Bir hediye meselesi

Evet eşimin geliri iyi sayılır ama benim de kendime göre yatırırım var evim arsam arabam çok şükür eşimin ise ailesine yardım etmek ve ailesine almaktan maalesefki benden iyi kazanmasına rağmen hiç bir şeyi yok kirada oturuyoruz.

Şahsi fikrim ben hediye almayı çok severim. Ailem küçük bir köyde oturduğu için onlara kıyafettir anneme örtüdür babama gömlektir onlar haricinde anneannem dayım ve yengem var ellerinde büyüdüm sayılır onlara da benzer şeyler alırım. Hemde her gittiğimde. Bu bende alışkanlık durumuna geldi hatta yıl içinde ufaktan alarak biriktiririm giderken götürürüm diye ama aynısını sevmesem de hatta şehrin göbeğinde oturan kaynanama da yapırım kayın pederimede hepsi çocuk seviniyorlar ve onları o şekilde görmek beni aşırı mutlu ediyor. Ama bütçemde sınır yoktur içimden geldiği gibi.

Hediye almak istemesi değil de illaki marka olacak şöyle olacak falan demesi biraz ireti olmuş.

Zaten sorun orda almayım demedim ki ben aldığımı beğenmedi layık görmüyosun dedi benim annem ipeğe bilmem ne markaya layık değil mi dedi.

Zaten annemin evine gidiyorum yarın bir de üstüne kovdu beni iyice düşün ailem kırmızı çizgim boşanırız gerekirse dedi git evden seni görmek istemiyorum dedi

Bir de eşiniz bayan siz erkek gibi davranmışsınız. İlk defa bir erkeğin o ipek değil diye kavga çıkardığına şahit oldum.

Eşimin asıl mesleği tekstil o bile saf ipek hangisi anlamaz. Yani sizin eşinizde biraz kadın kafası var. İşiniz zor

Sizi manipüle etmeye çalışıyor.Bu gidişle bütün bir sene çalıştığınız onlara hediye parası olacak.Yemeyin bu numaraları

Kocanız bu markaları nerden biliyor. Benim eşim anlamaz. Hele bi de ipek eşarp. Onun ne farkı var der. Erkek adamın bu kadar bilmesi de garip

Allah sabır versin bacım

sen niye alıyorsun hediyeyı kocan alsın ne saçma bırde marka falan söylüyor ne bu yanı sömürür gibi

Bu erkekler ne hikmetse evlenince aile evinden çıkamıyorlar aksine daha da aile manyağı oluyorlar. Siz mesafeli durmaya çalışın, gerekirse kayınlara da kibarca laf sokun (bana hiç alan olmadığında zoruma gitmişti aynılarını ben yapmak istemem tarzı şeyler)

Ben senin yerinde olsam ayrılırdım çocuk yokken. Bugün hediye yarın da para .. bende zamanında bişey istemedim, borçsuz düğün olsun dedim tepeme bindiler ama her seferinde bişeyler götürme hissiyatı yaşadı eşim biz yurtdışında yaşıyoruz çikolatayı bile artık sayılı kişilere götürüyoruz. Çünkü değer bilinmiyor sen kendi paranı verme o ne alırsa alsın ailesine bundan sonra öyle ozaman senin ailene de alınacak bitmiştir olay. Akıllı ol çocuk yapma ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…