Bir hediye meselesi

Ben sizin sakinlik ve tepkisizliginize sasirdim. Esiniz ne is yapiyor egitimi nedir bilmem ama biraz sonradan gormelik var sanki. Sizin ailenize gelmiyor ama sizi kendi ailesine surukluyor. Dahasi bir sey dediginizde ilk insan gibi kükrüyor hemen. Ailesine aldigi sacma ve işlevsiz hediyeler su an en son derdiniz olmali. Ay cok tuhaf birisi. Siz bu adami gercekten begenip de mi evlendiniz?
Evet çok severek evlendim hala da seviyorum ama bazen aşırı üzüyor ailesine inanılmaz fazla verici o nedenle bir şey sahibi olamamış kirada oturuyoruz . Eşimin rahmetli babannesi bile anne babasına bu çocuğu yiye yiye doymadınız dermiş

Balik bastan kokar ben kimseye yaranmak zorunda degilim bana deger vermeyene bende vermem bu harcamalar devam edersen bende kat be kat fazlasini yaparim diceksiniz bagirip cagirmak bide ne munasebet gelmiyorum diyip resti cekin bakalim ne oluyor
Ben hediyeleri alırken bunların karşılığını göreceksin şuraya götürcem seni buraya götürcem diyor diyor da ben böyle bir şey beklemiyorum ki ben istemediğim bir şeyin yaptırılmasına dayatılmasına sonrasında da her seferinde yapıcaz demesine sinirlendim . Zaten zorla götürülüyorum bir de hediye aldırılıyorum. Kendimi merkep gibi hissediyorum. Sonra ben laf söyleyince de ailemi sevmiyorsun oluyor ya zaten ne yapayım kendi anam gibi mi seveyim ne yapayım

Evet çok severek evlendim hala da seviyorum ama bazen aşırı üzüyor ailesine inanılmaz fazla verici o nedenle bir şey sahibi olamamış kirada oturuyoruz . Eşimin rahmetli babannesi bile anne babasına bu çocuğu yiye yiye doymadınız dermiş
Ay cok acik konusacagim kusura bakmayin. Bu adam size sevgili, es gibi degil kole gibi davraniyor. Siz her seyi sineye ceker gibi duruyorsunuz. Niye konu actiniz onu da anlamadim. Insanlar kac kez siz de ailenize ayni harcamayi yapin demis hakli olarak. Ama i iiihh sizin yapabileceginizi sanmam. Kira odeyebildiginize sukredin zaten. Allah kolaylik versin.

Henüz almadı alıcam diyor ama zaten ben istemiyorum ya kimse kimseyi hediye için zorlamasın bu çok saçma değil mi hem benim ailem sadece 2 kişi onunki kalabalık bana haksızlık olmuyor mu o alsa bile hepsine almak
Sen de 2 kişinin hediyesini 25 bin değerinde seç. Annene altın al ?

Ay cok acik konusacagim kusura bakmayin. Bu adam size sevgili, es gibi degil kole gibi davraniyor. Siz her seyi sineye ceker gibi duruyorsunuz. Niye konu actiniz onu da anlamadim. Insanlar kac kez siz de ailenize ayni harcamayi yapin demis hakli olarak. Ama i iiihh sizin yapabileceginizi sanmam. Kira odeyebildiginize sukredin zaten. Allah kolaylik versin.
Ben de aileme aynı harcamayı yapayım da benim ailem bizden çöp bile istemiyor annem bir şey alsak kızar bir de masraf etmeyin bize diye .

Ben de aileme aynı harcamayı yapayım da benim ailem bizden çöp bile istemiyor annem bir şey alsak kızar bir de masraf etmeyin bize diye .
Konu annenizin istemesi degil neden anlamak istemiyosunuz esiniz sizin ailenize yapacakmi onlarada almak ona koyacakmi bu yani

Siz calisiyor musunuz? Ay cok merak ettim kusura bakmayin. Bu kadar kisi aileniz sizden hediye bekledigi icin alin demiyor zaten. Esiniz beyefendi siz kendi ailenize aynisini yapinca nasil cirkeflesecek belki gorursunuz de akliniz basiniza gelir diye diyor ama siz anlamamakta israr ediyorsunuz saka gibi🤣

Üstte bir üye yazmış annenize altın alın sizin için saklasın madem, iyi fikir ama siz kendi ana babası için en ufak şeyde boşanmayı ağzına alan adamı çok sevmeye devam edin

