Bir evi çekip çevirmek çok zor mu.. Hanımlar her işi nasıl hallediyor?

Bu arada yeni neslin bozulması politikal doğruculuk ve sosyal liberalizm yüzünden. Bunlar da gençlere medya yoluyla aşılanıyor. Ev hanımlarının çocukları televizyon izlemiyor mu? Sosyal medya kullanmıyor mu? İnternet kullanmıyor mu? Çalışan kadınların çocukları nasıl bu propagandaya maruz kalıyorsa ev hanımlarının çocukları da kalıyor.
Bu arada ben zaten kadınların çalışması gerektiğini savunmadım o senin hüsnü kuruntun. Ben sana eğer geleneksel evlilik modeli benimsenmişse yani kadın ev hanımı erkek çalışıyorsa kadın evin Her işiyle ilgilenir ; ama yok kadın da çalışıyorsa ev işlerine erkek de dahil olmalı dedim. Sen de benim dediğimden alakasız şeyler yazmaya başladın. Ben ne diyorum sen ne diyorsun?

Bu arada yeni neslin bozulması politikal doğruculuk ve sosyal liberalizm yüzünden. Bunlar da gençlere medya yoluyla aşılanıyor. Ev hanımlarının çocukları televizyon izlemiyor mu? Sosyal medya kullanmıyor mu? İnternet kullanmıyor mu? Çalışan kadınların çocukları nasıl bu propagandaya maruz kalıyorsa ev hanımlarının çocukları da kalıyor.
Bu arada ben zaten kadınların çalışması gerektiğini savunmadım o senin hüsnü kuruntun. Ben sana eğer geleneksel evlilik modeli benimsenmişse yani kadın ev hanımı erkek çalışıyorsa kadın evin Her işiyle ilgilenir ; ama yok kadın da çalışıyorsa ev işlerine erkek de dahil olmalı dedim. Sen de benim dediğimden alakasız şeyler yazmaya başladın. Ben ne diyorum sen ne diyorsun?
Siz kendi kendinize cok gelin guvey oldunuz. Hayalgucunuzun kivrakligina yetisemiyorum, uzgunum. Ettiginiz saygisizliklari ve hakaretlerinizi gorgu ve terbiyenize veriyorum. Bana bir tarihci ya da sosyolog ismi veremediniz ya, alacagim olsun.

Son kez ediyorum. Bir kadin planli, programli oldugu surece, ve de oncelikleri sevdikleri olursa, her isin ustesinden gelir. Bunu kabul edin ya da etmeyin.

Haha, bayiliyorum yorunlariniza, her sey sizin dediginiz, istediginiz ve ongordugunuz gibi olacak, yoksa siz dislerinizi kirarsiniz, vallahi bir anket yapsak bir allahin kulu dahi yerine koyamaz. Ne guzel; gormek, duymak bir yana hayal bile edemeyecegimiz gercekleri yok sayabilmek.
Kapitalizmin sonucu degilmis bugunki calisan kadin. Bunlari baska dilde soylemeyin, gulerler.
Çalışan kadın kapitalizmin sonucu değil mi dedim ben???? Bak yine dediğimi çarpıtıyorsun senin için kopyalayıp yapıştıranyım dediğimi.

"...Çocukların edepsizleşmeleri kapitalizmin sonucu kadınların çalışmasının değil... "

Siz kendi kendinize cok gelin guvey oldunuz. Hayalgucunuzun kivrakligina yetisemiyorum, uzgunum. Ettiginiz saygisizliklari ve hakaretlerinizi gorgu ve terbiyenize veriyorum. Bana bir tarihci ya da sosyolog ismi veremediniz ya, alacagim olsun.

Son kez ediyorum. Bir kadin planli, programli, oncelikleri sevdikleri olan bir kadin, her isin ustesinden gelir. Bunu kabul edin ya da etmeyin.
Ne hayal dünyası ya bu bilinen tarihi bir gerçek tıpkı Cumhuriyetin 1923te ilan edilmesi gibi bir şey. Yine cevap yok dediklerime yine demagoji yine demagoji. Neyse aklı olan herkes cevap veremediğinizi ve bu sebeple saçmaladığınızı görür bence. Neyse siz bana kanıtlayın madem kadınların iş hayatına katılmasının yeni olduğunu????

