Bir kızın geleceği!

ya valla sizi tebrik ediyorum başkada söyleyecek bişey bulamıyorum...keşke herkes sizin kadar ilgi gösterebilse...valla siz ne yapmanız gerekiyorsa yapıyorsunuz ben anca iyi haberlerinizi bekliyorum diyorum...

ilk okuduğumda çok üzüldüm çok kahroldum...
ama çok iyi yapmışsınız teyzesiyle görüşerek...
ben inanıyorum bu işi çok güzel bir şekilde çözeceksiniz..
allah razıı olsun sizden ve sizin gibi duyarlı insanlardan...
gelişmelerden lütfen bizi de haberdar edin...

Arkadaşlar kusura bakmayın geç cevap yazıyorum.İlginiz için hepinize teşekkür ederim.
Bugün sınıf öğretmenine konuyu anlattım.O da az çok bir şeyler biliyormuş ama benim anlattıklarımı duyunca çok şaşırdı.
Öğle tatilinde kızla konuştum yine.Bu arada teyzesinin kızı da geldi.Kızın teyzesi olayların bu boyuttta olduğunu tam olarak bilmiyormuş.
Kızı annesinin yanına gitm konusunda ikna ettim sayılır.
Bu yaşta yapılabilcek bi evliliğin kurtuluş sağlamayacağını aksine hayatını kötü yönde etkileyeceğini anlattım.
Kız anlattıkça ben şok oldum.
Okuldan eve gittiğinde evin bütün işi onun üzerindeymiş.
Herkese ayrı ayrı sofra hazırlar bulaşıkları yıkar ders çalışamazmış.
Ders çalışmaya çalıştığında babaannesi niye çalışıyosun nasıl olsa okumıcaksın kalk bari biraz iş yap diye azarlarmış.
Dedesi de varmış ama babaanneye kimse söz geçiremiyormuş.
Pazartesi öğle tatilinde teyzesine gidicem.
İlk olarak ona ulaşabiliyorum.
Gerekirse amcalarıyla dedesiyle konuşucam.
Araya kimi sokmak gerekirse onlarla bağlantı kurup bu işi halletmeye çalışıcam çünkü kız gerçekten okumak istiyor.
Sizin de dediğiniz gibi en mantıklısı annesinin yanına gitmesi.
Şu aşamada annesini çağıramıyorum çünkü uzak bir şehirde yaşıyor.
Bakalım inş başarabilirim.

inşallah bundan sonrası çok daha iyi olur...

inşallah bu çabalarınız.çırpınışlarınız yerini bulur ve küçük bir kızın hayatı kurtulur..

o babanneyi de Allah nasıl bilirse öyle yapsın ya!!!!

torununu okuması için desteklemesi gerekirken şu yaptığına bak vicdansızın...kötükedihüso

inşallah hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.

X