Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

Selamlar hepinize...
Benim kilo vermem ... Nasil anlatacagimi bilmiyorum ....
Zordu bu hafta hala zor... çok acı çektim...
10 gunde 7 cenaze 5 i şehit ,7 yasinda bir ogul ve babasi trafik kazasinda ...
Annem kalp krizi gecirmis bana soylemediler anjio oldu 1400 km uzaktayim ve gidemedim...

Merhabalar. Bu haftanın birincisi ben olmuşum. 81.7 kilo ile haftaya başladım, 2.3 kg verdim. Kiloma göre mucize bir rakam değil aslında... Bir de bu haftanın uzun bir aradan sonra pür dikkat rejim yaptığım ilk hafta olduğunu söylemek isterim. Bu yüzden de rakamın yüksek olduğunu düşünüyorum.

Gelelim neler yaptığıma... Hayvansal gıdaları tüketmemeye çalışıyorum, özel bir rejim listesi değil, kişisel tercihler nedeniyle... Haftanın her günü spor yaptım. Ya step çektim ya yürüdüm. Step çekmem 1 saat, yürümem 2 saat sürüyordu. HİÇ kaçamak yapmadım. Aburcubur tadımlık olsa bile yemedim. Motivasyonum da çok yüksekti, kendimden şüphe etmeden yapabileceğime inandım. Psikolojinin etkisi bence büyük.

Bir de kalori saymaya başladım. Bunun önemini hepimiz biliyoruz ama nedense gözardı ediyoruz. Haftalık ortalamama baktığımda günlük 1100 kcal tüketip 2100 kcal harcadığımı görüyorum. Bu da yedi günde 1 yağ kilo yapıyor.

Genel olarak yediklerim bitkisel protein ağırlıklıydı. Bol bol mercimek ve nohut yedim. Günlük 3-4 dilim ekmek yedim. Yeri geldi 2 haşlanmış patates, yeri geldi bir tabak makarna... Meyve de yedim. Bol bol salata yedim, içine yağımı da koydum. Kısacası tek başına bir yiyeceğin suçlu olduğuna inanmıyorum. Ben rejim yapan çoğu kişinin sakıncalı bulduğu besinleri yiye yiye bu kiloyu verdim görüldüğü üzere...

Çoğumuz gibi hayatım boyu onlarca rejim yaptım. İlk haftam bile olsa ilk defa böyle bir sonuç aldım. Ben bunu yapabileceğime dair inancıma ve de spora yoruyorum. Bir şeyi de hatırlatmak istiyorum. Yapılan kaçamak 1 tatlı kaşığı bile olsa ikinci bir kaçamağın önünü açıyor. O yüzden hayatınızdan tamamen çıkarmayacak olsanız bile rejim sırasında kaçamağı tamamen çıkarmanızı öneririm.

Hepimize iyi kilo vermeler.

Arkadaşlar merhaba.Bu haftanin birincisi ben olmusum.Bu hafta benim kilo vermeme en cok yardimci olan sey, normalde hic sevmememe ragmen, spor yapmam oldu.Gunluk 2 saat spor yapip 11.40 km mesafe katetmeye gayret ettim hep.Belki arada aksayan olmustur.Ama hep sporuma dikkat ettim.Ayrica bu hafta diyetimi de cok sıkı yaptım.Ekmek ve seker haftanin cogunda yemedim son 1 kac gunde az biraz kacirdim ama o da cay kasigi olculeriyle cogunlukla.
Yani arkadaslar demem o ki sıkı bir spor ve diyetle gayet guzel kilolar veriyoruz, bu kilolari verirken de destek cok onemli gercekten, o yuzden buranin onemi buyuk.Arkadaslar isin sirri bu kadar iste.Ama puf noktasi pes etmemek, pes etmicez arkadaslar, bu kilolari vericez insallah

