Bir komşu meselesi de benden

Sizin bebeginiz de buyudukce ayni gurultuleri yapicak.simdi anlayis gostermediginiz komsularinizla daha cok karsi karsiya geliceksiniz.
Anlayış göstereceğim kadar gösterdim fakat gecenin 00.20 sinde olmamalı koşturma atlama zıplama..durduramiyorlarsa yatacaklar cocuklar da yatar onlar yatınca çözümü onlar bulmalı.. yeğenlerim de geç yatar uyarurim kardeşimi siz geç yatoyorsujuz diye çocuklar da o saati niye bekliyor madem erken yatın diye

hic daha once sorun yasamadiginiz icin hem de komsulariniz yasli oldugu icin, bence ilk seferde yukariya cikip yuz yuze soyleyebilirdiniz, ya da telefonu varsa mesaj atabilir arayabilirdiniz.
Duvara vurmak, hani kibarca rahatsiz oldugunu soylersin yapmaya devam eder, o zaman yapilabilir.

Haksizsiniz demiyorum, ama ben olsam boyle yapardim diyorum, zira komsularimdan bugune kadar cok fayda gordum, o yuzden iliskilerimi genelde iyi tutmaya calisirim.

Daha önce hiç gürültü olmadı demedim hiç,aksine her gelişlerinde haberim oluyor dedim .konuyu açtığım gececrn önceki gece de aynısı olmuştu hatta şu an yine koşma sesleri var gitmediler

Daha önce hiç gürültü olmadı demedim hiç,aksine her gelişlerinde haberim oluyor dedim .konuyu açtığım gececrn önceki gece de aynısı olmuştu hatta şu an yine koşma sesleri var gitmediler

Ama iste daha once olmussa da siz rahatsizliginizi dile getirmemissiniz degil mi.
Ilk tepkiniz duvara vurmak oldugu icin boyle olmus olabilir diye dusundum.

Ayrica yine tekrar edeyim, ben olsam boyle yapardim, cunku ozellikle yasli olan komsularimin bana bugune kadar faydasi cok olmustur. Su an evle ilgili bir mesele var mesela, komsum avukat ayarladi, eski evimde de komsum ben tatildeyken ciceklerimi sulardi. Hos seyler bunlar, bunlari kaybetmemek icin ben daha tolereli davranmayi tercih ediyorum. Tabi ki bu demek degil ki her zaman alttan almak dogrudur.

İki defa üst komşu sesinden rahatsız oldum. Her ikisi de artık o saatlerde alışkanlık olmuştu bu olay. Birisinde telefonla açtım rica ettim, diğerinde de kapısına gittim. Gayet kibar bir dille sesten çocuğumun uykudan sıçrayarak uyandığını söyledim. Onlar da mahçup olarak özür dilediler sağolsunlar.
Başka bir örnek daha var o da sizinki gibi alttaki rahatsız olmuş süpürge açmamdan gelip insan gibi yüzüme söylemek varken dedikodu yapıyordu, kapısına gittim bir derdin varsa adamgibi yüzüme gel söyle dedim bir şey diyemedi tabi. Eğer kendime yakıştırsaydım gecenin körü,sabahın seheri süpürgeyi açardım; altlı üstü oturuyoruz;yüzyüze bakıyoruz. Ayıp ama cidden az nezaket yahu.

Geçen yıl ben de iki defa kapılarına gidip özür dilercesine rahatsızlığımi belirtmistim.,hatta onu bile geçen gelişinde doz konusu etti.obceden de kapıya gelmiştiniz olmaz böyle idare edin denisti.gayet nezaketli davranıyorum içiniz rahat olsun

tabiki siz haklısınız, burdaki haksızsınız diyenleride hayretler icersinde okuyorum.. o saatte gürültü yapılmaz.. cocuklara aşılamak lazım bazı şeyleri.. 2.5 yasında kızım var, daha anlamazken ki yürümüyordu bile belli bir saaten sonra gürültülü oyuncaklarini kaldırıyorumdum, sürekli anlattim, hava karardı artık cok gürültü yapamayız diye.. simdi de öyĺeyiz ne ben ne babası 9 dan sonra asirı gürültü yapmasına izin vermeyiz.. kendi de diyor , aksam oldu dimi anne, komsular rahatsiz olur, bebek korkar diye.. asagida bebek var bizde de.. sanılanın aksine cocuklar sürekli anlatınca cok güzel anlıyor.. siz de öyle yapın, istikrarli ve tutarli olmak lazim.. asıl böyle gürültü yapanlar gitsin otursun müstakil evde, doya doya tepinip bagirsinlar..

Ne güzel keşke herkes böyle duyarlı olsa.Benim alt komşum gündüz vakti ben işteyken üstte gürültü var diye üste çıkmış.oglum yürüme arabasını itiyordu o ses yapmıstir diye evden cikardik.evde terlikle gezmeyi bıraktım aman alta ses iner diye..yani bir sürü şeye dikkat ediyoruz gece gündüz,aşağı komşu hep aklımizda.Gece yarısı zıplamak koşmak çok normalmiş gibi yazmış bazıları,bana hiç normal gelmiyor

gündüz okadar dikkat etmiyorum valla, dans ediyoruz kızımla, arabasini da sürüyorum, sizin alt komsu da bir tuhaf.. cocuk bu elbette azicik ses cikar put gibi oturamaz ama gece yarisi olmaz bu isler.. hic kendinizi acaba yanlis mi yaptim diye düsünmeyin.. ki kadinin torunuymus uyarsalar güzelce söyleseler bir taraflari eksilmez..

bu olumsuz cevap yazanlar gecekonduda oturuyor heralde.. benim de üstümde oturan bir komşum var. oğlu resmen canavar giibi o kadar yaramazki binanın içinde ağlarayarak bağırarak aşağı in çık yapıyor alt katımızda da babaannesi oturuyor çünkü. bazen alt katta hep birlikte toplanıp çocukları üst kata gönderiyolar virüsten önce özellikle her cuma yaparlardı. üstte çocuklar pat küt koştura koştura oynarlardı. biz buraya ilk taşındığımızda ben üstümdeki kadına örtü vs silkeleyeceğimiz zaman nerden silkeleyebiliriz diye sorduğumda bana çocuk odasından silkelendiğini söyledi lakin taşındığımızdan beri yatak odası ve salondan sürekli çarşaf silkeliyor her sabah ve balkonlar açık.. sabah orda kahvaltı ederken bile silkeliyor. silkelemeden önce hiç bakmıyor. kimse kimsenin kılını pisliğini çekmek zorunda değil. asıl bu insanlar apartmanda yaşamasını bilmiyorlar. o yüzden haklısınız yani...

Toplu yaşamayı bilmeyenler,kural tanımayanlar cidden müstakil evde yasamalilar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…