eğer hala anne olmuyor dersen yapacak bir şey yok.Şu an onun yanında aynı evde olduğun için sağlıklı karar vermen mümkün değil dedi. Mune 'nin dediği gibi uzaklaşıp düşünmemi söyledi.

Öyle düşünmüş gerçekten anlaşılan. Az önce de yazdım, 3 gün sonra o telefon önünüze gelse ne gelmese ne... Üye arkadaşın da dediği gibi muhtemel temizlenip verildi size...

Öyle düşünmüş gerçekten anlaşılan. Az önce de yazdım, 3 gün sonra o telefon önünüze gelse ne gelmese ne... Üye arkadaşın da dediği gibi muhtemel temizlenip verildi size...
E devletteki rapor ve banka hesap hareketlerinde bir falso çıkmadı,buralarda bir dolap dönmüş temizlenmiş olamaz diye düşünüyorum.Ya başka bir sırrı var beyefendinin dediğiniz gibi,ya da gerçekten bunalımda ve hata üstüne hata yaptı.

Ama aylarca ve özellikle son 3 günde öyle üzüldüm ki ben,iş yerinde "gözüne buz getireyim mi? Dudağın niye uçukladı,iyi misin Bibliii?" sorularını geçiştirdiğim her an ona kızdım.öyle ayy tımamm aşkımm diye boynuna atlayacak halim yok. Napacağım hala bilmiyorum ama. Neden bu kadar zor bazı şeyler?

Banka hareket dökümleri silinmez. Ama internet geçmişi, mesajlar vs silinir. Çok şüpheli geldi, güven vermedi açıkçası. 3 gün sonra neden getiriyor yani o da tuhaf. Başka bir iş var bunun içinde.
En azından kumar dalgası değil diyebilir miyiz?O ihtimali eleyebilir miyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…