Bir evi çekip çevirmek çok zor mu.. Hanımlar her işi nasıl hallediyor?

Konu sahibesine ayıp oluyor, kadın ne sormuş, burda neler yazılıyor.

Konuyu dağıtmayın lütfen...

valla bizde işler şöyle yürüyor. sabah 7 de evden çıkıyorum akşam 7de eve geliyorum. kv saolsun hazrlıyo yemekleri ye topla 8 oluyo saat. 1 makine çamaşır ser.. çocukla oyun oyna 9 oldu saat. 1 saatte çocuğun dağıttıklarını topla saat 10:00 ve uyku...
kendine vakit ayırma denen bişey yoookk.... haftanın 5 günü böyle . hafta sonuda bol bol oğlanla oyun.. valla yorulduğum an bırakıyorum işi. eşim yardım etmez temizliğe ama lafta söyleyemez.. tek başımayım hiperaktiv oğlumla.. an yanlız bırakmıyo beni. yete bildiğim kadar yapıyorum. pis değilim ama çokta düzenli değilim....

Konu sahibesine ayıp oluyor, kadın ne sormuş, burda neler yazılıyor.

Konuyu dağıtmayın lütfen...

haklisiniz, konu dagiliyor. dusuncesizlik ettim, biraz da endiselendim. fenimizmin yonettigi ulkelerin birinde yasiyorum, ve ne kadar bozulduklarini cok yakindan izliyorum. temizligi kolelik olarak gormekle basliyor bu isler, yarim yuzyilda da heteroseksuel oldugu icin utanmak zorunda birakilan bir hal aliyor. turkiye bu noktaya gelmesin istiyorum. o yuzden dagildi konu, af diliyorum konu sahibinden.

bu arada buharli temizleyicilerle deterjandan rahatsiz olanlar temizliklerini rahatlikla yapabilir. bende var bir tane, cok buyuk kolaylik ozellikle yer silmek icin, hem super hijyenik hem de kova kova su harcamadan her yer piril piril. camlar icin de asiri kolaylik sagliyor. gerekli araclarla ev temizligi artik cok daha kisa surede yapiliyor

Bizim millete göre ev işinde yardım isteyen feminist, işçiler için daha iyi şartlar isteyen komünist, elinde kitapla gezen herkes entelektüel.
Şu kelimeleri orada burada yerli yersiz kullanmadan bir araştırın da öyle kullanın cümle içinde, sonra böyle sert kayaya çarpıyorsunuz olmuyor. Hepinizi seviyorum.

Son düzenleme:
Sorularıma neden cevap vermiyorsunuz? Yoksa veremiyor musunuz?
Mesela madem geleneksel aile modelini benimsiyorsunuz o halde çalışmayıp çocuklarınızı kendiniz büyütmeniz gerek.
Antifeministler bunu savunur. Sizse feministlerin dikte ettiği gibi çalışan akademisyen kadınlardan, kariyer peşinde koşan kadınlardan örnek veriyorsunuz.
Karşınızda cahil bir kadın var sandınız sanırım.
Sorularıma cevap verin hadi bekliyorum.
Herkese cevap verip benim yorumlarımı görmezden gelmeniz bile başlı başına haklı olduğumun kanıtı.

Çalışıyorum hafta içi yemekti bulaşıktı çocuktu pek iş yapamıyorum. Arda çamaşır ütü falan yapıyorum. Cumartesi bütün evi temizliyorum.temizliyorum a bir yere gidecek semde ay temizlik yapıcım demiyorum gezi yorumda canım nasıl isterse yani. Temizlik yapı cam diye kendimi paralamıyor um.

Dünyaya vileda sopası olarak gelmedik konu sahibi.. bırak dağınık kalsın, aç bir patlamış mısır haftasonu eşinle sinema keyfi yap bütün gün.. eşyalar kirlenmeye vakit bulsun, senin huzurun eksik olmasın.

imza: Feminist, entel, sivri dilli ofiş..

