Bir komşu meselesi de benden

Ben kimsenin evinde 21.30 tan sonra misafir olarak kalmam hele ki çocuklarım varsa,ben miyim tuhaf insanlar mi rahat bilemedim
Keşke bizimkiler de kalmasa eltimin 4 çocuğu görümcem in 4 çocuğu var geldiklerinde ben rahatsız oluyorum komşuyu düşünemiyorum
Birde beraber gelmek istemeleri de cabası..

Bende geç saate kalmam bir yerde kv ye gidince eltim erken daha gitme diyor çocuğun uykusu var diyip çıkıyorum ama bazen eşimi beklerken geçe kalıyoruz malesef..
Kendi anneme bile giderim en geç 22.00 da evde oluyorum..

Of aynen bizdeki gibi.Bu eve geçen yıl taşındım çocuk 4 aylıktı tektim TV kapalıydı.ustte gece yarılarına kadar sohbet ediyorlardı gayet normal ses tonuyla ama ben net duyuyordum.ses yapıyorsunuz denecek durun da yoktu çünkü normal ses tonuydu

Yahu benim çocuğumun sesinden gece vakti komşum rahatsız olsa bende sabahına kapısına giderdim ama özür dilemek için.neyin kafasını yaşıyor bu insanlar aklım almıyor..çocuk dediğin gece o saatte uyur.o saatte ne kimsenin çocuğunun sesini dinlerim nede kimseyi rahatsız ederim..keşke herkes haddini bilse..

O zaman siz de çocuğunuza sahip çıkın bağırarak şarkı söylemesin .Bizler de sizin gibileri anlamıyoruz mesela ;Hersey sizin istediğiniz gibi olmaz .Begenmiyorsanjz müstakil eve çıkarsınız olur biter
Bende sizleri anlamıyorum kadın geç bi saatte demiyor öğlen ya da makul saatte babası çocuğuna şarkı söylüyormuş. Elma ile armudu karıştırmayın. Apartmanda oturuyor diye bütün insanlar gece gündüz atlasın zıplasın. Atlayan zıplayan madem müstakilde otursun dimi. Saat 11 den sonra rahatsız edıcı şekilde gürültü yapılmaz suç bunu bilin istedim

İnanın benimde esimin tarafı gelince bende bir saniye oturmuyorum en uyuz olduğum nokta bir yer kalmıyor yatak odama giriyorlar
çoluk çocuk ma aile geçen ramazan yemeğe geldiler davet etmiştik ben teklif etmedigim halde eltim gorumcem sahuru da yapıp öyle gitmeyi planlıyorlardi her birinde 4 çocuk taş olsa çatlar..

Boşver bende hep komşularını idare ettim alt komşumun altı polis gönderirdi ben bı kere ses etmedim hiç. Taşındık iki ay oldu olacak üst komsumda saat 3 4 kadar koşma zıplama kapı carpma sesleri yine dayandım ama gece korkumdan dolayı bide hamilelik baş ağrısı bir gün gözüm tutmuş yukarıda sanırsın cinayet işleniyor kapılar ziplamalr yerimden fırladım hatta o zaman biraz kanamam bile oldu viled a sapıyla yeter yeter diye diye vurdum ses kesildi ama yine aynı çocuk diyip susuyorum ama bazen cidden insan yaşamıyor gibi davraniyor aileler küçük bebek olsa anlicam

Aynı durumdayız gittiklerinde artık anneme o kadar acıyorum ki kalkıp ıkı katı temizliyorum. Annemde bir şey diyemiyor kuzarıyor direk anlıyorum. Dese ananem direk torun sana gelmiş yüzünü asmışsın bu kadar takıntılı olma diye üzüp duruyorlar koca kadını. Takıntı dedıklerı bılgısayar, laptop, tv ,buzdolabı kırmak tabi eş paralı nasıl olsa umurlarında değil babam köpek gibi boşa çalışıyor Sizde yatak odanızı kilitleyin kırılcak şeylerıde içeri koyun laf ederlersede umurunuzda olmasın

Saygı çok önemli.

Ben devamlı yaşıyorum bu durumu, 3 yıldır her gece. Haklısınız ama inanin anlamiyorlar siz uyarınca bide üste çıkar böyleleri. Siz ailenizle birliktemi yaşıyorsunuz? Eger coronadan dolayı geçici bir süreyse birşey söylemeyin canınızı sıkmayın boşuna zaten arada geliyorlarmis. Ama devamlı kalıyorsanız yöneticiyle konuşun. Ilgili bir yoneticiyse belki sorun çözülebilir

Ayy denemedim mi sanıyorsunuz çocuk uyudu koyalım yastık lazım verirmisin dakika başı bir şey istiyorlar en son pes edip açıyorum aynı şekilde çocuk odasını da perişan ediyorlar bir kere kilitledim hepsi surat astı takmadım ama her seferinde birsey istemelerinden yetisemeyip tekrar açıyorum..
Hani yer yok diyecem ama oturma odasini çocuklara bırakıyorum büyükleri salona alıyorum ama aynı değişen birsey yok..

