Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

Sen bizim medarı iftiharımızsın,
Kendimize güvenemediğiz zaman bile tek umudumuzsun,
Nazar boncuğumuzsun.
Ayrıca idolümüzsün :))))
Tekrar tebrik ederim, Canım(ız) Arkadaşım(ız)
Kiz ben seni severımm sizde benim can yoldaşlarımsınız bu Bı tek benim başarım degıl hepimizin başarısı biz birlik oldugu muz ıcın aldık bu sonucu ve basımızda mükemmel candan yol gösterici bir kaptanımız var

Her zaman dediğim gibi istirarlı ve kararlı yola devam ediyorum.Bol yürüyüş,bol protein,bol su...
Bu hafta ki yaptığım farklı şey aralarda acıktıkça sadece bol bol salatalık yedim.Hiç tuz atmadım normalde zaten hiç atmam.Başka farklı birşey yapmadım

Sen alıştın artık buraya yazmaya
Tebrik ederim canım

Herkese iyi hafta sonları dilerim
Öncelikle kaptanımız Zipzip- e ve tüm takım arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum
Benim en büyük şansım 6.takımın üyesi olmamdır. Takımımızın felsefesi önce sağlıktır. Arkadaşlarımın her biri çok bilinçli, eğlenceli, samimi, motive eden, bazen uyaran, gerektiğinde kızan, genelde yüreklendiren güzel kalpli insanlar.
İyi ki onlarla beraberim:)

Şimdi maddeler halinde nelere dikkat ettiğimden bahsedeyim.

1. Düzenli uykuya çok önem veriyorum. Geç saatlere kadar oturmamaya özen gösteriyorum. Sağlığımız ve metabolizmamızın düzgün çalışması için gece salgılanan hormonları almamız lazım.
2. Sabah ilk öğün için metabolizmamın uyanmasını bekliyorum. Mesela sabah acıkmadıkça asla kahvaltı yapmıyorum.
3. Zayıflamak için bağırsakların düzenli çalışması gerektiğini biliyorum. Günlük tuvalete çıkamadığım olursa menülerime posalı, bol lifli gıdaları ekliyorum ve günlük yürümeye çalışıyorum.
4.Tatlı, hamur işi ve bol meyve yeme işinden uzak duruyorum. Yiyebileceğim her öğünü ekmeksiz yemeye çalışıyorum.Ekmeği çok yedirecek yemeklerden kaçınıyorum.
5.Sabah aç olarak su içmeye başlayıp, günü tamamlayana kadar en az 2,5 lt su içmeye çalışıyorum.
6.Mümkün oldukça işlerimi hallederken hareket edebileceğim alternatifleri seçiyorum. Gittiğim her yerde asansör kullanmayıp merdiven çıkmaya çalışıyorum. Tembellikten kaçınıyorum.
7. Ana öğünler harici çok acıkırsam, bir şey yemeden en az 10 dk kadar bekliyorum. Beynimin beni kandırmasına fırsat vermiyorum. Hala geçmiyorsa bir miktar süt, ayran,yoğurt vs gibi gıdalar tüketip şekerimi dengeliyorum. Buna rağmen gün içinde çok acıma durumu olursa da mineral kaybı olabilir diye 1-2 parça ceviz veya badem yiyorum.
8. Hemen her gün en az 1 saat spor yapıyorum. Vücudumun spora tepkisine göre bazı günler çok ağır bazı günlerde hafif sporları seçiyorum.
9. Bazen beslenmem rutine binince bir kaç gün detoks tarzı beslenip vücudumu şaşırtmaya ve arındırmaya çalışıyorum.
10. Yemek için kullandığım ölçüleri yavaş yavaş küçülterek kullanıyorum. Böylece midem de küçülüyor.
11.Eğer yemek için ayarı kaçırdığımı düşünürsem mutlaka kalori hesabı yapıyorum. Fazla çıkan kısmını yakacak ekstra egzersiz yapıyorum bunu da günlük spor saatime hiç karıştırmıyorum Ceza gibi yapıp unutuyorum yani.
12.Ne yeyip içmek gerektiğini hemen hepimiz biliyoruz. Onun için o konulara pek girmeyeceğim. Sadece tüm kızartmalarda fırını kullanmanızı, az yağlı yemek yapmayı, mümkün oldukça haşlama veya çiğ gıda tüketmenizi hatırlatırım.
13.Hiç bir ambalaj ürünü ve fast food gıdayı tüketmiyorum. Çok sevdiğim bir şey olursa evde kendim yapıyorum. Yaparken de yağını, şekerini veya tuzunu mutlaka en az yarı yarıya azaltarak yapıyorum. Hazır olan hemen her şeye karşıyım. Soda dahil olmak üzere hiç bir asitli içecek tükemiyorum. Eve sokmuyorum. Asit demek vücudun kendini asit molekülünden koruması için sağına,soluna birer yağ hücresi bağlayıp depolaması demek. Yani kilo ve selülit demek.
14. Bu hafta birinci olmam ise takım içinde sevgili Yonahime ile rakip olmamızdır Sizlerinde kendinize uygun, kiloca yakın, azimli bir arkadaşınızla rekabet yapmanızı tavsiye edebilirim :) Hem eğlenceli oluyor, hem de hedefe güzel odaklanıyorsunuz.