selamlarr. bu hafta ben birinci oldum.bu çok güzel bir duygu. burayaa yazmak bile insanı hırslandırıyor.
kısaca kendimi tanıtayım. 18 yaşındayım 86 ile başladıgım bu yolda 77 kilo olarak 9 kilo vermiş bulunmaktayım.
öncelikle kendimi diyet fikrine alıştırmam çok zor oldu. 3 ay boyunca yap bırak yap bırak 3 kilo verdim. 83 oldum ve bu siteye üye oldum.. kesinlikle öncelikle birlikte kilo verebileceginiz dostlarınız olmalı. ben 5. takımdayım ve dostlarım beni hiç yalnız bırakmadı.
genelde protein agırlıklı beslenen bir insanım.
örnegin
sabah meyve peynir domates salatalık 1dilim kepek ekmeği
öğle tavuk ve salata
akşam ayran ve her yemekten bir kaşık gibi..
bu liste ilede çok gzel kilolar verilebilecekken ben hollywood diyeti yaptım 2 hafta kadar. tabi bu listeyi sitede bulabilirsiniz.
gayet doyurucuydu fakat ben norml az yemeklede verdigim kiloyu verebilecegimden bıraktım gereksiz gördüm.

önerilerim
sabahları limonlu su içmeniz
her gece 1 diş sarmsak yutmanız
kesinlikle spor yapmanız.(ben leslie yapıyorum)
protein agırlıklı beslenmeniz(süt,peynir,yumurta,yogurt,tavuk,et..vs)

ve kendinize program hazırlamanız.

ben tabi birinci olunca saldım 2 gundur yemedıgım kadar yemek yedim. BUNUDA YAPMAYIN!!
emin olun üzücü oluyor.
KALIN SAĞLICAKLA

selam herkese
her nekadar buralardan ayrılsamda gönlüm hep burada..
geçen haftaki başarımın sırrını hemen paylaşayım
öncelikle karatay tarzı beslendim meyve günde bir porsiyon yedim öğünlerim arasında en az 4 saat vardı günde en az 1 saat de yürüdüm :)
protein ağırlıklı beslendim yanında çiğ kavrulmamış kuruyemişle birlikte doya doya kilo verdim çok şükür
daha ne desem bilemedim
herkese sağlıklı kilo vermeler :)

Bi ara vejeteryan takıldım.Tam bir vegandım.kahvaltıda üzüm müzüm tahıllı şeyler...sonra yakın bir arkadaşımın yüzümün kaşık kadar kaldığını söylemesi! Ardından beni yemeğe çıkarması ve yemekte iskender ! Peyniri gören fare gibi atlamışım.O gün bu gün yemek konusunda entellektüellik yapmam.insan hissettiğini yemeli felsefem beni bi süre sonra spor salonuna gitmeye zorladı. Salonda bi ben şişmandım diğerleri amerikan filmlerindekiler gibi fit kaslı mutlu insanlardı.Ara ara kahkaha atıyorlardı dambılı kaldırıken !?? Diğer gün spor salonuna gitmedim kendimi doğaya attım.
Saat sabahın altısı! Sıcak yatağından kalk,giyin ve buz gibi havada koş Allah koş. Çekilin Rocky Balboa geliyor.Akşam ringe çıkıcam.Arka fonda "eye of the tiger" çalıyor! Doğada sadece insanoğludur kendine bu denli eziyet eden. 2. gün kalkmadım sadece düşündüm ve hiçbir şey bulamayıp diyetisyene gittim. Bana bi liste verdi bakalım dedi gidişat nasıl olucak...
Uygulamaya başladım ve ara ara da evde spor yapmaya başladım.bi süre sonra eşim waw sen zayıfladın yahu demesiyle kendime bi kaç parça eşya almaya koştum ki verilen 1-2 kiloyu 10 kilo anlamıştım.Bu sefer arka fonda ne arabeksler çalıyor...batsın bu dünya,kaderimin oyunu...
Eve döndüm.
Radikal bir kararla diyetime geri döndüm ve evde düzenli spor yapmaya başladım. obsesif yanım beni her sabah çıplak tartıya çıkarttı. günlük kaç gr verdiğimi not ettim.86 kg dan 75 lere düştüğümde takıldım... Motivasyonumun dibe vurduğu bir anda burası ile tanıştım ve arkadaşlarımın sayesinde yeniden kilo vermeye başladım hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Gelelim bu haftaya, gayet basitti çünkü bayram dönüşü herkesin düşeceğini bildiğim için biraz kontrollü davranıp kurnazca kaptım 1. liği. Taktir edersiniz ki, Tekkeyi bekleyen çorbayı içer.

