Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

Merhaba arkadaslar :KK25:
Bu hafta hic beklemiyorken ben birinci oldum ve gercekten cok mutluyumm:KK28:
Tek bi sırrım var bol bol spor.tabiki yiyip icmeme de dikkat ettim,mümkün oldugunca protein ağırlıklı beslendim,karbonhidrati porsiyonlarini küçülterek yedim.ve 3 bucuk haftada 6 kilo verdim.Ama ne kadar diyet yapsakta spor olmadan hic bir ise yaramiyor bunu cok iyi anladim.bundan sonra hayatımın her döneminde spor olacak Allahin izniyle..

Elbetteki bu sadece benim başarım değil,biricik takım kaptanım @MiuLego o olmazsa asla yapamazdim cok emekleri var üzerimizde:KK36:ve Ausencia Ausencia kaptanima coook tesekkur ediyorumm ve bütün takım arkadaşlarıma.cok seviyorum hepsini.bu benim oldugu kadar onlarinda başarısı..

Insallah onumuzdeki haftalarda buraya yazmak kismet olur..hepinize iyi aksamlar iyi çalışmalar diliyorumm:KK37:

Merhaba arkadaslar :KK25:
Bu hafta hic beklemiyorken ben birinci oldum ve gercekten cok mutluyumm:KK28:
Tek bi sırrım var bol bol spor.tabiki yiyip icmeme de dikkat ettim,mümkün oldugunca protein ağırlıklı beslendim,karbonhidrati porsiyonlarini küçülterek yedim.ve 3 bucuk haftada 6 kilo verdim.Ama ne kadar diyet yapsakta spor olmadan hic bir ise yaramiyor bunu cok iyi anladim.bundan sonra hayatımın her döneminde spor olacak Allahin izniyle..

Elbetteki bu sadece benim başarım değil,biricik takım kaptanım @MiuLego o olmazsa asla yapamazdim cok emekleri var üzerimizde:KK36:ve Ausencia Ausencia kaptanima coook tesekkur ediyorumm ve bütün takım arkadaşlarıma.cok seviyorum hepsini.bu benim oldugu kadar onlarinda başarısı..

Insallah onumuzdeki haftalarda buraya yazmak kismet olur..hepinize iyi aksamlar iyi çalışmalar diliyorumm:KK37:
Tebrikler canim

Merhaba kk nin güzel cici ve zayıf olma yolunda emin adımlarla ilerleyen güçlü kadınları
Bu haftanın birincisi de benmisim.Buraya yazmayı çok istiyordum.Ama şimdi ne yazacağım ben diye düşünüyorum.Sır mi yoksa diyet yapmanın gereği mi bilmiyorum.Hic kaçamak yapmadım.Hergun spor yaptim mutlaka.İki öğün beslendim sabahları dolu dolu yedim. Öğle kahve ictim.Aksamlari hafif ve karbonhidratsiz beslendim.Bunlari zaten hepimiz biliyoruz artık.

Gelelim gerçek sırlara
7.takimim canlarım destekçilerim dostlarım yol arkadaşlarım Ausencia Ausencia @miulego yuregimim kaptanları buraya yazmama vesile olanlar aslında onlar.Beni aralarına kabul edenler destek olanlar bana benden daha çok güvendiler.7.takimimin hepsine binlerce kez teşekkür ederim.Benim güzel yürekli gizli kahramanlarim.

Bu da benim notum:
Diyet yapmaya karar verdiğim tarih 26.06.2017 hayatı boyunca diyet yapmamış hep kilolu hatta obez gezmiş biriyim.Diyete başladığım kilo 78.5 ile 1.53 boyunda obez olan biriydim.Asla inanmayan kilo vereceğine böyle öleceğim diyen bendim.Simdi diyete başlayalı üç ayım bitecek 57.7 kilo olan yine benim.Aradaki fark nerdeyse 21 kilo verdim.Daha bitmedi evet ama şimdi daha rahat yürüyorum daha ozguvenliyim aynaya bakınca daha mutluyum obez değilim artık.Ve en önemlisi daha sağlıklıyım.Benim gibi olan varsa ve bu yazılan yazıyı okuyorsa bir yerden başla kilo almanın sonu yok diyorum.Basarabiliriz hepimiz bu yuklerimizden kurtulabiliriz inanin kendinize....
Hepinize sağlıklı kilo vermeler.
Supersin canim. Baslangic kilolarimiz ayni. Ins ben de ilerde 50leri gorurum. Ilk hedefim 65 :KK66:

merhaba ;

Bu yarışmada bana mezuniyeti de getiren son başarı hikayemi yazmak benim için büyük keyif..

