Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

En sısman yarışmacıdan selamlar hanımlar
Son ıkı haftada dıger haftalarda olduğu gıbı kendı dıyetımı yapıyorum metabolık balans
Bu dıyette yenmesı gereken yıyecekler ve gr.ları kan analızınızle belırlenıyor.

5 saatlık öğün aralıklarında yemegınızı meyvenızı çayınızı kahvenızı bır saatı geçmeyecek sürede yiyorsunuz.
Yemeğe başlarken ilk lokmam proteyını oluyor çünkü ağza alınan ilk besın ne ıse salgılanan mıde sıvısıda ona göre parçalamaya başlıyormuş midedekileri.
4 evreden oluşan bır dıyet.
Ben bugun ıtıbarıyle 3. Evreye gecmıs bulunuyorum.
Hazır paket hıc bırsey tüketılmıyor bu dıyette.
Spora pek yer vermeyen bır dıyet türü vücudun yorgun dusmemesı ıcın yürüyüşü yeterlı sayıyor.Ama aklıma estıkce bıraz abartsamda spor yaptım terlemek ıyı geliyor çünkü.
Bılındık bır sırrım olmadıgından yaptıgım dıyetı bahsetmek ıstedım.
Aslında bır sırrım var

Ben kılo verecegıme ınanıyorum,inandığım içinde sabredıyorum.
Lütfen veremıyorum gıbı negatif kelımelerı hayatınızdan çıkarın ve kendı gücünüze inanın.bu hafta olmasada haftaya mıslıyle gıdecek bu kılolar öyle değilmi.
Sevgıyle kalın......

Son düzenleme:
Selamlar
Denemek ve başarısız olmak, hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Bu evrensel bir gerçektir.
02 Ağustos günü 95 kg şekeri sınırda bir şekilde diyabet diyetime başladım. 5 kg kadar verdikten sonra 26 Ağustos günü ki benim doğum günüm son 6-7 yıldır bogustugum kilolarimla artık vedalasmam gerektiginin bilinciyle DUKAN diyetine başlama kararı aldım.Evet başlarken zordu tüm yemek düzenini değiştirmek.
Zor olanin başarmak değilde önce inanmak sonra kendini motive edebilmek olduğunu biliyordum.Gunlerce Basari hikayeleri okudum.Sonra kendime YAPABİLİRİM i asiladim.
Bu hikayeyi okuyacaklara onerim kendi diyetinizi yapın ve vücudunuzun sesini dinleyin. Her gece yatağa yattiginizda kendimi ONEMSİYORUM deyin
Kacamaklar dan sonra Umutsuzluğa düşmeyin hepimiz insanız ve herkes hata yapar yeter ki o hatadan dönmesini bilelim.

Benim yolum daha uzun 81 kg dayim. Başaracağım inanıyorum Sizde inanın!
Bu yolda yanımda olan takım arkadaşlarıma tesekkur ediyorum. Sevgiyle kalın tekrar gorusmek dileğiyle

Bu haftaki sirrim malesefki üzüntü
Stres
Yorgunluk
Uykusuzluk
Kosturmaca
Cünkü kizim 1 haftadir hastanede yatiyor.
Boyle kisadan yazdigim icin kusuruma bakmayin ne olur.
Herkese saglikla zayiflamalar...
Geçmiş olsun berilim ciddi bir durum yoktur inşallah.

Hayırlı akşamlar hanımlar,
Yıne ben geldım.Grubların en sıskosu.....
Ben neler yedım önce onu yazayım sonra ekleyecek bır kaç cümlem var.
Hata sonunkahve ve çorba 2 bardak tı mınıgım hastanedeydı.
Pzt ıspanak yesıl elma ve salatalık maydanoz katı meyve sıkacagında sıkılıp ıctım 2,kez
Salı ananas sabah 2 cevız aksam bırkac baden yıne suyunu ıctım
Crs sabah 1 tam 1 de yumurtanın beyazı aksam 200 gr haşlama et
Prs sabah 1.5 aksam 2 bardak soya sütü
Zencefıl
Kımyon
Isırgan çayları ve kımyon ıctım bolbol
Sıskınlık olmasın, vücut suyunu bosaltsın.bırde bagırsaklar ıcın ılac aldım
Toplamdada evdekı lesle ablayla yuruyuslerı saymasak 11 saat eklıptık,bant, kürek var buna ek uykusuzluk.....
Tüm haftamın özetı aynen bu....
Bu arada
d vıtamını
calcıyum
Omega
Demır ılacı aldım çünkü her ay kan testı yaptırıp vucudumu beslıyorum kendımce.
Bunu sızede tavsıye ederım yorgunlugunuz belkıde demır eksıklıgınden.
Belkı benım gıbı gunesı az bır memlekettesınız ve d vıtamını almalısınız zayıflamaya yardım ıcın.

