Alt komşu şikayet edilebilir mi ?

Sizin “melek yavrum koşuyor” olarak gördüğünüz olay alt komşu için “tepemde fil tepiniyor, hiç mi dur demiyorlar bu çocuğa” olabilir. Çekilecek dert değil cidden. Ben şahsen üst komşuma asla hakkımı helal etmiyorum. İnşallah o çocuğun ders çalışması gereken zamanda üst katında “eve hapsolmuş tv izlemek zorunda kalmasın diye arada koşan yavrucak” olur.
Fil tepinmesi gibi bir durum kesinlikle yok,olsa anlarım tepki göstermem.

Asla kabul etmediğim cevaptır ve her işsizin kendini bilmesiz işine gelmeyince kıvıranın verdiği cevaptır bu '' rahatsız olan taşınsın '' hayır efendim siz taşınacaksınız o zaman. Eğer yerinizi bilmiyorsanız daire hayatını çözemediyseniz. İnsanlık nedir, saygı nedir, edep, eğitim nedir bunları aileniz size öğretmediyse hiç kimse sizin yozlaşmış tarafınızı çekmek zorunda değil o yüzden siz taşının eğer gürültü yapmayı seviyorsanız :))
kadın gürültü yapıyoruz demedi hanımefendi. kadın orada at da koşturmuyor. yazıktır günahtır sen ununu eledin eleğini astın diye kadın temizliğini mi yapmasın. napsın çocugun ayaklarını mı kessin dolaşmasın koşuşturmasın diye. saygı duymak kavramını bence siz öğrenememişsiniz. Elbette gereksiz ve geç saatte yapılan gürültüde haklı olacaklardır ancak cocuk zaten 9 bucukta uyuyormuş. gereksiz yargı dağıtmayın lütfen :)

Siz kendinizi akıllı sanıyorsunuz ama üzgünüm olumlu bir cevap veremiyorum size. Çünkü empati kurma yeteneğiniz yok sadece kendinizi düşünen ebeveynlerdensiniz normal bu tarz konuşmanız. Evet o eğitimsiz ailenin eğitimsiz çocuğu yüzünden sınavlarım iyi geçmedi hakkımı helal etmiyorum ne onlara ne de onlarla aynı fikirde olup başkalarına zarar verenlere. Elbet çocuğunuz büyüyecek sınavlara hazırlanmak isteyecek onun da tepesinde tepinsinler sürekli hiç durmadan bakalım odaklanabilecek mi? Umarım o zaman uyarmaya gitmezsiniz komşunuzu utanırsınız. Ayrıca ben 2 3 saat yaptığı bir gürültüden bahsetmedim lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyunuz. Eğer çocuğu eğitmez, öğretmezsiniz bunun saati sınırı olmaz. Onlar da öyleydi ben 7/24 kimseyi çekmek zorunda değilim özellikle de sizin gibi sadece kendi keyfini düşünen bir zihniyeti? Bana şikayete gelseler utanırım ama bu zamanda utanma kalmamış. Hiç kimse keyfen bir şikayette bulunmaz bunu unutmayın. Pandemi diye tutturmuşsunuz ayrıca pandemi dışında sessiz mi peki çocuğunuz yani yerinde mi davranıyor ya da hiç şikayet olmadı mı sanki? Ve beni güldürdüğünüz nokta pandemi pandemi diye takılıp kaldığınız dışarı çıkamıyoruz nerede oynasın diye söylendiğiniz saçma cümlede bana kütüphaneye git demişsiniz size yasakta bana serbest mi sanki? :)) yazdıklarınızla çakışıyorsunuz resmen. Sizin çocuğunuz oynamak zorunda olduğu kadar ben de Vize finallerime çalışmak zorundaydım umarım kitap okumaya başlarsınız aksi halde hiçbir şey anlamamışsınız dediklerimden :)
Hanımefendinin kitap okumadığını, konu sahibinin çocuğunu eğitemediğini nerden biliyorsunuz? Sizde bu gülünç yargıları oluşturan gücünden bahsettiğiniz; lâkin dış uyarıcılar karşışında fos çıkan psikolojiniz mi ?🤓 Vize ve finâllerinize çalışmak zorundaymışsınız; ne güzel, ne iğneleyici söylem ama ! Siz buradaki birçok kadının eğitim durumunu bilseniz, bu zihniyetle hayatı sorgularsınız. 😂 Belli sebepler nedeniyle kendi kendilerini eğitmek zorunda kalan kadınlarımız var birde ; güç bela yerleştiği üniversitesinde gideremediği cehaletini, cümlelerinin altında buram buram kokutan nice gülünçten bilgili ve erdemli... 🙂 Trajikomik...🤓