Bu hafta takımımızda mezunlar vardı ve istedik ki hem birincilik hem de mezuniyet yaşayalım. Ben de bu amaç için tüm hafta elimden geleni yaptım.

Tüm takım arkadaşlarımdan farklı olarak elimde çok da güçlü bir koz vardı ; 0,48 olan tsh değerim.. bu değerin metabolizma hızlandırıcı etkisi sayesinde işler benim için çok kolaylaştı. Tabi ki ben de tüm görevi tsh değerine yüklemeden üstüme düşeni yaptım.

çarşamba günü 1 saat, haftanın diğer günleri yarım saat olacak şekilde her gün ip atladım. Bunun yanında 1-1,5 saat yürüyüş, 45 dakika Leslie gibi ekstra sporlarım da oldu. Kabul etmeliyim ki, sporu biraz abarttım. Çünkü okulum tatildi ve zaman boldu,takım hedeflerimizin de etkisi ile biraz kendimi zorladım. Ancak hayatımı böyle sürdürmediğim de bir gerçek, haftada 3 gün 45 dakika spor benim için ideal ve böyle devam ediyorum.

Hafta sonu beslenmem;sabah klasik kahvaltı, öğlen protein akşam ise ıspanak çorbası şeklinde oldu. Ispanak çorbasının sindirim sistemi dostu olduğunu yaşayarak öğrendim ve benim için artık vazgeçilmez bir alternatif akşam yemeği.. Bu beslenme ve spor ile -1 gördüm ve pazartesi sabah tartısında 62 oldum.Üstüne diyetisyenimin verdiği 4 günlük metabolizma hızlandırıcı diyete başladım. -2,2 de onunla geldi.

Böylece toplamda 3,2 kilo hafifleyip,iyi bir derece yapıp, 5. Takımın birinciliği ile beraber mezuniyet sevincini beraberce yaşamış oldum. Benim için yarışmadaki tüm kilo verme sürecimi düşününce kuşkusuz en keyifli hafta bu hafta oldu.

Kilo vermemde, mezun olmamda en büyük pay benim en güzel motivasyonum, kendimi ait hissettiğim yer olan 5. Takım ve takımımın birbirinden değerli her bir üyesiydi. Beraberce çok şey başardık ve başarmaya devam edeceğiz. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Herkes için hedeflediği kiloya ulaşacağı, hayalini gerçek kılacağı keyifli bir kilo verme süreci diliyorum. Son kez okuduğunuz için teşekkürler ederim..

sevgiler

merhaba ;

Bu yarışmada bana mezuniyeti de getiren son başarı hikayemi yazmak benim için büyük keyif..

Bu hafta takımımızda mezunlar vardı ve istedik ki hem birincilik hem de mezuniyet yaşayalım. Ben de bu amaç için tüm hafta elimden geleni yaptım.

Tüm takım arkadaşlarımdan farklı olarak elimde çok da güçlü bir koz vardı ; 0,48 olan tsh değerim.. bu değerin metabolizma hızlandırıcı etkisi sayesinde işler benim için çok kolaylaştı. Tabi ki ben de tüm görevi tsh değerine yüklemeden üstüme düşeni yaptım.

çarşamba günü 1 saat, haftanın diğer günleri yarım saat olacak şekilde her gün ip atladım. Bunun yanında 1-1,5 saat yürüyüş, 45 dakika Leslie gibi ekstra sporlarım da oldu. Kabul etmeliyim ki, sporu biraz abarttım. Çünkü okulum tatildi ve zaman boldu,takım hedeflerimizin de etkisi ile biraz kendimi zorladım. Ancak hayatımı böyle sürdürmediğim de bir gerçek, haftada 3 gün 45 dakika spor benim için ideal ve böyle devam ediyorum.