***Reklam İçerikli Mesaj***

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
2 hafta önce 5.takımda yerimi aldım, daha ne nedir demeden birinciliğin gelmesi beni çok mutlu ve çok motive etti. Benim şansım zaten çok disiplinli ve hırslı bir takımda olmam, bende burada kaptırdım kendimi galiba. Aslında hepimiz biliyoruz, kilo vermek için neyin gerekli olduğunu ama gel gelelim uygulamaya işte orada olanlar oluyor, herşey herzaman yolunda gitmiyor maalesef.
İki yaşında oğlum var, doğumdan kalma kiloları halen veremedim, kendimi disipline etmek gerekti, biraz araştırdım, bir yemek firmasıyla anlaştım, günlük 1100 kalorilik paketler alıyorum, hergün sabah tüm günün yemeğini 5 öğün olarak teslim ediyorlar, ne yiycem ne kadar yiycem kim yapıcak neyi ne kadar koyucam derdim olmadan bir çözüm buldum, ilk iki hafta vücut ancak kendine geldi, kabızlık sorunum devam etti, ama geçen hafta kabızlık sorunumun çözülmesiyle 64,500'den 62,700'e düştüm, işte bu da bana birinciliği getirdi,
tam hız devam hedefim olan 57 kiloya biran önce ulaşmak istiyorum, tüm takım arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ediyorum
sevgiler

Merhaba..yemek firması hakkında bilgi verebilir misiniz_? ismi nedir? ne kadara anlaştınız vs...

Teşekkürler...

Bu Haftanin birincisi olarak buraya yazmak cok hos.
Arkadaslar öncelikle yaptigim seyler pek saglikli bir yeme sekli degildi.zaten kus yemi gibi yiyordum.daha Sonra 14. takimdan bir arkadasla lahanaya basladim iki Gun o iskenceye katlandiktan Sonra carsamba gunu sebze ve yogurt gunu yaptim sebebsiz yere.gunlerden persembe ve ben oruclu gecirdim.aksamina yogurt ekmek yedim.benim vucudum uzun suredir diyetten uzakti.takimima yeni gelmistim, Cokta beylik laflari Eder olmustum.takim arkadaslarimin karsisina kilo alarak yada kilo vermeden gelemezdim.birazda hizli bir girise ihtiyacim vardi.verilen kilo dgildi zaten buyuk bolümü suydu.ama sonuc beni motive etmeye yetti.
Iste boyle benim hikayem

Bu hafta birinci olmuşum :) tabiki canim grup yoneticilerimin ve arkadaşlarımın sayesinde :) cok guzel morel verip motive ediyolar :)hepsine çok teşekkür ederim. Oncelikle benim gunluk yasantimda ekmek ve şekeri çok tüketen biriydim cok severek yiyordum bi kucuk bardak caya 8küp seker atan biriydim düşünün artık , ilk olarak onlari hayatimdam cikardim. Az kalorili yedim ve irademe sahip çıktım asla ve asla taviz vermedim. Zaten 80lerde oldugum için 4. 4 kilo vermem beni şaşırtmadı cunku cok fedakarlıklar yaptım çok az yedim ve cok aç gezdim. Şeyda coşkunun dediği gibi ;ağzına hakim olamayan hiçbir yerine hakim olamaz. Bu söz beni çok etkiledi mesala neden manken gibi olmayalim ya olalim arkadaşlar olalım. türk kadınları kilolu dedirtmeyelim bence.benden bu kadar insallah haftaya bi daha birinci olabilirim :)

öncelikle çok mutlu oldum 1. olduğum için beni çok motive etti 4 yıldır gr veremiyordumvermekte istemiyordum
2. takıma üye oldum biraz zorlandım başlarda ama takıma karşı olan sorumluluk hissi bana güç verdi 2. takım arkadaşlarıma teşekkür ediyoruuum
geçen hafta ne yediğime gelince
kızımın rahatsızlığından dolayı sürekli hastanedeydik ;moral bozukluğu ;uykusuzluk pek bişey yiyemedim
Allah herkeze sağlıklı ve mutlu kilo vermeyi nasip etsin

Merhaba..
Aslında çok kırgınım, yazmama kararımı engelleyen, beni daha iyi yapan püskütüme teşekkür etmek istiyorum..
Püskütüm çok teşekkür ederim, kaç gündür beni dinlediğin, bana zaman ayırdığın ve kendimi daha iyi hissettirdiğin için..
Cidden senin gibi kaliteli insanlara ihtiyacımız var her alanda..

