Bir şey olur mu acil !!

Peki bu başkası adına kredi çekilme mevzusu nasıl olabilmiş ki o zaman ?
Kredi kartı bilgileri kopyalanıyor - hesaba erişim sağlaniyor. Örneğin siz alışveriş yaparken şifre giriyorsunuz kredi kartınız için - sistem onu kaydediyo belleğe. Kimlik no ile ilgili bir durum değil. Kredi kartı güvenliği ile ilgili

Kimlik bilgisini ön ve arka yüz fotokopi şeklinde babam atmış çok önce internet saglayicisina sanirim.Ben de tesadüfen denk geldim baska bir şeyi ararken tıkladım ekranda açıldı
Ondan bir şey olmaz herhalde. Bu arada bir arkadaşım bana şöyle bir mesaj attı: " dolandırıcılardan kurtulmak için 4060 a kimlik numaranı yazıp boşluk bırak ABONE yazıp gönder" Ben yapmadım ama bir araştırın isterseniz, adınıza dava açılırsa, veya kimlik bilgilerinizle adınıza bir işlem yapılırsa (şirket kurma vb gibi) size mesaj geliyormuş.

Adına kredi çekilebilmesi icin yukarida diğer üyelerin belirttiği bilgilerin de olması gerekmez mi ayrıca
Yavrum arkadaş yana yakıla para arıyor yalan borcum mu var? Bizde bugün tüm hesaplarımızı kontrol ettik üzerine bu konu gelince cevap yazdım illa olacak sizinde başınıza gelecek diye bir eşy yok. Oda bankasına girmiş ordan şifre kopyalamışlar demek ki adına kredi çekmişler.

Adına şirket kurma vs. bir şey olmaz umarım ya off.

Naçizane önerim - internet alisverislerinde güvendiğiniz marka ve uygulamaları kullanın - şifre girerken - bu şifreyi hatırla - opsiyonunu seçmeyin. Şifrenizi heryere kaydetmeyin ( email mesela).

Yok anladim ben sizi sadece kendi başıma gelebilir mi onu anlamaya çalışıyorum ama sağolsun L ladylady yazdıktan sonra icim çok rahatladı, bir şey olmaz herhâlde.Hele üzerine şirket açma vs. hiç düşünemiyorum bile.

Şirket açma konusunda da - tc kimlik bilgileri kullanılır evet ancak yine şahsın rızası ve bilgisi dahilinde olmak zorunda. Velev ki şirket kuruldu ve borç yapıldı şirket adına. Babanıza haciz memuru geldi dedi ki TC sana ait - şirketin var bu TC nosu ile - borcunu öde.

Babaniz bir yere imza mı attı? Şirket kurulması için gerekli işlemler için sistemden onay mı verdi ? Şifre ile girdi de OK ye mi bastı ? Bunların hiç biri yok - şirketi kendi kurduğu nasıl kanitlanacak ? Şirket kurmak vs bunlar hep şifre bilgisi , para olan hesap bilgisiyle oluşturuluyor - parasız hiçbisi yapamiyorsunuz.

TC ye bağlı para hesabı / kredi kartı hesabı olabilir ancak - onu da kapatın eğer çok takıldıysa kafanıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…