Yavrucum otur olur mu 7/24 otur altta amca var tık tık amca kulağını üste dikti oğlum sen öyle sakince otur kimseyi rahatsız etme aman oğlum 🤫

Size sayfalarca yazsam anlamazsınız o yüzden burada kesiyorum
Neyse ki okuduğunuzu anlamıyorsunuz :) Ben 7/24 yapılan gürültüden bahsediyorum siz 7/24 otur yavrum diye triplere giriyorsunuz hala olayı çözemediniz ortasını ayarlamak çok zor dimi? Allah sabır versin sizinle yaşayanlara..

Hanımefendinin kitap okumadığını, konu sahibinin çocuğunu eğitemediğini nerden biliyorsunuz? Sizde bu gülünç yargıları oluşturan gücünden bahsettiğiniz; lâkin dış uyarıcılar karşışında fos çıkan psikolojiniz mi ?🤓 Vize ve finâllerinize çalışmak zorundaymışsınız; ne güzel, ne iğneleyici söylem ama ! Siz buradaki birçok kadının eğitim durumunu bilseniz, bu zihniyetle hayatı sorgularsınız. 😂 Belli sebepler nedeniyle kendi kendilerini eğitmek zorunda kalan kadınlarımız var birde ; güç bela yerleştiği üniversitesinde gideremediği cehaletini, cümlelerinin altında buram buram kokutan nice gülünçten bilgili ve erdemli... 🙂 Trajikomik...🤓
Ne yapayım yaşadığı güçleri görünce? Bizler çok mu kolay yaşıyoruz hayatı? Çok mu kolay okuyoruz sanki bilmişlik taslıyorsunuz oradan kendinizi dramatikleştirmeyin boşuna bu kadar atıp tutan birinin hayatını zor görmüyorum artık :) Kadınlarımızın hepsi bu ülkede zorluk çekiyor okuyanı okumayanı hepsi sadece sizlermiş gibi konuşmayın lütfen asıl gülünç olan kendinizi acındırıyor olmanız :)

Neyse ki okuduğunuzu anlamıyorsunuz :) Ben 7/24 yapılan gürültüden bahsediyorum siz 7/24 otur yavrum diye triplere giriyorsunuz hala olayı çözemediniz ortasını ayarlamak çok zor dimi? Allah sabır versin sizinle yaşayanlara..
Ortasındayım zaten, okuduğundan zerre anlamayan sizsiniz,sanırım sınavda da başarısızlık sebebiniz bu , başarılar !

Bazı insanların en ufak tahammülü olmuyor sese, ruh hastası gibi, bu insanların apartmanda yaşamaması gerekiyo bence, yeni evliyken, çocuğum bile yokken, evde tek başıma kitap okuyoken eski evimdeki alt komşum kapıya geliyodu sizden ses geliyo diye, o kadar manyaktı yani 😃 komşudan sürekli çekilmez gürültüler gelmiyosa, sabahın çok erken saatlerinde ve gece geç saatlerde gürültü yapılmıyosa, herkes birbirini idare etmeli, şimdiki üst komşum da sabahın 6 sında yatak odasından mutfaktaki eşine Hakaaaaaaaaaaaan diye bağırarak seslenip bağıra bağıra sohbet ediyodu, hep onun sesine uyanıyoduk, gece 12 de cocukları evde koşuyo, bağıra bağıra kavga ediyodu, uyardık özür dilediler, şimdi biraz daha dikkatliler en azından
Süpürge sesine rahatsız olmak da aşırı saçma, evde bi çocuk varsa hiç bi oyun oynamasın, ağlamasın yani

