Bir şey olur mu acil !!

Vpni kapatmayı unuttum ve İnternette unutup gezinmeye devam ettim ve chromeda babamın kredi kartıyla işlem yaptım.Sizce bir sorun oluşturur mu ? Kişisel bilgilerin sıkıntıya düşeceğini bilmiyordum.Kimlik fotoğrafı vs de atmıştım.
İnternette hiç bir alisveris için kimlik fotosu paylaşılmaz. Her şey olabilir.

Kimlik bilgisi ile tek başına bir işlem yapılamaz. Her zaman şifre / onay istenir. Kimlikte herhangi gizli bir bilgi vs yok ki. TC no var o da zaten parasal işlemlerde şifresiz hiçbir ise yaramaz.
Ben internette kaç kere pdf oluşturdum kimlik kartımı pasaportumu 😅 yani hiç birseye denk gelmedim açıkçası. Dediğim gibi kimlik veya pasaport no parasal dolandiricilik işlemlerinde tek başına bir ise yaramaz. Babanızi da uyarın - herhangi biri ile şifre bilgisi vs paylaşmasin

Bir sorun olmaz 15 senedir aktif bilgisayar kullanıyorum ve opera da otomatik vpn açık oluyo. Hiç kredi kartı bilgilerim calinmadi. Ama siz korkuyorsanız babanızın kredi kartını İnternete alışverişe kapatın. Uygulamaya göre de fark edebilir.
Opera değil guvenilirliği bilinmeyen telefon uygulaması.Opera olsa ben de sorun olacağını düşünmezdim sanırım

Alışveriş için değil. Babam daha önce internwt saglayicisiyla paylaşmiş
Anladım. Ben alışveriş yaparken gönderdiniz sandım. Geçmiş olsun. İnşallah bir şey olmaz. Siz arkadaşların dediği gibi babanızi uyarın kimseyle bilgisini paylasmasin herhangi bir mesaja cevap vermesin.

Hayır android.Benim sıkıntım kredi kartından ziyade kimlik bilgileri.Kredi karti bana ait çünkü olan bana olur
Tamam yani siz zaten daha önceden atılmış görüntüyü tekrar görüntülediniz. Bu şekildeyse sorun olmaz ki direk vpn açıkken kart banka işlemleri yapanlara uyarısa bulunuyorlardı. Androidte aynı uyarıları vermedi mi zaten işlem yapmaya engel oluyo telefon

Şöyle düşünün - bilgisayarda e devlet , tapu, sicil uygumalarina vs girerken her zaman TC istiyor sistem değil mi? TC bu kadar gizliliği önemli olsaydı sorulmazdi uygulamalarda.
Tek basina TC yi bilmeleri birsey ifade etmez. Babanizin kimlik fotokopisi ile bankaya biri gitse - bankadaki görevli orjinalini sormak zorunda. Ayrıca giden şahıs babanızın ikizi olmadığı sürece resimleri uyuşmaz 😁

Vpni kapatmayı unuttum ve İnternette unutup gezinmeye devam ettim ve chromeda babamın kredi kartıyla işlem yaptım.Sizce bir sorun oluşturur mu ? Kişisel bilgilerin sıkıntıya düşeceğini bilmiyordum.Kimlik fotoğrafı vs de atmıştım.
Kişisel bilgilerini boşver benim bugğn bir arkadaşım adına kredi çekildiğini öğrendi 250bin faiziyle 400 küsür yapıyor. Savcılık bir sürü dosya olduğunu söylemiş. Hemen tüm şifreleri değiştir. Vnp de sil

Tamam yani siz zaten daha önceden atılmış görüntüyü tekrar görüntülediniz. Bu şekildeyse sorun olmaz ki direk vpn açıkken kart banka işlemleri yapanlara uyarısa bulunuyorlardı. Androidte aynı uyarıları vermedi mi zaten işlem yapmaya engel oluyo telefon
Vermedi uyarı falan :KK43: Ben kendi kredi kartımdan işlem yaptım babamın kimlik karti fotoğrafı da açıldı o kadar

Şöyle düşünün - bilgisayarda e devlet , tapu, sicil uygumalarina vs girerken her zaman TC istiyor sistem değil mi? TC bu kadar gizliliği önemli olsaydı sorulmazdi uygulamalarda.
Tek basina TC yi bilmeleri birsey ifade etmez. Babanizin kimlik fotokopisi ile bankaya biri gitse - bankadaki görevli orjinalini sormak zorunda. Ayrıca giden şahıs babanızın ikizi olmadığı sürece resimleri uyuşmaz 😁
Ay çok teşekkür ederim gerçekten .Ön ve arka yüz fotokopisi olması da mı bir şey ifade etmez?

Ay çok teşekkür ederim gerçekten .Ön ve arka yüz fotokopisi olması da mı bir şey ifade etmez?
😁 yarın elinizde babanızın kimlik fotokopisi ile ( ön ve arka yüz ikisi de olan) bankaya gidin - babam adına hesap açıcam deyin bakalım. Parasal işlemlerde kişi dışında yalnızca vekil atadığı kişi işlem yapabilir ( kimlik kartı hususu için konuşuyorum).

Kişisel bilgilerini boşver benim bugğn bir arkadaşım adına kredi çekildiğini öğrendi 250bin faiziyle 400 küsür yapıyor. Savcılık bir sürü dosya olduğunu söylemiş. Hemen tüm şifreleri değiştir. Vnp de sil
Adına kredi çekilebilmesi icin yukarida diğer üyelerin belirttiği bilgilerin de olması gerekmez mi ayrıca

😁 yarın elinizde babanızın kimlik fotokopisi ile ( ön ve arka yüz ikisi de olan) bankaya gidin - babam adına hesap açıcam deyin bakalım. Parasal işlemlerde kişi dışında yalnızca vekil atadığı kişi işlem yapabilir ( kimlik kartı hususu için konuşuyorum).
Peki bu başkası adına kredi çekilme mevzusu nasıl olabilmiş ki o zaman ?

X