Benim bu haftaki kilo vermek isteme hırsım daha önceki kırgınlığımdan kaynaklandı aslında..Başarısız olmakla suçlanınca çok incindim her ne kadar kendimi savunurken çok dokundurmasamda bende ciddi anlamda kötü bir etki oluşturdu özellikle o aralar takımımda paylaştığım bir sorunu okuyup dillendirerek yapılması daha acı oldu.. Hepimiz değişik şekillerde yaşıyoruz sıkıntıları, kendimize bulaştırmadan ayakta kalabilmekse başarmaktır bana göre.. Buraya ilk geldiğim dönemlerde çok güzel kilolar verdim dereceler aldım bilenler bilir.. Dedim akrep neden özüne dönmüyorsun, yapabilirsin, yapabileceğimi önce kendime ispatlamak istedim..
Daha önce ilk 3 gün günü ancak zar zor uygulayabildiğim ve onda bile 3 kiloya yakın verdiğim diyet listem geldi aklıma.. O zamanlar Rus bir arkadaşım vardı, şimdi hala varda ayrı şehirlerdeyiz artık.. İşyerime sık sık ziyarete gelirdi canım benim o da ikinci hamileliği sonucu aldığı kiloları vermek adına ülkesinde gittiği diyetisyenden liste almış.. Bana mantklı gelmişti o zamanlar ama uygulama cidden acaip irade istiyor..Özellikle ilk 2. gün sonrası ama kilo tıkır tıkır gidiyor..

.....veee diyet listem arkadaşlar :

1.GÜN: 1 LİTRE SÜT
2. GÜN: 1 LİTRE GAZOZ(ruslar sodaya şekersiz gazoz diyorlarmış ve orda 1 litrelik şişelerde satılırmış.liste rusçadan çevrilme olunca bu şekilde yazılmış..)+200 GR TUZSUZ PEYNİR.
3. GÜN: 200 GR PEYNİR+800 GR ŞEKERSİZ MEYVE SUYU
4. GÜN: 200 GR KAYNATILMIŞ ET+800 GR ŞEKERSİZ MEYVE SUYU
5. GÜN: 1 KİLO ELMA
6. GÜN: 1 LİTRE KEFİR yada YAĞSIZ LIGHT YOĞURT
7. GÜN: 1 LİTRE SÜT

NOT: 6-7 kilo verildiğinde tekrarı 1 ay sonra yapılabilir.5 kilo verilirse eğer tekrarı 1 hafta sonra yapılabilir..
Rusyanın tanınmış diyetisyeniymiş bunu yazan ve Rusyada ünlüleri zayıflatıyormuş.

Buna ek olarakda günde 1 saat tempolu yürüyüş, 1 saatda evde spor yaptım.. 1 gün plates, diğer günlerse tae-bo..
Platesin tüm aksesuarlarını aldım ama tempolu olmaması, hep yatıyor olmak ve özellikle ebrunun çok konuşması sıkıyor beni yahu o yüzden tae-bo da asılı kaldım...

Bu haftaki 1.lik hikayem bu kadar akadaşlar... Uygulamak isteyen arkadaşlar, takıldığınız sorular varsa beklerim 2. takıma.. Her zaman yardıma hazırım...
Her ne kadar verdiğim kiloya sevinemesemde?!, istediğim kıyafeti giymek harika bişii.. Bi kaç hafta sonra tekrar yapmayı düşünüyorum bakalım.. Tabii spor da çok önemli... Daha güzel görünüyor vücut çizgilerimiz..

Herkese zayıflama yolunda başarılar diliyorum arkadaşlar.
Burda uzun süredir bir aradayız, sürç-i lisan ettiysem affola, istemeden yük oldu isem helal eyleyin hakkınızı...