Ne yapayım yaşadığı güçleri görünce? Bizler çok mu kolay yaşıyoruz hayatı? Çok mu kolay okuyoruz sanki bilmişlik taslıyorsunuz oradan kendinizi dramatikleştirmeyin boşuna bu kadar atıp tutan birinin hayatını zor görmüyorum artık :) Kadınlarımızın hepsi bu ülkede zorluk çekiyor okuyanı okumayanı hepsi sadece sizlermiş gibi konuşmayın lütfen asıl gülünç olan kendinizi acındırıyor olmanız :)
Siz öyle bir daldınız ki konuya! Sanki konu sahibini ve çocuğu tanıyor gibi, direk bayanı suçlayarak hatta bayana saldırarak, böyle bi agresiflik olabilir mi ya??
Kendi komşularınızla ilgili olumsuz şeyler yaşıyo olabilirsiniz, benim de üst katımdaki çocuk gece 12 ye kadar ses yapıyo mesela, ama siz direk konu sahibini hedef alarak saldırıyosunuz, üslup var üslup var, tavrınız o kadar yanlış ve çirkin ki… sizin gürültücü komşularınızın sebebi konu sahibi değil, muhattabı da o değil, kaldı ki gerçekten yürüme sesinden rahatsız olan ve üst komşusuna hayatı dar eden anormal hassas, manyak insanlar var, bizzat yaşadım
Siz kendi komşunuza olan hıncı, nefreti, burdaki bayana saldırarak gösteriyosunuz

"Bahçelerde maydonoz...Ben pırasa isterim. Annemi çok özledim. Yaşasın 23 Nisan!"🤣Dilerim doğrudan insan hayatına etki eden bir mesleğiniz yoktur. Vâh ki ne vâh! İşte buna üzülürüm.😞 Okuduğunuzu zerre anlamıyorsunuz, boşa o ailenin günahını almışsınız. Sıkıntı, gürültüden ziyade sizin anlama potansiyelinizde. Kim acındırıyor kendini, kim drametize ediyor yaşadıklarını; aslanlar gibi tek başına çocuğunu yetiştiren, komşu zorbalığına rağmen yılmayıp çocuğu için çözümler üreten konu sahibi mi, ya da ona bu uğurda yardımcı olmaya çalışıp beyin fırtınası yapan kadınlar mı? 😂 Yoksa, okuduklarını anlamaktan bîhaber olup, sınavda başarısız olmasını komşuya bağlayan, birde bunu abartıp" Yoksa biri mi öldü bla bla..."dediler diye başarısızlığının üstünü saçma ve gülünç bahanelerle sıvayan siz mi? 😂

Sabah 8.30 da uyanır 21.00 de gece uykusuna yatar.

siz bu saatleri 10.00 ve 19.00 yapin.
yani cocugu o saatte kaldirin yatirin demiyorum da, gurultu saat araligini buna dusurun demek istiyorum.
sabah kalktiginda tv saati olsun mesela, aksam yatmadan once de belki banyo-kitap saati gibi bir sey.

ondan sonra birakin kalan zamanda cocuk ne yapiyorsa yapsin.
yazmislar evde bisiklet vs surmesin diye, o tarz seylere belki dikkat edersiniz, yine top falan olacaksa yumusak pelus top olmasina dikkat edersiniz. Gerisine dikkat falan etmeyin. YAsam alaninda yasayacaksiniz elbette, cocugunuz da yasayacak, buna yapilacak hic bir sey yok.

sikayetci olsaniz da degisecek bir sey olacagini sanmiyorum, o yuzden bosverin, takmamaya calisin.