Siz calisiyor musunuz? Ay cok merak ettim kusura bakmayin. Bu kadar kisi aileniz sizden hediye bekledigi icin alin demiyor zaten. Esiniz beyefendi siz kendi ailenize aynisini yapinca nasil cirkeflesecek belki gorursunuz de akliniz basiniza gelir diye diyor ama siz anlamamakta israr ediyorsunuz saka gibi🤣
Ben çalışıyorum evet yani benim aileme yaptığıma karışmaz da o diyor alayım diye ben istesem alır herhalde ama sorun bu değil bence aynısını yapıp yapmaması değil benim istemediğim bir şeyin bana dayatılması ve her seferinde yapılacak denilmesi ve hadi dayatıldı dayatılanın ölçüsünün de dayatılması benim asıl sorunum bu

Üstte bir üye yazmış annenize altın alın sizin için saklasın madem, iyi fikir ama siz kendi ana babası için en ufak şeyde boşanmayı ağzına alan adamı çok sevmeye devam edin
Sadece o değil ki anlaşamadığımız her noktada hemen boşanalım lafı ağzına geliyor maalesef sık kavga ediyoruz

Bir komşumuzun kızı evlenirken o kadar çok şey aldırdı ki, nişanlısını yolunacak kaz gibi görüyordu. Kına bizim şehirde düğün başka bir şehirde olacaktı, kız bütün sülalesinin otobüs biletlerini nişanlısının ödemesini söyledi, nişanlı sadece kızın ailesinin biletletini ödeyebileceğini söyledi, kız o zaman kalsın dedi nişanlı da tamam dedi ve bitirdiler düğünden bir gün önce ayrıldılar. Sizin durum da benzer, paranız olsa da zorla ailesine pahalı hediye aldırması iğrenç.

Ben çalışıyorum evet yani benim aileme yaptığıma karışmaz da o diyor alayım diye ben istesem alır herhalde ama sorun bu değil bence aynısını yapıp yapmaması değil benim istemediğim bir şeyin bana dayatılması ve her seferinde yapılacak denilmesi ve hadi dayatıldı dayatılanın ölçüsünün de dayatılması benim asıl sorunum bu
E adamin kumaşı bu. Ya bu deveyi gudeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz. Siz hic de kendinizi saydirabilecek bir enerji vermiyorsunuz o yuzden allah yardimciniz olsun diyorum.

Ben hediyeleri alırken bunların karşılığını göreceksin şuraya götürcem seni buraya götürcem diyor diyor da ben böyle bir şey beklemiyorum ki ben istemediğim bir şeyin yaptırılmasına dayatılmasına sonrasında da her seferinde yapıcaz demesine sinirlendim . Zaten zorla götürülüyorum bir de hediye aldırılıyorum. Kendimi merkep gibi hissediyorum. Sonra ben laf söyleyince de ailemi sevmiyorsun oluyor ya zaten ne yapayım kendi anam gibi mi seveyim ne yapayım
Bunların karşılığını göster deyin lütfen.

Ahh nerde köyde yaşıyolar yaa gidip v..konun en pahalı çantasını gösteriyor bana ben de dedim ya bu kadın köyde yaşıyor ne yapcak bunu uuu bana nasıl bağırıyo ne demek köylü diyo ne biçim laflar bunlar diyo ya dedim köylü demedim ki köyde yaşıyolar ne yapacaklar bu çantayı daha bende yok bu çanta
Almıyorum deyin. Çok net. Almıyorum. Bitti. Yırtsın kendini. Dik ve kararlı durun. Hediye içten geldiği için alınır ya. Çok meraklı ise kendi alsın sizin adınıza versin.

Bunların karşılığını göster deyin lütfen.
Harcadığım parayı şimdi geri veriyor bana kavga ettik ya yahu dedim ben bu hediyeye bir şey demedim ki zaten her gidişimizde alıcaz demene orda dur dedim bu haksızlık dedim onlar bana ne yapıyor da ben her gidişte onlara bir şeyler alıcam ki yapmasınlar da istemiyorum ben bir şey ya zorla mı . Hem gitmek ben zaten istemiyorum . Ben başkasının evinde uyuyamıyorum kalamıyorum zaten işkence çekiyorum.

