Bir evi çekip çevirmek çok zor mu.. Hanımlar her işi nasıl hallediyor?

aman allahım ben gideyim atlayım ağşaya
bu dediklerinizi her gün yapsam
kendime madalya takıp gezicem :)

Kim dedi her ise yetisebildigini ?
Ev isi kadar nankör is yok arkadas.
Yap yap bitmez.Nerden getirdin simdi aklıma..Poff..

bide annemden örnek vereyim kendisi temizlik hastasıdır eli kolu bacağı boynu heryeri kireçlenmiş hala bahar temizliği yapıyor geçen gene günlerce temizlik yapmış ağrıdan uyuyamıyor yahu değermi
hayatımı temizlik yaparak geçiremem ki yeterince temizim fazlasına gerek yok

Kusura bakmayın ama şu temizlik, garsonluk vb. işlere onur kırıcı demişsiniz. Ben okurken harçlığımı çıkarmak için 1-2 defa temizliğe gittim. Liseyi bitirdiğim yıl üniversiteye başlamadan yaz döneminde garsonlukta yaptım. Ama hiç onurum kırılmadı. Aksine kimseye muhtaç olmadan kendi emeğimle kazandığım parayla gurur duydum.
Ayrıca hayattaki bütün işler birbiriyle bağlantılı. Herkeste masabaşı iş yapamaz bu ülkede fırıncıya da, ayakkabı boyacısına da, garsona da, temizlikçiye de ihtiyaç var. Ha bunları yapacak robot üretirlerse sizin için sorun yok. Ama verdiğiniz örnekteki gibi bu durumda hasta annesini, çocuğunu hastaneye götüremeyecek insan var.
Ayrıca insan evine ekmek götürebildiği işten utanmaz, onuru kırılmaz.

Peki o temizlik görevlileri başka nasıl hayatlarını kazansınlar?
Size göre onurlu tek meslek grubu doktorluk mühendislik vs mi?
Namuslu, alnının hakkıyla yapılan her iş onurludur hanımefendi.

Peki siz evinize bir temizlik görevlisi almadığınız zaman bu sorunlar çözülüyor mu? Yani diyelim hiçbirimiz eve yardımcı hanım almadık. Şu dediğiniz problemlere çare olacak mı bu? Yoksa o kadınlar parasız ve muhtaç mı kalacak? Bence siz kulağınıza afilli gelen cümleleri çok da üzerlerine düşünmeden sıralıyorsunuz.

Zor baya 21 yaşımdayım evliyim öğrenciyim ve cok zorlanıyorum eşim yardimci oluyo şimdi yaz döneminde çalışıcam işe başlıyorum pazartesi inşallah bakalım napcaz ama ev hanımı olsan okadar zorluğu yok

merhaba, ben sizi buradan tanıdığım kadarıyla çok beğenip yorumlarınızı yerinde buluyorum. yanlış anlamazsanız bir soru sormak istiyorum. çalışmadığınızı yazmışsınız, haftada bir yardımcı bayan geliyormuş bunu karşılaşmaya yetecek geliriniz varsa ne güzel ancak ben ev işlerini eşinizle ortak yaptığınız kısmı merak ettim. sağolsun yardımcı oluyormuş, ama gün içinde en azından 8saat iş yerinde oluyor geldiğinde de yorgun oluyordur diye düşünüyorum, eşimle ben evden yürüttüğümüzden işlerimizi kimin eli degerseo yapıyor, ama sonuçta trafik, şehrin durmak bilmeyen gürültüsü bizi yorup yıpratmamış oluyor. siz nr yapıyorsunuz bu 8saatte mesela ? Umarım cümleyi yanlış kurmuyorumdur, sormak istediğim eve yardımcı hanım geliyirsa ve gün içinde evdeyseniz eşinizin yardım etmesine gerek olmayadabilir , yardımınıkabul edişiniz sorumluluk üstlenmesini istemeniz mi?
Telefondan yazıyorum kusura bakmayın sürçü lisan ettiysek affola

Eşya kirlenmek için vakit bulamasın diye ben kendime hiç vakit bulamayacağım öyle mi?

Eşya dediğin kirlenir, ev dediğin dağılır.

Son düzenleme:

Çalışmıyorum derkendüzenli olarak çalışmıyorum aslında. Özel ders veriyorum. Hatta hafta içi günler eşimden bir saat sonra geliyorum eve. O yüzden sofrayı o kuruyor, yemeği ben yapmış oluyorum zaten gün içinde. İnanır mısınız hiç boş vaktim olmuyor. Tırnaklarımdaki ojeleri 3 gündür silicem silemiyorum. Tabi bunun tamamı öğrenci değil günde en fazla 4 öğrencim oluyor. Sosyal bir insanım. Bir takım derneklere üyeliğim var,spor yapıyorum. Annemlerin bütün yükü bende, alışverişleri hastaneleri falan filan. Öyle boş boş saatlerce evde oturmuyorum yani. Bir de temizlik yapamıyorum hem kimyasallara alerjim var hem de sedef hastasıyım su ve deterjan lezyonları çok tetikliyor. Bulaşığı bile nefret etmeme rağmen eldivenle yıkıyorum. Eşimle ilgili bir konum var. Onu okursanız eşimin her işine yetişemeyeceğimi zaten anlarsınız. Aşırı titiz ve düzenli bir insandır. O düzeni istiyorsa bir şeylerin ucundan tutmak zorunda olduğunun farkında. Ben söylemedim bunları yapmasını zaten hiç bir zaman. Düzenimiz o şekilde oturdu bizim.
Yardımcı yarım gün geliyor sadece. Çok büyük bir külfeti yok. Ayda 250 lira veriyoruz.

