Bir komşu meselesi de benden

Kırk yılda bir komşusunu idare etmeyen, sizin gibi olanlara gecekonduda oturun o zaman diyoruz.
Gecekondu niye ? Müstakil demek varken. Hem 10 yaşında bir çocuğun atlayıp zıplaması sürekli koşturması normal mi? Apartmanda diye alttan mı almalı insan ne alaka saygı denen bir şey var. Hem kapalı kalmış gibi bi halleri yok maşallah virüs zamanı yaşlı insanlara geliniyor pess🤦‍♀️

Gecekondu niye ? Müstakil demek varken. Hem 10 yaşında bir çocuğun atlayıp zıplaması sürekli koşturması normal mi? Apartmanda diye alttan mı almalı insan ne alaka saygı denen bir şey var. Hem kapalı kalmış gibi bi halleri yok maşallah virüs zamanı yaşlı insanlara geliniyor pess🤦‍♀️
Gecekondu işin esprisi biraz😁

Benim de bir kaç kere misafirim geldiğinde alt komşum vurdu rahatsız oldum.. tamam haklılar ama hergun olan bir şey değil birde saat belirtip gidin diyemem ki sonuçta misafir, sessiz olmalarını istiyorum çocuklarda laftan anlamıyor malesef iki taraf için zor bir durum😔😔
Sizlik bir durum değil eğer çocuklar küçük değilse anne babanın kendi müdahale etmeli

o zaman keşke evdeki "yetişkin" birisiyle "sözlü" muhattap olsaydınız o evden, bu yapılan ayıp olmuş.
Ya işte geçenlerde 1-2 defa sarhoş sarhoş bağırma küfür duydum arızalı tıp var gakiba diye muhatap da olmak istemedim.hem o saatte..dusunsenize ya tam gözlerin dalıyor anneeeeee ve bu defakarca oluyor bir gün önce de aynısı oldu bişey demedim kaç gün sürecegi de belli değildi

Ben sizi haklı buldum. Çocuk olmasa idare edin diycem ama aşağıda bebek uyurken yukarda paldır küldür ses yapmak, bı de siz bastonla vurunca aşağı kavga etmeye inmek...terbiyesizlik başka bişey değil. Çocuğa tamam çocuğum üst komşunun torunu gelmiş biraz idare et diyemezsin ki, çocuk uykusundan sicriyo sonucta

Sizlik bir durum değil eğer çocuklar küçük değilse anne babanın kendi müdahale etmeli
Malesef annelerini uyarmama rağmen takmiyorlar yani düşünün onlar yürüyünce aman vuracaklar diye diken üstünde oturuyorum😔
Ben bir yerde geç saate kadar kalırsam oğluma dikkat etmesini tembih ederim gece vakti komşular rahatsız oluyor eğer oturmzsan aşağıda büyük dişli babaanne var seni ısırır diyorum korkup oturuyor işte herkes aynı değil..

Iyi olmuş ayda yılda bi geliyorlar diye evi başınıza yıksınlar o zaman.Ne münasabet?Çocukta değiller miş durdan sustan anlamıyor desen hep sorumsuz ve vurdum duymaz anneler yüzünden.Hiç dert etmeyin çok iyi yapmışşınız.Gece yarısı kimsenin gürültüsünü çekmek zorunda değilsiniz.

Yorumları hayretle okudum.
Kimse kusura bakmasın da saat gecenin bilmem kaçında hiç kimse o kadar sesi çekmek zorunda değil isterse senede bir kere gelsin. Evet pandemi dönemi bazı şeyler tolere edilir fakat camları sarsan ses de öyle ufak tefek bir ses değil demek ki.

Hadi bebek olsa aglasa neyse dersin ama 10 yaşındaki çocuk da dur denmesinden bal gibi de anlar. Bir de utanmadan kavga etmeye gelecekmiş anneleri . Bence asıl üst komşun gitsin gecekondu (!) da yaşasın.

