Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

Tebrikler canım

Tebrikler canım senin de bizlere desteğin çok fazla

623.etap birincisi olarak selamlar.
-4.takimda kacamak yapinca spor cezasi veriliyor. Benim cezalarda epey dolmustu. Sildirmek icin dereceye oynayim diye düşündüm
-Bundan 2 hafta once etap sonuncusu olmustum. Bende dedim ki, sonuncu olabiliyorsam birinci de olabilirim dedim. Bu hafta az kalori alip bol bol hareket ettim. Ben bu hafta 1 dilim pasta da yedim baska bir gün 1 dilim baklava da yedim.
Ama diger öğünlerde oldukca kistim.
-Yani hic bir zaman batti balik yan gider demedim.
-Yesil cay, nar çiçeği çayı, cubuk tarcin elma kullandım.
-Ekmek bu hafta hic yemedim.
-günde 1 öğün iftardan iftara yedim
. -bol bol corba ictim. Tarhana corbasi yagsiz basimin taciydi.
-Emekleriniz için tesekkur ederim hepinize 4.takim kaptan kaptan yarimdilarim ve diger tum arkadaslarim

Diyetisyen yazıları okudum, düşündüm, derledim, topladimmm...

Her yedigimiz lokma vucuda kalori olarak dönüyor.
1 dilim baklavayi dengeleyebilirsin ama 1 kilo baklavayı dengeleyemezsin
O yuzden kacamak yapsan bile kararinda yap.
Ne de olsa bir tane yedim, biraz daha yiyeyim diye düşünme.

1 taneyi telafi edebilirsin ama sayi arttikca yağa dönüşüyor hepsi.

Amaaan bugünde gezme var tabagimda ne varsa yiyeyim, aksam yemek yemem, yarin ac gezerim, diye düşünme.

Aksam da ye, yarin da ye, ama az az protein ve salata olacak sekilde ye... Dengelemek icin o gezmedeki pasta çeşitlerinden 1-2 tanesini ye. Aksama da hafif ye, ertesi gune de hafif ye.

Diyeti bozup karbonhidarata gömülmek, bi pastayi bitirene kadar krizden cikmiscasina yemek, ne demek biliyor musun?

Ertesi gün yine karbonhidarat krizine girmek, doymamak, iradeni kaybetmek, yemek yeme duzeninin bozulmasi, diyete yeni baslamis gibi tatli krizi yasamak demek...

O yuzden lutfen kararinda kacamak yap. Kendini sev. Sağlığına zararli kh lari nefsini yenecek kadar ye.

Birak yarim kalsin. Midene degil çöpe gitsin, çünkü o sana zararli. Psikojine, diyetine, sağlığına zararli.

Kazanan sen olacaksın

Yarım bırakmayi öğren, tadımlık yemeyi öğren. Bugün bozuldu ne de olsa, deme ! Unutma. Bir lokma kala biraksan bile kârdasın.

Her lokma kalori. Birak tabakta kalsin, senin vücuduna girmesin. ✌

Kacamak yaparken de masum olani secmeye çalış ki dengelemek kolay olsun. Mesela kurabiye yedin, bildiğimiz ev kurabiyesi, hatta hizini alamadin 3 tane yedin.

Dur, hemen panik yapma. Ay tüh, ben diyettteydim ya bugün bozuldu deme.

3 kurabiye yiyerek sen o günün ekmek ve yağ hakkini yedin. Geriye ne kaldi, protein ve sebze. Tamam iste gidipte aksama pilav, makarna yeme. Hasla 100 gr tavuk göğsünü, yanina bol yesillikli salata, doldur bir bardak ayranini. Dengeledin iste hepsi bu.

1 dilim pasta mi yedin, bu demek ki sen o gün ekmek, süt, yağ hakkini yedin. Yine ayni mantik protein sebze aksam sana lazim olan.

Kebap ya da manti mi yedin, bu kez aksama ayran ve salata kaldi.

Tabiki bu kacamaklar haftada 1 veya 2 olursa dengeleyebilirsin. Kacamak günü diğer öğünleri ve ertesi günkü öğünleri hafif yemen lazim.
Yani üst uste 2 gün kacamak yaparsan denge bozulur. Bunu yapma

Kacamak sonrasi bol bol su iç. Metabolizmanin calismasi lazim. Biraz da hareket etmek lazim.

Koltukta yayilma, sen kacamak yaptin bunu mide sindirsin diye biraz hareketli ol. Evi toparla, markete git, cocukla dans et...

Hayatina bunu otutursan kazanacaksin. Yoksa diyetin 3 ver, 5 al seklinde yoyo etkisi yapacak.

Lutfen öncelikle kaçamak yapmamaya çalış. Yaparsan da gemileri yakma, telafisi var. Dengelemesi var.