Çalışıyorum 10,5 aylık bi kızım var ve evi bok götürüyor resmen :) sadece günlük temizliğimi yapıyorum yemeği zor yetiştiriyorum. Olsun ama kızımla parka gitmek varken iş mi yapılır.
O degil de 3 cocukli bi bayan vardi onun yorumunu okuyunca kendimi cok pis hissettim hergun ev sil supurr toz al kapi pervazlarini sil buzdolabini sanirim T telefonumunsarjibitmis nickli bayandi bide ev hanimiyim sen dusun ozge yani

ben de calismiyorum
evimi temizlemek beni mutlu ediyo
ayrica oyle ev kadini olup evini temizleyenlere de dunyadan kopmus her seyi temizlik olmus gibi bakanlara sinir oluyorum
ben hem kendime hem esime cocuguma hem de evime zaman ayira biliyorum
ev hanimiyim diye sabah aksam toz alip yer silmiyorum tabi
esya dedigin kirlenir evet ama bi sure sonra o esyaliktan cikmaya basliyo
dogrusu esya dedigin kirlenir sonra da temizlenir olmali bana gore
bir isi yaptim mi tam yapmayi severim yarim yamalak yapmam
haftada bir dip kose temizlik yaparim
onun disinda hafta icinde 1 kere daha supurge acarim gorunen yerleri silerim
her gun banyoyu temizlerim cocuklu evlerde en buyuk kural bu olmali bence
her gun mutfak toplandiktan sonra ocagi beyaz esyalari parmak izlerini silerim
gun asiri yemek yaparim
utu ve yemeyi ayni gunde yapmam
utu ,yemek yaptigim gun buyuk temizlik yapmam
cam ve perdeleri kirli oldugunu dusundugumde yikarim
bahar temizliyi gibi buyuk temizlikler disinda ayni gun icinde bi cok isi bi arada yapip kendimi zorlamam
gunluk temizlik sadece 1 bilemedin 1.5 saatimi alir
kalan tum zaman benim ister gezerim ister uyurum
yani oyle ben cocugumla esimle arkadaslarimla zaman geciriyorum amaaan ev kadini yalnizca yer silip yemek yapiyo diye dusunup kendinizi avutmayin
programli yaptiktan sonra her seye zaman kaliyo zaten

bende hafta ici cok yogun tempoyla kosusturma icerisindeyim o yuzden esim sagolsun isten gelince bulasiklari makineye dizer yikattirir yerlestirir evde 3 cocuk oldugundan hepsinin odasinda kirli sepeti var herkes onun icine atar cumadan baslayan yikama cumartesi gununun sonunda son bulur pazar salonun ortasina dokulur 3 cocuk esim ben bit pazari gibi herkes kendi esyasini ayiklar utulenecekler sepette toplanir bende utu yaparim herkes kendi odasini temizler dolaplari yerlestirir simdiden boyle yetistiriyorum hayatta bensiz kaldiklarinda ellerinden her is gelsin diye 4 yasindaki kizim bile her sabah yatagini toplar pijamalari yataginin kosesine katlar koyar aksam ordan alip giyinir kuzummmm annesi evden erken cikinca babasi krese birakana kadar o kendi kendine alismis artik otomatik kendi yapiyor hafta sonu carsaflar degisir odalar temizlenir herkes kendisi yapar kendi isini tuvalet temizligi ara koridorlari ben temizlerim enson esim supurur bende toz alirim dip kose haftasonu bal dok evimiz cumanin sonunda bit pazari halini alir

Ben de az önce tam da bu sebeple eşimle kavga ettim. Çok dağınık o. Ben de öyleyim. Etraftaki kıyafetleri görünce kızdım bir sürü. O da bana kızdı çıktı gitti. Yeni evliyiz ve annem filan hiç is yaptırmazdı bana. Herşeyi evlenince öğrenmeye başladım ve çok zorlanıyorum. burada ne kadar titiz olduğunu anlatanlari görünce mavi ekran verdim.

O degil de 3 cocukli bi bayan vardi onun yorumunu okuyunca kendimi cok pis hissettim hergun ev sil supurr toz al kapi pervazlarini sil buzdolabini sanirim T telefonumunsarjibitmis nickli bayandi bide ev hanimiyim sen dusun ozge yani
Onu bende gördüm :/ ben çalışmasam ve gökçede olmasa yapamam Hergün o kadar temizlik :)

Sadece gerektiği kadar yapıyorum.. Ama hergün trmizlik yemek yapılsz evimde süper olurdu. Ama ben yapmam yapamam bünyem kaldırmaz

O dediklerinizi her gün yapan çalışan bir bayan kendine, eşine, çocuğuna nasıl vakit ayıracak?
Vakit kalsa da hali olacak mı acaba?

Aman aman kir biriksin.
Benim temizlik günüm vardır hepsi o günü bekler.

Çalışan bir kadının mükemmel ev hanımı olmasına gerek yok diye düşünüyorum.
Kocama da o yüzü vermem, öyle alıştırırsam hep düzen ister utanmadan erkek milleti.
Gelemem ben bu işe :)

Allah size kolaylık versin..

Ben haftada bir yaptığım temizlikle gayet mutluyum..
Yeteri kadar da temizim, başkasının ne düşündüğünü bu konuda önemsemiyorum çok şükür.
Normalde her şeyi fazla takan biriyimdir..

Valla bana zor geliyor.. Çocuk yok , calisiyorum. Ama banyo mutfak temiz olur. Camasirlar daginik , utulenmeyi bekler.. Camlar kirli. Korkuyorum çünkü cam silmeye. Halilar yikanmali.. Vay babam vay.. Çat kapi misafir gelecek korkularindayim. Gelmesinler noluyyyyy

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…