Bir komşu meselesi de benden

Konu sahibesi tabi ki haklısınız ancak bebekli insanların biraz daha toleranslı olması gerektiğini düşünüyorum. Bugün onlar yarın siz. Yaptırmam diyorsunuz ama elinizde olmayan durumlar olacak başkalarını rahatsız edeceğiniz.

Çocuğunuza şunu söyleceğinize oturmayıverin.
Bazen oturmak zorunda kalıyorsun ev yürüme mesafesi olmayınca esimin işi 11 12 gibi bittiği icin beklemek zorunda kalıyoruz..
Oturduğum yer de bir tek babaannesi..

başka şehirde bir evimiz var, ben senede 1 hafta ya giderim ya gitmem. son gidişimde daha gittiğim ilk gün alt komşu annemi aramış gürültü var diye. gürültü dediği = varlığımız. çok sinirlendim. adam senenin 360 günü tepesi boş yaşıyor, biz sahibi olduğumuz eve adım atınca 'gürültü :S'. sorununuz düzenliyse şikayet edin edebildiğinizce ama değilse ve tahammül imkanınız varsa en azından sabahı bekleyin derim bir şey demek için. öteki türlü ters tepebilir.

Bazen oturmak zorunda kalıyorsun ev yürüme mesafesi olmayınca esimin işi 11 12 gibi bittiği icin beklemek zorunda kalıyoruz..
Oturduğum yer de bir tek babaannesi..
Anlıyorum sadece küçük bir öneri korkunç geldi söylediğiniz hele ki bir çocuk için travmatik olacaktır.

Belirli saatler arasında yapılan gürültünün ‘kusura bakmaması’ ya da ‘idare etmesi’ olmaz. Burada kadıncağazın biri sabah 9’da bebeği ağlıyor diye komşunun şikayet ettiğini söylemişti, millet linç etmişti :) bir bebeğin sabah 9’da ağlamasına tahammül edemeyenler gecenin bir vakti yapılan gürültüye anlayış gösterilmesi gerektiğini yazmışlar. Shdhdjsh hayret. 10 yaşında bir çocuk gayet de aklı basındadır. Bir zahmet çocukların enerjisini sabah saatlerinde atmasına izin verin de gece vakti insanların uykusunu mahvetmesinler. Keşke siz de kadına gerekli cevapları verseydiniz. Terbiyesiz özür dileyeceğine kapıya gelmiş. 12’den sonra yapılan gürültüyü de polise haber verebilirsiniz (bir şey Çıkmaz ama en azından hadlerini bilip bir daha yapmazlar).

Anlıyorum sadece küçük bir öneri korkunç geldi söylediğiniz hele ki bir çocuk için travmatik olacaktır.
Büyük dişli babaanne bir oyunda görmüştü galiba ise yarayinca bazen kullaniyorum😁
Tabi yapmamam gerekiyor ama çok korkmuyor yaramazligi kesiyor korksa söylemem..

Eminim zordur ama. 4 yaş Üçüzlerle en üst kattayım. 2 ev değiştim. 2 komşumdan da Allah razı olsum. Bazen Bebekler korkunççç ses yapıyor baş gelemiyoruz. Bir kez gelmediler. Hele ki sizin sürekli değilmiş. Olmamış maalesef
Tek seferde 3 cocuk oo çok güzel yaa 😍😍

Reengarenk Reengarenk
Ne güzel sizin gibi bilinçli anneleri görmek :KK9:inanın dışarıdaki çocuk sesi şimdi saat 12'yi geçince kesildi. Millet o kadar rahat ki bazen Corona sadece bana özel bir şey mi diye düşünüyorum.

Karantina diye bacak kadar çocuklar gece yarılarına kadar uyanık kalıp koşacak mı yani? Çocuk dediğin gece on gibi uyur en geç hadi onbir olsun. Konu sahibi de gündüz vakti rahatsız olmamış. Kimse kimsenin saygısızlığını tolere etmek zorunda değil.