Neden bunu yaptığıma gelırsek,
100 kılolarda saglıklı sağlıksız dıye bır düşünce olmuyor tıpık bır sısman pıdıkolojıne büründüm hatta gecen hafta cuma sısmanlık kaderım ne bu ya 112 den 64 e duştum gerı aldım.gerı geldım 116 ıle bu benim kaderım ya herkes zayıf mı olacak dıye bır bunalım gecırdım.buradan ayrılmayı, bırakmayı dıbıne kadar yeyıp kh denızınde boğulmayı kafaya koyduğum saatlerde Mefkurem Mefkurem le konuştuk.Sankı bır tokat attı, Sankı Can'ımı yaktı, Sankı kaybettıgım hırsı bulmuştu getırdı....o güzel gözlü kadın 2 yıldır her dolu anımda yanımda olup sıkıntılarımı boşaltan sırıne teşekkürler burdan sana.
100 ün altına inersem ilk hedefımı tutturmuş olacaktım kı oldu.aslında ben metabolık balanscıyım,dıyetten öte bırsey bu sıstem tabırı yerındeyse vücuda format atma gıbı bır program.sırf kılo ıle degıl uyku, yorgunluk,halsızlık gıbı durumlarımıda yoluna koyan bır beslenme düzenı.....
Aslında bugun buraya yazma benım Hakkım degıl.Neden mi....
Salonda ölçüm yaptırıyorum her hafta ve bu haftakı 4 küsür kılonun çoğu su ve epeyde bır kas gıttı.onca spor yaptım yahu hocam Nasıl gıder dedim, vücut gereklı enerjıyı ordan alır sen almassan cevabını aldım.Tartı benı bırıncı yapsada gıden yağ baz alınırsa kendımı bırıncı görmüyorum.
Keşke gıden yağ olaydı......
Pismanmıyım hayır şükür 100 kılonun altıyım şuan.Hem artık eskısı gıbı 34 bedenler gıbı uç hedeflerım yok.176 boyundayım 4 çocuğum var 40 ına merdıven dayadım nerdeyse 70 lı rakamlar bıle benı mutlu edecek artık.Tartıdan zıyade sporla hacımce küçültmenin derdındeyım.
Benım yazacaklarım bu kadar umarım hedef kılolarımızda hep bırlıkte mutlu olabılırız bır gün.
Sevgıyle kalın şirineler.....

Selam yarışmaların azimli hatunlarına:)

Biraz gec kaldım haftasonu misafirim vardı affola :)
İlk kez birinci oldum çokta bilmiyorum neler yazacağımı.. Uzun zamandır bi ileri bi geri aynı kilolarda dolaşıyodum.. Taa ki @mefkurem kaptan bize yarış teklif edene kadar.. Onlar yapabiliyorsa biz neden yapamayalım diye başladık haftaya.. Bizi her defasında geri saran kaçamakları yapmadım her gün sporumu azda olsa yürüyüşümü tamamladım bol su ve son iki gün ananas detoksu derken zaten benden ayrılmak için can atan kiloların gittiğini gördüm :)
Yolum çok uzun.. Bir gün mezun olup bütün serüvenimi anlatmak bana da nasip olur inş..bu hafta ki takım derecesi ve bireysel derecede sürekli motive eden takım arkadaşlarım kaptanım @seng ve @ozser35 e ayrıca tesekkur ederim.. İlk başarım son olmaz inş yeniden görüşürüz :)
Hayırlı bereketli bol eksili bi hafta olsun inşallah herkese..