Arkadaşlar uzun oldu ama temel olarak sağlıklı zayıflamak adına benim bildiğim, uyguladığım esaslar bunlar. Hepinize başarılar diliyorum

Canım benim ne güzel anlatmıssın yeniden tebrik ediyorum

Cok guzel bi yazi olmus canim Rakibemdedigin gibi 6.takim bizim en buyuk sansimiz:))
Rekabetimizi de unutmamissin yazinda cok duygulandim❤Birlikte mezun olcaz biz Insallah saglikla kilo vermelere

Cok guzel bi yazi olmus canim Rakibemdedigin gibi 6.takim bizim en buyuk sansimiz:))
Rekabetimizi de unutmamissin yazinda cok duygulandim❤Birlikte mezun olcaz biz Insallah saglikla kilo vermelere
Aslan Rakibem benim❤ dur beni de ağlatacaksın
İnşaallah biz bu gazla Everest'in tepesine de çıkarız :))))
Seni de buralarda görmek isterim Rakibem durmak yok

Aslan Rakibem benim❤ dur beni de ağlatacaksın
İnşaallah biz bu gazla Everest'in tepesine de çıkarız :))))
Seni de buralarda görmek isterim Rakibem durmak yok
Yok yok aglamayalim biz hep yuzumuz gulsun
Evet sözum var bi gun bende buraya yazicam İnsallah

merhabalar ben 5. takımdayım.....bu haftanın birincisi benimmmm bunu çok ama çok istiyordum....fakat birkaç hafta 3. olabilmiştim....daha önceki hafta birincilerinden yanlış hatırlamıyorsam çürükelma isimli bir arkadaşımın yazısı cok hosuma gitmişti...bende mezuniyeti birincilikle taçlandırmak istedim...fakat mezuniyete 300 gram kalmıştı...olsun...benim hayalimdi birincilik.. yaptıklarıma gelince......bu hafta ayran detoksunu denedim... durağan zamanlarınızda güzel kilolar verdiriyor....detokslar içinde en çok ayran detoksu ve hurma detoksunu sevdim...ama maksimum iki gün yapılabilir...bence 3. gün yapılanın çok bir etkisi olmuyo...ara ara zamanlarda iki gün yapılabilir...ama en önemlisi detoks sonrası dikkat etmeniz....yoksa detoksunuz size boşa geçilmiş iki gün olarak geri dönüyo...tecrübe ile sabittt.....benden bu kadar....burdan kaptanlarım morordek ve toplight ve tüm takım arkadaşlarıma kocaman sevgiler gönderiyorum....biz küllerimizden doğan güçlü bir takımız......

Harikasın canım isteyen yapar à çok güzel bir Örneksin,iniş çıkışlarının istediğin noktada sabitlenmesi dileğiyle bizde seni seviyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…