Bir hediye meselesi

Ay çok saçma ne alaka hediye ? Geline hediye alınır gelinin aile bireylerine tek tek hediye alındığı nerede görülmüş? Hem de her gidişte. Bence tavrını koy şımartma kimseyi derim.

Sizin tarafa giderken de alınacak mı

Ben zaten gitmek istemiyorum ki oraya da zorla götürüyor beni o benim aileme kalmaya gelmiyor ben tek gidiyorum sen de git diyorum tek olmaz diyor erkek ailesi şehir dışındaysa erkek evli ise tek gidemez ayıp diyor . Her gidişinde yapışık ikizi gibi beni de sürüklüyor oysa ona ne zaman istersen gidebilirsin diyorum. Çok kalabalıklar rahat edemiyorum ki alışık değilim öyle şeye ben anlatamıyorum

Sade aile evindekilere değil evli kardeşlerine de götürtüyor

Set olayı bir kere konuşulur. Onda düğün olacağı zaman. Diğer zamanlarda ısıtılıp aynı konu gündeme gelmez. Ayrıca da böyle yok ipekmiş yok deriymiş derken e bunun sonra benim aileme niye yoku da var. Siz bu gidişle bir cacık sahibi olamazsınız.

Şöyle benimeşin yabancı düğünden 2 yıl sonra ailesinin evine gidebildik (biz Türkiye’de yaşıyoruz onlar farklı ülkede) o zaman giderken biz herkese hediye almıştık annesi babası kardeşleri yeğenleri elimiz kolumuz hep doku dolu gitmiştik ama pahalı şeyler değildi. Ama bu sadece bir kere oldu. Sürekli sürekli götürülmez. Anca bir çikolata vs götürür insan sürekli aynı şey olmaz yani.
Tabi şöyle bir şeyde var Türkiye’de yaşasalardı belki bunu bile yapmazdık

Gelmez de ben ne bilecektim bana yapılmayacak ama benden istenecek olmaz ki böyle bu haksızlık ayıp olur diyor e bana da ayıp ben kimseden bişe istemedim ki konuşulmadı da onlar takmadı konuşma diye bir şey olmadı .

Yani herkese saf ipek falan götürmediniz herhalde hediyeyi de izin vermiyor bari içimden gelen olsun

Evine gittiğiniz insanlara bir hediye alırsın ama herkese tek tek toplamda 25 bin tutacak hediyenin ne manası var?
1 yıl içinde daha önce gittiniz aile evine? O zaman aldiniz mi böyle hediyeler? Ben altın meselesini söylemeniz doğru bulmadım, fikrin kendi yanlış, sürekli olacak şekilde düşünülürse, oradan gerek yok diye belirtebilirdiniz.
Ayrıca benim ailemde kalmayan kocanın ailesinin evinde de kalmam. Kendisi sizin ailenize gelip kalıyorsa, sizi de zorlayamaz.

Valla hediye olayında hassasım. İçimden gelmiyorsa bir çorap dahi almam. Çok istiyorsa gitsin ne alıyorsa alsın siz ne uğraşıyorsunuz ki. Eş kişisi çok gıcık bir adam.

Ay çok saçma ne alaka hediye ? Geline hediye alınır gelinin aile bireylerine tek tek hediye alındığı nerede görülmüş? Hem de her gidişte. Bence tavrını koy şımartma kimseyi derim.
Yani bende öyle diyorum bana diyor cimrisin şusun busun ya dedim kayınvalide geline yapar gelinin kayınvalideye yaptığı nerde görülmüş hadi bohça esnasında falan olur da bizde öyle bişe olmadı onlar bana yapmadı ki

Sizin tarafa giderkende saf ipek aldırın olmaz böyle

Valla settir bileziktir olayını ben de kafasına kakardım sanırım ya da ne bileyim bana alınan / alınmayan hediyeleri. Hayırdır beymenden vakkodan hediyeler diyorsun bana hediye geleceği zaman bilmiyor muydun bunları falan derdim. Çok da büyük konuşuyorum hiçbir kuvvet bana kocamın sülalesini saf ipekle bilmem deriyle donattıramaz.

Yani vakko'dan hediye neden? Gerçekten gidip vakko'dan hediye mi aldınız? Ya da o civarda markadan hediyeleri? Kaynanan herhalde böyle memleketin toprak ağası gibi varlıklı, görgülü kadın. İnşallah bu hediyeleri böyle varlıklı olmayan insanlara almamışsındır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…