Ahahah bana mı diyorsunuz empati duygusunu kaybetmiş diye bunu komşularıma sorun gelin de hepsi o gürültülü eğitimsiz çocuklar hariç gayet memnun bizden çünkü yeri geliyor ben onlara fedakarlık gösteriyorum yeri geliyor onlar bana. Dediğim gibi şu '' çocoğonoz olmodoğğo oçon bolmozsonoz '' cevabından bir vazgeçin artık Allah aşkına söyleyebileceğiniz başka bir şey yok çünkü anladık anne baba olmuşsunuz ama sadece lafta ebeveyn olmuşsunuz. Ben kendi çocuğum olmasa da çok şükür iki çocuk büyüttüm hepsi de terbiyeli nerede nasıl davranacağını bilen çocuklar :) Saygılı olmak bu kadar zor değil emin olun :)

peki nedir buradaki 2.5 yasinda olan cocuga ogretilmesi gereken ama ogretilmemis olan sey.
mesela bu cocuk 8.30 - 21.00 arasi uyanikmis, kacta uyumasini ogretirdiniz siz olsaydiniz?

yani cidden merak ediyorum, o kadar dik dik yazmissiniz ki.

yok ahir gibi yasiyorlarmis, yok 7-24 ben cocuk sesi cekmek zorunda miyim falan yazmissiniz.
cidden hangi 2.5 yasindaki cocuk icin bu yazdiklariniz gecerli olabilir bilemedim. Ki gecerli ise de o cocuga uzulmez misiniz, demek ki bir saglik sorunu var, veyahut da bir sosyal sorunu var diye dusunurum ben olsam.

cocugunuz olmadigi icin anlamiyor degilsiniz aslinda, tamamen empati duygunuzu yitirdiginiz icin anlamiyorsunuz. 2 cocuk buyuttum yazmissiniz, ben cok uzuldum o cocuklara, 2.5 yasinda nerede nasil davranilir ogrendi iseler cidden yazik olmus cocukluklarina...

Konuyu baştan okudum zaten genel olarakta şikayetlerin doğal olmasından bahsettim çocuğunuz var siz böylesiniz demiyorum ama inanın hiç baş ağrısı çekmeyen ben ağrıyla uyanıyorum öyle gamsız insanlar var. Çocukların asıl yeri sokaklar aslında özellikle de enerjilerini harcayabilmeleri için biz böyle büyüdük mesela ama ben çocukluğumu çok iyi hatılıyorum güle oynaya hiç durmadan sokakta oynarken etrafa da bu kadar zarar vermezdim aralıksız çığlıklar milletin penceresine tırmanmalar duvarlarına vurmalar... bu da yeni nesilin örneği yanlış anlamayın cidden yeni ebeveynler asla öğretmiyor çocuklarına nerede nasıl davranmasını gerektiğini ben demiyorum ki hiç oynamayacaklar ama maalesef şöyle bir gerçek var daire de yaşıyorsan ki çoğumuz öyle yaşıyor özellikle de sesi çok geçiren bir daireyse özen göstermelisin. İşin özeti biraz çocuklu aileler dikkat etse tabi yaşlılar da fazla agresif olmasa bu kadar sorun yaratmayacak ama günümüz insanları kimseyi umursamıyor.
2bucuk 3 yaşında ki çocuğun neyini sokağa salacak Allah aşkına ne diyonuz siz ya sanki sokaklar çok güvenilir gibi

Bol bol koşyurun cocugu evde. Madem iyilikten anlamiyorlar bir de bunu denesinler.
Biz alt komşunun adını "Tık tık amca"koyduk.
Çocuk öyle bir koşullandi ki,artık o uyarıyor beni "Anne yavaş ol tık tık amca uyanacak."
Tık tık amca uyuyor ,hasta deyip kosmali oyun oynamasını engelliyorum 🤷🏻‍♀️

