Bir komşu meselesi de benden

Vall ben sizin durumunuzu hergün yaşıyorum,çocuk sesi bir yana komşunun eşinin sürekli hiç duymadığım küfürleri eşine bağıra çağıra söylemesi bir yana ama katlanıyoruz.zamanı gelecek onlar da benim çocuğum olunca sesine tahmmül edecekler hayat müşterek

10 yasinda cocuk eger bir zihinsel problemi yoksa gece vakti ordan oraya ziplamamasi gerektigini bilmeli bence apartman dairesinde.

ek olarak “katlanamiyorsan gecekonduya git” tarzi yaklasimlari da cok cirkin buluyorum. konu sahibine saldirmak icin yer aranmasin yani. gayet de hakli kadin. uykusundan olan bir BEBEK ve tarzanlik yapan 10 YASINDA COCUKTAN bahsediyoruz. anlasilsin diye buyuk yazdim.

valla kim ne derse desin, 40 yılda bir değil 40 asırda bir de gelseler
gecenin 12sinden sonra kimsenin gürültüsünü çekemem

apartman adabını öğretmesinler, kendileri bilse gecenin köründe güm güm ses yapmazlar zaten
müstakil ev değil orası saygılı olsunlar

gün içinde ses yapsalar tölerans gösterilir, sizin kendi bebeğiniz de varmış
sizin bebeğiniz gece sıçrayarak uyansın onların bebeleri ordan oraya koşabilsin diye yok ya

40 yılsa 40 yıl, kimsenin kahrını gürültüsünü çekmek zorunda değilsiniz
çocuk dediğin gecenin köründe de koşmayıversin yatırsınlar uyutsunlar allah allah

Kırk yılda bir komşusunu idare etmeyen, sizin gibi olanlara gecekonduda oturun o zaman diyoruz.
geceyi gündüzü ayırt edemeyen, gecenin bi saatinde at gibi koşturup kendini haklı görenler gecekonduda yaşasın
biz de böylelerine apartmanda yaşamayı bilmiyorsan dağa çık diyoruz

Burada idare edemedin mi diyen insanlar acaba üst kat komşusundan camlardan ses gelecek şekilde gürültü yapsalar, 19 aylık bebekle üzerine sahur yapmaya çalışsalar acaba ne yaparlar?? Haklısınız idare edebilir bir gürültü var bir de evi inleten gürültü var hele bir de duvarlar inceyse insan hepten deli oluyor. Benimde 20 aylık kızım var uyandığında sahur yapmak işkence oluyor çünkü o uyumak istiyor siz sahur yapmak ikisi aynı anda olmuyor maalesef.

Onzıplaya
O saatte cocuklarin uykuda olmasi gerekmez mi?
Olur muuu, çocuk karantinada bunaldı, karantinada (demekki dikkat etmiyorlar) ananeye addaaa(10 yaşında olmasına rağmen laf anlamıyor galiba ondan dedim) geldi, istediği kadar gürültü yapabilir, çünkü dünya onların etrafında dönüyor.

Hanımefendi bır seyle duvara vurmanız yanlıs. Kaba bır davranıs. Aynı sekılde karsılık almanız normal. Yapmanız gereken kapıyı calıp duzgun bır dılle derdınızı anlatmanız.
Benım ust katımda da aynı sorun var. Normalde onemsemıyordum ama gectıgımız gunlerde cok hasta oldum kaldıramadım gurultuyu. Meaaj attım. Duzgun bır dılle. Kendılerı de tekrar etmedı.aslında cok da kaba saba ınsanlar. Yanı iletişim yılunuz cok yanlıs. Bırı benım duvarıma dandandan vursa benden bı adım beklememelı..
Tabıkı ses yapmalılar ama bazen ınsanlar alt katına o kadar gueultu gidecefını. Tahmın edemıyor veya saat erken dıyor vs vs

Hata etmemeisinniz ama tavsiyem suki apartmanda birileri kavga ettigi zaman bütün apartman tedirgin oluyor,o yuzden ayda yılda bir olan birseyi buyutmemeniz
Bizim apartmanda herkes birbiriyle kavgali cok rahatsiz edici,komsuluk denen birsey kalmadi sorun sesle bitse iyi daha beter durumlar ,ses olur arada cocuklar laf anlamiyor bende kizardim ses olunca kendi kendime simdi benimki buyudu vurma oglum yapma olgglum insanlar uyuyo oglum diyorum sonucta cocuklar anlamiyorlamis

Gecenin 00.20 sinde yukarı çıksam tartissak diğer komşular rahatsız olurdu,kapıma kadar gelmiş bak bak derdi.Bir de bir iki kez üstte birinin sarhoş halde telefonda birine kufrettigini de duydu bu kulaklar.kadin demişti süs alta ses gidiyo ,alttakini de .... İm,usttekini de ....im demişti.Kapilarina gitmem arızalı biri var orada, telefonlarimiz da yok.ben balkonda çocuğu görüp uyarmıştım tmm dedi devam etti.o saatte bize saygısız davranan komşu kibarlık beklemesin benden

Bir önceki gece buyutmedim çocukla sabahladik, sonraki gece de büyütmesen yine sabahlayacaktik.

Öncelikle korona uğramamış sanırım oralara kimine kızı gelmiş kimine anası.. Ben böyle durumlarda duvara vurma konusuna karşıyım rahatsız olunacak kadar sürekli ve yüksek ise gürültü kapısına gider meramını iletirsin bunun yolu yordamı budur bence. Anlamazlar dersen kapıya gidip konuşmaktan,konuşmaktan anlamayan vurmaktan zaten hiç anlamaz . Kadının dediği gibi ayda 1 gelinen bir durumsa evet idare edilebilir bir iki gün

Kızım çok geç yatardı alt komşumla bir samimiyetimiz olmamasına rağmen ki adını bile bilmem kızımın gece vakti kosmalarina hicbir şey demedi
Her gördüğümde söyledim cocuk tabii böyle büyüyecek ne olmuş dedi
Bir defa olmuş zaten sürekli değil idare edebilirdiniz

Ust kat komsusuna oklavayla vurulmaz ama..
Ertesi gun guzellikle kapilarina gidip daha dikkat etmelerini ricaa edebilirdiniz.
Benim ust komsular cok tatli insanlar ama cocuklari felaket gurultucu.
Bigun bnm sipalari yatiriyorum, cocuk odasinin ustunde kiyamet kopuyor, yarim saat sabrettim, sonra komsuma msj attim, dedim bugun bnm sipalar beni cok bunaltti, biran once uyusunlar istiyorum ama sanirim siz cocuk odasinin ustunde oynuyosunuz, rica etsem oyuna yan tarafta devam etseniz ben uyutamiyorum bunlari yazdim.
Hemen yana geciyoruz kusura bakmayin dediler ve ses kesildi.
arada yine deli ses geliyor, komsum gece 12-1 arasi yatak odasinda step yapiyor O baslamadan ben uyuyorum napayim
Yan komsunun kocasi da bir horlardi ben yatakta sicrardim, bunu da guzellikle soyledim, adami yan odaya transfer ettiler cok sukur
Insanlarla aranizi iyi tutarak rahatsizliginizi soyleyebilirsiniz.
Hepimiz insaniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…