Hafta sonu beslenmem;sabah klasik kahvaltı, öğlen protein akşam ise ıspanak çorbası şeklinde oldu. Ispanak çorbasının sindirim sistemi dostu olduğunu yaşayarak öğrendim ve benim için artık vazgeçilmez bir alternatif akşam yemeği.. Bu beslenme ve spor ile -1 gördüm ve pazartesi sabah tartısında 62 oldum.Üstüne diyetisyenimin verdiği 4 günlük metabolizma hızlandırıcı diyete başladım. -2,2 de onunla geldi.

Böylece toplamda 3,2 kilo hafifleyip,iyi bir derece yapıp, 5. Takımın birinciliği ile beraber mezuniyet sevincini beraberce yaşamış oldum. Benim için yarışmadaki tüm kilo verme sürecimi düşününce kuşkusuz en keyifli hafta bu hafta oldu.

Kilo vermemde, mezun olmamda en büyük pay benim en güzel motivasyonum, kendimi ait hissettiğim yer olan 5. Takım ve takımımın birbirinden değerli her bir üyesiydi. Beraberce çok şey başardık ve başarmaya devam edeceğiz. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Herkes için hedeflediği kiloya ulaşacağı, hayalini gerçek kılacağı keyifli bir kilo verme süreci diliyorum. Son kez okuduğunuz için teşekkürler ederim..

sevgiler
Canım Denizciğim,
İraden ve azminle bir idolsün. Bundan sonra bir kilo verme hikayesi daha yaşamayacaksın bundan çok eminim. Iyi ki seni tanımışım. Bu yarışı bitirmis olabilirsin ama bizim dostluğumuz devam edecek. :KK15:

merhaba ;

sevgiler
Yarım saat ve 1 saat ip atlama nasıl olabilir yaa.. Biz de ip atladığımızı sanıyomuşuz..
Maşallah sana canım. Tebrik ediyorum.

Yarım saat ve 1 saat ip atlama nasıl olabilir yaa.. Biz de ip atladığımızı sanıyomuşuz..
Maşallah sana canım. Tebrik ediyorum.
Ben de ipi ilk elime aldığımda 500 tane atlıyordum. Ama zamanla gelişiyor ve sayı da zaman da artıyor. Süreler uzadıkça etki de bir o kadar artıyor. Yarım saat ip atlayarak harcadığım kalori için koşu bandında 1 saat yürüyorum.

Yeniden Merhaba arkadaslar:KK54:
Tekrar burda olmak gercekten cok güZel bir duygu ve gurur verici:KK36:

Açıkçası bu hafta vermis oldugum 2 kilonun bir sırrı yok.çünkü spor yapamadim bu hafta ne yazikki.sabahlari kahvalti,gun icinde nescafe veya süt,aksamlari da yogurt yedim ve hangi yemek varsa 4 kaşık.tabi gün icinde kosturmaca derken 2 kilom gitmis megersem:KK73:umarım sizde en kısa zamanda hedef kilonuza ulasabilirsiniz.:KK37:

7.takıma takım kaptanlarima,arkadaslarima,bana destek olan herkese cok tesekkur ediyorum:KK36:

Iyi aksamlar iyi çalışmalar:KK200:

Huhu:KK54:
Herkese gunaydin:KK52:
7.takimdan 1. Oldum 4 kilo vererek :KK51:
Şimdi diyeceksiniz kız candy sen nasıl verdin:KK53:
Ama verdim işte imkansız yoktur imkansızı başarmak vardir:sampiyon:
Kilo vermek zor olmamalı sağlık sıkıntınız yoksa yada metabolizmanız iyi çalışıyorsa
Benim için boğazı tutmak önemliydi ve ben bunu 7. Takımda @MiuLego ile başardım
Allahım ilk zamanlarki menum:olamaz:
Spor varmiydi evet çok güzel yapar doğum yaptım 31 kilo verdim gram sarkma yok accuk alt göbek var:olamaz:

Bekarken de yapardım
Neyse gelelim kilo verme macerama:oops:

:kahve:

Ben bekarken :deli:taaaa ordan baslicam
53 kilo arasında çıtı piti incecik naif bir kızdım koca olacak adam 3 3 4 kilo al dedi aldım oldum mu 58 sonra evlendim abooo 1 sende 68 evliliğin stresi alışma evresi sıkıntılı dönemlerimde vardı ben sporu unutmustum:110: sonra :anneadayı:kaldım bebekim oldu :emir_bebek:86 ile doğuma gittim geldim ki 79 um
E yiyorum ama dana gibiyym:kızgın:
Neyse efendime söyleyeyim 40 çıktı ben başladım spora ama hamlamisim:işsiz:
Net en araştırdık oryantal süper zayiflatiyormus başladım günde 1 saat 1 5 saat oldumu 68 ama kendimi gene saldım yedim ama spor yok ama yiyorum Allahtan hem hareketlilik var hemde emziriyorumo_O
Baktım artık insanlar dalga geçiyor çünkü zayıf halimi biliyorlar ama ben pisbogaza alismisim birakamiyorum:KK43:
Sonra bi gün baktım aynaya vücut benim vücut olamaz sarkma mi dersin yağlar mi dersin:KK17::KK17:
Sonra dur dedim yeter çünkü artık kocamda dalga geciyor:KK67:
O bni kışkırtı zaten o olmasa:KK60:
Neyse sonra kendi çabalarıyla 1 ayda 65 oldum ama gene kaçırıyorum bana bi destekçi lazım kimse yok Allahtan kadınlar kulübüne giriyordum dedim üye olayım oldum 7.takimi gördüm direk yazdım :KK23:
Hemen aldılar aralarına hele o miu yokmu:KK60:
Allah ondan razı olsun meğersem ben yanlış besleniyorum sum :KK67::KK67:

Bunu öğrendim
Sonra önce vücuttaki yağı yakıp ondan sonra sıkılaştırma yapmamız lazımmış ondan ogrendim:KK74:
@MiuLego

sonra geçen hafta 59.9 gördüm @MiuLego ile morti oldum ama beni öyle bir hirslandirdiki:110:
4 kilo vermisim:deli:
He ip atladım hergün 6 7 bun çarşamba idi heralde 10.250 ip:deli:
Atladım çok güzel terletti
Yağ yakmak isteyen atlasın selülit kalmadısikilasti biçimli oldu ip candir:KK200:

Kabızlık vardı yağsız beslediğim için 4 gün kabız dim kayisi kaynaktim 1 sürahiyi kayisi doğmadım suyunu içtim cuma sabahı da kurtulunca 55 . 9 gördüm
Ve ben mezun oldum:KK42:
Benim başarı hikayem bu :KK37:
Kısaca
Boğazını tut
Sporunu yap
Sağlıklı beslenme
Ve vücudunu sev
Kaç kilo verdiğin değil kiloya takılmayın ödemi suyu şişkinliği sen aynaya baktığında zayıfsan mutlu ol tarti bazen nankörlük yapıyor o yüzden ben hep mezura ile vücut ölçülerine bakarım kaslandikca kilo artar kas oranı yağ oranından daha yüksektir o yüzden spor candır
Ben çok konuştum
Hepinizi öpüyorum :KK36:
Yanlış birşey yazdıysam affola selametle...

Huhu:KK54:
Herkese gunaydin:KK52:
7.takimdan 1. Oldum 4 kilo vererek :KK51:
Şimdi diyeceksiniz kız candy sen nasıl verdin:KK53:
Ama verdim işte imkansız yoktur imkansızı başarmak vardir:sampiyon:
Kilo vermek zor olmamalı sağlık sıkıntınız yoksa yada metabolizmanız iyi çalışıyorsa
Benim için boğazı tutmak önemliydi ve ben bunu 7. Takımda @MiuLego ile başardım
Allahım ilk zamanlarki menum:olamaz:
Spor varmiydi evet çok güzel yapar doğum yaptım 31 kilo verdim gram sarkma yok accuk alt göbek var:olamaz:

Bekarken de yapardım
Neyse gelelim kilo verme macerama:oops:

:kahve:

Ben bekarken :deli:taaaa ordan baslicam
53 kilo arasında çıtı piti incecik naif bir kızdım koca olacak adam 3 3 4 kilo al dedi aldım oldum mu 58 sonra evlendim abooo 1 sende 68 evliliğin stresi alışma evresi sıkıntılı dönemlerimde vardı ben sporu unutmustum:110: sonra :anneadayı:kaldım bebekim oldu :emir_bebek:86 ile doğuma gittim geldim ki 79 um
E yiyorum ama dana gibiyym:kızgın:
Neyse efendime söyleyeyim 40 çıktı ben başladım spora ama hamlamisim:işsiz:
Net en araştırdık oryantal süper zayiflatiyormus başladım günde 1 saat 1 5 saat oldumu 68 ama kendimi gene saldım yedim ama spor yok ama yiyorum Allahtan hem hareketlilik var hemde emziriyorumo_O
Baktım artık insanlar dalga geçiyor çünkü zayıf halimi biliyorlar ama ben pisbogaza alismisim birakamiyorum:KK43:
Sonra bi gün baktım aynaya vücut benim vücut olamaz sarkma mi dersin yağlar mi dersin:KK17::KK17:
Sonra dur dedim yeter çünkü artık kocamda dalga geciyor:KK67:
O bni kışkırtı zaten o olmasa:KK60:
Neyse sonra kendi çabalarıyla 1 ayda 65 oldum ama gene kaçırıyorum bana bi destekçi lazım kimse yok Allahtan kadınlar kulübüne giriyordum dedim üye olayım oldum 7.takimi gördüm direk yazdım :KK23:
Hemen aldılar aralarına hele o miu yokmu:KK60:
Allah ondan razı olsun meğersem ben yanlış besleniyorum sum :KK67::KK67:

Bunu öğrendim
Sonra önce vücuttaki yağı yakıp ondan sonra sıkılaştırma yapmamız lazımmış ondan ogrendim:KK74:
@MiuLego

sonra geçen hafta 59.9 gördüm @MiuLego ile morti oldum ama beni öyle bir hirslandirdiki:110:
4 kilo vermisim:deli:
He ip atladım hergün 6 7 bun çarşamba idi heralde 10.250 ip:deli:
Atladım çok güzel terletti
Yağ yakmak isteyen atlasın selülit kalmadısikilasti biçimli oldu ip candir:KK200:

Kabızlık vardı yağsız beslediğim için 4 gün kabız dim kayisi kaynaktim 1 sürahiyi kayisi doğmadım suyunu içtim cuma sabahı da kurtulunca 55 . 9 gördüm
Ve ben mezun oldum:KK42:
Benim başarı hikayem bu :KK37:
Kısaca
Boğazını tut
Sporunu yap
Sağlıklı beslenme
Ve vücudunu sev
Kaç kilo verdiğin değil kiloya takılmayın ödemi suyu şişkinliği sen aynaya baktığında zayıfsan mutlu ol tarti bazen nankörlük yapıyor o yüzden ben hep mezura ile vücut ölçülerine bakarım kaslandikca kilo artar kas oranı yağ oranından daha yüksektir o yüzden spor candır
Ben çok konuştum
Hepinizi öpüyorum :KK36:
Yanlış birşey yazdıysam affola selametle...
Burada sohbet yasak bildigi kadariyla ama once yag yakmk lazim diyorsunuz ya nasil,olacak birde evde en cok ka liri g aktiran spor,hangisidir . Ip atlayarak tup vucutku zayiflar yagli bolgelr mi erir . Benim vucudum halter tipi de :110:

Burada sohbet yasak bildigi kadariyla ama once yag yakmk lazim diyorsunuz ya nasil,olacak birde evde en cok ka liri g aktiran spor,hangisidir . Ip atlayarak tup vucutku zayiflar yagli bolgelr mi erir . Benim vucudum halter tipi de :110:

Yağ yakan egzersizleri yapacaksın canım
Misal
Cardio
Zumba
Oryantal
İp atlama
Ben hep bunları yaptım
Bunlardan birini yap yağların püf olsun gitsin:)

Yağ yakan egzersizleri yapacaksın canım
Misal
Cardio
Zumba
Oryantal
İp atlama
Ben hep bunları yaptım
Bunlardan birini yap yağların püf olsun gitsin:)
Bunlardan birini yapinca yaglar puf oluyor ha cok guzel . Yani su halter vucudum notmale donecek ha .Sanirim ip atlayabilirim en az ne kadar atlamak laxim ki acaba