Siz kendinizi akıllı sanıyorsunuz ama üzgünüm olumlu bir cevap veremiyorum size. Çünkü empati kurma yeteneğiniz yok sadece kendinizi düşünen ebeveynlerdensiniz normal bu tarz konuşmanız. Evet o eğitimsiz ailenin eğitimsiz çocuğu yüzünden sınavlarım iyi geçmedi hakkımı helal etmiyorum ne onlara ne de onlarla aynı fikirde olup başkalarına zarar verenlere. Elbet çocuğunuz büyüyecek sınavlara hazırlanmak isteyecek onun da tepesinde tepinsinler sürekli hiç durmadan bakalım odaklanabilecek mi? Umarım o zaman uyarmaya gitmezsiniz komşunuzu utanırsınız. Ayrıca ben 2 3 saat yaptığı bir gürültüden bahsetmedim lütfen yazdıklarımı dikkatli okuyunuz. Eğer çocuğu eğitmez, öğretmezsiniz bunun saati sınırı olmaz. Onlar da öyleydi ben 7/24 kimseyi çekmek zorunda değilim özellikle de sizin gibi sadece kendi keyfini düşünen bir zihniyeti? Bana şikayete gelseler utanırım ama bu zamanda utanma kalmamış. Hiç kimse keyfen bir şikayette bulunmaz bunu unutmayın. Pandemi diye tutturmuşsunuz ayrıca pandemi dışında sessiz mi peki çocuğunuz yani yerinde mi davranıyor ya da hiç şikayet olmadı mı sanki? Ve beni güldürdüğünüz nokta pandemi pandemi diye takılıp kaldığınız dışarı çıkamıyoruz nerede oynasın diye söylendiğiniz saçma cümlede bana kütüphaneye git demişsiniz size yasakta bana serbest mi sanki? :)) yazdıklarınızla çakışıyorsunuz resmen. Sizin çocuğunuz oynamak zorunda olduğu kadar ben de Vize finallerime çalışmak zorundaydım umarım kitap okumaya başlarsınız aksi halde hiçbir şey anlamamışsınız dediklerimden :)
Kendi komşunuzun hırsını konu sahibinden çıkaramazsınız cicim.
Konu sahibi ne yazmış?
Ben mesajımda da tekrar yazmışım.
Sabah 8.30-21.00 arasında konu sahibinin cocugu uyanık
7/24 degil.
Ayrıca alt komşu süpürge açtığında da vuruyor diye yazmış.
Cocuk evde yokken.
Sizin sınavdaki sorununuz okuduğunuzu anlamamak.
Kendi komşunuza cevap yazıyormuş gibi buraya yazmak.
Konuyu okuyun.
3. sınıf öğretmenim şey demişti.
Soruyu anlamak yarısını çözmek demektir.
Kesin bilgi, yayalım.

Yavrucum otur olur mu 7/24 otur altta amca var tık tık amca kulağını üste dikti oğlum sen öyle sakince otur kimseyi rahatsız etme aman oğlum 🤫

Size sayfalarca yazsam anlamazsınız o yüzden burada kesiyorum
Bence de anlatmayın… bir gün anne olduğunda bu laflarını yediğini gördüğünde burada yazdıklarını hatırlamasını umuyorum hanımefendinin. Böyle insanların var olduğunu bilip çocuk büyütmek zor bu ülkede

Evinize neden zabıta.geliyor anlamıyorum sizde polis çağırın onlar vurunca. Ki gece 11e kadar ses çıkarma nhakki var diye blyrm.
Bir avukat gelse de Tam açıklığa kavustursa.

Kendi komşunuzun hırsını konu sahibinden çıkaramazsınız cicim.
Konu sahibi ne yazmış?
Ben mesajımda da tekrar yazmışım.
Sabah 8.30-21.00 arasında konu sahibinin cocugu uyanık
7/24 degil.
Ayrıca alt komşu süpürge açtığında da vuruyor diye yazmış.
Cocuk evde yokken.
Sizin sınavdaki sorununuz okuduğunuzu anlamamak.
Kendi komşunuza cevap yazıyormuş gibi buraya yazmak.
Konuyu okuyun.
3. sınıf öğretmenim şey demişti.
Soruyu anlamak yarısını çözmek demektir.
Kesin bilgi, yayalım.
2 buçuk yaş bebegi olan anlar bizi.sustan durdan anlarlar mi? Ki alt komşum uyandı sanırım al da gel az seveyim diye aklı çıkıyor. Allah iyi komşu versin ama yaşlılarla ugraslck gibi değil

