Bir komşu meselesi de benden

Ne kadar taraflıyız ya..
Komşum beni uyardı diye konu açılınca, konu sahibi linç yiyor.
Komşuyu ben uyardım diye konu açılınca da konu sahibi linç yiyor.

Konuya gelirsem, gece yarısı çok makul bir saat değil. Ha çocuk hasta olur, ha çocuk laftan anlamayacak bebek olur tabiki konu değişir. Ama 10 yaşındaki çocuğa da otur deyince anlar. Bi de çocuklar evde pandemi var idare edin denmiş de, o çocuk bu çocuk değil arkadaşlar. Bakın pek pandemide değil demekki anneanne ziyaretine geldiklerine göre. :)
Şunu söylemeden de geçemeyeceğim, müstakil evde otur falan denmiş, apartmanda yaşamayı bilmeyen gitmeli, yaşamayı bilmeyenden rahatsız olan değil.

maalesef komşuluk böyle bir şey.. ben de üstteki komşum için çok direndim. sabahın 7sinde haftasonu belki daha erken. cocukları hep yere bir seyler vuruyyordu. ben de bekliyordum diyordum ki tamam anne babası sımdı uyanır alır elınden. cunku asagıya bu kadar ses gelıyorsa onlarada gidiyordur. ama yok almıyorlardı. bekliyorum 2 saat yine aynı. en sonunda söyledik apartman görevlisiyle kesildi biraz. he şimdi ben hamileyim cocugum nasıl olacak bilmiyorum ama ben zaten cok rahat bir insan degilim birine rahatsızık verecegım diye korkan biriyim. üstelik benim altımdaki batmanlı evde aşıret seklinde yaşayan kendi aralarında absurt kavgalar yapan (onlarında sesleri hep geliyor) laftan anlamayan biri. bakalım o bana nasıl davranacak. Allah kolaylık versin diyorum..

Evet hata etmişsiniz, valla ben üst komşuma vurmaya utanırım. Ayrıca çocuklar 2 aydır dışarıya çıkamıyor, biraz anlayış...

Kırk yılda bir komşusunu idare etmeyen, sizin gibi olanlara gecekonduda oturun o zaman diyoruz.

Bakın yarası olan gocunur, uyarı alan bir komşusunuz belli ki.

Siz çocuklarını zapt edemeyip ve hatta aman idare etsinler diyerek buna gerek dahi duymayan kesim asıl apartmanda değil müstakil evlerde yaşamalısınız.

Sabahın 7sinde komşunun çocuğunun koşma sesine benden önce korkarak uyanan yine onlar evde olduğunda öğle uykusu uyuyamayan, gece uykusuna yattığında onların çocuğunun bağırıp tepinmelerine korkarak uyanan bir kızım var. Konu sahibini çok iyi anlıyorum.

“Kırk yılda bir” diyorsunuz da gelen de adabıyla gelsin o zaman, gecenin 12buçuğunda yapılan gürültüyü hiç kimsenin çekme zorunluluğu yok. Apartmanda yaşamak gerektiğinde torun torbayı da uyarmayı gerektirir.

Virüsü de biz salmadık ortaya, çocuklar 2 şudur dışarı çıkamıyorsa bu bizim suçumuz değil. Ayrıca, üst komşunun torunları “gelmiş” bakın çıkmışlar işte dışarıya :)

10 yaşında bu ki çocuklar gece gece komşuları uyandıracak gürültü yapmamalari evet haklısınız. Ama tavana vurmak da olmamış bence. Hem sürekli de kalmıyor.

Annem babam bana gelmedi,zaten beraber yaşıyoruz bir yıldır.yukarilarda da belirttiğim gibi sarhoş biri oluyor evde arada,muhatap olmak istemiyorum.bu işin yolu yordamı çocuğu vaktinde yatırmak ya da ses yapma komşular rahatsız olur diye uyarmaktir

Evde uyumakta zorlanıp korkarak sıçrayan bebeğim olmasaydı ben de rahatsız olmazdım.sehir şehir gezdigim için çok da ev değiştim bekarken ve seslere karşı duyarsız dün şimdi durum farkli

Telefonu yok ben de.Komsulariniz çok acayipmis

Üzülmeyin, başkasına saygı duymayan insanlara hiç üzülmüyorum. Onunki çocuksa sizinki de çocuk. Altta kalmayın, siz haklısınız. Cimer,egm online şikayet merciileridir. İşe yarayıp yaramadığı şansınıza kalmış.

Son düzenleme:
Zaten sorun da prens ve prenses seklinde yetistirmemizden.

Bir önceki gece buyutmedim çocukla sabahladik, sonraki gece de büyütmesen yine sabahlayacaktik.
Cok iyi anliyorum seni insanrahatsiz oluyir ,cocuk uyumuyor bir yandan bizde bu aralar yan tarafin birsuru cocugu var inan gece 2 den sinra cocugu zor uyutuyorum yan tarafin sesindeb zaten kavgaliyiz dahada olaylar buyumesin diye kendimi zor tutuyorum ,komsuluk zor iş

ya inanın ki yargılamak için demiyoum anlamaya çalışıyorum üst katta çocuk koşunca uyanmak nedir? hani kulak tırmalayacı bir şey değil ki ya da balyoz sesi değil ki. Bu kısmı anlamıyorum. hem arasıra çekilmeyecek şey değil. Sizin de anınıza denk gelmiş demek ki. bence olan olmuş düşünüp canınızı sıkmayın.

Keşke provasını yapıp buradan ses kaydını atabilsem.Mesela şöyle bir örnek vereyim.Bir gün alt komşum üste cikti.teyze her gün temizlik mi yapıyor eşyaları oraya buraya çekip duruyor olmaz böyle dedi.halbuki yok öyle bişey.konusurkrn aklıma geldi.ev büyük olduğu için halılar her yeri ötmüyor elektrik süpürgesi ile yeri supururken sanki eşyaları oradan oraya çekiyormuş gibi ses inmiş aşağı düşünün.Hic aklımıza gelir miydi.Duvarlar o kadar ince ki demek üstten cidden balyozla vurguluyor gibi ses geliyor torunları gelince..arada olur diyorsunuz da her gelişlerinde bebekle sabahlamayi neden göze alayım.bebegim uykusu bölündüğü için gözler yumuk ağlıyor uzun sürerse uykusu kaçıyor.eetesi gün de ben uykusuzkuktan dolayı halsiz düşüyorum ve çocuğun oyun isteklerine cevap veremiyorum.Ne için bu fedakârlık? Üstteki 10 yaşındaki torun arada geliyor rahatça tepinsin diye mi ? Bebeğimin günahı ne

Çocuklar küçük olsa yanlış yapmışsınız derdim, ama çocuk on yaşında diyorsunuz, bu normal değil.

Onlar gelınce baska odada yatın ya da yattıgınız odayı soyleyın baska odada oynasınlar. Baska cozum yok cunku bu sekılde ıdare olur ramazan oldugu ıcın aılelerde yatmıyor

Sizde haklisiniz belki bebek acisindan.... Ama bide durduramayan biz anneleri dusunun hepsi eve kilitli halde tecrit altindalar bizde rahatsiz olun istemeyiz ama sabir edin sizde buyuyecek bebeginiz cocuk olacak yapacagi gurultuye engel olmayinca sizede sikayet geldiginde anlayacaksiniz bizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…