Son düzenleme:
Politikal doğruculuk ve sosyal liberalizmi ben kafamdan uydurdum ha? Neyse cevap vermeyeyim daha size bu kavramları dahi bilmeyen biriyle toplumun sosyal yapısıyla ilgili bir tartışmaya girerek aptallık etmişim.

Ne hayal dünyası ya bu bilinen tarihi bir gerçek tıpkı Cumhuriyetin 1923te ilan edilmesi gibi bir şey. Yine cevap yok dediklerime yine demagoji yine demagoji. Neyse aklı olan herkes cevap veremediğinizi ve bu sebeple saçmaladığınızı görür bence. Neyse siz bana kanıtlayın madem kadınların iş hayatına katılmasının yeni olduğunu????
Bir tane de isim verebiliyor musunuz?

Bir tane de isim verebiliyor musunuz?
Size kiskanc dedigimi de yazdiniz, ama kanitlayamadiniz. Basit, yalan bir dunyadasiniz. O yuzden tartismayi birakin, okudugunuzu dahil anlamadiginizdan eminim. O yuzden soruyorum bu dediklerinizi Kim yazdi cizdi, soyleyin, okuyayim. Sonra tartisalim, ne dersiniz?
Once sizin ustume giydirmeye calistiginiz iddialari gozden gecirin, burada da itiraf edin.

Size kiskanc dedigimi de yazdiniz, ama kanitlayamadiniz. Basit, yalan bir dunyadasiniz. O yuzden tartismayi birakin, okudugunuzu dahil anlamadiginizdan eminim. O yuzden soruyorum bu dediklerinizi Kim yazdi cizdi, soyleyin, okuyayim. Sonra tartisalim, ne dersiniz?
Once sizin ustume giydirmeye calistiginiz iddialari gozden gecirin, burada da itiraf edin.

Merhaba ,

Size verilen cevapları okudukça hırslanıp yeni yeni mesajlarla konuyu tamamıyla başka bir noktaya taşımış durumdasınız. Konu sahibesi kimsenin ideallerini ve ulaşmayı hayal ettiği ev düzenini sormadı. İnsanlarla karşılıklı fikir alış verişi yapmak istiyor iseniz forumun uygun bölümünde bir konu açıp üstüne tartışmanız daha uygun olacaktır.

Mune Mune , bu topiğe 2 kez uyarı yazmış olmasına rağmen şu anda halen konu sahibesinin konusunu baltalıyorsunuz. Unuttuysanız bakın ne sormuş konu sahibesi :

Merhaba arkadaşlar, sorunum bir evi tam anlamıyla düzeninden temizliğinden, ütüsüne kadar her işi ev hanımları nasıl halledebiliyor halledebiliyorlar mı? Aynı zamanda çalıyorsa mesela birinden birisi eksik kalıyor mu bütün bu gücü nereden alıyorlar? Bunu merak ediyorum..
Öğrenciyken ailemden uzakta hem yurtta hem evde yaşadım.. Öğrenci evi olmasına rağmen baya ilgileniyordum evle ama arada sınav çalışma zamanları uğraşmıyordum.. Ama evin doğalgazı yeni yapılacağında işim gücüm yokmuş gibi bir de doğalgazın işyle filan uğraştım aylarca.. Kendime göre düzen kuruyordum öğrenciyken de..
Şimdi mesela eve yardımcı filan alsan da evin işi hiç bitmeyen bişey. Hanımlar bütün bu gücü nereden alıyorsunuz?

konuyu kapadım bdvde sandım. ama konu aile ve çocuklarda. o bölümde konu kapatılmıyor konu sahibi

ben yeni nesili daha bilinçli, daha aklıllı ,daha kişilikli görüyorum.
hiçte yeni nesilden işkayetim yok benim.

bende burda belki ben böyle yapıyorum kendime şöyle pratik bir yol buldum gibi bilgiler verilir diye okuyup duruyorum... siz işi siyasete dökmüşsünüz yahu....