Ay ayrıca geçen bi konu vardı sabah dokuzda çocuk mızırdandı diye komşun seni çekmek zorunda mı başka odaya git çocuğu ağlatma yürütece bindirme diye tepesine bindiler kadının. Şimdi olay tam tersi ama yine burada konu açan haksız ne hikmetse 😂Karantina öfkesini burda sağa sola saldırarak atmayın bence hanımlar.

Konu sahibesi tabi ki haklısınız ancak bebekli insanların biraz daha toleranslı olması gerektiğini düşünüyorum. Bugün onlar yarın siz. Yaptırmam diyorsunuz ama elinizde olmayan durumlar olacak başkalarını rahatsız edeceğiniz.
10 yaşındaymış çocuk. 10 yaşında çocuğun gece yarılarına kadar ayakta kalıp koşturması gayet de elde olan bir durum. Biz de çocuk olduk saat 9 dan sonra bırakın koşturmayı ayaklarımı yere sert vurarak yürüsem uyarırdı annem. Bunun normali bu çünkü. Çocuk yetiştirmek büyütmekle olmuyor başkalarına saygıyı da öğretiverin de kimsenin tepesinde tepinmesinler gece vakti.

Ben devamlı yaşıyorum bu durumu, 3 yıldır her gece. Haklısınız ama inanin anlamiyorlar siz uyarınca bide üste çıkar böyleleri. Siz ailenizle birliktemi yaşıyorsunuz? Eger coronadan dolayı geçici bir süreyse birşey söylemeyin canınızı sıkmayın boşuna zaten arada geliyorlarmis. Ama devamlı kalıyorsanız yöneticiyle konuşun. Ilgili bir yoneticiyse belki sorun çözülebilir
Beraberiz ve sürekli yaşadığım yer burası.yoneticiyi devreye sokmak hepten arayı açar gibi, istiyorum ki arada kırgınlık olmasın herkes birbirine saygılı olsun

10 yaşındaymış çocuk. 10 yaşında çocuğun gece yarılarına kadar ayakta kalıp koşturması gayet de elde olan bir durum. Biz de çocuk olduk saat 9 dan sonra bırakın koşturmayı ayaklarımı yere sert vurarak yürüsem uyarırdı annem. Bunun normali bu çünkü. Çocuk yetiştirmek büyütmekle olmuyor başkalarına saygıyı da öğretiverin de kimsenin tepesinde tepinmesinler gece vakti.
Tarzınız çok saldırgan.
Başında da konu sahibesinin haklı olduğunu söyledim. Ancak komşuluk ilişkileri pamuk ipliğine bağlı. Şayet süreçleri böyle ilerlerse küçücük bir bebeğin elinden kayan oyuncağa bile ayaklanacaktır komşusu. Bunu kimse istemez.
Ve haklısınız çocuk yetiştirmek büyütmekle olmuyor. Keşke biraz o saygıdan nasiplenseydiniz.

Beraberiz ve sürekli yaşadığım yer burası.yoneticiyi devreye sokmak hepten arayı açar gibi, istiyorum ki arada kırgınlık olmasın herkes birbirine saygılı olsun
Arayı açmak istemiyorsanız tavana vurmak yerine usulünce söylemek daha uygundu o zaman. Bu şekilde hem suclu hem güçlü olmuşlar, zaten konuşmaktan anlayan insanlara pek benzemiyorlar. Ben bu tarz insanlarla 3 senedir başa çıkamadım evi satacağız