Son olarak yine yeniden Püskütüm çok teşekkür ediyorum iyiki varsın iyiki burdasın

Bu hafta bırıncı olan bendım, ala.
Yuksek yuzdenın sebebı; kılo veren bendım ve kılom fazla.
Hızla kilo verebıldıgım gıbı hızla da alabılıyorum.. aman ne guzel
Bu hafta yaptıgım tek degısıklık, hersabah severek tepesınde fısfıss kayıkcı yaptıgım kuregı "ılla da 100dk" cekmemdı.
Bu kılolar, taze dogum kıloları...nasıl hızla geldıyseler hızla da gıdecekler.
Antrenorum...evet yuzduruyorum.
Bu sebeple hızla yakıyorum.. daha cok yeme hakkım var
2kg cıpura yıyorumm nedır yanıııııı -servey -

he sunu da yazmadan gecersem ayıp olur.
1.5senedır un ve seker tuketmıyorum.
Hepımıze basarılar...

*korkunuzu anlıyorum ama korkmayın. emzırdıgım ıcın frenleyecegım

Merhaba arkadaşlar
Bu hafta birinci olmuşuz.Samimiyetle söylüyorum benim bireyselde birinci olmam pek birşey ifade etmiyor.
7.takım bu birincilik sizlere aittir.

Kilo verme sırrımada gelince 4 senedir diyet yapıyorum, bozuyorum,veriyorum sonra sıkılıyorum ve hoppp 3-5 fazlayla başa dönüyorum.bu kez çok fazla azmettim hırslandım.çünkü dersini alması gereken çok fazla konuşan insanlara gününü göstermem gerekirdi ki başardımda.(2 aydan kısa sürede toplam 9,4 kg verdim)

çok fazla sağlıklı beslendim diyemem ancak kaçamaklardan aşırılıktan hep kaçındım.gece yemelerim vardı onları tamamen bıraktım(en önemliside buydu zaten) ancak bu kez arkadaşlarım sayesinde bıkmadım çünkü düştüğün anda ayağa kaldırabilecek insanlardı.

yemeğinizi azaltın. bol su için. akşam 7 den sonra yemek yemeyim. tüm abur cuburlardan kaçının. çok içiniz ezilirse eğer beyaz leblebiyi kurtarıcınız olarak görün arada bir pirinç lapası yapın(mesela haftada bir) çünkü pirinç lapası çok iyi bir ödem attırıcıdır.Benim sırrım bu arkadaşlar umarım herşey gönlünüzce olur sağlıkla kurtulursunuz kilolarınızdan

7.takımın güzelleri hepinize tek tek minnettarım ve teşekkür ediyorum.hepiniz paha biçilemez değerde insanlarsınız

Tekrar yeniden merhabaa..
Bol bol yazacagim buraya bu gidisle...
Bu hafta daha onceki haftalarima farkla yaptigim tek sey; 82.8kg iken ille de 70leri gorme istegimdi. Olmadi... 80de kaldik..olsun.
Benim olayim spor arkadaslar.
Sporsuz olur mu? Tartida eksileri gormekse niyetiniz evet. Ama bingil bingil olabilirim..sorun yok. Yeniden kilo aldigimda gardim daha dusuk olabilir....sorun yok. Giydigim hicbisey yakismaya da bilir(heheh ille vuracagim ya..o bamteli ille de tingirdatilacak) .. sorun yok da diyorsaniz.
Birinciligim tamamen sizin basariniz. Hafiften saldik...bi dusuk seyrettik sanki.
Verdigim kilo fazla degildi. Daha once %4-5lerin goruldugu bu platformda.
"Aman ne ukela..." diyesim geldi kendime. Meslegime verin.
Hepinize basarilar...
Hergun tarcini unutmayin.
Arkadas ille de 1saat olmak zorunda degil... 10dakika da biseyler yapar. Kalkin...
Diger faktorler
*emziriyorum
*verdiklerim taze kilolar
*un seker tuketmedim...bu alinan kilolarda da seker un etkisi yok. (O sebep enerjim tavan)

yaptigim sporlar: min40max100dk kurek, max 2km yuzuyorum, eliptik arkadasla yeni tanistik 1saate kadar eliptik, 20-60dk spinning, bazen powerplank.
Hepsi hergun degil.. degise degise

PS: gecikme icin hepinIden ozurdilerim.. fiber net askina evdeki bulgurdan da olmustuk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…