bayildim yoruma:) tam da elestirdigim yaklasim. uzgunum ama tek ovundugum sey diplomalarim, turkiyenin degil dunyanin en iyi universitelerinden biri yolda. turk kadini etiketi verdiginiz kadinlarin da ellerinden operim. feminizmin usaklari olmadiklari icin ilk basta.
hem esitlikci ve humanist oldugu icin rahatsizlik yaratmak bir yana, fenimizmin kurbani olmadigim icin de ayri bir tantana. evet evet, siz feministler, temizlikci kadinlar sizi neden rahatsiz etmiyor, bir deyiverin ya

Siz once "feminizmin usagi" olan kadinlarin ellerinden opun. Temizlik yapmak yerine gece gunduz demeden tecavuze ugrayan kuçuk kizlarin tecavuzculeriyle evlendirilmesine engel olduklari için. Bu sadece bir ornek. Turkiye'de çalisan,çalismayan, temizlik yapan,yapmayan tum kadinlarin bugun sahip olduklari haklari kazanabilmeri için disini tirnagina takan feminist bozuntularinin ellerinden opun. Hos, opturmezler ya, neyse...

haklisiniz, konu dagiliyor. dusuncesizlik ettim, biraz da endiselendim. fenimizmin yonettigi ulkelerin birinde yasiyorum, ve ne kadar bozulduklarini cok yakindan izliyorum. temizligi kolelik olarak gormekle basliyor bu isler, yarim yuzyilda da heteroseksuel oldugu icin utanmak zorunda birakilan bir hal aliyor. turkiye bu noktaya gelmesin istiyorum. o yuzden dagildi konu, af diliyorum konu sahibinden.

Feminizmin yonettigi ulkelerin birinde yasamak yerine Turkiye'nin boyle bir noktaya gelmemesi için yurda donup mucadele edin. Ne isiniz var sizin, dangalak feminizmin yonettigi ulkelerin birinde ahahahahahaha
Geçen gun internette genç bir erkek arkadasin yazdiklarini okudum geleneksel bir "kizla", ev islerini paylasmak istemedigini ve ozel ihtiyaçlarina hayir demeyecek biriyle evlenmek istedigini yazmisti ahahahahha demek ki varmis boyleleri... Daha neler gorecegiz bakalim.
Ha bi de heteroseksuel degil de, heteroseksist oldugu için utaniyor olmasin o feminizmin yonetigi ulke ahahahahaha

ay sistim. avrupada gorun calisan annelerin cocuklarini. suan feminizmin ve kadinlarin calistigi sistemin henuz cok baslarinda turkiye. bundan bir jenerasyon sonra gorursunuz cocuklar ne hale gelecek. siz her seyi cok iyi yapiyor olabilirsiniz, ama nasil temizligine yetisemeyenler varsa, cocuklarinin terbiyeli ve duzgun yetismesine de firsati olmayanlar var.
ustelik biz tanisiyor muyuz? nicin senli benli konusuyorsunuz benimle?

avrupa'da çalismayan Turk anneleri ve çalisan yabanci annelerin çocuklarini goruyorum ve sizin çalisan kadinlarin çocuklari terbiyeden yoksun gibi ipe sapa gelmeyen saçma sapan teorilerinizin çurudugunu goruyorum. Ayrica neden terbiyeyi veren anneden bahsediyoruz? Baba nerede? Cocugun terbiyesinden sorumlu bir tek anne mi? Baba ne yapiyor bu arada?

hangi soyledigimin arkasinda degilim? nasil bir anlayis ve tutum bu canim ? gercekten de umutsuz bir durumda oldugunuza inaniyorum. calisan annelerin cocuklari egitimden (egitim, ogretim degil, egitim. ogretmek degil, egitmek.) ve terbiyeden uzak kaliyor. iki iki dort. anneler yemek yapmaya firsat bulamiyor, cocugun gelisimi ve egitimi gorgu ve terbiye almasiyla nasil ilgileniyor, bana bir anlatin lutfen. temizligi ben anlattim size, siz de anlatin cocuklarinizi egitmeye nasil vakit buluyorsunuz?

Valla bana tanisiyormussunuz gibi geldi ahahahhahaha . Insan tanimadigi biriyle canimli cicimli konusur mu? Tam bir çilginsiniz yeminle hahahaha Saçma sapan teorilenizle, tutarsizliginizla beni çok guldurdunuz :)))))))))))))))

X