Bence de anlatmayın… bir gün anne olduğunda bu laflarını yediğini gördüğünde burada yazdıklarını hatırlamasını umuyorum hanımefendinin. Böyle insanların var olduğunu bilip çocuk büyütmek zor bu ülkede
Konuşmayı sökemediniz herhalde sürekli aynı cümleleri ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğunuza göre. Gürültü yapmaktan zevk aldığınız için size ne söylesem boş. Ben burada arada yapılan gürültülerden bahsetmedim eğitimsiz ailelerin asla çocuklarına dur dememes, nerede nasıl davranmasını öğretmesinden bahsettim. Ama cahile ne anlatsan boş derler ya gerçekten öyle. Hala yok nasıl durduralım yok oynamasınlar mı gerçekten bunu mu çıkarttınız yazdıklarımdan. Karşınızda ki insanı da düşünün demeye çalışıyorum. Ama ben de umuyorum ki öyle çocuklarla karşılaşırsınız ki çocuk mu şeytan mı bunlar dersiniz. Bunların aileleri yok mu napıyorlar dersiniz. Sizin gibi insanlara katlanmak zorunda kalan komşulara üzülüyorum ben de Allah hepsine sabır versin. Zaten güzellikle de konuşsalar sizlere asla anlamayacaksınız belli ki bu da algılayamadığınız son cümlelerim olsun...

"Bahçelerde maydonoz...Ben pırasa isterim. Annemi çok özledim. Yaşasın 23 Nisan!"🤣Dilerim doğrudan insan hayatına etki eden bir mesleğiniz yoktur. Vâh ki ne vâh! İşte buna üzülürüm.😞 Okuduğunuzu zerre anlamıyorsunuz, boşa o ailenin günahını almışsınız. Sıkıntı, gürültüden ziyade sizin anlama potansiyelinizde. Kim acındırıyor kendini, kim drametize ediyor yaşadıklarını; aslanlar gibi tek başına çocuğunu yetiştiren, komşu zorbalığına rağmen yılmayıp çocuğu için çözümler üreten konu sahibi mi, ya da ona bu uğurda yardımcı olmaya çalışıp beyin fırtınası yapan kadınlar mı? 😂 Yoksa, okuduklarını anlamaktan bîhaber olup, sınavda başarısız olmasını komşuya bağlayan, birde bunu abartıp" Yoksa biri mi öldü bla bla..."dediler diye başarısızlığının üstünü saçma ve gülünç bahanelerle sıvayan siz mi? 😂
Tabi işinize gelmeyince yaptığınız saygısızlıkları kabul etmemek için dersi anlamıyorsuna bağlayın. Bu kadar zor dimi sizin için saygılı, edepli, anlayışlı, fedakar komşu olabilmek. Benim üslubuma laf edene bak sen :) Acıyorum aslında bir taraftan size. Ben burada kadını direk yargılamadım ama duvara vuran komşudur, koşmadan oynamadan şikayetçi olan komşudur bu insanlar şizofren değil durduk yere kimse kimseyi şikayet etmez. Siz eğitilmemiş olabilirsiniz ama çocuklarınızı da eğitmediğiniz müddetçe şimdi komşularınza zarar verir ileri de sizlere :) Çünkü kimseye saygı duymadan büyüyecekler aynı sizler gibi. Burada herkes yaşadığı durumu anlatırken dramatize etmiş olmuyorda ben mi oluyorum? Aynı fikirde değiliz diye çamur atmakta o kadar iyisiniz ki.. Allah sizlerle aynı ortam da bulunan komşulara sabır versin. Ayrıca yüksek lisans okuyorum havacılık alanın da her şeye rağmen :KK66: çok merak etmişsiniz belli ki. Bana günahını aldınız kadının derken bile benim hakkında bilgi sahibi olmadan boş boş yorum yapacak kadar da işsiz olan sizsiniz belli ki :) Eleştirilere, yanlış düşünce ve davranışlarınızı söyleyenlere bu kadar acımasız tepki verecek kadar duygusalsanız burada ne işiniz var? Hayır birde nasıl dramatiğe bağlamışsınız konuyu yok zorbalığa rağmen büyüten anne falan ahahaahh komik gerçekten sanki tek sizler varsınız zorluk çeken ah ah yazık cümlelerime yazık daha doğrusu. Umarım sizi terbiye edecek birileriyle karlışırsınız.

X