Son düzenleme:
Malesef annelerini uyarmama rağmen takmiyorlar yani düşünün onlar yürüyünce aman vuracaklar diye diken üstünde oturuyorum😔
Ben bir yerde geç saate kadar kalırsam oğluma dikkat etmesini tembih ederim gece vakti komşular rahatsız oluyor eğer oturmzsan aşağıda büyük dişli babaanne var seni ısırır diyorum korkup oturuyor işte herkes aynı değil..
Ben kimsenin evinde 21.30 tan sonra misafir olarak kalmam hele ki çocuklarım varsa,ben miyim tuhaf insanlar mi rahat bilemedim

Ne münasebet makul bir saat olsa tölerans geçilir ama saat olmuş gece yarısı tepemde tepinecek öyle bir dünya yok oraya gelebiliyorsa apartman önünde tepinseydi koca bebeleri keşke giderlerken polisi arayıp şikayet etseydiniz. siz çok yumuşak davranmışsınız ben sizi haksız görmüyorum asla.
Ben vurdum diye o da evi başıma yıkar gibi küt küt vurdu biseyle.o an o sinirle aşağı inseydi biri zaten kapıyı acmayip polis cagiracaktim.

Ya şöyle ki bi kuzenim var 3 çocuğu var geliyor tabi ki başımızın üstünde yerleri var ama benim annem çocukların peşinde koşturmaktan helak oluyor. Odamın kapısını kilitliyorum zira makyaj malzemelerime kadar alıp istiyorlar her seferınde sanki bedava alıyırum izinsiz ojeleri alıp gizlice sürüyorlar derı koltuğuma dökmüşler yırtıldı. Televizyonu değiltirdik buzdolabını değiştirdik düşünün. En son resımlere bakıyor çocuklarda küçük değil 10 yaşında en küçüğü halıya çayı döktü bız koştuk kadın hala telefona bakıyor🙄 Annem peşlerınde koşturdukça ki mecbur tepelerde gezıyorlar ust kata çıkıp paldı küldür in çık yapıyorlar. Oturun bak kırılcak dediğimde aman eniştem zengin alır diyor böyle pişkinlik yok san ki para gökten iniyor

23.00 de kesilse bile bişey demeyeceğim,saat 00.20 yani..bir de evlerinden çıkıp anneannesine gelmiş biraz rahatlamış olması gerekir.biz de çocuk olduk yanlış davranışlarda uyariyorlardi. çocuğuna sahip cikmayanlari anlamıyorum
O zaman siz de çocuğunuza sahip çıkın bağırarak şarkı söylemesin .Bizler de sizin gibileri anlamıyoruz mesela ;Hersey sizin istediğiniz gibi olmaz .Begenmiyorsanjz müstakil eve çıkarsınız olur biter

Ben vurdum diye o da evi başıma yıkar gibi küt küt vurdu biseyle.o an o sinirle aşağı inseydi biri zaten kapıyı acmayip polis cagiracaktim.
Bazı aileler çok rahat bakın bizde çocuk olduk tamam her çocuk aynı değil o ayrı ama biz de o yaşlarda misafirliğe gittiğimizde annemizin dibinde otururduk ben mi yanlış düşünüyorum 🤷🏼‍♀️ Şimdi bazı aileler oraya buraya dalan çocuk oldun mu moda olmuş herhalde biz çocuğumuzu özgür yetiştiriyoruz demezler mi🙄 O özgürlükle bu olayların alakası yok orda burda ne okuyorlarsa doğru sanıp uyguluyorlar halbu ki farklı şeyler

O zaman siz de çocuğunuza sahip çıkın bağırarak şarkı söylemesin .Bizler de sizin gibileri anlamıyoruz mesela ;Hersey sizin istediğiniz gibi olmaz .Begenmiyorsanjz müstakil eve çıkarsınız olur biter
Bağırarak şarkı söyleyen çocuk değil, babası ve de makul saatleede söylüyor.o saatlerde üstteki seslere kulak versek oohooo..
09.00-22.00 saatleri arası ne yapacaksan yapacaksın sabahın körü ya da gecenin yarısı rahat serbest olayım diyen müstakil eve gider bana göre

Ya çocuk sesi çok rahatsız edici evet. Özellikle uyumaya çalışıyorsam hayatta uyuyamam cocuk sesinde.
Şu duvarlari çok mu ince yapıyorlar bilmiyorum ben de yan daireden üstten bütün sesleri duyuyorum.
duvarlarda bi sıkıntı var bence de.özellikle gece sessizliğinde biz üst kattakilerin bütün evlilik ve cinsel sorunlarını duyduk yan dairenin de bütün aile dedikodularını (salonları denk geliyo).ve bağrışmıyolardı normal günlük ses tonuyla gece konuşunca otur duvar dibine elinde çekirdek dinlersin.

X