Merhabalar nasıl başlasam topluluk önünde konuşunca heyecanlanırım hehe :-) ilk kez birinci oldum ve ilk kez bir haftada bu kadar kilo verdim. Hatta uzun zamandır ilk kez kilo verdim bile diyebilirim . Uzun süre kilo vermeye çalıştım kendi çapımda , az yedim aç kaldım spora gittim ama yok arkadaş yok bi insan hiç mi kilo veremez diyetteyken 1 kilo verip 2 kilo alıyordum , 2 kilo verip 1 kilo alıyordum . 85 86 87 kilolarda gidip geliyordum...
Bu sürece tam tamına 6 hafta sabrettim ve en sonunda yok bu böyle olmayacak deyip soluğu hastanede aldım kan verdim ve diyetisyene gittim . Kan tahlili sonuçlarım insülin direncim ve d vitamini eksikliğim olduğunu gösteriyordu. Bu ikisi birleşince metabolizmam yavaşlamıştı ve insülin direnci sayesinde de kilo vermem zorlaşmıştı . Bunlara uygun bir beslenme planı hazırladı diyetisyenim. Ana prensip sık sık yemek olacak şekilde . Liste öyle boş da değildi dolu ve doyurucu gözüküyordu hatta ilk gördüğümde ben bununla kilo alırım bile dedim :KK70: neyse güvendim çıktım bi yola, 2-2buçuk saatte bir bir şeyler yiyordum , ara öğünlerim fazlaydı , hiç aç kalmadım az da olsa bi şeyler yedim . Günlük bol bol su içmeye çalıştım diyetisyenimin önerdiği 3 litre . Ve hiç kaçamak yapmadım . Diyetisyenim ilk 2 hafta hiç kaçamak yapma ki seni tanıyalım metabolizmanı anlayalım dedi. Ben de onun dediğini yaptım . Günde yarım saat 45 dk yürüyüş yaptım .

Kısacası sık sık yiyerek kan şekerimi dengede tuttum . Bu, insülin direncimi kırmaya yönelik bi hareketti ve sanırım işe yaradı . Bol bol su ve yürüyüş ise metabolizmamı hızlandırdı . Sonuçta 1 hafta sonra diyetisyene gittiğimde 87,8 den 83,6 ya düşmüştüm ben bile kendime inanamadım açıkçası , kendi kendime bu kadar uğraştım kilo vermek için yapamadım , oysa şimdi benim menülerimden belki daha fazlasını yedim ama strateji farklıydı bu mu bana bu kadar kilo verdiren yani :) demek ki strateji çok önemli . Vücudunuzu tanıyın size uyacak bir yöntem mutlaka vardır . Ben bunu diyetisyenden yardım alarak buldum. Bende işe yarayan bu oldu , bu haftaki birinciliğimi buna borçluyum , okuduğunuz için teşekkür ederim :KK37:

Merhaba , kusura bakmayın odev dolayısıyla ancak yazabiliyorum

Bu hafta çok zorladim kendimi açıkçası. Bir çok şeyi bir arada yaptım. 4 gün yoğurt kürü yedim, mutlaka spor yaptım yürüyüş tabi ki olmazsa olmazimdi . Lapa diyetine yer verdim 1 gün diğer günler protein agirlikliydi yediklerim aç yattım aç kalktım ve su içme konusunda kendimle yaristim. Yeşilçay yoğurt kürü baharat gibi şeyler bende su icebildigim sürece çok ise yarıyor. Gece çarpıntı durumum oldu biraz zorlandım ama değdi şimdi bunu korumaya çalışıyorum. Yağlar üzerindeki başarımı da önümüzdeki haftalarda görebileceğim.

Ve tabi ki inanmak başarmanın yarısı, çabalamak ise tamamidir. 6. Takım adına herkese başarılar :KK36:

Merhabalar
Şuan diyete başlayalı 3.5 ay oldu 95 kg ile baslamistim şimdi 68 kgyum
Neler yaptım önce kendimi yapacağıma başaracağıma inandirdim. Kısa bir süre öncesine kadar DUKAN diyetini yapıyordum. Araya giren bazı durumlardan dolayı bıraktım .Geçen hafta da takımımızda başlayan lahana diyeti furyasına katılmıştım.
Şimdi ise kendi düzenini oluşturmaya çalışıyorum içerisinde protein sebze ve meyve olan bir program .Hayatım boyunca dükan ya da başka bir diyet yapamam bende kendi yaşam tarzımi oluşturacağım inşallah. İçerisinde sadece ekmek bakliyat ve tahıl grubu karbonhidratlar yok.
Ulaşmak istediğim kilo 55 Daha gideceğim yol var .bu yolda herkesin istediği kiloya ulaşmasını diliyorum.
Zayıflama maceramda Yanimda olan 5. Takım arkadaşlarıma ve diyet kankam özellikle @matilda34 e tesekkur ederim.Sevgiyle kalın

