Bir komşu meselesi de benden

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
13.248
15.586
Merhabalar arkadaşlar,bugünkü modumu düşüren bir olaydan bahsetmek istiyorum.Ust katımızda yaşlı çift oturuyor.Bazen kızı geliyor kalıyor çocuklarıyla.Her geldiklerinden haberimiz oluyor çünkü çok gürültü yapıyorlar.Duvarlarimiz da çok ince sanirim,üstte konuşulanları bile bizde TV açık değilse duyuyoruz.Dün gece 23.00 gibi yattım,gece 02.45 te sahura kalkacaktim.Annem babam da ben de bu arada onlar çoktan yatmislardi.abartmıyorum saat 00.20 ye kadar 19 aylık bebeğimle beraber yattigimiz odanın üstünden evi başımıza yikarcasina koşma sesleri geliyordu,bir o yana bi bu yana...arada da gümmm diye atlama sesleri..Odanın camını zangir zangir titreten sesler.. Ben tam uykuya dalacagim çocuk uyanıyor sese..salladım uyuttum her uyanisinda..en sonunda balkona çıktım mutfak kapıları açıksa oradan sesleneyim belki farkında değillerdir gürültünün dedim.10 yaşlarında bir kız çocuğu gördüm çocuk sesten korkuyla uyanıyor koşma dedim tamam dedi fakat sesler aynen devam.Biraz bekledim ses kesilmeyince babamın bastonuyla tavana vurdum.Ben nasıl vurduysam benimkinin 4 mislisi karşılık geldi üstten.Tavan çökecek sandım.Aninda koşma sesleri kesildi bağırma sesleri gelmeye başladı fakat benim odaya uzak bir yerden bu sefer.Meger çocuğun annesi aşağı inecekmis kavgaya da annesi durdurmuş.

Neyse sabah oldu kapı çaldı, üst komsuydu gelen.Soyledigi cümleler : gece sinirden uyuyamadım ,torunum kırk yılda bir gelmiş ne var idare etseniz,komşuluk böyle mi olur,siz hiç apartmanda oturmadiniz mi,ben o kadar ev gezdim de kimsenin kapısına gitmedim,senin kocan çocuğa bağıra bağıra şarkı söylerken biz bişey dedik mi vs vs.oglum 21.00 de uyuyor şarkı söyleme olayı gün ortası oluyor.
Gece sahura kalkmıyor olsak neyse dedim çocuk uyuyamıyor sıçrıyor beşikte,beni de uyutmuyor,saatin 00.30 unda olcak şeyler değil dedim kırmak istemem yoksa sizi.

Kendimi haklı görsem de o an acaba hata mı ettim dedim gün boyu bunu düşündüm durdum ama kırıldım da..
Sizce bu tepkimde haksız mıydım ? Hiç apartmanda oturmamış izlenimi verecek kadar ne yaptım ?

zaten bütün gün evde tıkılı çocuklar enerjileri içlerinde patlıyo , 40 yılda bir gelmişler biraz idare edebilirdiniz.gece sahura kalkmakla alakasını anlamadım

Çok iyi anlıyorum ben sürekli yaşıyorum bunu. Üst komşumda bir çocuk var gece gündüz demden koşuyor o koşdukça kafam zonkluyor. Bide alt komşum var Aynı oda koşup duruyor kavga gürültü bitmiyor. Bende uyariyorum mecburen. Ama korona çıktığından beri seslenmiyorum. Yapacak birşey yok ama apartmanda oluyor maalesef böyle şeyler.

zaten bütün gün evde tıkılı çocuklar enerjileri içlerinde patlıyo , 40 yılda bir gelmişler biraz idare edebilirdiniz.gece sahura kalkmakla alakasını anlamadım
Çocuğun uykusu kaçınca 2.45 e kadar kalkıp oturuyor sonra biz sahur yapıyoruz dolayısıyla 4 e kadar ikimiz de ayakta uykusuz

Eminim zordur ama. 4 yaş Üçüzlerle en üst kattayım. 2 ev değiştim. 2 komşumdan da Allah razı olsum. Bazen Bebekler korkunççç ses yapıyor baş gelemiyoruz. Bir kez gelmediler. Hele ki sizin sürekli değilmiş. Olmamış maalesef

Bizim kiracı hergün evimizi başımıza yıkarcasına sesler çıkarır...
Ev sahibi olan biz kaç senedir bir yahut iki kere uyarmışızdır... Sanırım yaşlı çift hiç ses etmiyor... Ayda yılda bir ses oldu diye ağır geldi size sanırım ..