Ben konu sahibine hak verdim. Ben yurtdisinda yasiyorum. Burdakiler de cocuk 10 dan sonra hic ses gelmiyor komsulardan. Insan cocuguna ögretmesi gerekiyor birlikte yasanildigini ses yapmamalari gerekildigini, gece yarisi cocuklarin uyanik olmalari da ayri bir olay zaten. Bence gece yarisi ses konusunda idare olmaz. Insanlarin evinde huzurla uyumak haklari.

Sonra biz kadınlar misafir sevmiyor oluyoruz

Sürekli olmayan bi gürültüyse biraz anlayışlı olabilirdiniz diye düşünüyorum. Ben üst kat gürültüsü yüzünden ev değiştirdim. şuan ki komşum yaşlı karı,kocalar torunları geliyor, mesela yarım saat önce koşturuyorlardı ama devamlı bir durum olmadığı için sabır gösterdim. He tabi bütünüyle haksızsınız demiyorum biri benim tavanıma vursa utanırdım, sizinki pişkinlik yapmış. bide Allah rıza için çocuklar evde enerji atamıyor hede hüdesini geçiniz. Evim İstanbul da trafiğe kapalı bi meydanda, bugün 13 yaş altı için sokağa çıkma yasağı kalkmışken görmeniz lazımdı. maskesizler,ağlayıp yerlerde sürünenler,kol kola girmiş minik kızlar, anaları butikten kıyafet seçerken her tarafı elleyerek oyun oynayanlarla doluydu sosyal mesafe hak getire yani milletin sorumsuzca doğurup ilgilenmediklerinin gürültüsünü neden ben çekeyim? Bilhassa akşam vakti çocuk koşturması tolere edilmez(ara sıra hariç)

Annemde bu konudan muzdarip.
Eşim anneme kalmaya beni bırakıyor arada geliyor eşim o seslere tahammül edemiyorum diyo.
Çünkü üst katta ki aman Allahım çocuklarına durda demez, ilgilenmez, sigara telefon elinde...
Geçen annemle konuşuyoruz.
Kadın artık illallah etti.

İnanın benimde evimde bebeğim var, alt komşununda gece ne onlar ne biz ses çıkarmıyoruz, o da bebeginle ilgilenir uyutur vs vs. Komşular sadece arada ağlama sesi duyar.

Alt katımda üç çocuklu bir aile üstümde üç çocuklu bir aile oturuyor. Gece gündüz gürültülerini çektim çocuk bunlar dedim. Şimdi benim de 2 yaşında bir oğlum var altı çocuğa bedel. Allah razı olsun ikisinden de ufacık bir sitem duymadım. Biraz hoşgörü inanın herşeyi kolaylaştırır. Sürekli komşu şikayete gelecek mi yada bastonla vuracak mı tedirginliğiyle yaşamaya mecbur bırakmayın insanları söz konusu çocuk olunca

kimse yogurdum eksi demez.. tabiki savunacak torunlari. siz onalrin ustunde olsaydiniz biz yasliyiz diye elli kere kapiya gelirlerdi. siz anlayis gosterebildiginiz kadar gostermissiniz.. biraz da onlar dur diyecek cocuklara.. ne olursa olsun o saatte o kadar kosmasina izin verilmez o cocuklar icin de uyku saati ayrica.. okul yok diye biyolojik olarak vucutlari uykuya ihtiyaci yok mu oluyor..

Virüs zamanı dede,nine ziyareti yapıyorlar önce bu hata. Gece 11,12 de çocuk da olsa büyük de olsa ses yapmayacak. Bu anne, babanın disiplinsizliğidir. Arada oluyor diye camları titretecek sese kimse tahammül etmez. Ben de olsam gider söylerdim ne yapmaya çalışıyorsunuz bu saatte diye. Üstelik bebek var alt katta, yani üst kat hanesinde aklı başında birinin bunu da düşünmesi gerekirdi. Empati, iletişim karşılıklı olursa güzel , tek taraflı anlayış göstermenin sonu yok maalesef. Bence çok haklısınız

Çocuğunuza şunu söyleceğinize oturmayıverin.

Ben o kalabalığı görüp çocuğumu çıkarmadım anne herkes disarda ama dedi oğlum çok kalabalık çıkmamız doğru değil dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…