Harcadığım parayı şimdi geri veriyor bana kavga ettik ya yahu dedim ben bu hediyeye bir şey demedim ki zaten her gidişimizde alıcaz demene orda dur dedim bu haksızlık dedim onlar bana ne yapıyor da ben her gidişte onlara bir şeyler alıcam ki yapmasınlar da istemiyorum ben bir şey ya zorla mı . Hem gitmek ben zaten istemiyorum . Ben başkasının evinde uyuyamıyorum kalamıyorum zaten işkence çekiyorum.
Aklı sıra size ders veriyor parayı geri vererek.
Esiniz sizi maddi anlamda kullanıyor bence :/

Sadece o değil ki anlaşamadığımız her noktada hemen boşanalım lafı ağzına geliyor maalesef sık kavga ediyoruz

Manipüleye doymuyor gibisiniz
Dediklerimi yap seni şuraya götüreceğim şunları yapıcaz demeside çok aşağılayıcı
Daha gitmeden insanlara hediye sözü vermiş bile olabilir

Ya şimdi sınırınızı çizeceksiniz
Ya da ömür böyü içiniz dışınız yenecek

Erkek evine eşle gidilir gibi gelenekçi bir anlayışı varsa
Gelinin eş ailesinin üyelerinin evlerini ilk ziyaretinde geline hediyeler verilir (kıyafet, eşarp, terlik, ayakkabı ya da para vb)
Bakalım sizede saf ipekler gelecek mi

Merhabalar ,

Ben 1 senelik evliyim. Severek evlendik evlenirken eşimin ailesi bana takı yapmadı yani standart altın taktılar ama gelin için bir takı set vs yapılmadı ben de istemedim. Her neyse biz eşimin ailesini ziyarete gideceğiz farklı şehirdeler onlar. Eşim ısrarla oraya giderken elim boş gitmememi bütün ailesine hediye almamı istedi benden . Benim aklıma böyle bir hediye alma olayı gelmemişti giderken. Neyse tamam dedim ama gönülsüzdüm bana bi saçma geldi oraya gidiyorum diye herkese hediye götürmek almanyadan ziyarete gelen akrabalar bile anca çikolata getiriyor ne bileyim neyse Hediye standartlarını ise kendisi belirledi işte lüks markalardan kaliteli şeyler olsun ne bileyim v…ko dan falan deri olsun ipek olsun gibi gibi hediye almamı bekledi. Bu arada Durumumuz kötü değil ama çok süper de değil. Her neyse tüm ailesine almamı beklediği için totalde bir minimum 25 bin falan tutuyor . Avm ye gittik ben hediyeleri aldım bir tek bi hediye kaldı onu da beğenemedik sonraya bıraktım neyse ya dedim tamam aldık da her gidişte böyle hediye götürücez demezsin inşallah dedim. Yoo dedi götürücez. Ya dedim olur mu öyle şey her gidişte ailen kalabalık böyle herkese hediye mi götürülür ? Götürülür dedi. E dedim onlar bana doğru düzgün altın bohça vs bile yapmadı ben onlara aman deri olsun aman şu olsun bu olsun diyecem sürekli hediye götürücem eee madem onlara ayıp olur götürmek gerekir her zaman bana ayıp olmuyor mu ? Ben bir şey mi dedim bir şey mi istedim? Vay efendim lanet olsunmuş altın yaptırcakmış tamammış dedim yani ben bunun için demedim sen burda bir haksızlık yapıyorsun bu bana normal gelmiyor . Ben o söylemese hediye almayı bile düşünmezmişim bana bağırdı çağırdı sen benim ailemi sevmiyorsun şu bu . Ya bununla ne alakası var ki ? Sizce eşim haklı mı ya bilemedim bana çok saçma geldi ? Bu konuda gerçekten fikre ihtiyacım var bilemiyorum böyle şeylerle karşılaşmadım ben
Yani hediye almak güzel olur bence de . Ama hem karşı mahcup olmasın hem de orta yol olsun diye çocuklara oyuncak kıyafet vs alınabilir çocuk varsa..yetişkinlere de tatlı falan. Tabi üç dört aya bir gidiliyorsa. Harici de de ben yine çocuklara almayı severim ayda bir de gitsem alırım ama bütçem ile alakalı olarak tabi uygun ve düzgün şeyler alırım. Dediğim gibi eve de tatlı vs.
Ama eşinizin maddi durum dediğinizde daha iyi olabilir v.kkodan alal8m.dediğine göre. Yani bütçeye göre alınabilir. Ama temel nokta içinizden gelmesi.

Size takı az takılması olayını demeniz çok yersiz onu anlamadım. İçinizde kalmış. İsteseydiniz madem

X