Geçenlerde üstte eşi mi oğlu mu birisi bı ton küfretti birine telefonda sarhoş sarhoş..çok oluyo ses gürültü bir yerde patlıyor insan,,günlerdir uykusuzum

Camları titretecek ölçüde ses epey bir sestir, arada birde olsa yapmamaları gerekir, bu konuda haksızlar. Şu an pandemiden sebep üstteki komşumu bende idare ediyorum çünkü çok bunaldı çocuklar ama o da akşam erken yatırarak gece bizi rahat bırakıyor, bu şekilde idare ediyoruz, komşuluk birazda diyalogla ilgili

Bebek de değil ki 10 yaşlarında ..laftan anlar yani soylense

Çocuğun uykusu kaçınca 2.45 e kadar kalkıp oturuyor sonra biz sahur yapıyoruz dolayısıyla 4 e kadar ikimiz de ayakta uykusuz
e zaten herkes bütün gün evde , gün içinde uyurdunuz /uyurdu zaten şu an hemen hemen herkes ezanla beraber yatıyo arada oturuyo.sonuçta hep üstünüzde yaşayan insanlar değil misafirliğe gelmişler, sizin de küçük çocuğunuz var bak mesela şarkı söylemesi bile rahatsız ediyormuş ama anlayışlı davranmışlar.ağlamasını da duyuyolardır.alt katındakiler de senin kapına dayansa o çocuk biraz daha büyüdüğünde? ya da güm güm vursa bu sefer de ama benim çocuğum küçük napıyım elini mi bağlıyım diye konu açıcaksın.

Ben sizi anlıyorum evet çocuklar evde tıkılı kaldı da 10 yaşında ki bir çocuğunda atlama zıplama koşturma yapmasıda ne bileyim Hem evde tıkılı kalmamışlar virüs zamanı yaşlı insanların yanına gelebiliyorlar Bizde alt komşudan çekıyoruz karı koca her gün sabah 8 de kavga sesleri olsun ramazan dışında aynı şekilde geceleri küfür kavga devamlı oluyor. Üstüne geceleri çocukları küçükte değil ortaokul liseye gıden çocukların bağırışlarını kapı tekmelemelerini duysanız çıldırırsınız. Evde sağlam bir yer olduğunu sanmıyorum

23.00 de kesilse bile bişey demeyeceğim,saat 00.20 yani..bir de evlerinden çıkıp anneannesine gelmiş biraz rahatlamış olması gerekir.biz de çocuk olduk yanlış davranışlarda uyariyorlardi. çocuğuna sahip cikmayanlari anlamıyorum

Gece 21.00 den sonra çocuğa gürültü yaptırmam aklı erecek yasa geldiğinde.Babasi da gün ortası şarkı soyluyo söylüyorsa makul saatler yani..bir keresinde şarkı söylerken alttan vurdular eşim indi özür diledi makul saatler olmasına rağmen

Bizde de değişik bir komşu var.Mutlaka bir gecede 3 bardak kırıyoruz öncelikle.Ama mutlaka bakın.Bir gece 2 değil hep 3.Kapıları çarpmamız lazım.Çünkü niye çarpmayalım ki.Birbirimizle küfürle konuşuyoruz.Ana baba çocuk.Özellikle bağırarak bizde yaratıcılığımızı geliştirelim diye sanırım canım komşumuz bizi düşünüyor tabi.Sürekli ama sürekli gece vakti tanımlayamadığım bir makine çalıştırıyoruz.Haftada 3-4 defa saat 5 gibi elektrikli süpürge çalıştırıyoruz.Uzar bu liste daha.Corona çıkmadan öncede böylelerdi bu arada.Yönetici aracılığı ile uyardık ,binada karşılaştık uyardık,kapıya çıkıp uyardık.Böyle yani.Değişen tek şey alışmamız olabilir.

Benim de bir kaç kere misafirim geldiğinde alt komşum vurdu rahatsız oldum.. tamam haklılar ama hergun olan bir şey değil birde saat belirtip gidin diyemem ki sonuçta misafir, sessiz olmalarını istiyorum çocuklarda laftan anlamıyor malesef iki taraf için zor bir durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…