Sürekli olmayan bi gürültüyse biraz anlayışlı olabilirdiniz diye düşünüyorum. Ben üst kat gürültüsü yüzünden ev değiştirdim. şuan ki komşum yaşlı karı,kocalar torunları geliyor, mesela yarım saat önce koşturuyorlardı ama devamlı bir durum olmadığı için sabır gösterdim. He tabi bütünüyle haksızsınız demiyorum biri benim tavanıma vursa utanırdım, sizinki pişkinlik yapmış. bide Allah rıza için çocuklar evde enerji atamıyor hede hüdesini geçiniz. Evim İstanbul da trafiğe kapalı bi meydanda, bugün 13 yaş altı için sokağa çıkma yasağı kalkmışken görmeniz lazımdı. maskesizler,ağlayıp yerlerde sürünenler,kol kola girmiş minik kızlar, anaları butikten kıyafet seçerken her tarafı elleyerek oyun oynayanlarla doluydu sosyal mesafe hak getire yani :olamaz: milletin sorumsuzca doğurup ilgilenmediklerinin gürültüsünü neden ben çekeyim? Bilhassa akşam vakti çocuk koşturması tolere edilmez(ara sıra hariç)
Bebeğim sese sürekli uyaniyordu sallamak zorunda kalıyordum,tekrar yatağa gidip uykuya dalacagim da yine aynı sey..üstelik çok değil 3 saat uyuyup sahura kalkmakti niyetim.gexeden uykusuz kalınca gündüz çocuk bacaklarıma yapışık benden oyun istiyo oynayamiyorum anneme pasliyorum.hal böyle olmasa idare ederim.bir önceki gece de aynı şeyi yaptılar ama katlanmistim.onxeji gelmelerindeki güm gumleri saymıyorum bile,ramazan disu olunca gece kalkacak olmayınca çok takilmiyordum

Gürültü yapan herkes duvarların çok ince olduğunun farkında ama kimse demiyor zaten yalıtım da iyi değil mağarada gibi davranmayalım diye. Konu sahibinin bahsettiği sesleri çok iyi bilirim vaktinde çektim, yani 10 kat duvar da olsa kesmez o sesleri öyle bir insanlıktan çıkmışlık. Bazıları çok ilginç hemen insanları kovuyorlar müstakil eve gidin diye . Pardon da birisi gidecekse toplu yaşamla mağara yaşamını karıştıranlar yaşaması gereken yere gitsin. Inşallah insanlar artık çocuk yaparken olası bir karantina daha olursa milleti canından bezdirmeden ben bu çocuğu- bu kadar çocuğu zaptedebilir miyim diye de düşünürler.

Tarzınız çok saldırgan.
Başında da konu sahibesinin haklı olduğunu söyledim. Ancak komşuluk ilişkileri pamuk ipliğine bağlı. Şayet süreçleri böyle ilerlerse küçücük bir bebeğin elinden kayan oyuncağa bile ayaklanacaktır komşusu. Bunu kimse istemez.
Ve haklısınız çocuk yetiştirmek büyütmekle olmuyor. Keşke biraz o saygıdan nasiplenseydiniz.
Ayaklansın.Pamuk ipliğine bağlı diye ne kadar tolere etmesi gerekiyordu peki konu sahibinin? Zaten usulünce söylemiş dinlememişler. Daha sakin daha ılımlı olan tarafın hep alttan almasıyla sürdürülen ilişki karşı tarafın lehine olur hep. Yani öyle bugün sana yarın bana anlayışı zaten hakkı hukuku bilen insanlara yaramıyor :)

Saygıyı da hakedene gösteriyorum saygısız olduğumu düşünüyorsanız ki size saygısızlık yaptığımı hiç düşünmüyorum, bunu haketmişsindir. İyi geceler.

Alt katımda üç çocuklu bir aile üstümde üç çocuklu bir aile oturuyor. Gece gündüz gürültülerini çektim çocuk bunlar dedim. Şimdi benim de 2 yaşında bir oğlum var altı çocuğa bedel. Allah razı olsun ikisinden de ufacık bir sitem duymadım. Biraz hoşgörü inanın herşeyi kolaylaştırır. Sürekli komşu şikayete gelecek mi yada bastonla vuracak mı tedirginliğiyle yaşamaya mecbur bırakmayın insanları söz konusu çocuk olunca
O çocuk tepemde gecenin 00.30 unda tepinsin atlasin bişey demeyeyim yani

X