Önce araştır, öğren, taklit et ve icsellestir.

624. Etap birincisi _Phantom-Opera_ sırrını yanlış yerde paylaştığı için mesajını buraya alıntılıyorum:

Size şimdi zayıflama sırrımı yazayım
Aslında benn toplamda 13 kilo vererek buralara geldim
Takıma girdikten sonra çok daha kolay oldu bu yüzden 10. Takım daki yöneticilerime ve arkadaşlarıma teşekkür ederim..
Sırrım aslında çok basitti sadece porsiyonları küçülttüm ve bu süreçte şekeri ve ekmeği tamamen kestim
Önceden 1 ekmek yiyen ben 1 dilim ekmekle doyar olmuştum..
Hiçbir detoks yapamasım çünkü aynı zamanda bebeğimi emziriyorum
Farklı diyetler de deneyemedim bu yüzden de..
Ve asıl önemli olan ormalden daha fazla su içtim ve daha fazla hareket ettim
Zayıflamaya çalışırken en büyük yardımcım biberli yoğurt kürü oldu her akşam yatmadan önce yedim ve ertesi gün tartıda hep daha az gördüm
Sık sık tartıldım ancak zararlı olduğunu söyleyenler var buna rağmen azaldığımı görsükçe motivasyonum arttı
Vee artık etrafımdaki herkes zayıflamışsın diyor
Kıyafet masrafım çok aalacak çünkü pantolonlarım tuniklerim hiçbiri olmuyor belimden düşüyorlar
Bacaklarım daha ince önceden giydiğim pantolonlar iz bırakırdı ancak şimdi bol geliyor hepsi
Hastalığımdan dolayı boyum 140cm
Dr lar tedavi edilse en az 15 cm uzama olur dediler ancak şu an hatta belki ömür boyu bu boydayım o yüzden daha fazla kilo alamam...
Bu arada hamilelikte sadece 3 kilo aldım şiddetli mide bulantılarım yüzünden
Hayatım boyunca gördüğüm en yüksek kilo 62 oldu
Ve sanırım en düşüğü de 46
Bu süreçte yanımda olan bana gaz veren ablalarım kardeşlerim ve akramlarıma tekrar çok teşekkür ederim..
İşte benim hikayem de böyle :)
Umarım faydalı olabilmişimdir
Tüm kilo vermeye çalışanlara şimdiden başarılar
Ve elvette iyi bayrmlar

Mesajın linki:

Merhabalar, 626.etap aslında birleşik bir etap olduğu için 15 günlük bir dönemi kapsadı. Ben birinciliğimin sırrının planlı olmakta yattığını düşünüyordum çünkü çok öncesinden bu etapta öne çıkacağımı hissettim. Nedeni ise bayram haftasını kapsaması Hepimizin bildiği gibi bayram, doğumgünü vs. gibi zamanlarda rutinler bozulur ve kaçamaklar artar. Bense bayram haftasını kaçamak olarak görmedim çünkü artık bir hedefim var ve hedefime odaklı davranmam gerekir diye düşündüm. İnanın verdiğim her 100 gr. beni bir porsiyon bakkavadan daha mutlu ediyor şu sıralar.
Kısacası sağlıklı yaşam disiplin gerektiriyor. Hepimiz insanız tabi orası ayrı, demirden olamıyor bazen irademiz ama bence şöyle düşünmek lazım "bu benim son bayramım, son d.günü, son tatilim değildir muhtemelen." Yani hazzı biraz erteleyip, ideal kilomuza inince kendimize izin vermek içinde bulunduğumuz durumda daha mantıklı.
Ayrıca, diyelim reddedemeyecegimiz bir lezzete denk geldik, bir iki cataldan sonra durmak gerekiyor çünkü unutmayalım bir yudumdan sonra da koca bir tabaktan sonra da ağzımızda kalan aynı tad oluyor. Hepimiz emek veriyoruz ideal kilomuz uğruna spor yapıyoruz, bir öğünlük yemek için emeklerimizi bir çırpıda feda etmek iyi hissettirmiyor gün sonunda.
Spor demişken herkes kendine, vücuduna uyan bir aktiviteye yer vermeli. Çoluk çocuk, iş derken ben kendime zaman ayırmadığımi üzülerek fark ettim. Artık mutfakta ağır,ziyafetlik yemekler pişirmekle uğraşacağım zamanın bir kısmını yürümeye ayırıyorum. Daha az zaman alan daha hafif şeyler hazırlamaya başladım. Üstelik müzik eşliğinde yürümek bana keyif veriyor, düşünüyorum, kendimle kalıyorum. Terapi gibi oldu.
Aklıma gelenler bunlar, yazımı bitirmeden önce 4. takımdaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsini çok sevdim kısa zamanda. @tuzsuz_ruh kaptanim ve @klbk33 yardimcimiz da sagolsunlar desteklerinden ötürü..
İdeal kilomuza ulaşma yolculuğunda hepimize başarılar diliyorum