Merhaba yine ben geldim bu sefer biraz erken yazayım dedim geçen hafta geç kaldım telafi etmiş olayım
Bu hafta neler yaptıma gelince
Hedef kiloma 11 kg kalmışken artık kendime her zaman uygulayabileceği bir beslenme düzeni yapmaya karar verdim öncesinde dukan vardı ve koruma döneminde yavaş yavaş yeniden meyve ekmek nişasta yemeye başlıyorum.Bu yiyeceklerin hiç biri bana uymuyor.
Kendi yaptığım program
1.gun saf protein
2.gun sebze meyve protein
3.gun sebze günü
4.gun çorba salata
5.gun saf protein
6. Gün sabah öğle serbest akşam hafif
7.gun sebze protein meyve
Ben bunu uygularken sebze olarak brokoli karnabahar lahana kereviz domates salatalık marul yedim yağ çok az kullandım
Protein olarak peynir yumurta bolbol yoğurt tavuk balık ve kıyma yedim
Ogün aralarında bu hafta iğde kurusu elma salatalık ve havucu kullandım
İçecek olarak kiraz sapı cayi ve Türk kahvesi içtim.tabi caydanda vazgecemiyorsan
Haftanın 3-4 günü 1ile3 saat arası yurudum
Haftanın 4 günü pilates bantiyla ve diğer aletleri ile egzersiz
Hergun kol sırt omuz hareketleri yapmaya çalıştım
Sonuç olarak 69.5 la başladığım programı 66 olarak bitirdim.
Şimdilik aynı diyete devam ediyorum.Bi yolda bana en büyük motivasyonu sağlayan 5.takim arkadaşlarıma tesekkur ederim.
Son olarak bir öğretmen olarak tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım. Sevgiyle kalın

10. Takimdan selamlar :KK68: evet bu hafta bireyselde birinciligi yakaladim :KK28: Bunun sebebi özellikle gecen hafta cok kcal beslenmistim ve 2 kilo almistim:KK57: bunun sokuyla Takimim kaptanina kizmasiyla taabiiki icimdeki istek yogunlasti.. karbonhydratlari neredeyse 0 indirdim...ekmek, hamurlu corbalar, pirinc vesaire kestim...ve asla aksam 20 den sonra birsey tüketmemeye gayret ettim...2 ögün beslendim benim hayatim ve vücüdüm en cok buna cevab veriyor... Karatay usülü taabiki...cok yogun oluyorum hem uni hem is bu hafta pek spor icin vakit bulamadim 2 gün haric.Aslinda bu kadar. Bol eksili Haftalar dilerim. En kisa zamanda yine görüsmek dilegiyle :KK68:

Selamun aleykum arkadaşlar, bu hafta bireysel de 1. oldum çokda mutlu oldum öncelikle başarımın sebebi olan 9.takımdaki arkadaşlarıma, motive kaynağımız her zaman eli üzerimizde olan sultanımız Mefkurem Mefkurem ablama, nasıl zayıflanır nasıl zayıflatırım konusunda pro ların prosu olmuş ordinaryus kaptaniçem berilceee berilceee ablama ve bu hafta takım içi rakibem olan birinci olmamda bu güzel kiloyu vermemde destek olan prensesim kardeşim N Nilyyyaaannn çok teşekkür ederim iyki varsınız:KK200::KK200::KK200:
Kilo vermenin en büyük etkini spor bu hafta 8 saat koşu bandında tempolu yürüyüş yaptım.
2gün lahana çorbası, 1gün pro bir gün de kabak haşladım yogurtlayip yedim
2,5lt su 4bardak kiraz saplı yeşil çay olmazsa olmazı dı şekersiz türk kahvesi çok tüketirim, birde hanımlar son zamanlarda sakız bağımlılığım oluştu evdeyken ağzımdan düşürmüyorum, buda ağzıma bir şey atmamı engelliyor geçen bir yerde okudum sakız çiğnemek bağırsaklarada çok iyi geliyormuş bencede doğru kesinlikle faydası var...
kilo vermek basit bir hesap işi aslında verdiğin kalori aldığın kalori den çok olucak, yani ne diyoruz yakamıyacağın kaloriyi almıyoruz:KK66: diğer etkende kilo vermekte motivasyon, arkanda 9.takım gibi bir takım da olunca motivasyonun konsantrenin kralını yaşıyorsunuz e ondan sonrada yapılacak tek iş tartıda eksilen rakamları saymak kalıyor :KK59:

Görüşmek üzere hanımlar inşallah hepimiz ideal kilolarımıza kavuşuruz çünkü biz bunu hakediyoruz:KK200::KK200::KK200:

Selamun aleykum arkadaşlar, bu hafta bireysel de 1. oldum çokda mutlu oldum öncelikle başarımın sebebi olan 9.takımdaki arkadaşlarıma, motive kaynağımız her zaman eli üzerimizde olan sultanımız Mefkurem Mefkurem ablama, nasıl zayıflanır nasıl zayıflatırım konusunda pro ların prosu olmuş ordinaryus kaptaniçem berilceee berilceee ablama ve bu hafta takım içi rakibem olan birinci olmamda bu güzel kiloyu vermemde destek olan prensesim kardeşim N Nilyyyaaannn çok teşekkür ederim iyki varsınız:KK200::KK200::KK200:
Kilo vermenin en büyük etkini spor bu hafta 8 saat koşu bandında tempolu yürüyüş yaptım.
2gün lahana çorbası, 1gün pro bir gün de kabak haşladım yogurtlayip yedim
2,5lt su 4bardak kiraz saplı yeşil çay olmazsa olmazı dı şekersiz türk kahvesi çok tüketirim, birde hanımlar son zamanlarda sakız bağımlılığım oluştu evdeyken ağzımdan düşürmüyorum, buda ağzıma bir şey atmamı engelliyor geçen bir yerde okudum sakız çiğnemek bağırsaklarada çok iyi geliyormuş bencede doğru kesinlikle faydası var...
kilo vermek basit bir hesap işi aslında verdiğin kalori aldığın kalori den çok olucak, yani ne diyoruz yakamıyacağın kaloriyi almıyoruz:KK66: diğer etkende kilo vermekte motivasyon, arkanda 9.takım gibi bir takım da olunca motivasyonun konsantrenin kralını yaşıyorsunuz e ondan sonrada yapılacak tek iş tartıda eksilen rakamları saymak kalıyor :KK59:

Görüşmek üzere hanımlar inşallah hepimiz ideal kilolarımıza kavuşuruz çünkü biz bunu hakediyoruz:KK200::KK200::KK200:
Burası normalde 1. Olanların yazdığı alan belki bu şekilde yazmama Laz'ım ama söylemeden geçemicem spor ve yediğine dikkat etmek kilo vermede önemli , iradeli olmak şart ama seni herdaim ayakta tutacak bıktığında destek olacak ve sürekli gaza getirecek bi arkadaş olmazsa olması. Ayulduzun mezuniyete çok fazla bişeyi kalmadı ve sırf onla mezun olabilmek için tüm irademle çabalıyorum. Çünkü ben onun sayesinde tekrar gaza geldim o beni kendime getirdi ve tekrar kilo vermeye başladım ayrıca 10 yıldır bu kiloları görmemiştim yani kalıplaşmış kilolarım gidiyor. Teşekkürler Ayyulduzum :KK36::KK36:

Selam herkese ben 9. takımdan Poni. 15 aydır kk dayım hep birinci olmak istemişimdir nasip bu güneymiş :KK76: benim en büyük şansım 9.takımım ve bu takımı bu kadar başarılı olmasını sağlayan Mefkurem Mefkurem berilceee berilceee ve diğer takım arkadaşlarım hepsine tek tek teşekkür ediyorum hepsini gerçekten çok seviyorum, biz bir aileyiz:KK68: Mefkurem yani Zuhal ablam takımda yeni bir heyecan başlattı 1 ocağa kadar kaçamaksız beslenip yılbaşı çıtırı olacaktık ayrıca onunla bireyselde yarışa girdik bunlar beni gaza getirdi. diyetisyen menülerine benzer bir menü hazırladım tabi pkolu olduğum için daha az bir menü, yürüyüş ve eliptikle destekleyince bu sonuç çıktı. :KK59:
95 kiloyla başladığım bu yolculukta 75 kiloları görmek benim için inanılmaz 10 yıldır üzerimde taşıdığım kilolardan kurtulmak çok güzel.
İnşaallah herkes fazla kilolarının hepsinden kurtulur özellikle de korumayı başarır. :KK25:

Selammmm kızlar bu haftada yazma sırası bendeymiş:halay::halay:1 ay bile olmadı kk'ya üye olalı ama o kadar mutluyum ki iyiki buraya üye olmuşum ve iyiki 3.takımdayım. Gerçekten bütün arkadaşlarıma ve tabiki kaptanıma desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim:KK68::KK68: tamam fazla uzun konuşmucam aslında bu kadar fazla kilo vermemin sebebi kilomun biraz fazla olması ve diyete yeni başlamam ama 1 hafta boyunca gerçekten çok mücadele verdim tam şu diyeti yaptım diyemem ama çok dikkat ettim ve sabah akşam spor yaptım yaptığım sporun başında leslie 2ve3 mil var sonrasında yer hareketleri tabi sabah işe gitmeden 40 dk erken uyanıp spor yaptım biraz zorlandım ama değdi inşallah hep böle devam eder. Ayrıca sabahları limonlu suyumu hep içtim ekmek hiç yemedim diyebiliriz suyumuda günlük 2.5-3.00 litre arası mutlaka içtim bunlar olursa o zalım kilolar mutlaka gidiyor.
İnşallah hepimiz kilolarımızdan kurtulup sağlıklı bir yaşama devam ederiz.:KK36:

Selamlar,
Yine ben geldim.
Ama bu sefer hedefime çok yakınım . Tabii ki bu beni mutlu ediyor. Neler yaptım aslında daha önce yazdığım düzene devam ediyorum.
Değişik bir iki liste deneyim dedim şeker rahatsizligim kilo vermeme engel oldu. Bende insulin direnci var. Buna uygun beslenmeye çalışıyorum.Gİ açısından dusuk beslenmeye çalışıyorum son hafta listede bunada dikkat ettim. Ayrıca ilac Kullanıyorum
Gİ ye dikkat ederek beslenmek rahatsız olmayanlar dada kilo verimine yardımcı oluyor cunku bu tarz besinler tok tutuyo ve kan şekerini hızlı yukseltmiyor . Bu tarz beslenme için Dukan diyeti gayet uygun daha önce dukani 3 ay boyunca yaptım . Benim gibi insulin direnci yaşayanlar patatesten ve tahıl grubundan olabildigince uzak durmalı.Gİ yüksek gidalarla beslenirkende yanında salata ve yoğurt yemeyi unutmayın .
Benim bu haftaki diyetim ana hatlarıyla böyleydi.
Burdan sevgili takımım 5. Takıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın

medusa38 medusa38 tebrik ederim öncelikle .

Açıkcası kilo oranı düştükçe kilo vermek zorlaşırken ... haftalık verdiğin rakam vaaay dedirtti bana . Bende 60 lardayım.
Hemen bu medusa ne yer ne içer diye kopya çekmeye girdim menülerine (itiraf:KK48:)
Menülerine bakarken hafta içi kolonoskopiye girdiğini okudum . Geçmiş olsun çok .
Bir sakıncası yoksa hangi hastanede kolonoskopi uygulandığını yazar mısın ?

Senelerdir tedavim gereği 6 ayda bir kolonoskopi kontrolüm var ve maalesef ki ..işlemden önce verilen 2 günlük sadece sıvı tüketimi listesi ... ve o 5 lt lik ilaçlı suyu içmek zorunda kalmak benim hep ertelememi sağlıyor işlemi.
Sen kolonoskopiye girmeden önce gayet normal katı beslenmeni yapmışsın .Bağırsak temizlenmeden kolonoskopi imkansız .
Şaşırdım çok.
Varsa bu işkenceye maruz bırakmayan bir hastane ...ki ben çok araştırdım..öğrenirsem sevinirim :KK51:

medusa38 medusa38 tebrik ederim öncelikle .

Açıkcası kilo oranı düştükçe kilo vermek zorlaşırken ... haftalık verdiğin rakam vaaay dedirtti bana . Bende 60 lardayım.
Hemen bu medusa ne yer ne içer diye kopya çekmeye girdim menülerine (itiraf:KK48:)
Menülerine bakarken hafta içi kolonoskopiye girdiğini okudum . Geçmiş olsun çok .
Bir sakıncası yoksa hangi hastanede kolonoskopi uygulandığını yazar mısın ?

Senelerdir tedavim gereği 6 ayda bir kolonoskopi kontrolüm var ve maalesef ki ..işlemden önce verilen 2 günlük sadece sıvı tüketimi listesi ... ve o 5 lt lik ilaçlı suyu içmek zorunda kalmak benim hep ertelememi sağlıyor işlemi.
Sen kolonoskopiye girmeden önce gayet normal katı beslenmeni yapmışsın .Bağırsak temizlenmeden kolonoskopi imkansız .
Şaşırdım çok.
Varsa bu işkenceye maruz bırakmayan bir hastane ...ki ben çok araştırdım..öğrenirsem sevinirim :KK51:

Ausencia kaptanım medusadan önce yazayım; kendisi kolonoskopiye değil kolposkopiye girdi, farklı şeyler yani, bu nedenle katı beslenmek zorunluluğu yoktu. Çok çok geçmiş olsun size de.

X