BirTutamMutluluk20 in mesaji cok guzel bir cevap bence sizin yazdiklariniza, sorulariniza gelince...
Merak ediyorum madem bu kadar eşitlikçisiniz eşiniz ev işlerine ortak mı? Yoksa o ayaklarını uzatmış televizyon izlerken siz evin tüm işlerini görüp bir de beyinize hizmet mi ediyorsunuz?-evli degilim, daha once de belirttigim gibi.
Evet çünkü biz evi hiç temizlemeyin bırakın bok götürsün dedik. Neden dediklerimizi çarpıtıyorsunuz?- kimseyi temizligi benim gibi yapmadigi icin elestirmedim. boyle dusundugunuzu iddia etmedim. dediginiz hisbir seyi carpitmadim.
Çalışan bir kadının eşinden temizlik yapmasını istemesi neden feminizm olsun? -calisan bir kadinin, esinden temizlik yapmasini istemesi feminizm olur. neden? kadinlar calismak zorunda birakildilar. cunku kapitalizm bunu istedi. dedi ki bir evde iki kisi calisacak, tek maas tek kisi icin; feminizmi yaratti. feministler kadinlara dedi ki, biz neden calismiyoruz, evde cocuk bakiyoruz, haydi ise. kadinlar ise gitti, cunku kapitalizm herkes tuketsin, cok tuketsin ister, kadin calismazsa evde uretecekti, dolayisiyla disarida tuketim az olacakti. ne oldu, kadin ise gitti, salcayi disardan almaya basladi mesela. evdeki uretkenligi azaldi. evde bir de cocuklari egitirdi anne. cocuklarin egitimden terbiyeden uzak kalmasi kapitalizmin isine geliyordu. annelerin ise gitmesi icin cok daha fazla ugrasti. cunku boylelikle cocuklari diledigi gibi yetistirebilecekti. dedigini de yapti. aile yapisi boylece rahatlikla bozulabilirdi. kadinlar ise, cocuklar yuvaya bakiciya. kadinlar, evin dogal bakimina, temizligine, cocuklarin yetistirilmesine, egitimine, terbiyeye yetisemez oldu. esinden de temizlik yapmasini ister hale geldi. iste feminizm oldu, boyle oldu.

oldu mu cevaplar? baska soru vardiysa, gorememis olabilirim, sorun tekrar cevaplayayim.

Eee tamam ben de size diyorum ki feminizme karşı gelin, çalışmayın. Yok siz hala daha ısrarla ''Çocuk da yaparım, kariyer de, hergün mutfak dolabı da silerim.'' diyorsunuz. Sonra bir de üstüne hem kariyer yapıp hem mükemmel ev hanımı olan kadınlardan örnek veriyorsunuz. Oysa ki bir antifeminist olarak o kadınları kendinize örnek almamanız gerekirdi. Tam tersi ev hanımı, çocuklarını kendi elinde büyüten kadınları örnek almanız gerekirdi kendinize.
Kendi kendinizle çelişiyorsunuz.
2 sistemi çorba etmişsiniz.
Sonra bir de haklı çıkmak için demagoji yapıyorsunuz. Sanki biz temizlik, yemek yapmayın dedik size. Biz size bunları elbet yapın, ama tek başınıza mümkünatı yok yetişemezsiniz çalışan bir anne olarak hergün hergün mutfak dolaplarını silemezsiniz dedik.

Bir ev temizliğiyle dünyayı kurtardığınızı mı sanıyorsunuz ya. Feodal sistem bilmem ne.. Bence çok boş kalmışsınız bu kadar abartanlar. Gözümün önüne sürekli temizlik yapan her şeyden şikayet eden zayıf sinirli kadınlar geldi..

ohh, konu sahibi meger bilgi edinmek icin degil, temizligi hayatina sigdiran calisan kadinlari sinirli ve zayif gostermek icin sormus soruyu. eksici saldiri timlerinden betersiniz, vallahi kadinlardan korkulur. Tolstoy dogru konusmus.
bir de antifeministsem neden calismayayim? ac mi kalayim?ne yazik ki herkes calismak zorunda. tum gun terden nefes alamayacak kadar calisan kocalar, evlerine yuvalarina bakamiyor. bir kisinin calistigi bir aileye yetmiyor. dolayisiyla kadin, hem calismak zorunda, hem de hala kadin kalabildigi icin, cocuklarina bakacak, evini cekip cevirecek, cevresini esini mutlu edecek, ve bunu dogal olarak yureginde yer alan sevgisiyle yapacak.
ben tum sistemden siyaketciyim (degismez bu sistem diyenlere de diyorum ki gericisiniz), kadinlari calismak zorunda birakan sistemden sikayetciyim. ve sistemde kendime yer aciyorsam, ozel hayatimi yine de diledigim gibi yasiyorsam, siz neden sinirleniyorsunuz? neden imkansiz deyip, bos goruyorsunuz becerebilenleri? hem entellektuel hem iyi bir ev kadini, hem iyi bir anne, olamaz degil mi? siz girmeyin bu kaliplara, dar gelir size...