Merhabalar bu haftanın 1. Olmuşum çok mutlu oldum öncelikle tüm takım arkadaşlarıma tesekkurederim harika 1 ortam insanı motive eden destekleyen insanlar olunca kilolar veriliyor tabiki azim istekde önemli bunlar var ise birde güzel bir beslenme spor ile verilmeyecek kilo yok
Benim bir sırrım yok aslinda kilo verme konusunda sadece iyi besleniyorum az kaçamak çok spor yapıyorum bol su içiyorum
Kaçamak yaptığım günü ertesi günle telafi ediyorum ve kaçamak yaptiysamda oturmak yayılmak yerine kalkıp spor yapıyorum ter atıyorum ki birazını telafi edebiliyim
Benim kilo vermekteki en büyük etken spor beslenmem de iyi bazen çok yedigimde oluyor ama spor varsa yemek kilo aldırmıyor önemli olan şekerden fazla yağdan ve hamur işinden uzak durmak
Diliyorum isteyen herkez istediği kiloya kavuşur istediği bedende olur
Ama bunun için biraz kendimizi yoracağız kızlar pes etmek yok yola devam diyorum

Merhabalar bu haftanın birincisi ben olmuşum :)) Genel olarak kilo vermek için ben şöyle bir yöntem uyguluyorum. Kendimi diyet yapıyormuş havasına sokmuyorum ve canımın istediği bir şeyi yememezlik yapmıyorum . Ancak kararında yiyorum. Mesela o gün misafirliğe gittiysek önüme tatlı geldiyse tatlının kalorisini üç aşağı beş yukarı hesaplıyorum . Normalde tüm tatlıyı yiyecekken yarısını yiyip bırakıyorum . Aynı gün içinde de yediğim tatlıyı sanki tamamen yemişim gibi kalorisini yakmaya çalışıyorum . VEya o gün spor yapacak durumda değilsem ben öğlen kalorili yediysem akşam sadece 1 büyük bardak süt veya 2 haşlanmış yumurta yiyiorum. Böylece dengelemeye çalışıyorum . Aslında kendimi hiç yormayıp o tatlıyı yemesemde olurdu ama biliyorum ki yemediğim bir şeyde gözüm kalıyor ben kendimi sıktığımda daha sonrasında duygusal bir açlık patlaması oluyor normalde 2 çatal tadımlık alıp bırakacağım bir şeyi daha çok hırlsa ve daha büyük porsiyonlarla yediğimi gördüm. O yüzden ben artık canımın istediği her şeyi kararında yemeye çalışıyorum .

Dip not: tabi en önemlisi hergün epeyi bi su içiyorum o iştahımı kapatıyor
Dip not: akşam 7 den sonra ağzıma bir şey sürmüyorum
Dip not: canım abur cubur çekiyorsa mutlaka en geç öğlen vakti yiyiyorum

Hayırlı günler bu haftanın birincisi ben olmuşum öncelikle bunda katkısı olan 6.Takım kaptanıma ve tabiki yol arkadaslarıma teşekkür ederim belkide benim en büyük şansım 6. takıma üye olmak oradaki motivasyon ve enerji cok güzel
Şimdi gelelim sırlarımıza:)

1. Kilo vermeyi diyet olarak degıl saglıklı yaşam şekli olarak benimsedim
2. Kendime bahaneler üretmek yerine ne olursa olsun saglıksız şeylerden uzak durmayı felsefe edindim sonuçta bana yag tabakasından başka verdikleri birşey yok
3.Her ne koşulda olursa olsun mutlaka en az 2 lt su içiyorum
4. Her gün en az 30 dk hareket ediyorum ki ben her sabah 1.30 dk yuruyus gün içerisinde de en az 2 saat egzersiz yapıyorum
5. Akşam en gec 5 ila 6 arasında yeme faslına son veriyorum
6. Son olarak da kalorı hesabıyla besleniyorum
Aslında gercekten kilo vermek isteyen herkesin yapabilecegi şeyler

Tebrik ediyorum canım bu azim ve kararlılıkla hedefine birlikte ulasacagız
Ayrıca bizim takımı sectiğin için bende tesekkür ederim

Tebrikler canım

Sen bizim medarı iftiharımızsın,
Kendimize güvenemediğiz zaman bile tek umudumuzsun,
Nazar boncuğumuzsun.
Ayrıca idolümüzsün :))))
Tekrar tebrik ederim, Canım(ız) Arkadaşım(ız)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…