Öncelikle herkese merhaba :)
Bu hafta ben birinci olmuşum çok sevindim mezun olmama bu kadar az kala bu sevinci yaşadım çok şükür :) Öncelikle bana destek olan 4 takim arkadaşlarıma coook tesekkur ediyorum :KK200:
Vücudum ara ara duraklasada bu hafta 1.7 kilo verdim aslında bu kilo haftada herkesin ortalama verebileceği bir kilo yani az çok dikkat ettiğinde ve harekette hayatinin içinde varsa zaten normal bir metobolizma ile hafta yaklaşık 1.5-2 kilo verilir.Bu hafta verdiğim kilomun sırrı aslında hepimizin bildiği gibi bol su bol hareket ve ben her zaman az ve herşeyin yasak olması deilde canımın istediğini çok aşırı olmadan herşey minik minik tadina bakma taraftariyim yani su kesinlikle yasak demek yerine bu yiyecekten olabildigince az yemek zorundayim felsefesini edinmeyi doğru buluyorum :) çünkü bir insan omur boyu diyet yaparak yasayamaz ama omur boyu sağlıklı beslenerek yasayabilir :) :KK200:

kilo ile başladığım sağlıklı beslenme serüvenim sonuna geldiğim için çok mutluyum inşAllah herkes dilediği kiloya ulaşır en yakin zamanda..

Her daim yanımda olan 4. takim arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler :KK200::KK200:

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba :)
Bu hafta ben birinci olmuşum çok sevindim mezun olmama bu kadar az kala bu sevinci yaşadım çok şükür :) Öncelikle bana destek olan 4 takim arkadaşlarıma coook tesekkur ediyorum :KK200:
Vücudum ara ara duraklasada bu hafta 1.7 kilo verdim aslında bu kilo haftada herkesin ortalama verebileceği bir kilo yani az çok dikkat ettiğinde ve harekette hayatinin içinde varsa zaten normal bir metobolizma ile hafta yaklaşık 1.5-2 kilo verilir.Bu hafta verdiğim kilomun sırrı aslında hepimizin bildiği gibi bol su bol hareket ve ben her zaman az ve herşeyin yasak olması deilde canımın istediğini çok aşırı olmadan herşey minik minik tadina bakma taraftariyim yani su kesinlikle yasak demek yerine bu yiyecekten olabildigince az yemek zorundayim felsefesini edinmeyi doğru buluyorum :) çünkü bir insan omur boyu diyet yaparak yasayamaz ama omur boyu sağlıklı beslenerek yasayabilir :) :KK200:

kilo ile başladığım sağlıklı beslenme serüvenim sonuna geldiğim için çok mutluyum inşAllah herkes dilediği kiloya ulaşır en yakin zamanda..

Her daim yanımda olan 4. takim arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler :KK200::KK200:
Canımsın seninle gurur duyuyoruz her hafta zaten kıl payı 1.liği kaçırıyordun Mezuniyete 5 kala nasip oldu. Mezun olacağın için hem çok seviniyorum hem de gideceğin için üzülüyorum. Tebrikler kuzum benim

Merhabalar arkadaşlar, haftanın birincisi olmanın verdiği mutlulukla başlıyorum yazıma.

9. Takıma girdiğimde hiçbir fikrim yoktu diyete ve sağlıklı beslenerek zayıflamaya dair.
Ve zamanla öğrendim ki az yemek değilmiş işin sırrı.
Özellikle bu hafta heramankinden daha çok yürüdüm, bol tarçınlı, karanfilli su içtim, sebzeyi öğle öğününde, proteini akşam yedim.
Sabahları aç limonlu suyum vazgeçmezim oldu artik.
Ekmegimi tb unuyla kendim yapıyorum, ve çok etkili oluyor.
Birde yemeklerde bol kekik ve pul biber tukettim.
Bunlar ufak ama etkili ayrıntılar.
Mezun hedefim 70 ti aslında,ama takım arkadaşlarımın önerisiyle 65e çektim.
Mezuna yaklasirken zirveye ucmak harika oldu.
:)))
Bugün burada olmamın en büyük nedenlerinden birisi kendime belirledigim motivasyon amacım;±
Sevgili eşim çok uzaklarda ve uzun süreden beridir ayrıyız.
Ona geldiğinde harika bir sürpriz yapmaktı hedefim.
Ve o amaca çok az kaldı :)))

Unutmayın; Sizi hedefe götüren bir amacınız varsa, önünüzdeki engeller araç olur.

İnanmakla basladigim bu yolda en büyük destekcim 9.takim arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Mefkurem Mefkurem bir ogretmen edasiyla, yeri geldiginde kızıp, yeri gelince sevrerek öğrettiklerin icin sana da teşekkür ediyorum :)))

X