Böyle söyleyince de çok bilmiş diyorlar

sen çalışan annelerin çocukları terbiyeden uzak mı demek istiyorsun.. sana birşeyler söylemek isterdim ama boşa konuşucam eminim. yazık sana...

sen çalışan annelerin çocukları terbiyeden uzak mı demek istiyorsun.. sana birşeyler söylemek isterdim ama boşa konuşucam eminim. yazık sana...

sizler ne kadar da saygili, acik goruslu, terbiyeli ve dusuncelisiniz. bu gunden itibaren size layik olmak icin ugrasacagim.
:)

hanimlar, uzgunum ben sizi daha acik goruslu, daha cok okuyan, en azindan yazdiklarimi okuyan, hatta okudugunu anlayan bireyler olarak dusunmustum.
ciddiye alip bir seyler karaliyordum, ama nafile. ben sizi bu baslikta birakiyorum,

Siz daha söylediklerinizin arkasında bile duramıyorsunuz okusanız ne olucak okumasanız ne olucak.. bişey söylüyosun sana soru soran olunca kıvır bakalım kıvır.. hey allam ya.. önce fikirlerini savunmayı öğren ablacım sen ondan sonra buradakilere ders verirsin...

İyi de bu dediklerinizi siz de yapmıyorsunuz. Ne evlisiniz, ne çocuğunuz var. Kendi ağzınızla söylediniz. Bir de üstüne öğrencisiniz tam zamanlı da çalışmıyorsunuz.
Şimdi de diyorsunuz ki tüm bunları çok mükemmel bir biçimde bir arada götürdüğüm için beni kıskanıyorsunuz diyorsunuz. İyi de canım benim bu dediklerini sen de yapmıyorsun ki. Evli bile değilsin canım benim unuttun mu? Yapmadığın şeyi neden kıskanalım?

Ben bu topiğe uyarı yapadım mı yahu?
Konu sahibesi de müdahil olmuş mevzuya, eh konu iyice feminizm tartışmasına dönmüş.

Dünya'da feminizm nasıl başladı, tarihçesi nedir bilmiyorum lakin madem konu feministliğe gelmiş ve gitmek bilmiyor, Türkiye'de kadınlar feminizmi neden destekliyor kendimce anlatayım.

Bizim erkeklerin bir kısmı nedense evlenir ama gözü de hep yuvalarında oynar durur, nasılsa evdeki bana muhtaç deyip hergün gününü gün eder, sorarsan kıskançtır da hee, eşine giyim kuşam kısıtlaması yapar, çalışmayacaksın, evde oturacaksın, benden izinsiz kapı dışarı çıkmak yok der ama kendi gran tuvalet giyinir, sürer sürüştürür çıkar gider, ona göre doğurduğun çocukta altı temiz karnı tokken tatlı oğlu/kızıdır, o anlarda çocuk onundur ama ağlamaya başladığı andan al şu çocuğunu sustur diyerek bir anda kendinden olan bebeği dışlayası gelir.

Adamın eşi de çalışır, faturalara eve katkısı olsun diye ama akşam olunca sanki birtek kendi çalışmışcasına bizim beyzade uzatır ayakları, çocukları gözünün önünden çekilsin ister, sakinlik sükunet, yemek yemek ister ama bir çatalı sofraya koymaya yardımı olmaz, neden çünkü o erkektir.

Çalışsanda ezer, çalışmasanda, aldatılırsın, şiddet görürsün, aldatılıyorsan senin eksikliğindendir, şiddet görüyorsan çeneni tutamıyorsundur, erkekler hep bir kılıf bulur yaptıklarına, kadınlar artık buna yeter dedi, yeter.
Dün Anneler gününe özel bir haber vardı tvde, Giresun'da bir kadın aldatan eşinden ayrılıp çocuklarına sahip çıkabilmek için inşaatta sıvacılıktan tutunda demirciliğe kadar bütün işleri yapıyormuş, aldığı ilk parayla boşanma davası açmış, çocuklarını yanına almış, senelerdir inşaat işçisi olarak çalışıyormuş, gurur duydum, kadın erkeğe göre zayıftır, her işi yapamaz, eşit değildir diyenlere pek güzel bir cevap olmuş inşaat ustası kadın.

He bu arada kadınların bir bölümü meslek sahibi olduğundan, bir bölümü eşinin maaşı yetmediğinden çoluk çocuğuna iyi bir gelecek sağlayabilmek, bir bölümü de kıymet bilmeyen eşinden kurtulabilmek için çalışıyor, tüketici olmak için değil, yoksa evde oturan kadında artık salçasını yapmıyor, bakınız ben, 1 gün dahi çalışmışlığım yoktur ama salçayı hazır alırım zira domatesin kilosu 3 lira, salça almak daha ucuza geliyor.

Yine ev kadını olduğum halde ev işlerini eşimle birlikte yaparız, her ne kadar eşim arada sırada ya hatun beni KK'ye haber yapıp duruyorsun dese de bilir ki onla gurur duyduğum için yazıyorum yardım ediyor diye

Hadi artık bırakın tartışmayı da kadın dayanışması görelim

nerede beni kiskandiginizi soyledim ya da ima ettim? kendinize gelin lutfen

Mune abla,konu sahibesi de dahil her kes esas soruyu unuttu fur kiliti artik fur kiliti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…